Bestrating Bouwmaterialen Ir Familie Nouwens ging weer vissen... GEMEENTE MOERGESTEL neem mee... Ik ga op reis en ik van Ml ’Vakantie’ Na de zomervakantie... wijziging openingstijden De proefregio scoort!!! Brabant laat zich niet inpakken in Moergestel r*i 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 JUL11993 PAGINA 9 8 kerde randen aan vlees en/of groente, RAABKARCHER 3 nioren); Pieter Nouwens (winnaar jeugd); Frans Nouwens (2e senioren) en Arno (vriend van Leontien I de barbecue is erg gezellig en smaakt nog een behoorlijk aandeel van de prijs 1.' -• die op de loer staan. Om voedvergifti- iets wat u ongebruikt weggooid en dan Ja, het is weer zover, de vakantieperi ode breekt aan. Heerlijk toch, lekker ’groen’. Op initiatief van de gemeentelijke mo numentencommissie vindt er daarom in de zomermaanden een inventarisa tie plaats van de monumentale en/of cultuur-historische waarde van de be planting in Moergestel. De inventari satie zal worden uitgevoerd door de heren Kuijpers en Hoffmans, beiden inwoner van Moergestel. Geminiweg 45 (Loven-Oost) Tilburg Telefoon: 013-354435 kantie is fantastisch. Je hebt plezier en je bent er helemaal uit. Het dagelijk se leven lijkt heel ver weg. Per 23 augustus verandert de bibliotheek op dins dag haar openingstijden. Vanaf dan kunt u op dinsdagochtend van 10.00 uur tot 12.30 uur in de bibliotheek terecht om rustig en op uw gemak boeken en andere materialen uit te zoeken. Op dinsdagmiddag is de bibliotheek voortaan geslo ten. Alle overige openingstijden blijven hetzelfde. In de bibliotheek is een folder verkrijgbaar waar in de nieuwe openingstijden vermeld s»aan. Te vens kunt u in deze folder lezen wat u allemaal mag lenen en wat een bibliotheekabonnement kost. Aan de balie is vanaf nu een nieuwe ope- ningstijdenbriefje verkrijgbaar dat achter uw bi- bliotheekpasje past. Tot ziens in de bibliotheek. In de proefregio werken de gemeenten we Rockies? Om elf uur ’s avonds nog met de rockies naar het strand om te voelen wat ze in het zand doen. Van je slof-slof dus. Wat beter is dan van je schuur-schuur, qua blaarkans. Zorgelijk heen en weder gestampt en gedacht: thuis zie ik elke dag de zee - wat zou ik me eigenlijk met meer an tien kilo op mijn rugje naar een andere kust slepen? Morgenavond om deze tijd hebben we onze eerste etappe gehad en zitten we waar schijnlijk met de voeten in een sopje in Bude (op blaasbaar teiltje niet vergeten). Uit: Renate Dorrestein - De geest van Cornwall Ik ga op reis en ik neem mee... De één heeft op vakantie bijna genoeg aan een tandenborstel; de ander sleept het halve huishou den mee. De meeste mensen maken een lijstje van mee te nemen vakantiekleding en -spullen. Wat daarop staat, hangt natuurlijk af van de vakantiebestem ming èn van de aktiviteiten die op het program ma staan. Bergwandelaars bijvoorbeeld zullen handschoenen, sjaal en muts meenemen. Zij we ten dat deze kledingstukken in juli heel nuttig kunnen zijn, namelijk wanneer op 2000 meter hoogte opeens het weer omslaat. Zo zijn er meer vakantiekledingstukken en - attributen waarbij je je kunt afvragen: moet dit? Of is dit alleen maar leuk of gek? Hoedjes, pet jes, nethemden, skistokken, Bidon, fietsbroeken, vissers vesten..Functioneel? De bibliotheekmedewerkers gingen op zoek naar nuttige, leuke, gekke vakantiespullen. Het resultaat is in de Moergestelse bibliotheek te zien van 12 tot en met 30 juli. Openingstijden in de periode 12 juli tot en met 22 augustus: Maandag: 09.30-12.00 uur en 18.00-20.00 Woensdag: 09.30-12.00 uur Vrijdag: 09.30-12.00 uur en 18.00-20.00 uur. Overbodige verpakkingen. Iedereen kent ze: allerlei spullen en producten van dubbel tot driedubbel verpakt en Traditioneel op kermiszondag gaat de familie Nouwens ’s morgens vissen om de Jan Nouwens- wisselbokaal. Dit jaar vond dit evenement maar liefst voor de 22e keer plaats. Nieuw dit jaar was dat ook de jeugd van de familie van de viswedstrijd een jaarlijks terugkerend eve nement wil maken. De AOW-wisselbeker werd daarvoor beschikbaar gesteld door Tante Mien (Ha- braken) Nouwens. Na n uurtje vissen waren de uitslagen en de winnaars bekend die vervolgens in het ’thuiscafé’ De Klaore werden bekendgemaakt. Na afloop hiervan poseerden de winnaars voor onze fotograaf. heerlijke ervaring zijn, maak plezier, kortom een prettige vakantie! E 30 augustus. C. belt om te zeggen dat ze gepakt en gezakt is (haar rugzak weegt al elf kilo, dus of ik de ijzerwaren maar voor mijn rekening wil ne men. Kompas: toch gauw 85 gram), terwijl ik nog niet eens weet welke schoenen ik morge nochtend om half zes aantrek: de Paladiums waarmee ik Offa’s Dyke heb gelopen, de Dach- seins van de Western Highland Way, of de Han ways van Skye en de Outer Hebrides. Of de nieu- I ^d.n.r.Ad Nouwens (3e senioren); Mark van Daelen (2e jeugd); Pieter van den Berg (winnaar se- Nouwens) werd 3e bij de jeugd. Lekker eten hoort ook bij de vakantie, koop toe. Vaak vormt de verpakking prima. Maar let ook hier op de gevaren van een product. U betaalt dus voor Inventarisatie e die op de loer staan. Om voedvergifti- iets wat u ongebruikt weggooid en dan vei ld i&aue mets doen ot net heel actie! zijn. Va- gingen te voorkomen, moet het vlees betaalt u nogmaals voor het opruimen monumentaal groen De gemeente Moergestel voert vanaf 1990 een actief monumentbeleid. Tot nu toe heeft zich dit onder meer geuit Moergestel, Hilvarenbeek, Oost- West- en Middelbeers, Reusel, Hooge en Lage Mierde en diessen gezamen lijk aan een herziening van de bestem mingsplannen buitengebied. Ten be hoeve van deze herziening hebben al le gebruikers van het buitengebied een inventarisatieformulier ontvangen Aan de hand van de in te vullen inven tarisatieformulieren wordt inzicht ver kregen in de situatie op dit moment en in de gewenste situatie over enkele jaren. Bij de vaststelling van de gemeentelij- In de maand zijn in totaal 2.309 inven- ke monumentenverordening heeft de tarisatieformulieren verstuurd. Eind gemeenteraad aangegeven niet alleen juni zijn 1.503 inventarisatieformulie- gebouwen en objecten te willen be- maar dat klaargemaakt wordt door en door daarvan via de afvalstoffenheffing, gaar zijn. Voorkom echter zwart gebla- Waar zijn we mee bezig? kerde randen aan vlees en/of groente, Je bent in een andere omgeving, je ditis niet lekker en bovendien kanker- Oproep ontmoet nieuwe interessante mensen verwekkend. Elke brabantse consument wordt op- d^^ensYeUingvaTde gemeente- en je doet nieuwe ervaringen op. Als de zon schijnt voelen we ons me- geroe.Pen o die verpakkingen die lijke monumentenlijst. Op deze lijst Wellicht wordt je wel verliefd! dan is teen een stu^ prettiger. We genieten hij/zij overbodig vindt, te noteren op staan momenteel circa 30 monumenta- Ie panden en objecten. j_- ke monumentenverordening heeft de tarisatieformulieren verstuurd. Eind ren ingevuld geretourneerd. Een sco- ook monumentaal re van reeds 65%. Hieruit blijkt dat de proefregio zich in een warme be langstelling mag verheugen. Om het beeld van het buitengebied nog scher per te krijgen is een hogere score wen selijk. In dit geval geldt zonder uitzon dering ’hoe meer, hoe beter’. Daarom doen wij een dringend beroep op ee nieder die het inventarisatieformulier nog niet ingevuld heeft, dit alsnog te doen. Liefst zo spoedig mogelijk onder het motto ’hoe eerder, hoe beter’. Aanvullende inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de heer P. Schoenmakers telefonisch bereikbaar op het gemeentehuis nr. 1235. Burgemeester en Wethouders project ’Konsument Huishouden’ georganiseerd. De enquête-formulieren zijn verkrijg baar aan de centrale balie van het ge- meentehuis, alsmede in bibliotheken Indien nodig> verzoekt het college van en wereldwinkels. burgemeester en wethouders u aan beide heren uw medewerking te verle nen. verwekkend. p" Als de zon schijnt voelen we ons me- geroepen teen een stuk prettiger. We genieten een vrijpartij misschien wel dichterbij dan op een terras of in de tuin. Zon danwanneer je thuis zou zijn. Maar al licht is niet alleen fijn, ons lichaam ben je helemaal hotel-de-botel, het is heeft het ook nodig. Alleen.teveel is TOP-10 van overbodige verpakkinga zaak dat je toch je hoofd koel houdt, niet goed. Geniet dus van de zon, maar cQrr,<"r,r"’ct« Zorg dat je van je vakantieliefde geen doe het verstandig. Laat de huid gelei- urenlang te bakken en mijd de zon op voor deze verpakkingen met het drin- het heetst van de dag (tussen 11.00 en ëende verzoek daar mee te stoppen. 16.00 uur). Laat de vakantie ook voor u weer een inpakken wordt door het sociaal cul- tureel werk, de Brabantse vrouwenor- gj ganisatie en milieugroepen samen met i om die verpakkingen die hij/zij overbodig vindt, te noteren op een enquêteformulier. Deze worden verzameld en hieruit wordt een m samengesteld. Deze wordt in septem ber bekend gemaakt en aangeboden souvenir overhoudt, dus vrij veilig, delijk wennen aan de zon, lig niet 3311 de makers van c.q. opdrachtgevers schermen, Dat wil zeggen met een condoom. gende verzoek daar mee te stoppen. De campagne ’Brabant laat zich niet prik van de week FAST FOOD. FAST FAT pakkingen zijn een probleem. Lastig openmaken, verspilling van grondstof fen en energie en een berg afval op de III 1 ‘"1 JÉ» 0

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9