2698.- I I i. I I I f l I ■Kiff[ances 189 ^6.98 Slagerij Ketelaars BV Bankstel 'Baron' De ambachtelijke slager! G 2.95 I is I Drentse kast i 3 I i I I JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER LET OP! Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst Vogelpest nog steeds actueel Zonnebloem loterij Collecteweek Dierenbescherming 1993 Inzamelaktie landbouwfolie najaar 1993 j Moergestels Gregoriaans Koor terug van weggeweest H MODEHUIS samen 3-2 zits leder van 3280.- voor Ook in stof leverbaar! ije’ ia 1 VA - L"' en I Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 'al van 2995.- voor 1995.- Leverbaar in diverse kleuren «5 'W' Mals runderlappen of braadvlees Q QE Gelderse schijven 4 AH Leverkaas 1 9fl •w ’«l Ma Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 - -- - Worstebrood onn 6 stuksJ.UU Ronder- rookvlees 100gram 9 r hs.' 3 ■ii ii SINA! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 I löoj Zonnebloemafdeling Moergestel >p’ oalen ;men f 1 •H:. De jaarlijkse Zonnebloemloterij is weer van start gegaan. De vrijwilligers van de Zonnebloemafde ling Moergestel zullen in de periode van 12 tot en met 18 september bij u aanbellen om loten te ver kopen. Deze loterij is een belangrijke bron van inkomsten voor de Zonnebloem. De opbrengst dient ter ondersteuning van het landelijke en plaatselijke werk van de vereniging ten behoeve van langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen van alle gezindten. Mede dankzij deze loterij kan onze afdeling weer verschillende activiteiten organiseren. Met de loterij zijn aantrekkelijke geld-prijzen te verdienen. De hoofdprijs is 25.000,-. De prijs per lot is 2,50 en ieder lot biedt twee kansen op een prijs. De trekking is in november en winnaars krijgen persoonlijk bericht. Als u de Zonnebloem een warm hart toedraagt steun dan dit werk en koop loten!! kon- 1242- ;chil- rem- I ij wte In de week van 3 tot en met 9 oktober 1993 wordt er weer gecollecteerd voor de Dierenbescher ming. Evenals andere jaren doen wij een beroep op de bevolking van Moergestel om met ons mee te collecteren. Mensen die willen collecteren kunnen zich opge ven tot 20 september 1993. Voor informatie en opgave, kunt U het gezamen lijk informatienummer van het Dierenasiel en de Dierenambulance bellen: 013-435209. Deze laatste groep krijgt vooral grote financiële schade bij een eventuele uitbraak. Daarom willen wij als pluimveehouders binnen de NCB alle sierpluimveehouders en andere hob by legpluimveehouders er op wijzen dat het nog steeds van groot belang is dat hun pluimvee op tijd en op de juiste manier geënt wordt tegen vo gelpest. Pluimvee dat in een eerder stadium reeds geënt is moet na verloop van tijd weer overgeënt wor den, dus het is niet zo dat als uw pluimvee geënt is dat u dit dan niet meer hoeft te herhalen. Ook jonge kuikens worden vaak vergeten om bij te enten. Een juiste uitvoering van deze enting voorkomt voor de pluimveesector veel narigheid. Wij hopen dan ook dat u begrip hebt voor deze situatie. Voor nadere informatie kunt u natuur lijk terecht bij uw dierenarts. De NCB hoopt op een goede medewerking en zegt u bijvóorbaat dank. NCB afdeling Moergestel. Nog maar nauwelijks terug van de reis moet het koor zich weer voorbereiden op een vererende uitnodiging. Zaterdag 11 september, Open- Monumentendag, staat in Oirschot de machti ge Sint Petruskerk centraal. Ter besluiting van de dag is er om 18.00 uur een plechtige grego riaanse mis, waarvoor men ons koor heeft uit genodigd. Misschien een mooie gelegenheid ook voor Moergestelse liefhebbers van de oude kerkzang om het M.G.K. in deze prachtige en tourage te beluisteren. Dit wil niet zeggen dat we nu minder allert mo gen zijn. Beperkingen die ons worden opgelegd bij een volgende uitbraak brengen veel proble men met zich mee, zowel praktisch als financieel, zowel bij de hobbyist (denk maar aan bijvoor beeld de duivenvereniging of de vogelvereniging) als bij de beroepsmatige pluimveehouder. Het Moergestels Gregoriaans Koor heeft zijn tweede lustrum met gepaste bescheidenheid, maar daarom niet minder groots, gevierd in zijn geboorteplaats Verpel in de Franse Ardennen. Hoogtepunt was de gezongen Mis in het prach tige romaanse kerkje, waar het 10 jaar geleden al lemaal begon. Toen was het allemaal nog een beetje stuntelig, maar nu was het ook muzikaal een hoogtepunt. Het kerkje was tot op de laatste plaats bezet en we hebben de sterren van de he mel gezongen. Het was een van de hoogtepunten in ons 10-jarig bestaan. De laatste vogelpestuitbraak ligt nog maar net achter ons, de afgesloten gebieden zijn weer open. Vervoer van pluimvee is dus in heel Neder land weer mogelijk zonder beperkingen of finan ciële nadelen. Poirters 500 gramUaUÜ perstuklaUw 100 gram 'i Ij, 'l,'. 1 '-p De resultaten van de inzamelaktie voor land bouwfolie, welke door de NCB in het voorjaar 1993 is gevoerd zijn succesvol. Aan de aktie heb ben in totaal ruim 1640 bedrijven deelgenomen welke gezamenlijk 390 ton hebben aangeboden. Deze hoeveelheid is geheel door de recyclingsin- dustrie afgenomen voor herverwerking. Dit najaar wordt wederom een inzamelaktie van landbouwolie georganiseerd. Voor Moergestel zal de inzameling in week 48 plaatsvinden. Om aan de aktie te kunnen deelnemen dient u een deelnamekaart in te vullen en voor 17 sep tember aanstaande naar de inzamelaar te ver sturen. De deelnemerskaart vindt u in de folder in het weekblad ’Oogst’ van week 34. Mocht u geen kaart (meer) in uw bezit hebben, dan kunt u de folder met kaart op vragen bij het gemeentehuis. Een week voor de feitelijke inzameling zal de in zamelaar kontakt opnemen met de deelnemers over de exacte datum van inzameling. Het plastic wordt alleen meegenomen als de deel nemerskaart voor 17 september binnen is en het plastic op de ophaaldag volgens de voorschriften (zie folder) aan de weg ligt. Wij rekenen wederom op uw massale deelname!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3