HE LIMIT THE SKY I WIE DURFT? ZONDAG 5 SEPTEMBER MOERGESTEL HET DRAAIBOOMP -~© 'omroep brabant Voortaan elke week: Biebnieuws Streekmuziekschool Oisterwijk en omstreken Openbare vergadering bibliotheek Loopgroep Physique voor een dag ‘Rabobankrunners Gilde St. Joris Na de zomer weer aan de slag? MV igpi i R 1 AAN VANG 12.00 CAFE-DISCO-ZAAL HET DRAAIBOOM P JE HILD1 5066 CL MOERGESTEL INFO: 04243-1315 Muzikaal talent welkom bij uit- gaansprogramma Omroep Brabant Wat kunt U in deze rubriek verwachten? Oproep verzamelingen ten toon te stellen O Vrouwen uit Oisterwijk en omgeving opgelet! Agenda MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 PAGINA 13 A12 1 postbus 108 - 5600 ac eindhoven BUNGEE JUMPING 1 5? S? Het nieuwe cursusjaar van de Streekmuziek- school Oisterwijk gaat deze week weer van start. Voor verschillende instrumenten kunnen nog en kele leerlingen worden geplaatst en wel voor de cursussen: Blokfluit, dwarsfluit, viool, cello, ko per. De viool- en cellolessen worden alleen in het hoofdgebouw te Oisterwijk gegeven. De lessen van de andere cursussen kunnen ook in Moer gestel, Haaren, Udenhout en Berkel-Enschot worden gevolgd. Je hoeft niet meteen met een instrument te begin nen. Als je van zingen houdt kom dan mee doen in het kinderkoor van de muziekschool. Je kunt ook op eenvoudige instrumentjes zoals klok- kespel en xylofoon leren spelen. Voor iedereen is er wel wat muzikaals te beleven. Muziek op schoot Deze voor de muziekschool nieuwe kortlopende cursus is voor ouder/verzorger met baby’s of peu ters. Samen met uw kind leert u onder leiding van een gediplomeerde leerkracht liedjes zingen die aansluiten bij de ontwikkeling van uw kind. Rosalyn van Aerts-de Groot kan u er alles over vertellen, tel: 04242- 84940. Wanneer je lekker wilt bewegen en dansen kun je ook terecht op de Streekmuziekschool Oister wijk en omstreken. De dans- en balletcursussen starten ook al voor kleuters vanaf groep 1 van de basisschool. Er zijn cursussen in alle leeftijdsgroepen, van kleuters tot en met volwassenen, van kleuterdans tot en met klassiek ballet. Wil je meer weten van de Streekmuziekschool Oisterwijk en omstreken bel dan naar: 04242- 82753. Er is vast wel iemand die informatie kan ver strekken. Inschrijfformulieren liggen ook op de verschillen de gemeentehuizen. Vrijdag 3 september begint het nieuwe seizoen weer bij het wekelijkse uitgaansprogramma ’Har telijk Brabant’ van Omroep Brabant en de streek VVV Hart van Brabant. Presentatrice Els van Gorp zal als vanouds tussen 16.00 en 17.00 uur een uitgebreid overzicht geven van de toeristische en recreatieve activiteiten tijdens het weekeinde in de regio Tilburg-Waalwijk. De streek VW geeft daarnaast een overzicht van de grotere evenementen in de rest van Brabant. Belangrijk en bijna onmisbaar element van ’Har telijk Brabant’ is een live-optreden van muzikaal talent uit Midden-Brabant. Belangstellende solo artiesten, duo’s, trio’s, bands, koren en groepen uit deze regio kunnen zich vrijdag in het komen de seizoen 1993-1994 aanmelden bij Omroep Brabant. Coördinator van deze muzikale optre dens bij Omroep Brabant is Jack Ermens. Publiek is bij de wekelijkse uitzendingen van Hartelijk Brabant, vrijdagmiddag tussen 4 en 5 altijd van harte welkom in de studio van Omroep Brabant aan de Enschotsestraat 244 in Tilburg. Organisatoren van grote en kleine festiviteiten en evenementen, maar ook bijvoorbeeld van toneel- en theatervoorstellingen moeten hun informatie schriftelijk minimaal 4 dagen van te voren opstu ren naar Omroep Brabant, postbus 400, 5000 AK in Tilburg. Faxen naar 013-422310 mag ook na tuurlijk. De vraag naar schriftelijke informatie heeft alles te maken met het voorkomen van foutjes en fou ten die bij telefonische kontakten zeer snel ge maakt worden. En daarvan zijn zowel de organi satoren als het publiek de dupe. Uiteraard vallen afgelastingen op zeer korte termijn in verband bijvoorbeeld met slecht weer of met ziekte bui ten deze regeling. Vermelding van een activiteit in de programma’s van Omroep Brabant is overigens kosteloos. Besloten bijeenkomsten en commerciële activitei ten als bingo- en kienavonden worden niet opge nomen in de agenda van Omroep Brabant, behal ve vrijdagmiddag in ’Hartelijk Brabant’ ook el ke werkdag aan het eind van de gewone program ma’s tegen 13.00 uur en 18.00 uur. 1 Gabrië! Melsulasii 90 5s1I SR Eindhoven I tel.Zfax (0401-1153-8 i sulotei (06521-970318 Vandaag start de bibliotheek Moergestel met een wekelijkse rubriek in ’Moergeste-Nieuws’ onder de naam: ’Biebnieuws’. De rubriek zal herken baar zijn aan bovenstaande illustratie. Zoals U van ons gewend bent zullen we onze ak- tiviteiten en tentoonstellingen blijven vermelden. Daarnaast kunt U informatie verwachten over onderdelen van de collectie. Zo zal in de komen de tijd bijvoorbeeld aandacht worden besteed aan: de eerste leesboekjes, de Brabanthoek en aan de ’lijst’boeken. Regelmatig worden ook de nieu we boeken, tijdschriften en cd’s onder de loupe genomen. Biebnieuws bevat afwisselend informatie voor de jeugd en voor de volwassenen. In deze rubriek zullen wij ook regelmatig Uw aandacht of medewerking vragen voor bepaalde aktiviteiten zoals bijvoorbeeld hieronder de oproep om verzamelingen ten toon te stellen. Veel kinderen en volwassenen verzamelen iets. Dit kan uiteenlopen van postzegels of munten tot theelepeltjes en suikerzakjes. Vaak zien alleen huisgenoten, familie en vrienden deze soms moeizaam bij elkaar gespaarde verza melingen en dat is jammer. De bibliotheek wil nu iedereen die iets verzamelt de gelegenheid bieden zijn of haar verzameling in de vitrine van de bieb ten toon te stellen. Dus spaart U/je: asbakken, kaarten, fluitjes, ka lenders, piepbeestjes, kurketrekkers, schoenle- pels, flesopeners, spaarpotten enzovoorts, en vind je/u het leuk om deze collectie ook eens aan anderen te laten zien, neem dan voor nadere in lichtingen kontakt op met Jolanda Jansen, tel. 2243, bibliotheek Moergestel. Tot ziens in de bibliotheek! Op zaterdag 21 augustus laatstleden werd de laat ste serie verschoten van de onderlinge piramide- verschieting, die gehouden wordt tussen gilde St. Joris Oostelbeers, gilde St. Catharina Moergestel en gilde St. Joris Moergestel. Deze verschieting werd gehouden op het schiet- terrein bij café ’t Draaiboompje. Gilde St. Joris Oostelbeers nam de piramide weer mee naar huis, met een gemiddelde van 223 pun ten met 25 schutters. Gilde St Joris Moergestel werd 2e met een gemid delde van 214 punten en 18 schutters. Gide St. Catherina Moergestel werd 3e met 213 punten, met 15 schutters. Het wisselschild ging naar W. Deenen uit Oostel beers, maar ook de beker die geschonken was door het schildersbedrijf H. Kerkhof, nam W. Deenen mee naar huis, met het hoogste aantal punten van 45. Vorig jaar werd Loopgroep Physique uit Moer gestel slechts enkele weken voor de negende editie van de vermaarde Hart van Brabantloop benaderd om een opengevallen plaats in te ne men. Het ja-woord op dit verzoek was snel ge geven, maar gezien het wel bijzondere karakter van deze Hart van Brabantloop deed het, naast het lopen, ook een groot beroep op het organi satorisch talent van de deelnemende teams. U moet weten dat de Hart van Brabantloop een monsterrace is over 105 km. Elke deelnemende ploeg laat in estafettevorm 5 dames en 10 heren de afstand zo snel mogelijk afleggen. De totale af stand wordt echter in vieren gehakt en dus zijn er na de start drie rustmomenten alwaar de wed strijd tot stilstand komt en de onderlinge tijdsver schillen genoteerd worden. Vanaf die beide plaat sen vindt na verloop van tijd een herstart plaats waar verse lopers het spel weer op de wagen brengen. Vanaf de start bij de KUB in Tilburg om 7.00 ’s morgens loopt de route door het Mid- denbrabantse land via Loon op Zand, Loonse Duinen, Udenhout, Hilvarenbeek, Oostelbeers, Oirschot, Campinaheide, Oisterwijk, Moer gesteld) Kerkeindse heide naar het Longaterrein om uiteindelijk tussen 17.00 en 18.00 bij de KUB te eindigen. Wanneer 15 lopers elk een gedeelte van het tra ject voor hun rekening nemen betekent dat een noodzaak hen goede instructies te geven omtrent de tijd en precieze plaats in het Middenbrabantse om ‘het stokje’ van hun voorganger overnemen. Bijna altijd houdt dat in dat ze op het juiste mo ment naar de juiste plaats vervoerd moeten wor den. En als ze dan hun deel aan de klus geleverd heb ben moeten ze verzorgd en weer in staat gesteld worden op een andere manier dan lopend hun weg naar huis of naar een verdere plek op het parcours te vinden. Personeel met volgautos’s die de gefinishte loper opvangt en verder transpor teert moet dus ook daar weer aanwezig zijn. Tevens wordt elke loper tijdens zijn traject ver gezeld door een begeleider op de fiets die het drinken, alsmede opbeurende dan weer troosten de dan weer opzwepende woorden aanreikt. Ook de activiteiten van deze onmisbare schakels moe ten naadloos op elkaar aansluiten. De organisatie van de Hart van Brabantloop, maar ook de organisatie van elk team, moet ’s avonds wel een diepe zucht slaken als uiteinde lijk bij de finish blijkt dat alles weer precies paste zoals het gepland werd. Vorig jaar namen 89 gerenomeerde teams deel. Dat waren dus alleen aan atleten 1335 perso nen. Van die 89 teams eindigde de loopgroep van Physique die dus in een wel zeer laat stadium was aangezocht om een opengevallen plaats in te vul len op de 24ste plaats in een to taal tijd van 7 uur 29 minuten en 20 seconden. Voorwaar gezien de omstandigheden en de sterkte van het deelne mersveld een prima prestatie. Vanzelfsprekend kreeg de loopgroep dus ook dit jaar de vererende uitnodiging deel te nemen op zaterdag 25 september. Een klein groepje onder leiding van Rico Salvetti heeft de handschoen opgenomen en is in een ver gevorderd stadium met betrekking tot de orga nisatie. Gezien bovengeschetste vervoers- en andere pe rikelen heeft dit clubje naar een paar Moergestel- se sponsors gezocht. Uit de aanhef van dit stuk je kunt U opmaken dat de Rabobank Moergestel een zodanige bijdrage levert dat we zelfs bereid zijn voor een dag onze naam te wijzigen. Ook OMNIUM sport en sportschool PHYSIQUE hebben een substantiële bijdrage toegezegd en ca fetaria PICOBELLO en de nieuwe JUMBO su permarkt hebben zich bereid verklaard de lopers en verzorgers van een welvoorzien lunchpakket te voorzien. Aan de voeding, sportkleding, schoeisel en fysieke ondersteuning kan het dus die dag niet liggen. Volgende week kunt U op deze plaats vernemen welke Moergestelse deelnemers deze monster loop gaan klaren en waar in Uw eigen gemeente of elders U het wedstrijdverloop kunt volgen. Tevens vragen we dan ook aandacht voor het be langrijke gebeuren een dag later; de wedstrijden in het kader van de KOMTOER (26 september) BK Bureau Vrouw Werk Midden-Brabant start dinsdag 21 september een oriëntatiecursus ’op weg naar werk’ voor vrouwen uit Oisterwijk en omgeving die (weer) willen gaan werken. Voor deze cursus wordt 7 september een infor matiebijeenkomst gehouden. Deze vindt plaats bij Stichting de Leest, Stationsstraat 5 te Oister wijk. Het begint om 9.30 uur en zal tot 11.00 uur duren. Wil je weer buitenshuis gaan werken en/of stu deren, maar weet je niet hoe je dit aan moet pak ken, dan is de oriëntatiecursus ’op weg naar je werk’ iets voor jou. De oriëntaticursus ’op weg naar werk’ geeft je de informatie die je nodig hebt over beroepen, oplei dingsmogelijkheden, solliciteren, het Arbeidsbu reau en nog veel meer praktische zaken. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan vragen als: welke nieuwe beroepskeuze maak ik, wat kan ik goed, wat doe ik graag, hoe krijg ik het thuis georganiseerd. Deze vragen, of andere vragen over arbeidsmarkt of opleiding kun je ook in een persoonlijk advies gesprek stellen. Interesse? Neem contact op met Bureau Vrouw Werk, Goirkestraat 90 te Tilburg, tel. 013- 424913. Het Bestuur van de Openbare Bibliotheek Moer gestel houdt op maandag 6 september 1993 haar openbare vergadering. Aanvang: 20.15 uur, plaats: Openbare Bibio- theek, Schoolstraat 37. 1. Opening 2. Notulen van de vergadering van 23 juni 1993 3. Benoeming bestuurslid 4. Ingekomen stukken en mededelingen 5. Mededelingen van de bibliotheek 6. Financieel overzicht 7. Voortgang in verband met Nieuw Burgerlijk Wetboek (NBW) 8. Leesclub 9. Voorbereiding gesprek met het DB van de Openbare Bibliotheek van Oisterwijk op 28 september 1993 10. Rondvraag en sluiting.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13