Lv.m. de kermis is onze bank op maandag 5 juli om 12.00 uur GESLOTEN! Bellen met uw Betaalrekening: Den Boogaard 35 jaar jong w Van de Rijt Stijlstoffeerderij en dinsdag 6 juli r i Dc Rabofoon Wie zijn wij? ■x A ijk X 1 ECHT VAKMANSCHAP BESTAAT NOG PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 JUN11993 N Rabobank Aangenaam V gedoopt in SINDS 1957^ LA 06-9272 Moergestelse jeugd... Heb jij een leuke hobby en wil je op zondag 10 oktober meedoen met onze hobbybeurs? Bel dan: Lia (2268) of Wim (1442) L INA 4 ’n Niet al te moeilijke opgave dit keer lijkt ons... Wie is dit? De beide personen van vorige week (aan de schommel) waren Mieke (Wolfs) Klomp, Hopveld 18 en Cees de Laat, De Werft 36. Ten tijde dat de foto werd gemaakt (1964) waren zij eikaars buren in de Burg. Bar- doelstraat. We raken door het voorraadje foto’s heen... Hebt u nog ’n leuk fotootje lig gen (liefst met niet meer dan 1 a 2 per sonen erop) kom er dan eens mee... U krijgt uw foto altijd ongeschonden terug (wel even ophalen a.u.b.). liseerd en in een later stadium kwam daar de ’achterzaal’ bij. Zoals goed ondernemersschap vereist mag niet op één paard worden gewed en moet er een bredere basis zijn dan alleen de al ja- ren bekende ’Disco’. Veel aandacht is geschon ken om Den Boogaard uit te laten groeien naar een ’Vergader- en Party-centrum Recent verleden Alle door de tijdsomstandigheden verklaarbare ontwikkelingen hebben geleid tot een steeds ver dere verwijdering van het oorspronkelijke doel van het gebouw. Niet alleen in Moergestel doch ook overal elders in het bisdom heerst de mening dat dergelijke activiteiten niet meer passen onder kerkelijke verantwoordelijkheid. In 1989 heeft de stichting (bestuur) de gebouwen en ondergrond van de parochie gekocht en is nu eigenaresse. Zij kreeg nu de handen vrij om een al jaren gewenste en noodzakelijke uitbreiding te realiseren aan de achterzijde van het gebouw (Postelzaal, Bosch- zaal, Looierszaal, Reuzelzaal het het Plein). He laas zijn en waren er nog geen middelen om de voorgevel (plan is wel aanwezig) aan te passen. Toekomst Hoewel de rechtspositie van het bestuur natuur lijk drastisch is gewijzigd (stichting, eigenaresse) en om wet-technische redenen de exploitatie on dergebracht is in een Besloten Vennootschap, is het beleid en motivatie van het bestuur niet ver anderd. Nog steeds blijft de doelstelling overeind en wil zij geheel belangenloos ervoor zorgen dat Den Boogaard een zelfstandig onderneming blijft en ten dienste staat van de gemeenschap van Moergestel. Inmiddels zijn er vijf vaste banen en een veelvoud daarvan aan ambulant personeel, voorwaar de moeite waard om in stand te hou den. Juli feestmaand Den Boogaard wil het 35-jarig bestaan niet ge ruisloos aan zich voorbij laten gaan en heeft de maand juli uitgeroepen tot feestmaand. Door middel van extra-activiteiten en optredens van ar tiesten wordt het jubileum onder aandacht ge bracht. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de advertenties in dit blad. Bovendien troft u verleden week bij ons blad een folder aan die de nodige informatie verschaft. Ki Het begon allemaal in 1958. Het Kerkbestuur van toen, onder leiding van Pastoor van den Boogaard, had behoefte aan een nieuw parochiehuis. De pastoor, die al meerde re keren met dat bijltje had gehakt voor andere doeleinden, creëerde een financieel plaatje en de bouw werd gerealiseerd. Om geen blok te zijn aan het been van het kerk bestuur moest enige exploitatie mogelijk zijn. Gekozen werd om te bouwen in de vorm van een bioscoopzaal. Een ’culturele commissie’ werd in het leven geroepen voor ex ploitatie, waarvan toen al de huidige bestuursleden Janus Jonkers en Jef Meeuwis deel uitmaakten. Financieel succesvol waren de eerste jaren niet. Moergestel was te klein schalig (nog geen vierduizend inwoners) voor bioscoopexploitaite en voorstellingen kostten meer geld dan dat zij opbrachten. Hoeveel staat er nog op de rekening? Is het salaris al gestort? Zijn die betalingen al afgeschreven? Met de Rabofoon heeft u nu een directe lijn met uw Betaalrekening. Via deze nieuwe service van de Rabobank kunt u zeven dagen per week, 24 uur per dag en voor 40 cent per minuut op de hoogte blijven'boe de zaken er voor staan op uw Betaalrekening. Van de Rabofoon gebruik maken is heel simpel. LI belt 06-9272, waarna u verbinding krijgt met de computer die de meest up-to-date 1964 Het jaar 1964 is van grote betekenis geweest voor de verder geschiedenis van het gebouw. Daar wa ren de rampzalige brand bij Breda’s Welvaren en het plotseling overlijden van pastoor van den Boogaard. Het in die tijd sterk opkomende car- navalsleven was gedupeerd en van de nood werd na wat later bleek een deug gemaakt. In ijltem po werden de plannen gesmeed om het gebouw intem rigoureus te veranderen voor dansgelegen heid. Daardoor is de huidige ’kuip’ ontstaan. Niet alleen het carnaval was daarmee geholpen, ook de commissie zag nu mogelijkheden voor een rendabele exploitatie. Vooral onder bezielende leiding van Dré Janssens (niet meer in Moer gestel woonachtig) en Janus Jonkers werd in gespeeld op de in the tijd razend populaire ’beat bands’. Alle toen bekende bands hebben in Moergestel een of meerder optredens gehad. Bestuur De ’culturele commissie’ werd uitgebreid en om- i een bestuur ’ter exploitatie van’ het gebouw. De naam werd veranderd van ’Nieuwe Vereniging’ in ’Den Boogaard’ ter herinnering aan de stichter. In feite was het bestuur een com missie uit het Kerkbestuur, immers het was haar eigendom en bleef dat ook nadat het bestuur om privaat- rechtelijke redenen voor de stichtings vorm koos. De doelstelling van de stichting was sociaal-culturele aktiviteiten met kostendekkende exploitatie. Deze doelstelling was en is nog steeds de motivatie van het bestuur om Den Boogaard te laten funktioneren zonder subsidie. Zij is hier in erg eensgezind en het bestuur heeft daardoor in de loop der jaren slechts weinig mutaties ge kend. Ontwikkelingen Na de eerste verbouwing groeide de vraag naar ruimten voor het verenigingsleven in het alge meen en kwam er bij het bestuur druk te Eggen voor uitbreiding van het gebouw. Al spoedig werd de ’voorzaal’ (de huidige Cambrinus) gerea- informatie over gesproken aan u En omdat telcfooncode heeft, bent enige die met kan bellen. Een vei uw Betaalrekening doorgeeft. u een persoonlijke u ook dc uw Betaalrekening dlig idee. De Rabofoon is ideaal als u tus sen de bankafschrif ten door wilt weten hoe het met de financiën is gesteld. Wilt u meer informatie over de Rabofoon? Loop dan even bij de dichtstbijzijnde Rabobank binnen. Of probeer het eens: Bel 06-9272. Rabobank C3 - ut** Herstoffering van antieke en klassieke meubelen Uitgebreide collectie speciale stalen Gratis prijsopgave Rootven 33 - Moergestel 04243 - 15 08

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5