LOGISCH 3 KETELAARS B R I N 'Moergestel-Nieuws' met vakantie! waterbedden! ij Aphrodite Afsluiting van de feestactiviteiten ’Den Boogaard’ In de XK bibliotheek! De Boerenbond II wéér kampioen Programma Jeugdvakantieweek Ridderweek I JAN MICHIELS De redaktie 1 Dit is de laatste ’Moergestel-Nieuws’ vóór de vakantie. Op de woensdagen 28 juli, 4 en 11 augustus verschijnt ons weekblad dus niet. Bewaar deze krant echter goed, want hierin vindt u (naast vakantiesluitingen van ’n aantal winkeliers) ook de kerkdiensten voor de komende periode. Woensdag 18 augustus beginnen we weer aan een heel nieuw jaar met nieuwsfeiten, gebeurtenissen en reportages uit ons eigen dorp. Prettige vakantie! ALS DE MATRAS MET JE MEELEEFT Leiding: Eindstand STRETCH TOP ^=BED L -A WOENSDAG 21 JUL11993 - 18e Jaargang - Nr. 773 Pap...Mam..ik verveel me zo maandagmorgen maandagmiddag I HAAREN MOERGESTEL Net over de grens Te voet en of de fiets rond Moergestel Openingstijden van 12 juli tot 22 augustus DAT JE BETER SLAAPT 7 jl Huidverzorgingsinstituut .12 WATERBEDDEN £3 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG 1Boerenbond II 2. Klaore 3. ’t Stokske 4. Boerenbond I 5. De Veerkes 6. ’t Draaiboompje 7. ’t Centrum 12 12 12 12 12 12 12 19 18 12 12 12 8 3 tot ridder geslagen worden. Hij viert dit met een optocht en een groot feest ter afsluiting. Maandag 9.30 uur: De kinderen verzamelen bij Den Donk. De groepen worden ingedeeld en iedereen gaat op vossejacht. 12.00 uur: Iedereen gaat naar huis. 13.30 uur: De kleuters zijn vrij. De groten hou den een toernooi. 16.00 uur: Iedereen gaat naar huis. Dinsdag 9.30 uur: De groten vertrekken op de fiets. Zij blijven de hele dag weg. Eten en eventueel drin ken zelf meebrengen. De kleuters houden een toernooi. 12.00 uur: De kleuters gaan naar huis. 16.00 uur: De groten komen terug en gaan naar huis. Woensdag 9.30 uur: De groten vertrekken op de fiets voor een dagje uit. De kleuters gaan met de bus mee. Iedereen blijft de hele dag weg, dus zelf eten en eventueel drinken meebrengen. 16.00 uur: Iedereen gaat naar huis. 17.30 uur: De kampeerders vertrekken, op de fiets, naar het kampadres. zij moeten een slaap zak, luchtbed pomp, bord, bestek en beker meebrengen. Donderdag 8.30 uur: De kampeerders komen terug en gaan naar huis. 9.30 uur: De kleuters zijn vrij. De groten berei den zich voor op hun act of knutselen hun attri buten voor de optocht in elkaar. 12.00 uur: Iedereen gaat naar huis. 13.30 uur: Alle kinderen verzamelen zich bij Den Donk. Gezamenlijk gaan we naar Den Boogaard, waar de opvoering plaats vindt. 16.00 uur: Iedereen gaat terug naar Den Donk en vandaaruit naar huis. 17.30 uur: De kampeerders vertrekken, op de fiets, naar het kampadres. Zij moeten een slaap zak, luchtbed pomp, bord, bestek en beker meebrengen. Vrijdag 8.30 uur: De kampeerders komen terug en gaan naar huis. 9.30 uur: De kleuters bereiden zich voor op de optocht. Zij maken zwaarden, stokpaardjes, schilden en dergelijke. De groten spelen Ford Moercastle. 12.00 uur: Iedereen gaat naar huis. 13.30 uur: De kleuters zijn vrij. De groten ver zamelen zich op het St. Jansplein, waar de markt zal plaatsvinden. Pas om 13.30 uur mag er ver kocht worden! 16.00 uur: Iedereen gaat naar huis. 18.00 uur: Alle kinderen verzamelen bij Den Donk. Vandaaruit start de optocht. Route: Bosstraat, Scheerman, Past. Jansenstraat, Pr. Margrietstraat, Rootven, St. Jansplein. In Den Boogaard is het afsluitend feest. 20.00 uur: Afsluiting van het feest en dus het ein de van de Jeugd vakantieweek. We komen vrijdag 13 augustus om 20.00 uur in Den Donk bij elkaar voor een laatste bespre king. Ben je niet bij het verdelen van de groe pen geweest, ben dan zeker aanwezig. haal gegaan, en van de twee seizoenen dat er in de regio aan bekervoetbal gedaan wordt heeft de Boerenbond II er al één van gewonnen. Met dit elftal heeft de Boerenbond II reeds be wezen dat ze hun mannetje staan, en voor het ko mend voetbalseizoen zal er terdege rekening met deze ploeg gehouden dienen te worden. Dit alles is mede mogelijk gemaakt door sponso ring van Boerenbond Moergestel. KOMFORTABEL GEZOND KOM EN OVERTUIG JEZELF Op zaterdag 24 juli worden de feestweken van ’Den Boogaard’ afgesloten. Dit zal gebeuren met een grandioos zomer karna val. Om zeker te zijn van een geslaagde avond is Canta Brazil aange trokken. Een prachtige meidengroep met warm bloedige muziek. Voor het kamavaleske gedeelte zal Franky Boy een optreden verzorgen. Aanvang van de avond is 20.00 uur. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst jrtgave enredaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg43, 5066XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur, advertenties tot en met zondagavond De Boerenbond II lijkt dit seizoen te grossieren in kampioenschappen. Na het behalen van het regiokampioenschap en het winnen van de beker finale, is Boerenbond II 2 weken geleden voor de derde maal in successie kampioen geworden van de alternatieve zomeravondcompetitie. Met het behalen van dit laatste kampioenschap heeft Boe renbond II dit seizoen alles gewoonnen wat er voor hun maar te winnen viel, en heeft daarmee weer een trofee toegevoegd aan een toch al uitpui lende prijzenkast. Boerenbond II speelt nu 4 sei zoenen mee in de regiocompetitie, en zijn daar drie keer kampioen geworden. Van de 10 jaar alternatieve zomeravond is de Boerenbond II 5 maal met de hoofdprijs aan de zijn er interessante zaken te zien en te beleven. Wat te denken van Aken, Antwerpen, Zuid- Engeland, de Duitse wadden of de Hoge Venen in België? Niet zo ver en toch buitenland. Van 26 juli tot 7 augustus biedt de bibliotheek in Moergestel allerlei informatie over aantrekkelij ke vakantiebestemmingen die net over de grens liggen. Sommige zijn leuk voor een dag; andere voor een wat langere vakantie. Folders, adressen, informatie over reisroutes en overtochten, het is allemaal te vinden in de bi bliotheek. Vakantie is leuk en spannend. Spelen met Duitse en Franse vriendjes. Klimmen naar de top van een berg. Zelf een tent maken in de tuin. Maar toch.af en toe kan de verveling toeslaan. Tijdens een lange rit. Of op zo’n dag dat het pij- pestelen regent. Alle kinderen kunnen aan het eind van de week ridder worden. De burcht-heer geeft opdracht waarmee schildjes verdiend kunnen worden. Aan het eind van de week bekijkt hij of er genoeg schildjes zijn verdiend om tot ridder geslagen te worden. Het volk van de burchtheer (groot en klein) ver zamelt zich bij Den Donk. Daar worden zij ver deeld in groepjes. Om elkaar goed te leren ken nen en zich voor te bereiden op de opdrachten om ridder te kunnen worden, gaan zij op (vos- sejjacht. De allerkleinsten zijn uitgeput van de jacht. Zij krijgen deze middag rust. De groten nemen deel aan het toernooi. De burchtheer heeft namelijk beloofd dat iedere groep die mee durft te doen, en wint, meer kans maakt om ridder te worden. Voor de winnaars looft hij een schildje uit. DINSDAG' Uitgerust proberen de allerkleinsten ’s morgens op het toernooi hun schildjes te verdienen. De groten nemen hun stalen ros en gaan de hele dag op kruistocht. WOENSDAG De burchtheer vindt dat iedereen goed zijn best heeft gedaan de afgelopen twee dagen. Ter ont spanning gaat iedereen de hele dag op pad. DONDERDAGMORGEN De burchtheer verveelt zich een beetje en wil ver maakt worden. De groten doen hun best en ma ken zelf een programma (toneel, zang, dans) om 's middags op te voeren. Ook maken zij vast hun uitrusting voor de optocht in orde. DONDERDAGMIDDAG De burchtheer geniet samen met de kleinsten van de schitterende show die opgevoerd wordt. VRIJDAGMORGEN De allerkleinsten maken hun uitrusting voor de overwinningsoptocht vast in orde. Zij maken zelf hun stokpaarden, zwaarden, schilden en derge lijke. De groten moeten nog een laatste krach tinspanning doen, zij spelen fort Moercastle en proberen een aantal sleutels te verdienen, die no dig zijn om tot ridder geslagen te worden. VRIJDAGMIDDAG Door alle inspanningen om de opdrachten tot een goed einde te brengen is er geen tijd geweest om de kost te verdienen. De groten leggen de wapens neer en verzamelen zich op de markt om te han delen. De allerkleinsten zijn samen met hun ouders, grootouders en anderen welkom als ko pers. Tijdens de markt blijkt of iedereen genoeg schildjes heeft verdiend en tot ridder geslagen kan worden. Is dit niet het geval, dan geeft de burchtheer nog een kleine opdracht. VRIJDAGAVOND Tot grote vreugd van de burchtheer kan iedereen Voor een fijne vakantie hoef je niet beslist naar Zanzibar of de Pyreneeën. Ook veel dichterbij wedstr. pnt. saldo - +20 19 8 5 -17 -28 Voor zulke momenten draagt de bibliotheek ideeën aan. Van 2 augustus tot 20 augustus is er in de bibliotheek een uitstalling van spulletjes en spelletjes voor op de achterbank, in of om de tent, of gewoon thuis. Kom eens kijken er zijn vast dingen bij waar je zelf niet aan gedacht hebt. Rondom Moergestel is volop vakantieplezier te beleven, vooral voor wie houdt van wandelen en fietsen. De bibliotheekmedewerkers zochten het allemaal uit. Van 9 tot 20 augustus is in de bibliotheek in formatie te vinden over activiteiten voor thuisblij vers èn vakantiegasten in Moergestel en omge ving: Fiets- en wandelroutes, picknickplekken enzovoort. Een Griekse wijsgeer zei het al: We maken gro te reizen om dingen te zien die we in onze woon plaats niet zien staan. Dus: bespaar u het pakken en het reizen: blijf in Moergestel en geniet! Maandag 09.30 - 12.00 uur 18.00 - 20.00 uur Woensdag: 09.30 - 12.00 uur. Vrijdag 09.30 - 12.00 uur 18.00 - 20.00 uur. Tot ziens in de bibliotheek. SUSS M Schoolstraat5 S P1 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 4 1] Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.)

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1