Nieuw voetbalseizoen weer ingezet Van de politie Nieuwe activiteiten voor 55 in Moergestel Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Marktkramenverhuur C. VAN DIJK Schaatsseizoen 1993/1994 Jeu de Boules Fietsen Sportinstuif voor 55 ers Stijldansen Biljarten, kaarten en dammen Poppen maken Tekenen en schilderen 50 zwemmen en meer bewegen in water De regel van 4... Rijden onder invloed van alcohol MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 5 Moergestel, Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Schaakclub .De Vennen" Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. Sinds juni van dit jaar is er een jeu de boulesclub voor 55+ers in Moergestel. Jeu de Boules is een mogelijkheid om aktief in beweging te zijn, in de buitenlucht, en om leeftijdsgenoten te ont moeten. De Jeu de Boulesclub speelt iedere woensdag middag van 13.30 uur tot 17.00 uur op het sport- terein van Roef! Vooralsnog bedragen de kosten 2,50 per maand. Belangstellenden zijn iedere woensdagmiddag welkom op het sportterein van Roef! Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met: de heer M. Jonkers, tel: 2430. Iedere maandagmiddag wordt er vanaf 13.00 uur een tocht gefietst van ongeveer 35 a 40 kilome ter door een groep enthousiaste 55 ers. Vertrek vanaf het Sint Jansplein om 13.00 uur. Eenmaal per maand wordt er een hele dagtocht uitgezet welke tussen de 75 en 100 kilometer is. Geïnteresseerden worden op maandagmiddag om 13.00 uur op het Sint Jansplein verwacht. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met: de heer van Elderen, tel: 2503; de heer Jan sen, tel: 1983. Op woensdag 25 augustus gaat de sportinstuif voor mensen van 55 jaar en ouder van start. Verschillende vormen van sport worden in de sportinstuif beoefend, zoals balsporten, rac- ketsporten en er worden spieroefeningen gedaan. Er wordt altijd gestart met een warming-up om de spieren los te maken en vervolgens wordt er in kleinere groepen gewerkt aan verschillende sportonderdelen. Nadat een uur is gesport kunt u in de foyer van sporthal ’De Vonder’ een kop koffie of thee drinken. Begeleiding De begeleiding van de sportinstuif is in handen van twee ervaren vakkrachten, de dames Ans de Glas en Liesbeth Dijkstra. Waar en wanneer Woensdagochtend is er in Sporthal ’De Vonder’, Aanstede 15 sportinstuif van 8.45 tot 9.45 uur. Het seizoen loopt van 25 augustus 1993 tot en met 1 mei 1994, met uitzondering van een week herfst-, kerst-, en carnavals vakantie. Kosten De kosten voor deelname bedragen 3,25 per keer, contant te voldoen. Kleding Gemakkelijk zittende kleding is wenselijk, hierbij kan gedacht worden aan een trainingspak, jog gingbroek, maillot, korte broek, en dergelijk. In verband met de vloer in de sporthal hebt u gymschoenen, tennisschoenen of sportschoenen met gladde zool nodig. Iedereen die belangstelling heeft wordt uitgeno digd om op 25 augustus een kijkje te komen ne men en mee te doen. Een gezellige manier om aktief in beweging te zijn. Iedere woensdagmiddag is er stijldansen voor mensen van 55 jaar en ouder in Den Boo gaard. Via een kursus worden er éénmaal per 14 dagen nieuwe dansen geleerd, de andere week is er vrij- dansen. Kosten De deelnemersbijdrage is circa 30,00 per jaar voor 18 lessen en éénmaal per twee weken vrij- dansen. Waar en wanneer Start op woensdag 22 september aanstaande van 13.30 uur tot 16.30 uur in Den Boogaard. U kunt vrijblijvend een keer meedoen daarna dient u lid te worden. Dansliefhebbers uit Moergestel zijn welkom op PAGINA 7 woensdag 22 september in Den Boogaard. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met: De heer A. op ’t Hoog, tel: 3286; Mevrouw P. Heijkants, tel: 1513. Op dinsdag- en donderdagmiddag is er in de voorzaal van Den Boogaard een open middag voor mensen die willen kaarten en dammen. Tevens speelt op deze middagen de biljartclub. De biljartclub heeft haar middagen als volgt in gericht: Er wordt per half uur gespeeld waarbij twee mensen biljarten, iemand de puntentelling bijhoudt en een vierde persoon deze punten no teert. Op deze manier heeft iedereen de gelegen heid om te spelen. Geïnteresseerden kunnen maximaal vier keer vrijblijvend biljarten en dienen daarna lid te wor den van de biljartclub. Kaarten en dammers kun nen vrijblijvend een middag komen. Waar en wanneer Iedere dinsdagmiddag en vanaf half september ook op donderdagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur in de voorzaal van Den Boogaard. Kosten Afhankelijk van het aantal leden van de biljart club betalen de biljarters circa 35,00 per jaar. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met: De heer J. Jansen, tel: 2340; de heer A. Ligtvoet, tel: 2283. Onder leiding van twee ervaren dames start er eind september een cursus poppen maken. De ze poppen worden onder andere gemaakt van klei. Het is de bedoeling eind september te starten op dinsdagochtend van 9.30 uur tot 11.30 uur op een nog nader te bepalen plaats. In het seizoen 1993-1994 worden 24 lessen gegeven. Naast de aanschaf van materiaal, circa 50,-, kost de kursus afhankelijk van de toekenning van subsidie tussen de 3,- en 6,- per les. Voor informatie overde inhoud van de kursus e voor uw aanmelding kunt u kontakt opnemen met: Mw. T. Reinders, tel: 3365; Mw. A. steen bakker, tel: 1818. Medio september kunnen 55 ers die willen te kenen en schilderen op dinsdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur deze aktiviteit in groepsver band beoefenen op een nog nader te bepalen plaats. In principe is het de bedoeling om van elkaar te leren en elkaar te stimuleren in de verschillende technieken die er op het vlak van tekenen en schilderen zijn. In overleg met de groepsleden is het mogelijk (in cidenteel) een docent aanwezig te laten zijn. De kosten zijn afhankelijk van de aanwezigheid van een docent en de toekenning van susidie. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met: de heer K. Roosen, tel: 2527. Zwembad de Leije in Oisterwijk biedt verschil lende mogelijkheden op het terrein van zwem men en bewegen in water. Voor 50+ers is er op dinsdagmiddag van 15.00 uur tot 16.00 uur gelegenheid om vrij te zwem men in water met een temperatuur van 30 graden Celcius. Zowel het diepe als het ondiepe bassin zijn be schikbaar. De kosten bedragen 3,30 per keer. Meer Bewegen in water houdt in dat er onder lei ding van een vakkracht oefeningen worden ge daan in water met een temperatuur van 30 gra den Celcius. Op de volgende tijdstippen is er in zwembad de Leije Meer Bewegen in Water: dinsdag 9.15 - 10.15 uur; donderdag 9.00 - 12.00 uur en 13.00 - 14.00 uur; vrijdag 13.00 - 14.00 uur. Voor Meer Bewegen in Water dient u zich bij het zwembad op te geven. De kosten bedragen 5,- inschrijfgeld en 2,- per keer. Voor meer informatie en aanmelding kunt u kon takt opnemen met zwembad de Leije, tel: 04242-84714. strijdlicentie en een trainingsabonnement zijn leeftij dsafhankeli j k. Rekreatief schaatsen op de 400 meter baan te Eindhoven: Tijdens de gewone openingstijden van de ijsbaan in Eindhoven kan er natuurlijk ook weer rekrea tief geschaatst worden. Bij de leden (zowel seni oren als jeugdleden) van Schaatsclub ’De Ven nen’ is vooral de vrijdagavond van 17.15 tot 18.45 uur erg populair. Dan is de ijsbaan namen lijk alleen geopend voor schaats(t)ers op noren, zodat de drukte veel minder is dan tijdens gewo ne openingstijden. Bij voldoende belangstelling zal er tijdens deze avond ook instructie worden gegeven aan leden (senioren en oudere jeugdleden) die hun techniek willen verbeteren. Aan de deelnemers(sters) zal hiervoor een kleine vergoeding worden gevraagd. Vervoer naar de ijsbaan: Evenals voorgaande jaren zal het vervoer van jeugdleden naar schaatslessen en trainingen weer door de schaatsclub gecoördineerd worden, zo dat de ouders niet elke week met hun zoon/doch- ter naar de ijsbaan hoeven. Ook voor de leden die rekreatief gaan schaatsen zal het vervoer naar de ijsbaan gecoördineerd worden, zodat de reiskosten beperkt kunnen worden. Overige aktiviteiten: - een spannende speurtocht voor de jeugd aan het begin van het nieuwe seizoen; - bij natuurijs: -landijsbaan voor de jeugd aan de Bosstraat; - spelletjes en wedstrijdjes voor de jeugd op het Brandven; - toertochten op het Kolkven, waaraan door het gehele gezin kan worden deelgenomen; - voor senioren deelname aan toertochten elders in het land (bijvoorbeeld de Molentocht); - clubkampioenschappen voor senioren en oude re jeugdleden op de 400 meter baan te Eindho ven; - rekreatief schaatsen op een overdekte 400 me ter ijsbaan te Heerenveen of Den Haag; - als er geen natuurijs komt zal er weer een uit stapje naar de ijsbaan in Lommel worden ge organiseerd, alwaar de jongere jeugdleden hun clubkampioenschappen zullen verrijden; - trimfietsen tijdens de zomermaanden. Alle genoemde bedragen zijn exclusief de basi scontributie ad 10,- voor jeugdleden (geboren na 1 oktober 1975) en 15,- voor seniorleden. Voor nader informatie kunt u contact opnemen met John Schepens, D’n Duyp 9, Moergestel, tel. 04243-2027. Aanmeldingen voor de diverse lessen en trai ningen dient echter snel te gebeuren, omdat de kans anders erg groot is dat deze lessen en trai ningen al volgeboekt zijn. P.S. De jeugdleden die zich hebben aangemeld voor de Fietstocht met Barbecue, worden op vrij dag 3 september om 17.30 uur verwacht bij D’n Donk aan de Bosstraat in Moergestel (aanmel ding is nog mogelijk tot zondag 29 augustus aan staande). Onder deze titel circuleert momenteel een zoge naamde ’kettingbrief, waarmee getracht wordt om mensen warm te krijgen voor deelname. Onze ervaring is dat er altijd weer mensen zijn die in de verleiding komen om aan zo’n ’onschul dig’ spel mee te doen. Vrijwel altijd ontdekken deze mensen later dat zij zijn beetgenomen en dat het hun wel geld heeft gekost i.p.v. het rende ment dat zij op basis van de belofte in de ketting brief mochten verwachten. Als je nuchter nadenkt is het toch ook te gek dat je 4800 gulden aan inkomsten mag verwachten terwijl je 600 gulden inlegt? Je houdt jezelf toch voor de gek als jet verwacht dat zomaar willekeurige mensen 4200 gulden zul len bijdragen om jou te sponsoren? Kortom het is bedrog. De slimme organisator kan er in ieder geval wijzer van worden als er maar voldoende minder slimme deelnemers zijn. Wij adviseren u om zo’n ’kettingbrief of ’spel’ maar snel te verscheuren. Uw rendement.zal be ter zijn op een spaarrekening. Een 22-jarige Tilburger bestuurde op zaterda gochtend 21 augustus in alle vroegte een perso nenauto. Bij hem in zijn auto zaten nog twee an dere Tilburgers. De bestuurder had alcoholhou dende drank op, hetgeen mogelijk heeft bijgedra gen dat hij het gevaar niet meer onderkende. Met een snelheid van zo’n 140 kilometer per uur, reed hij de afrit van de rijksweg 58 naar viaduct Vin- kenberg te Moergestel op. Deze was korter dan hij inschatte. Met flinke snelheid reed hij, boven aangekomen, de weg over en via het schrikhek van rijkswaterstaat het talud af om vervolgens in het weiland enkele malen over de kop te gaan en uiteindelijk tot stilstand te komen. De bestuur der droeg zijn gordel kennelijk en kwam met de schrik vrijBeide inzittenden kregen lichte ver- woningen. De bestuurder heeft een ademproef moeten ondergaan. Met het ’Vriendenweekend’ viert Voetbalvereniging ’Audacia’ de laatste jaren het begin van de nieu we voetbalkompetitie. Het was weer gezellig toeven van vrijdag tot en met zondag in en rond de feest tent aan de Molenstraat. Met name het ’Frühschoppen’ op zondagmorgen (en middag...) met de ’Edelweisskapel’ uit Bergeijk was een hoogtepunt tijdens het weekend. Als de prestaties binnen de lijnen de komende kompetitie van hetzelfde niveau zijn als dit ’Vriendenweekend’ dan mogen we het komende seizoen nog heel wat sportieve hoogtepunten verwachten... De zomervakantie is weer ongeveer voorbij. Het bestuur van Schaatsclub ’De Vennen’ is al weer druk bezig met de voorbereidingen van het nieu we schaatsseizoen 1993/1994. Hieronder volgen de belangrijkste aktiviteiten uit het nieuwe pro gramma. Schaatslessen voor de jeugd tot 13 jaar: In zes verschillende niveaugroepen krijgen de kinderen op speelse wijze de grondbeginselen van het schaatsen bijgebracht en wordt de algemene schaatsvaardigheid verbeterd. Het lesseizoen wordt afgesloten met een schaatstest, waarbij de schaats(t)ertjes een heus schaatsdiploma kunnen verdienen. De lessen worden gegeven in Tilburg (opzaterdag van 13.00 tot 13.45 uur) en in Eind hoven (op zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur). De kosten bedragen in Tilburg 40,- en in Eind hoven 35,- voor een heel seizoen (eind septem ber 1993 tot medio maart 1994). Op beide ijsba nen zijn trainers van Schaatsclub ’De Vennen’ aanwezig. Techniektraining voor gevorderde jeugd- schaats(t)ertjes op noren: Deze training is het ideale vervolg op de hiervoor ontschreven jeugdschaatslessen, en een ideale voorbereiding op een eventuele overstap naar het wedstrijdschaatsen. Deze trainingen worden ook zowel in tilburg (op zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur) als in Eindho ven (op zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur) gege ven. De kosten bedragen in Tilburg 70,- en in Eindhoven 35,- per seizoen. De training in Til burg wordt verzorgd door Ijsclub ’Tilburg’. Op de ijsbaan in Eindhoven zijn trainers van Schaatsclub ’De Vennen’ aanwezig. Schaatslessen op noren voor senioren: Op de 400 meter buitenbaan van Eindhoven I wordt les gegeven in zes verschillende niveau- groepen. In deze lessen leert u op een plezierige wijze beter schaatsen, waarbij getracht wordt zo veel mogelijk op uw persoonlijke mogelijkheden aan te sluiten. De kosten bedragen 117,- per seizoen. Lesdagen en tijden: maandag van 17.45 tot 18.30 uur (zes niveau groepen); i dinsdag van 22.30 tot 23.15 uur (niet voor be ginners); woensdag van 17.30 tot 18.10 uur (zes niveau groepen); woensdag van 18.20 tot 19.00 uur (zes niveau groepen); woensdag van 22.30 tot 23.15 uur (niet voor beginners). Trimschaatsen voor gevorderde schaats(t)ers op noren (senioren): Op de 400 meter buitenbaan in Eindhoven is er ook in het seizoen 1993/1994 op woensdagavond weer een trimschaatsuur van 22.30 tot 23.30 uur. Tijdens dit trimuur wordt door middel van aller lei oefenvormen de conditie verbeterd, waarbij liet technische gedeelte zeker niet wordt verge ten. De kosten bedragen 117,- per seizoen. Wedstrijdtraining voor junioren en senioren: Leden die in het bezit zijn van een licentie voor deelname aan de Gewestelijke Wedstrijden op de ijsbaan te Eindhoven, kunnen deelnemen aan de 1 wedstnjdtrainingen op dinsdag of donderdag van 18.00 tot 19.45 uur. De kosten van een wed-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7