Vakantie 1993... 3 OMNIUM SPORT A. OP T HOOG s Kverkooyen Slagerij KetelaarsBV I I I I I I i Een fijne vakantie en alle goeds toegewenst door dè complete woninginrichting! Voor al uw schilder- en behangwerk l n/ iTillwtIY. I 1 Wij wensen iedereen een zonnige vakantie toe! Tijdens de vakantieperiode zijn wij geopend: i 3- vrijdag tot 18.00 uur; - zaterdag tot 16.00 uur. - dinsdag de gehele dag gesloten! Wegens vakantie gesloten van 26 juli t/m 31 juli a.s. Tijdens de vakantieperiode van 23 juli t/m 14 augustus zijn wij geopend: Wij wensen u een prettige vakantie! maandag, woensdag en donderdag tot 12.00 uur; Jan en Dim/ Michiels en medewerkers I Jeugdcircus II Grigio opent circusseizoen 1 - zaterdag van 8.00-16.00 uur Bezoekerscentrum Oisterwijk JAN MICHIELS V» COMPLETE WONINGINRICHTER Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 04243 - 3357 - dinsdag t/m vrijdag van 8.00 -12.30 uur en van 13.30 18.00 uur Kerkstraat 18 - Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Raadhuisstraat 13, Moergestel, Telefoon 04243 - 2091 Dinsdagmiddag gesloten. Tussen de middag normaal geopend. Doe-Het-Zelf Centrum Industrieweg 15, Moergestel, Telefoon 04243 - 3615 Maandag gesloten Schildersbedrijf Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Onmisbaar Jeugdcircus II Grigio speelt: Waterexcursie Vooral doorgaan Tentoonstelling over vossen Openingstijden Poppenspel PAGINA 3 1. is-van zijn: J I4 V' 1 I o o ig! 1 Tel. tiung, v een open- ijkse- Jenen; Mgd s; Iste :rnard orsie- >52. laug. idags akan- 47. Don in op lALF nooie [.Mis Anna ia van ilaars. stel- nver- fami- 16.00 gen treden. Vorig jaar maakte dit duo al furo re met hun gedresseerde Knorretje. Dit jaar doen ze nog een varkentje meer in de piste waardoor ze een beetje in de voetsporen gaan treden van bekende dresseurs zoals: een Jos Uyterlinde, en Hoppe en een Wolfgang Trunk INA2 1 &UiiuüüÜs:i£*"** Naast de tachtig jeugdige artiesten heeft circus II Grigio nog een veertigtal volwassen medewerken den, die in de hele organisatie onmisbaar zijn. Het zijn de vrijwilligers die, tegen dat het circus gaat spelen, de tribunes en de orkestbak opbou wen, in de circuskoepel kruipen om de schijn werpers en de trapeze te bevestigen, de piste vol met zand en zaagsel kruien en de repetitieruim te van het circus omtoveren in een gezellige foyer. Een kunstzinnige medewerkster laat haar ont werp voor een nieuwe circusingang door de tim merlieden en de schilders uitvoeren, de 160 kostuums worden tot op alle naden gecontroleerd en Marietje van de restauratie koopt ijs en limo nade in en hoopt heel stiekum op warm weer. Afspraken worden gemaakt over wie dagelijks bij de telefoon wil gaan zitten om de reserveringen op te nemen, de afdeling publiciteit maakt de no dige tam-tam en in het vriendelijke Haaren wor den wegwijzers geplaatst opdat de circusliefheb bers zo de weg naar het circus makkelijk kunnen vinden. ’Het spel kan nu beginnen’, zou men haast zeg gen. Toch gebeurt dat niet voordat er een stevi ge generale repetitie is gehouden. De leiders en leidsters - die ruim acht maanden avond aan avond met de Haarense artiesten hebben getraind geven nog de laatste aanwijzingen, corrigeren hier en daar en proberen niet te laten merken dat ze zelf toch ook wel wat zenuwachtig zijn voor de grote première. Al 32 jaar kent men in het brabantse Haaren tij dens de zomervakantie deze bedrijvigheid. Wie bij II Grigio informeert naar de toekomst van dit jeugdcircus krijgt steevast als antwoord: VOOR AL DOORGAAN! van 17 juli tot en met 1 augustus in Haaren aan de Bossebaan in manege ’Het Edele Ros’. Elke middag om 3 uur. Extra voorstellingen: dinsdag 27 juli om 11.00 uur; donderdag 29 juli om 11.00 uur; zondag 1 augustus om 20.00 uur. Het is verstandig telefonisch te reserveren: Te lefoon: 04117-1215 of 04117-2619. Hoe warm en diep is het Oisterwijkse Speijck- ven? Welke beestjes leven erin, en hoe bewegen die zich voort? Op deze en nog veel meer vragen, krijg je antwoord als je aan de waterexcursie mee doet. Omdat de vorige excursie een groot succes was, wordt er weer een waterexcursie gehouden op 23 juli aanstaande om 13.30 uur en 15.00 uur vanaf het bezoekerscentrum Oisterwijk van Na tuurmonumenten. Ben je 9 jaar of ouder en wil je meedoen, meld je dan aan via telefoonnum mer: 04242- 19209. heeft op het spel en waarbij de kinderen naar stil te gaan luisteren. Tijd: zondagochtend 25 juli, 11.00 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar tot 9 jaar. Duur: spel wandeling P/2 uur. Kosten: niet-leden 5,- p.p., leden 4,- p.p. Reserveren gewenst: 04242-19209. HAAREN - Op zaterdag 17 juli is in Haaren het traditionele circusfeest losgebarsten dat tot en met zondag 1 augustus duurt. Het bekende jeugdcircus II Grigio geeft in die periode een reeks van 20 circusvoorstellingen. 1 Tachtig jeugdige artiesten en veel dieren wer ken eraan mee. De circus-shows worden elke middag om 3 uur gegeven in manege ’Het Ede le Ros’ aan de Bosschebaan te Haaren. Circus ’II Grigio’ bestaat nu al 32 jaar en nog steeds kan het Haarense circusvolkje niet genoeg krijgen van het zand en zaagsel, dat ook nu weer als een goudgeel tapijt in de piste is uitgespreid. Het is de zachte ondergrond waarop Anne- Marieke in de komende weken zal jongleren, waarin de clowns de afdrukken van hun veel te grote schoenen zullen achterlaten en waarboven Angelique aan de tapeze halsbrekende toeren zal verrichten. Door het hoge tempo van de vurige paarden zullen de fijne stukjes zaagsel omhoog dwarrelen, dansen in de gekleurde lichtkegels die vanuit de circuskoepel naar beneden vallen. Hoort men bij dit alles de vrolijke klanken van het(live)circusorkest, dan herkent men weer die echte circurssfeer die Jeugdcircus II Grigio de ko mende weken beslist in huis heeft. ’De circustent hoeft niet groot te zijn, als het pro gramma maar groot is’. Dit bekende circusgezeg de is zeker van toepgassing op het Haarense Jeugdcircus. Met zijn 1000 zitplaatsen is II Gri gio uiteraard geen Barnum en Bailey maar aan het programma is van alles gedaan om het Hoog geëerd Publiek een onbezorgde vakantiemiddag te kunnen bezorgen. De tachtig jeugdige ar tiesten in de leeftijd van 4 tot en met 15 jaar bren gen maar liefst een programma met twintig cir cusnummers. Hard hebben de II Grigio’s aan dit programma gewerkt. Vanaf vorig jaar oktober is men avond aan avond bezig geweest met het uit denken en instuderen van nieuwe circusacts. Soms ging dat letterlijk met vallen en opstaan ge paard. Gesteund, door het inmiddels bekend ge worden televisie-advies ’Vooral doorgaan’, klom men de stars de volgende dag dan toch maar weer in de trapeze en op de ruggen van de paarden om te oefenen en te oefenen. Het programma ’staat’ inmiddels. Circus II Grigio staat er om bekend dat het met zoveel dieren in de piste komt. Dit jaar werd de managerie zelfs weer uitgebreid met de twee mooie paarden Navaro en Tampico. De pas aangekochte dieren zijn nog maar enkele maan den in dressuur genomen maar toch mogen ze al optreden, samen met hun stalgenoten Mari an, Ulaan en Banjo, die al wat meer circuser varing hebben. Gedresseerde bokjes, geitjes en duiven horen tot de huisnummers van het Haa rense circus en met deze dieren zijn weer niu- ewe dressuurnummers ingestudeerd. Ja, U boort het goed, Hooggeëerd Publiek, achter bet circusgordijn staan de varkens van Koen en Karin al te knorren van ongeduld om op te mo- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 JUL11993 die in vroegere dagen het publiek met dit soort nummers versteld deden staan. Naast al die dierennummers, met zoveel geduld ingestudeerd, zal de spreekstalmeester nog tal van andere klassieke circusnummers aankondi gen. De Snoopy’s jongleren bijvoorbeeld met hun voeten, terwijl de Jugglers dat het hun han den doen. Top-acrobatiek owrdt gebracht door het duo Marloes en Mariene. Evenwicht, kracht en durf ziet men in de optredens van De Balans- ky’s en De Faratini’s die respectievelijk met gro te houten ballen en hoge fietsen in de piste ko men. Een circus zonder clowns is als een kachel zonder vuur. Natuurlijk is de clownsgroep De Rigoletto’s dit jaar weer van de partij en deze zal uw lachspieren danig op de proef stellen. Spanning en sensatie is er in de nok van het cir cus, en kijk vooral naar de ruitergroep van De Ulani’s die zelfs voor optredens naar het buiten land reisde. Na dit alles stuurt de spreekstal meester U nog niet naar huis. Op de trampoline brengen de Tomado-springers hun Festival der Salto’s, waarna de Micara’s, de jongste artiesten (4 a 5 jaar), bezit van de piste nemen. Toverspreuken zijn niet van de lucht tijdens het optreden van Magic II Grigian, en op de strak gespannen draad concentreren zich de koorddan- seresssen van de groep De Ryamndo’s. Hoooggeërd Publiek, komt dat zien, komt dat zien. Het zand in de circuspiste te Haaren is, in de komende weken, zeker zo aantrekkelijk als dat van de drukke warme stranden. Er zijn weer vossen in de Oisterwijkse bossen. Maar de echte dieren zijn er nog niet, voorlopig gaat het om opgezette dieren in een mooie ten toonstelling in het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten. De tentoonstelling is te zien tot en met 10 oktober 1993. Ooit een vos gezien? De meeste mensen zullen dit met nee beantwoorden. Dit komt omdat de vos overwegend in de schemering en ’s nachts ac tief is. De vos is een prachtig zoogdier en een zeer goede en slimme jager die in de kringloop van het leven een belangrijke taak heeft. De lichaams bouw lijkt op die van een hond. De vos heeft een zachte en dichte vacht en een zeer mooie lange pluimstaart. Zo is er veel te zien en te lezen bij de tentoonstelling over vossen in ons centrum. Er wordt tijdens die periode een mooie video, op aanvraag, getoond over het leven van de vos in Nederland. Ook hebben we de heer Jaap Mulder bereid gevonden om op donderdag 30 september aanstaande om 20.00 uur een dialezing over vos sen te houden. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 - 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Op zondag 25 juli wordt er in het Bezoekerscen- tum Oisterwijk weer een poppenspel gespeeld. Marleen van Tilburg van Poppentheater ’t Groe ne Land speelt dan het verhaal: ’Het bosvrouwtje en de manestralen’. ‘Diep in het stille bos woont het bosvrouwtje. Zij zorgt daar helemaal alleen voor de dieren, de bo men en de planten. Maar op een dag komt de bosvlegel en verstoort de stilte in het bos. Vanaf die dag gaat het niet goed meer met het bos vrouwtje. Gelukkig is er de bosfee die het vrouwtje naar de maan laat klimmen om ma- nestraaltjes te halen’. Na afloop is er een boswandeling die betrekking ■^iUUUÜUlUii

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3