FOTOGRAFIE Bungee Jumping bij ’t Draaiboompje Kodak Gold foto's Kodak Gold film 2e FOTO GRATIS! Ad van den Boer Hij springt?!?! CHRIS VAN DEN BIJGAART GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Afgedrukt door Kodak zelf... gewoon beter. Huisvestingsplan Sociaal-Culturele verenigingen Zondag 5 september 12.00 uur eerste sprong... Expositie op zondag 5 september in teken van koerswijziging ’De Oude Werkplaats’ wordt ’Poppenatelier Betty Nagel’ 1 van Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 AvdW Scharen-Messenslijperij Opdrachtgevers hangen bij ons zeker niet aan het elastiek... Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! HOOFDLIJNEN D’n Donk Bienekebolders De Vonder Marktkramenverhuur C. VAN DIJK ia de Een., twee., drie., moederrrr! Het hart bonkt in de keel. Knieën zetten het op een knikken. Het bloed vloeit weg uit de vingertoppen. Hersenen slaan op tilt. De sprong nadert. Daar sta je dan. Er is geen weg terug. Nu nog terugtrekken is al te ver nederend. Een... twee... nee, wacht nog even. Ja, toe maar dan. Een... twee... drie... moederrrrrr! MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 PAGINA 11 10 0 >n- Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 n- n- an Scouting St. Jan wordt de voornaamste gebruik- ster, zodanig zelfs dat haar ook beheerstaken worden toebedacht. KPJ kan voorlopig blijven waar zij zijn maar bij eventuele gedwongen ver huizing wordt D’n Donk het nieuwe home. Het gebouw heeft geen uitbreidingsmogelijkheden. Er moeten wel aanpassingen worden verricht vooral voor het tegengaan van geluidsoverlast. Kosten: 40.000,- Voornaamste huurders worden hier de Peu terspeelzaal met eventuele uitbreiding van Kin deropvang, Raad Welzijn Ouderen (dagaktivitei- ten), Jeugd- en Jongerenwerk (’t Kwartierke) en Algemeen Maatschappelijk Werk. Het gebouw moet worden uitgebreid en aange past. Kosten: 240.000,-. Behoudt zijn bestemming en huurders. Er zijn wel aanpassingen nodig en groot onderhoud (ver nieuwing dak). Kosten 570.000,-. rt- en Se en el- er- de ;is m. el. oér nd ry- el- la- ifs co- di- :en □ie st er el- :o- Id. /el >e- D’n Draai, aanstaande zondag 5 septem ber 12.00 uur... Langzaam verheft de gele hoogwerker zich naar het blauwe zwerk. Honderden toe schouwers volgen gespannen de trage maar besliste beweging waarmee de waag hals ten hemel schrijdt om zich luttele se conden later ter aarde te storten. Verrekijkers worden doorgegeven... came ra’s kliltken en zoemen... de trotse witte haardos steekt af tegen de strakke lucht... Zelfverzekerd blikt onze held naar de me nigte beneden hem, ’watjes...’ denkt hij. Op 55 meter hoogte stopt ’het bakje’. De elastiek om zijn benen knelt, evenals de ge dachte aan de uitgebreid met drank over goten vette barbecue gisteravond. Een ferme oprisping neemt de laatste knel ling enigszins weg. Hij laat zich niet ken nen, deze keer niet. Hij zal iedereen verba zen door na ’A’, ook ’B’ te zeggen. Jan van E. te M., 83 kg zwaar, 1,82 meter lang, zal als eerste de elastiek testen. De bunjee-baas telt af: ’10, 9, 8,...’ Voetje voor voetje, op z’n gemak, schuifelt onze held naar de rand van de kooi. Som mige toeschouwers steken ’n paraplu op... ’7, 6, 5...’. Hij zwaait nog één keer naar zijn lieve vrouw. Hij herkent ze aan de grote bos bloemen... witte lelies. ’4, 3, 2,1...’ Hij, Jan van E. te M. Held of Watje???... Vooral dit laatste is een onaangename verrassing. Als dan toch door die zure appel moet worden ge beten, waarom dan niet overgaan op uitbreiding tot de minimale eisen (CDA en SPM) voor wedstrijdsport? Het college vindt dit een vol strekt onhaalbare kaart. Wethouder Gerlach noemt een ’concurrerende’ sporthal financieel onhaalbaar (belast de gemeen te onproportioneel tot in de lengte van jaren) en bovendien staat het in een woonwijk. Er wordt niet naar een ’concurrerende’ hal gevraagd, maar naar een ’funktionele’. Naar mijn weten heeft een uitgebreide financiële onderbouwing en on derzoek van een en ander de raadsleden nog nooit bereikt. Er konden in de vergadering geen con crete adviezen worden geformuleerd, zodat er bij de raadsvoorstellen wellicht nog wordt op terug gekomen. klossen en zelfs een cursus Engels. De docenten kwamen veelal uit Moergestel, maar ook van daarbuiten. De verminderde belangstelling ging niet op voor de poppencursus. Integendeel, door de jaren gin gen steeds meer mensen zich daarvoor inschrij ven. Onder leiding van Betty Nagel zelf hebben vele tientallen cursisten zich met groeiend en thousiasme bekwaamd in het maken van fanta- siepoppen van zelfhardend klei. Betty’s grillige, sprookjesachtige poppen, strekken tot voorbeeld, maar iedere cursist wordt door haar aangemoe- digd zijn of haar fantasie de vrije loop te laten. Een poppenkunstenares wil Betty zichzelf niet noemen. Dat vindt ze pocherig. ’Moeten ande ren maar zeggen’, zegt ze bescheiden. Wel wil ze gezegd hebben dat ’slordig’ niet in haar woorden boek voorkomt. Bovenal echter moeten de pop pen een rijke fantasie uitstralen. De verhoudin gen dienen te kloppen, maar vervolgens is Bet ty niets te dol. Trolachtigen, heksen en andere fantasiefiguren zijn haar handelsmerk; lol en gein haar drijfveren. ■441S Geldig tot 15 september 1993 Na de expositie van 5 september gaan de cur sussen weer van start op drie doordeweekse avonden, een ochtend en een hele zaterdag. Voor meer informatie kunt u bellen naar: 04243-2103. Door het leegkomen van de Bienekebolders staat de gemeente voor een heroriëntatie over de mo gelijkheden van bestemmingen voor sociaal- culturele doeleinden in de tot haar in eigendom zijnde gebouwen Bienekebolders, D’n Donk en de Vonder. Daartoe werd aan buro Minos Twisk uit Tilburg opdracht gegeven een plan op te stellen. Uit zuinigheid werd de opdracht be perkt geformuleerd en moest in zéér korte perio de (drie weken) worden uitgevoerd. Het plan werd besproken in een gezamenlijke vergadering van de commissies Welzijn en Financiën op maandag 23 augustus jongstleden. Er was veel publieke belangstelling. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft het plan al tot het hare gemaakt en gaat het nader uitwerken in overleg met de belangheb benden om in november met raadsvoorstellen te komen. Vooraf heeft zij al standpunten ingeno- men om niet over te gaan op uitbreiding van De Vonder en het in eigendom houden van Bieneke bolders voor sociaal- culturele doeleinden. densprong heeft gemaakt. ’Wè nie geleuve gij? Dan kekt mar ’ns hier!’ Bras(s)band Clapopp bestaat een kleine drie jaar. De vriendenclub startte op een muzikaal nulpunt onder leiding van de wel harmonisch onderleg de Jacco Nefs. Drie jaar later staat er en band van formaat. Met de opbrengsten van de Bungee Jumping hopen de tien mannen van Clapopp hun instrumentarium uit te kunnen breiden. Alvast veel sterkte toegewenst daarboven en denk erom: You might as well jump! P.S. Voor de kinderen is er op het terras van’t Draaiboompje een mini-speeltuin opgesteld en tevens is er een ’snoepkaart’ te koop. Voor de prijs van 4,- krijgen ze daarop diverse versna peringen, zoals o.a. chips, limonade en ijs. Mocht de TV-uitzending van de voetbal wedstrijd Ajax - P.S.V. doorgang vinden dan wordt deze vanaf 18.00 uur vertoond op het grote videoscherm in de zaal van ’t Draai boompje. MOERGESTEL - Atelier ’De Oude Werkplaats’, dat gedurende negen jaar in Moergestel verschillende creatieve cur sussen heeft verzorgd, verandert van naam en gedaante. ’Poppenatelier Betty Nagel’, zoals de nieuwe naam luidt, legt zich voortaan uitsluitend toe op onderricht in het maken van fantasiepoppen, specia liteit van de Moergestelse naamgeefster. Cursisten en andere nieuwsgierigen kun nen op de poppenexpositie van zondag 5 september de nieuwe sfeer aan het Sint Jansplein gaan opsnuiven. Ongeveer ze ventig poppen van Betty en haar cursisten zijn dan gratis te bewonderen. De exposi tie - tussen 10.00 en 17.00 uur - komt in de plaats van de traditionele open dag. Reden van de koerswijziging is de teruggelopen animo voor het diverse cursusaanbod van ’De Oude Werkplaats’. Betty Nagel heeft de indruk dat na negen jaar de Moergestelse bevolking crea tief op eigen benen kan staan. Al liep de ene cur sus beter dan de andere, over de gehele linie was een dalend aantal deelnemers te constateren. Op vallend was ook dat er tussen de verschillende cursussen weinig overloop plaatsvond. Het pak ket bleef desondanks door de jaren goedgevuld: kalligrafie, breien, dozen plakken, tekenen, kant- Dé kick van je leven. Dat is zondag 5 september mogelijk bij café ’t Draaiboompje aan de Oir- schotseweg in Moergestel. Bras(s)band Clapopp haalt het ijzingwekkend fenomeen van Bungee Jumping naar Moergestel. Van 12.00 tot 20.00 uur kunnen de durfallen zich dan eindelijk bewij zen. Want geef eerlijk toe: wie zich aan een elastiek van een hoogte van 55 meter ter aarde start, mag zich pas een echte vent noemen. Ove rigens, vrouwen mogen zich ook inschrijven hoor. Het ziet er natuurlijk angstaanjagend uit, zo’n hoogwerker waar een mens van vlees en bloed vanaf gaat springen, maar een professioneel be drijf uit Eindhoven verzekert de deelnemers er van dat er niets fout kan gaan. De elastiek beseft vijf meter boven de grond dat hij aan zijn eind is en besluit vervolgens zijn sterveling weer een eindje mee omhoog te nemen, om dan weer te rug naar beneden... afijn, u kent het elastisch principe. Van iedere sprong wordt een video-opname ge maakt, die in ’t Draaiboompje, tijdens de ’After Jump party’, bekeken kan worden. Het is ook mogelijk de band te kopen. Dat is heel verstan dig, want leg straks je kleinkinderen maar eens uit dat opa of oma in 1993 een heuse do-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11