Bungee Jumping: de kick van je leven beleven! Hij sprong!!! AFVAL BEWAREN EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Ruim honderd bungee jumpers lieten zich afgelopen zondag de kans niet ontgaan om ’ns ’n tijdje aan het elastiek te hangen. Zelf ’durfden’ we niet maar toch schijnt het ’keigaaf’ te zijn... getuige de reacties van vooral de jeugdige aanwezigen die de sprong in het diepe wel durfden maken. CHEMISCH Haal de gratis folder "Wat wel en niet chemisch afval is” in huis. Schrijf naar distributiecentrum VROM, antwoordnummer 10103, 2700 VB Zoetermeer (geen ppstzegel nodig). Of bel: 079-449449. Bewaar chemisch afval bij voorkeur op een vaste plek, buiten bereik van kinde ren. En zorg dat u de bewaarplaats kunt afsluiten. Het gaat immers om stoffen die schadelijk zijn voor het milieu en voor de mens. Voor het bewaren van chemisch afval zijn speciale boxen in de handel. Een aantal daarvan heeft een kindveilige sluiting. Ook als u chemisch afval in zo’n box bewaart is het verstandig de produk- ten goed gescheiden te houden. Stop ze bijvoorbeeld terug in de originele verpak king en sluit die goed af. Als u een ande re verpakking gebruikt, plak er dan een etiketje op met de naam van het produkt. Dat is handig voor de mensen die het later gaan verwerken. metue veetzeggenae wooraen uoontin en Aa- ahhh’. Veelal met open mond sloegen ze de ver richtingen van de durvers gade. Het is ook niet niks: je wordt met ’n kraan 53 meter omhoog gehesen om je daarna ’gewoon’ te laten vallen. Voorwaarts of achterwaarts: de keu ze mocht men zelf maken, om daarna trots met oorkonde en gehuld in ’h T-shirt met de tekst ’I did it!’ de ervaringen uit te wisselen. ren waren cis van brunschot die daarmee haar nichtje Janine Hurkmans over de streep trok. Ja nine was vantevoren nog niet zo bijster enthou siast over het te ondernemen avontuur: ’Hoog tevrees...’, zei ze... Na de sprong bleek ze wat dat betreft een overwinning op zichzelf te hebben geboekt. Bungee Jumping: schitterend om te zien, maar om het zelf te doen...? Dank-je-wel! M.O. De barbecuedampen en alcoholnevelen waren z’n lichamelijke gesteldheid zo gunstig gezind dat hij zondagmorgen rond klokke tien z’n arm bij z’n vrouw om haar schouders sloeg en de historische woorden sprak: ’Ik ga springen...!!!’. Hij zou z’n makkers, met wie hij zaterdag avond al de ’lanceerplaats’ had verkend wel eens mores leren. De beslissing was zo resoluut... zo vastbe raden... zo zonder aarzeling... alsof iemand er ooit aan had getwijfeld dat hij ’n eenmaal gemaakte belofte niet gestand zou doen. Jan van E. te M. zou inderdaad na ’A’ ook ’B’ gaan zeggen, ’n Enorme schare sup porters had zich zondagmiddag om 12.00 uur al verzekerd van een goede plek in de nabijheid van de ’kooi’ waarin hun slacht offer zou gaan plaatsnemen... Na de oe fensprong van de Bungeebaas was het de beurt aan onze - in slechts enkele dagen verheven tot plaatselijke - held. Met zelf verzekerde tred liep hij langs de toeschou wers, alsof ze er niet waren, naar de kooi die aan ’n 55 meter lang touw hing te bun gelen... Hij stapte in en greep het uit ijzer werk opgetrokken gevaarte ’klemvast’. Zó vast zelfs dat de stalen buizen kreunden. De hand van de instructrice ging omhoog en daar ging hij met volle snelheid het zwerk in onder luide aanmoedigingen van neefjes en nichtjes, broers, collega’s en ’kouwe kaant’... In één klap was iedereen ervan overtuigd: dit was geen bluffen... dit was pas moed! Eenmaal boven kreeg hij de laatste instruc ties en plots... daar g(h)ing hij.... Zijn vuisten gebald, de armen omhoog (of om laag?) tegen ’n helder blauwe lucht. Hij had ze allemaal afgetroefd! Na een overduidelijke eerste reaktie werd hij van z’n springtuig verlost en ging hij trots als ’n hond met z1met ’n ste vige grijns op z’n gezicht de felicitaties in ontvangst nemen. Dat had ie trouwens ook verdiend onze J. In het voorbijgaan aan de gefascineerd toekijkende menigte (links en rechts om zich heen kijkend) kon je hem hóren denken:’Watjes MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 PAGINA 7 Het ’waarom’ vaii te willen springen kan nie mand duidelijk maken. Men dóet het gewoon! En twijfelt men nog of men nou wel of niet durft dan kun je ook met z’n tweeën: de tan demsprong. De eersten die we die zagen uitvoe- Het spektakel, georganiseerd door Bras(s)band ’Clapopp’ zorgde in de loop van de middag voor enorme verkeersopstoppingen op de Oirschotse- weg en omliggende straten. Honderden, zoniet duizenden, kwamen ’n kijkje nemen, gewapend

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7