LOGISCH Hein Bruuts koning Gilde St. Catharina De Graaf van Ursel onder één dak KETELAARS 5 Aphrodite 'Moergestel-Nieuws' en de vakantie... "als de matras met JE MEELEEFT WATERBEDDEN! Moergestelnaar clubkampioen S.V.O. S.V. Audacia verwacht binnenkort 100e pupil .•.’omroep - brabant I JAN MICHIELS l HAAREN ƒ77 i WOENSDAG 7 JUL11993 - 18e Jaargang - Nr. 771 Huidverzorgingsinstituut TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! Gewoontegetrouw zal ’Moergestel-Nieuws’ ook dit jaar met de ’bouwvak-vakantie’ NIET verschijnen. Dit betreft de woensdagen 28 juli, 4 en 11 augustus 1993. Wij verzoeken inzenders van kopij daarmee rekening te houden. Het eerstvolgende nummer na de vakantie verschijnt dan weer op woensdag 18 augustus 1993. Marktkramenverhuur C. VAN DIJK DAT JE BETER SLAAPT Acht gemeenten in Omroep Brabant Streekspel ’Wie wordt de 100e pupil van Audacia???’ SJBHWTOP' :=XED Schoolstraat 5 ImS MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474 .ql Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) p [l Huidverzorgingsinstituut Ij T/l Schoolstraa MOERGESTEL postbus 108 - 5600 ac eindhoven Tweede van rechts de nieuwe koning Hein Bruurs. WATERBEDDEN I® Op donderdagmiddag 1 juli was het weer een beetje feest op de Graaf van Ursel. De vlag ging in top Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 winterkampioen geworden en R. Steeksma uit Oisterwijk de zomerkampioen. Simon Timmer is clubkampioen van de Schaak vereniging Oisterwijk geworden. De schaakvereniging heeft twee maal per seizoen een interne competitie, waar een zomer- en een winterkampioen uit voortkomt. S. Timmer was Deze twee moesten nu beslissen wie er clubkam pioen werd. Na 2 remisepartijen was de strijd nog niet beslist, toen werd er besloten dat degenen die de eerst volgende partij won, zich kampioen zou mogen noemen. Na een spannende partij die 2 avonden in beslag nam en 69 zetten telde voor S. Timmer en werd dus de nieuwe kampioen. Acht gemeenten uit de regio Midden-Brabant zullen in juli en augustus meedoen aan het Om roep Brabant Streekspel 1993. Tijdens elke uit zending zal het Middenbrabantse team het moe ten opnemen tegen 3 andere teams uit respectie velijk West-Brabant, Noord-Oost Brabant en Zuid-Oost Brabant. Net als de vier voorafgaan de jaren wordt het Omroep brabant Streekspel elke zondagmiddag tussen 12.00 en 13.00 uur uitgezonden vanaf Strand en Speelland de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Elk team wordt aangevoerd door de lokale Om roep brabant-correspondent, terwijl er ook altijd I lid van het College van Burgemeester en Wet houders zitting heeft in het team. Dat verder nog bestaat uit 3 deskundigen op diverse gebieden. In totaal worden er 25 vragen gesteld over Brabantse geschiedenis, personen, gemeenten, cultuur, sport en actualiteit. Ook moeten de stemmen van bekende en minder bekende Brabanders geraden worden. Daarnaast is er ook elke zondag een 8 leden tel lend kinderteam per gemeente aanwezig. Dit kinderteam zal zich bezighouden met onder meer een kano-estafette en een botsbotenbehendig- heidsspel. Ook wordt de kennis van de eigen ge meente getest. De uitslag van dit kinderspel telt mee bij het ’grote’ Streekspel. De deelnemende teams deze zomer zijn: 4 juli (al geweest dus): Gilze en Rijen, Klundert, Vlijmen en Veldhoven II juli: Drunen, Woensdrecht, Mill en Gemert 18 juli: Berkel-Énschot, Bergen op Zoom, Boe- kel en Hoogeloon 25 juli: Waspik, Wouw, Helmond en Den Dungen 1 augustus: Moergestel, Den Bosch, Wester- hoven, Halsteren 8 augustus: Hooge en Lage Mierde, Ouden- bosch, Maasdonk, Leende 15 augustus: Goirle, Huijbergen, Heesch en Bladel 22 augustus: Oisterwijk, St. Michielsgestel, Putte en Geldrop 29 augustus: Finale met beste team uit elke regio! Uitzending: Elke zondagmiddag tussen 12.00 en 13.00 uur vanaf Strand- en Speelland de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. I Dat het jeugdvoetbal in Moergestel bijzonder leeft bleek wel tijdens het onlangs gehouden schoolvoetbaltoumooi waaraan maar liefst door meer dan 150 leerlingen van de 3 Moergestelse basisscholen werd deelgenomen. Ook bij S.V. Audacia is duidelijk merkbaar hoe populair het jeugdvoetbal in Moergestel is. Voortdurend komen er nieuwe aanmeldingen van (vooral) pupillen. Men hoopt bij S.V. Audacia dan ook nog voor de aanvang van het nieuwe seizoen het 100e pupil lenlid in te mogen schrijven. Wie de 100e pupil zal worden is natuurlijk nog niet bekend, maar zeker is dat aan dit heuglijke feit niet zonder meer voorbij zal worden gegaan. Vanaf je 6e jaar mag je, jongen of meisje, al op de zaterdagmorgen voetballen en als je bijna 6 jaar bent mag je al wekelijks op dinsdag 17.15 uur tot 18.15 uur komen trainen en mag je deelnemen aan de verschillende aktiviteiten die door de jeug dafdeling worden georganiseerd, zoals een trim loop, dropping, speurtocht, camavalsmiddag, Sinterklaas, seizoenafsluiting of uitstapje met je elftal en niet te vergeten het ’Vriendenweekend’ waarbij op de zondag allerlei aktiviteiten voor on ze jeugd worden gehouden. Ook junioren (vanaf 12 jaar) zijn nog van harte welkom om op zaterdagmiddag een partijtje te komen voetballen. Aanmelden als lid van de jeugd van S.V.Auda cia kan dagelijks bij: Nico Oerlemans, Pater Hel- merplein 22, tel. 1283. KOMFORTABEL GEZOND KOM en overtuig jezelf Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Op kennismaandag vond onder werkelijke barre weersomstandigheden en toch nog een behoorlij ke belangstelling, het vierjaarlijkse koningschieten plaats van het Gilde St. Catharina. Nadat de drie plaatselijke gilden hun koningen volgens oud gebruik in alle vroegte hadden ’uitge- haald’ en de gildemis van 10.00 uur hadden bijgewoond, vertrok men vanuit het dorp naar het schiet- terrein nabij ,’t Draaiboompje’ waar om 13.30 uur het koningschieten een aanvang nam. Eerst was het de beurt aan de ’oude’ koning C. van Dijk om zijn titel te verdedigen. Daarna kwa men de andere kandidaten onder de boom en het was Hein Bruurs (Heuvelstraat) die na het 99ste schot onder luid applaus de koningsvogel naar beneden wist te halen. Na de gebruikelijke cermonieën en felicitaties en een oponthoud in café ,’t Draaiboompje’ werd de terugtocht naar het dorp aanvaard. Daar werd in Gildehuis ’De Klaore’ nog druk nagekaart en de dag verder in alle gezelligheid doorgebracht. in aanwezigheid van aannemer Op ’t Hoog, zijn personeel, architect H. van Ommeren, het school bestuur en alle kinderen met hun juf en meester en een aantal bij de school betrokkenen. In de af gelopen weken is voortvarend gewerkt om de nieuwbouw tijdig voor het begin van het nieuwe school- laar klaar te hebben, zodat alle kinderen van de Graaf van Ursel in één gebouw kunnen. Tot heden wordt door een goede planning en uitvoering het tijdpad vlot gehaald. Na een openingswoord door de directeur, werd samen met de aannemer de vlag gehesen onder ap plaus van de kinderen. Ze kregen een traktatie en met het warme weer lieten de ’jongens van de bouw’ zich het vlaggebier goed smaken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1