Nieuwe winterreizen en gratis extra’s!!! Rabobank. Aangenaam. LEUKE EXTRA’S, MOOI MEEGENOMEN! I wintervakantie Open-monumentendag Moergestel Wie zijn wij? I bij het grootste reisbureau van Nederland. Boek uw FW I Toer-Mee 1993 Actuele credit-rentetarieven zakelijke rekening-courant SEPTEMBER 1993 r 1 0,00 De nieuwe winterreisprogramma’s zijn er weer. Kom snel langs, want we hebben ook aantrekkeEjke gratis extra’s voor u. - 3 maandskern f 25.000,- (bonus) - Transactiekas ƒ25.000,- ƒ25.000,- Gratis introductieles ski-aerobic uw wintersportvakantie boekt Gratis 3 maanden extra dekking bij 1993 boekt Gratis RaboKompas, de handige reiswegwijzer vol praktische tips voor het buitenland Gratis Rabobank Vakantie Magazine, met kans op een reis in onze vakantieprijsvraag! Gratis Toeristiek Vakantie Informatie over uw favoriete vakantieplekje Gratis WinterVakantieWijzer Kom snel boeken, nu is er nog volop keus!!! en ski-conditietest bij Sportschool Physique als u nu uw doorlopende reisverzekering als u voor 31 oktober Enkele practische gegevens Ook dit jaar, op zaterdag 11 september, doet Moergestel mee aan de lan delijke Open-Monumentendag. Het voorbereidend comité heeft ditmaal gekozen voor een formule die zowel de dorpskom als een deel van het bui tengebied tot zijn recht doet komen. De twee open-monumenten, dat wil zeggen de monumenten die vrij toegankelijk zijn, zijn de standaarmolen aan de Schoolstraat en de parochiekerk op het Sint-Jansplein. 1 °/o 2,50 4,55 °/o 1 L II11M fcte 1 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 PAGINA 5 4 X- X- X- X- X- X- Rabobank. Aangenaam -■-- Vanaf het Sint-Jansplein gaat het per fiets rich ting Oisterwijk, via de Oirschotseweg, Heiligen boom, Stokske, Hondsberg naar Oisterwijk. Ook op deze route zijn enkele monumenten aange merkt. Liefhebbers kunnen dan in Oisterwijk hun fietsen even aan de kant zetten en aansluiten bij de dorpswandeling over de Lind, die daar in het kader van Monumentendag is gepland. Langs een andere weg door Oisterwijkse bossen kan men dan weer naar het uitgangspunt Moer gestel terugkeren. - Startpunt Monumentenfietstocht is de plaatse lijke WV, gevestigd bij reisburo Quality Tra vel aan de Schoolstraat. - Vanaf 10 uur tot 4 uur kunt u hier tegen een geringe vergoeding een korte routebeschrijving met gegevens over de monumenten krijgen. - Voor mensen die met de auto komen zijn daar ook fietsen te huur tegen een vergoeding van f 7,50. - Bij de molen en in de kerk kan men deskundi ge begeleiding krijgen. Voor de verdere rest worden de deelnemers geacht zelf hun weg te vinden met de route-beschrijving in de hand. Onze dank gaat uit naar: - alle deelnemers, - de gulle sponsors, - alle medewerkenden bij de posten en brigadiers, - Den Boogaard voor hun bereidwilligheid, - het gemeentebestuur voor hun spontane hulp, - de Boerenbond voor hun vrachtwagen met chauffeur, - de Korenmaaier voor de tafels en stoelen, - de Dommelsch Brouwerij voor de parasols, - Huize Stanislaus voor de soep, - de familie Mutsaerts voor de melk. Zo ziet U alweer dat wij elkaar nodig hebben om iets tot stand te brengen dat ons bijeenbrengt en samenbindt, ten dienste van de Derde Wereld. Met deze gedachte: ’Solidair met elkaar en de Derde Wereld’ gaan we weer verder en maken al vast de datum voor volgend jaar bekend: 28 augustus 1994 Toer-Mee. Werkgroep M.O.V. Maar eigenlijk moeten we daar ook de monu mentale dorpsherbergen ’De Veerkes’ en ’De Zevende Hemel’ bij noemen, die immers op grond van hun dienstverlening graag de deuren open houden. Vooral voor de molen verwachten we veel geïnteresseerden, nu hij weer in volle glo rie en zonder gevaar zijn wieken kan uitslaan. Onze vrijwillige molenaar Victor Theeuwes zal vol trots zijn klanten op de maalzolder ontvangen en deskundige uitleg geven over de geschiedenis en de maaltechniek van dit eeuwenoude monu ment. Ook voor onze eigen burgers een unieke gelegenheid om hun molen eens van de binnen kant te bekijken. Maar ook de kerk blijft telkens weer een trek pleister en maakt ons weer bewust dat we ook hiermee een kostbaar monument in ons midden hebben waar we zuinig op moeten zijn. Andere monumenten in de dorpskom, vooral ge groepeerd op en rond het plein kan men van de buitenkant bewonderen. Ook enkele ’paadjes’, die zo markant zijn voor ons dorpsbeeld, zijn in de route opgenomen. Hoewel het geheel gepland is als een fietstocht zal men in de dorpskom hier en daar het ’stalen ros’ wel aan de hand moeten nemen of ’op slot’ moeten stallen. In tegenstelling tot het vorige jaar, was het dit jaar prachtig fietsweer. Het aantal deelnemers was daardoor aanzienlijk meer namelijk ruim 650. De opbrengst is tot nu toe ruim 9.000,- een flink bedrag dat zal worden overgemaakt aan het project van Theo Raaymakers in Cochabamba - Bolivia. Theo zal er ongetwijfeld een prima be stemming voor hebben in zijn opvanghuis voor staatkinderen. De winnaars van de loterij zijn: kaartnummer 2121 de familie Derksen, een sporttas; kaartnummer 0823 de familie Antonis, een leg puzzel. De andere prijswinnaars worden volgende week bekend gemaakt. Aan de gezichten te zien lijkt dit viertal niet alle vertrouwen te hebben in de dingen die te ge beuren staan. Wie zijn het...? Met de knuffel in de armen zagen we vorige week Rob Rijnen, Kloosterlaan 23. Binnenkort kan hij zich koesteren aan de zijde van andere ’knuffel’ want Rob gaat samenwonen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5