Maaltijdvoorziening ouderen op zoek naar vrijwilligers Frühschop- vlooienmarkt Kunstenaar Jan Dijker koninklijk onderscheiden I I Jacques Stroucken in NCRV-quiz ’Cum Laude’ r KETELAARS BRILLEN CURSUSSEN FRANS in Moergestel en Oisterwijk 6 Aphrodite 'ïïm 4Z =»- Zondag 12 september Ridder in de Orde van Oranje-Nassau k WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 - 18e Jaargang - Nr. 777 Inlichtingen: 04243 - 2942 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Een van de meest bekende vlooien markten uit de regio is zeker wel de markt in Moergestel. Ook dit jaar is de organisatie wederom in handen van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’. Wat houdt dit werk precies in? Vrijdag 3 september jl. zijn door burgemeester Ter Veer aan Jan Dijker, woon achtig aan het Stokeind, de versierselen uitgereikt be horende tot diens benoe ming van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Maandag 13 september om 22.30 uur is Jacques Stroucken te zien en te horen in de derde aflevering van de nieuwe NCRV-quiz Cum Laude. Hij zal het daarin moeten opnemen tegen zijn oud-leerling van het Paulusly- ceum uit Tilburg, die hem daartoe heeft uitgedaagd. De Raad Welzijn Ouderen, o.a. belast met het verstrekken van warme maaltijden aan ouderen, is op zoek naar vrijwilligers die die maaltijden aan huis willen bezorgen. Op dit ogenblik is de groep eigenlijk te klein, omdat men ernaar streeft per chauffeur zo’n 8 a 9 adressen te laten bezoeken. M Schoolstraat5 imm a 1 moergestel Tel. 04243 -1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) ji Huidverzorgingsinstituut /guflfr 1] fes Bij ons spring je ook met behulp van elastiek! Niet zo hoog, maar met veel dynamiek! Goed voor je lijf!... Daarom naar Physique!!! AEROBIC DANCE donderdagavond 19.00-20.00 uur KONDITIETRAINING elke ochtend! elke avond! Ook voor mannen mét buikje...! BODY CONTOUR fitter en slanker door verstandig eten en verantwoord bewegen! dinsdag: 19.00-20.00 uur donderdag: 20.00-21.00 uur vrijdag: 9.00-10.00 uur YOGYM spierversterking, lenigheid en ontspanning De easy-way! dinsdag 11.00-12.00 uur informatie: 3459/2672 en neem eerst een proefles! L I 1T JRi Eén van de vrijwilligsters tijdens de bezorging van de wanne maaltijd bij ouderen aan huis... 'SPORTFEN gezondheidscentrum 43- I® Voorlichtingsdagen: maandag 20 en dinsdag 21 september van 10.00 tot 20.00 uur. Van Rijckevorsellaan 30, Moergestel I en erk- Is of icu- eu- ast. het len: op liek en- top- erk- )ost en er. 13, >ad □its In- 03. sen ’or- mis /per Inl. 313- ge- ver wij- >er- Nu hts Ire- uur ad. :or- :en ge- jur. aast kde snel mu offi- wijk. rf en ’23. rerst met rice! ;ch, loe- tuut der- 3 (of 6 te em- :em- van len! ■ok- ind- jen. /an- huis sen 3ta- ebij Mo- Een van de taken waarvoor de Raad Welzijn Ouderen zich geplaatst ziet is het bevorderen dat ouderen zolang mogelijk verantwoord zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Daardoor wordt er steeds meer gebruik gemaakt van de warme maaltijdvoorziening. Bij toerbeurt zien de vrijilligers zich belast met het bezorgen van deze maaltijden bij de ouderen aan huis. Deze bezorging vindt plaats op alleen de door-de-weekse dagen tussen 11.45 en 12.45 uur. Vrijwilligers moeten uiteraard beschikken over ’n Jan Dijker kreeg deze hoge koninklij ke erkenning voor het vele werk en z’n uitzonderlijke verdiensten voor de he dendaagse kunst. De kunstenaar werd geboren te Den Helder en studeerde af aan de Rijks- academie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Samen met Nico Molen kamp en Ru van Rossem wordt hij ge rekend tot een van de nestors van de Brabantse hedendaagse kunst. Zijn veelzijdige werk als monumentaal kunstenaar is overal in den lande (en ook in ons dorp) te zien. ’Dat het werk van Jan Dijker veel lof oogst’, zo zei burgemeester Ter Veer tijdens z’n toespraak, ’mag worden opgemaakt uit de verschillende prijzen die hem in de loop der jaren ten deel vielen’. Zo werd hem in 1940 al de Prix de Rome uitgereikt en in 1960 viel hem de gouden medaille op de Biënna le voor religieuze kunt te Salzburg ten deel. Naast alle facetten van het kunstenaar zijn was Jan Dijker ook nog 30 jaar do cent aan de academie voor Beeldende Vorming te Tilburg en maakte hij deel uit van talloze kunstcommissies en jury’s. ’Moergestel-Nieuws’ wil Jan graag van harte feliciteren met deze onderschei ding. De quiz, met Jos Brink als quizmaster, kent vier algemene kennis-ronden met telkens 10 vragen, waarvoor één punt per goed antwoord wordt toe gekend. De vijfde ronde gaat over een keuze-vak. Hierin worden vijf vragen gesteld en wordt ieder goed antwoord met 5 punten gehonoreerd. In to taal zijn er dus 40 25 65 punten te behalen. Als keuzevak heeft Jacques Grieks- Romeinse Mythologie gekozen, omdat hij naar zijn zeggen in dit wereldje kind aan huis is en alle heldenda den, escapades en frivoliteiten van dit godenvolk uit zijn mouw kan schudden. Daar moeten dus 25 punten mee in de wacht te slepen zijn. We moeten nog zien of hij deze boude bewering waar kan maken. Uitdager Bart van Wezenbeek heeft begin zeven tiger jaren als leerling aan de voeten van zijn leer meester gezeten. Hij deed in 1973 eindexamen Gymnasium B en mag tegenwoordig een dubbele titel voor zijn naam schrijven. Of dit echter een voldoende garantie is om zijn oud- leermeester met succes uit te dagen zal nog moeten blijken. Met biologie als keuzevak heeft hij zo’n immens terrein te behappen dat hij nauwelijks aan de 25 punten kan komen die Jacques uit zijn mouw denkt te schudden. Meesterschap toont zich in beperking, zeg een oud spreekwoord. En dat laat Jacques graag opgaan zowel voor titels als voor vakgebied. Mocht Jacques toch onverhoopt het onderspit delven dan kan hij zich in elk geval troosten met de gedachte zo’n eminente leerling in het zadel te hebben geholpen. p >uiu»viz-M.yi>iyJ1i.ouLuul auto en bereid zijn om 1 keer per 6 weken de maaltijden bij de ouderen aan huis te bezorgen. Voor elke beurt zijn twee vrijwilligers beschik baar zodat u ook nog onderling de keuze kunt maken van om de beurt te rijden of ’n paar da gen achter elkaar. Zoals gezegd gaat het alleen om de dagen van maandag t/m vrijdag. Indien dit vrijwilligerswerk wel iets voor u lijkt of wilt u nog wat meer weten over het hoe en wat, neemt u dan kontakt op met Mevrouw Ad Schoenmaker, Voorbrugstraat 15, tel. 1338. Zij is graag bereid u wat nadere informatie te verschaffen. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Naast de gebruikelijk verkoop van keurig ver zorgde tweedehands spullen, kunt U tijdens Uw inkopen genieten van een sfeervolle muzikale omgeving. Tijdens de markt kunt U op het St. Jansplein op twee pittoreske terrassen genieten van een zeer bekend regio orkest, namelijk: De Riellander Kapel. De Riellander Kapel verzorgt een optreden van 12.30 tot 14.30 uur. Reden genoeg om uw vrije zondag door te bren gen in gezellig Moergestel. F rühschop-vlooienmarkt Plaats: St. Jansplein; Tijd: 09.30 tot 16.30 uur; Datum: zondag 12 september. Hangesioien dij 06 ^i6K8nionos6n {u.z.. 6n v.ü.z..) |y A16

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1