uality ravel Wij van Quality Travel zorgen ervoor, zodat u lekker op vakantie kunt gaan. De rotonde komt er! REISBURO TEVENS GESPECIALISEERD IN ZAKENREIZEN! G> OOK DE KLEINE KLANT IS KONING Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Wilt u deze winter een sneeuw- of zonvakantie? Wilt u een vlieg-, auto- of busvakantie? Wilt u een hotel, appartement of vakantiebungalow? Wilt u Traveller cheques of buitenlandse valuta? Openbare raadsvergadering van 2 september J.W. GEOPEND: maandag t/m donderdag van 10.00-18.00 uur; vrijdag van 10.00-19.00 uur; óók op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Hallo Hallo wie...? Schrijft er mee? Provinciale verhalenwedstrijd kinderboekenweek 1993 Schoolstraat 11 5066 EC Moergestel Tel.: 04243 - 2020 Fax: 04243 - 2629 De bibliotheek zoekt mensen, die willen voorlezen En nu nog even de kop van dit verslag... Hoe kun je meedoen? Of er prijzen te winnen zijn? Hallo! V- De agenda van de gemeenteraadsvergadering van donderdag 2 septem ber had als belangrijkste punten: Reactie op de ontwerpbegroting 1994 van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant; Voorstel tot afwijzing diverse verzoeken wijziging beleid verkoop wo ningwetwoningen; Voorstel inzake godsdienst- en levensbeschouwelijk onderwijs; Voorstel tot overeenkomst met Rijkswaterstaat voor de aanleg carpool plaats; Voorstel aanpassing Verordening leerlingenvervoer gemeente Moer gestel. -H.I.P.- Privé Bedrijfsinterieurs B.V. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 PAGINA 11 10 I Ben ie tussen de 8 en 12 jaar oud en hou ie van Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. De bibliotheek wil in oktober van start gaan met een voorleeshalfuurtje voor jonge kinderen. Het voorleeshalfuurtje is op woensdagmiddag van 3 uur tot half 4 in de bibliotheek. Tijdens het voorlezen willen we de kinderen ken nis laten maken met nieuwe, maar ook spannen de, gezellige en verdrietige boeken. Voor het voorleeshalfuurtje zijn we op zoek naar enkel enthousiaste voorlezers, die op vrijwillige basis 1 of 2 keer per maand bereid zijn om op woensdagmiddag voor te lezen. Heeft U interesse of wilt u meer informatie dan kunt u kontakt opnemen met Mariëtte Denissen of Jolanda Jansen van de bibliotheek. Tel: 04243-2243. Bij velen al jaren een doorn in het oog: de gevaarlijke oversteekplaats Tilburgseweg/Akkerweg. Nu komt er dan eindelijk de rotonde. grens op 4 kilometer blijft staan. De meerderheid van de raad vindt dat de verant woordelijkheid voor het godsdienst- of levensbe schouwelijk onderwijs niet bij de gemeentelijke overheid thuishoort en gaan er mee akkoord dat het subsidiepercentage van 75% wordt terugge bracht op maximaal 50%. Het CDA stemde tegen. Bij de afrit van rijksweg-58 en Schoolstraat komt een Carpoolplaats voor ongeveer 20 auto’s. De ze Carpoolplaats komt voor rekening van Rijks waterstaat. Al bij het begin van de raadsvergadering deelde de heer Gerlach mee dat de Provincie de kruising Akkerweg (T-31)/Tilburgseweg onderdeel heeft gemaakt van haar Bereikbaarheidsplan Parkland Zuid-Oost. De Provincie geeft in dit plan voor keur aan verkeerspleinen en rotondes. Zonder dat de gemeente nu wezenlijk meer moet bijdra gen dan de oorspronkelijke vier ton gaat de Pro vincie voor een rotonde zorgen. Dat is goed nieuws. Er werd zelfs al gezegd dat het maar goed is dat we zo lang gewacht hebben met het zelf aanleggen van een rotonde. lezen en schrijven? Doe dan mee aan de provin ciale verhalenwedstrijd, die georganiseerd wordt door Omroep Brabant, in samenwerking met alle bibliotheken en bibliobussen van Noord-Bra- bant. Deze wedstrijd wordt tegelijkertijd in alle provin cies georganiseerd. Dus ook in Amsterdam en Groningen maken kinderen het verhaal af van een kinderboekenschrijver uit hun provincie. De westrijd heeft te maken met het thema van de kinderboekenweek: ’Vriendjes, maatjes, kame raadjes: vriendschap en liefde in kinderboeken. Rond dit thema schreef kinderboekenschrijver Peter Vervloed een kort verhaal met een open einde, waarop jij een vervolg mag schrijven. Haal het deelnameformulier op in de bibliotheek. Dit kan vanaf 6 september. Op dit formulier staat het verhaaal van Peter Vervloed, de spelregels en ruimte voor jou om het verhaal van Peter Ver vloed af te maken. Het formulier moet je vóór 1 oktober inleveren bij de bibliotheek of bibliobus. Het verhaal van Peter Vervloed is ook verschil lende keren te beluisteren bij Omroep Brabant. De eerste keer is dit te horen in het jeugdpro gramma ’De Boekenboom’ op zaterdag 4 sep tember tussen 9.30 - 10.00 uur. De eerste prijswinnaars van de leeftijdscategorie 8-10 jaar en 11-12 jaar winnen een prachtige radiocassette-speler met inscriptie. Verder zijn er mooie boeken te winnen. Maar bovenal: je komt met je verhaal op de radio! En je mag een dag met je ouders doorbrengen in het Safaripark van de Beekse Bergen. Daarvan daan vindt ook de radio-uitzending van Omroep Brabant plaats. De prijzen worden bekend gemaakt op zaterdag 23 oktober, de laatste dag van de kinderboe kenweek. Hallo Hallo wie..?...Schrijft er mee? Gevraagd werd om een reactie op de ontwerpbe groting van het SMB. Samenvattend kan gesteld worden dat het voorgestelde beleid van het SMB een verhoging van de bijdrage per inwoner in 1994 inhoudt naar 10,59. Alle fracties zijn het eens met het College dat dit al te gortig is. Zij zijn er dan ook blij omdat in dit voorstel zeer compact wordt aangegeven hoe men er over denkt. Ik ci teer uit het voorstel: ’Enerzijds worden de ge meenten geconfronteerd met diverse ombuigin gen (onder meer door de interimmaatregel sociale structuur, lagere uitkering uit het gemeente fonds, etc.) en anderzijds krijgen zij de rekening gepresenteerd van de regionale expansie. De ge meenten dienen de ombuigingen veelal door her schikking van taken en middelen binnen de be drijfsvoering op te vangen. In het licht van deze ’knelpositie’ is het naar onze mening redelijk dit van het SMB ook te verlangen...’. Dit is duidelijke taal en zoals gezegd onderstreep ten alle fracties dit. Een aantal fracties wil het beleid tot verkoop van woningwetwoning verruimen. Hierbij worden argumenten genoemd als ’gelet op de toekomsti ge privatisering’ en zodat ook de economisch zwakkeren in aanmerking kunnen komen voor een eigen woning’. De heer Smits (PGB) wil graag de lijn van de rijksoverheid vasthouden, zo dat meer mensen in de gelegenheid komen een eigen woning te verwerven. De heer van Veltho- ven (CDA) wil vasthouden aan een ondergrens in het aantal gemeentelijke woningwetwoningen van 170, bouwblokkeiVcomplexen kunnen even tueel doorsneden worden. De heer Goris (SPM) wil vasthouden aan het niet aantasten van bouw blokken. Mensen die een eigen woning willen, dienen hiertoe een bouwkavel te kopen. Bij ver koop van woningwetwoningen gaat de gemeen te concurreren met zichzelf. Volledig is de ver rassing als het CDA met een amandement komt op het voorliggende voorstel. Na een tweevoudi ge schorsing van de vergadering voor nader be raad, komt het amandement in stemming: 7 stemmen voor, 4 stemmen tegen. Dat wil zeggen het voorstel zal in de richting van het amande ment moeten worden aangepast: handhaving van de benendengrens van 170 woningen, verkoop zonder financieel nadeel voor de gemeente, ook uit onaangebroken complexen kan verkocht wor den. Het aangepaste voorstel zal tezijnertijd op nieuw in de raad gebracht moeten worden. Over een voorgestelde wijziging van de veror dening leerlingenvervoer ten bate van leerlin gen speciaal onderwijs is de laatste tijd veel gesproken in de politieke wandelgangen. Het voorstel houdt kortgezegd in dat de grens om in aanmerking te komen voor een vergoeding op basis van de kosten van openbaar vervoer opgetrokken wordt van 4 naar 6 kilometer. Mevr. Denissen (CDA) vertolkte het standpunt van het CDA en achtte dit voorstel niet getui gen van een sociaal beleid. Door de kilometer- grens te verleggen worden ouders min of meer gedwongen hun kinderen in Tilburg naar school te doen. Ook de heer Goris (SPM) en de heer Smits (PGB) spraken zich uit in diezelfde zin. Gevolg: het voorliggende voorstel wordt aangenomen, waarbij dan wel deze kilometer- Maak vrijblijvend een afspraak. Van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 22.00 uur Industrieweg 3b 5066 XJ Moergestel - Tel. 04243-4038 06-52966585 b.g.g. 04243-1838

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11