GM SI Fa. BIJVELT- m VAN DE VEN OPEL-VAKANTIECONTROLE I Altijd keuze uit 25 occassions... V olkstuindersvereniging ’Reuseldal’ Succesvol optreden Circus Okido Vakantieverkoop afgeschreven materialen Onze speciale prijs*, inclusief B.T.W.: f 38,50 Nieuw: viskaart voor provincie Noord- Brabant IS BOVAG CDA afd. Moergestel en Oisterwijk E nt Bezoekerscentrum Oisterwijk -• Deze actie geldt tot en met 30 juni 1993 Philips Industrieweg 5,5066 XJ Moergestel Tel. 04243 - 2134, Fax 04243 - 3716 De Opel Service-dealer voor Moergestel Opel Ascona 5-drs Opel Ascona 4-drs Opel Ascona 5-drs. GT18i Opel Vectra Sedan 1.8S Opel Corsa 2-drs Opel Corsa 3-drs Volvo 360 VW Golf diesel 1986 ..2x1985 1985 1990 1985 1990/1989 1987 1988 Natuur op schildersdoek Opel Kadett 5-drs. station1989 Opel Kadett 3-drs. GT1991 Opel Kadett 4-drs. diesel1986 Opel Kadett 4-drs. 1.3 en 1.6 1990/1988 Opel Kadett 5-drs. 1.6i1990 Opel Kadett 3-drs1991/1988 Opel Kadett 5-drs1984 Vraag vrijblijvend inlichtingen. AUTORADIO’S Sterrenavond Plantenwandeling Verkrijgbaar Poppenspel - -i Autobedrijf IA 6 PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 JUN11993 jr Dit was de tekst van het openingslied van Circus r N ISUZU O PIONEER Van 27 juni tot 7 augustus zijn er in het Bezoe kerscentrum schilderijen te zien van Marieke van Boekel en Wilma van Esch. 5443S )30 593 auto GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-1130 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 In het circus kun je leeuwen zien een trapeze en een trampolien. Olifanten en een baviaan. Heb je zin om naar het circus toe te gaan? In het circus zijn de clowns te zien circuspaarden, beren bovendien mooie kunstje van een baviaan. Ga maar kijken want het circus komt er aan! Op vrijdag 25 juni vanaf 20.00 uur een sterrena vond voor kinderen vanaf 9 jaar. We hopen dat het buiten open weer is, zodat we de sterren kunnen zien. Als je een verrekijker hebt, breng die dan mee. Mocht het buiten toch bewolkt zijn dan hebben we voor binnen een pr achtig programma samengesteld met o.a. dia’s, een sterrenkaart maken en we vertellen jullie wat er de komende tijd te zien is. Voor de sterren kaart vragen we 1,-. Wil je meedoen geef je dan op tijd op bij het Be zoekerscentrum, tel. 04242-19209. Vrolijke Dravers lieten vervolgens het publiek zien als paardjes keurig te kunnen draven en goed te kunnen samenwerken. De clowntjes van de Pepino’s kregen de lachers op hun hand met een ballonnenwedstrijd. De Springveren Bijzonder spectaculair was het optreden van de springveren. Voordat de groep kon gaan sprin gen moest er door de pisteknechts heel wat ver zet worden. Het korte wachten werd echter me teen beloond want de show mocht er wezen. Dat koorddansen ook niet iets is wat je zomaar doet, werd duidelijk bij het onderdeel van De Strikjes. Compleet met een kleurige paraplu of een stok haalden De Strikjes zenuwslopende toe ren uit. Dat de house-muziek ook bij de jongere kinde ren goed aanslaat, kwam bij De Rolswingers naar voren. Op maat van de muziek vlogen de kinde ren met hun rollerskates flitsend over het podi um terwijl het publiek meeklapte of meezong. Heel griezelig leek het er aan toe te gaan bij de doorzaagact bij De Zingende Zaag. Een kind uit de zaal werd met een grote zaag door de midden gezaagd. Gelukkig bleek echter twee kinderen in de grote doos te zitten en kon iedereen weer op gelucht adem halen. Daarna was het optreden van de dansmariekes van De Huppelfrutjes het laatste onderdeel van Circus Okido en kwam aan de voorstelling een einde. Echter niet eerder voordat de harde werkers achter en voor de schermen zoals de bloemenmeisjes, de borddra- gers, de gordijnmeisjes, de snoep- en limonade- verkopers in het zonnetje waren gezet. Een compliment aan het adres van de kinderen, de werkgroep circus en de vele hulpmoeders en vaders is zeker op zijn plaats. Circus Okido was Okay!!! Zondag Tl juni start om 11.00 uur een planten wandeling onder leiding van de KNNV (Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vere niging). De excursie duurt anderhalf tot twee uur. Reser veren gewenst: 04242-19209. Leden van de ver- Evenals vorige jaren is het weer open dag op het volkstuinencomplex ’Reuseldal’ gelegen aan de Bosstraat. U bent van harte welkom op zondag 27 juni. Openingstijden van 10.00 uur tot 16.00 uur. Wij nodigen iedereen uit er een bezoek te bren gen. Tot ziens zondag aanstaande op ’Reuseldal’. eniging Natuurmonumenten kunnen mee voor f2,--, niet-leden voor 3,-; kinderen tot 12 jaar Vanaf woensdag 30 juni verkoopt de bibliotheek in Moergestel een partij afgeschreven boeken en andere materialen. Handig voor mensen die op een voordelige manier een voorraadje vakantie- lectuur willen aanleggen! Het gaat om boeken waar bekeken vanuit de bi bliotheek, iets aan mankeert. Letterlijk stukge lezen of beschadigd. Of: geen vraag meer naar. Of: de informatie die erin staat is niet meer ac tueel. Wat is er te koop? Spannende en saaie leesboeken voor jong en oud, kookboeken, computerboeken, sportboeken, prentenboeken, strips, dierenboeken, enzo voorts, enzovoorts. En verder: Oude tijdschriftennummers, boekjes uit de serie informatie a en informatie-junior (leuke voor een spreekbeurt of werkstuk volgend schooljaar), puzzels en spel materialen. Iedere inwoner van Moergestel en omstreken zal bij de vakantieverkoop wel iets van zijn/haar ga ding kunnen vinden! Let op: Op woensdag is de bibliotheek om 14.30 uur geopend! Tot ziens in de bibliotheek. Woesmado’s waarbij de jonge assistent de harten van het publiek stal. Lachebekjes De lachebekjes zorgden voor de eerste komische noot in het vlot lopende programma. Wat serieu zer ging het er bij het optreden Roberto, die met zijn assistenten liet zien dat goochelen ook een kunst apart is. De Skate Girls haalden op het podium de moei- lijkste stunts uit met hun skate-bikes en kreeg ook terecht een daverend applaus. Tijd voor de Happy Hippo’s om in actie te komen. En happy waren ze toen het optreden goed aansloeg. De De nieuwe viskaart voor Noord-Brabant werd 18 juni 1993 aangeboden aan dr. J. de Geus, Gede puteerde voor recreatie en toerisme van Noord- Brabant. Deze viskaart geeft een overzicht van de vele goede, gevarieerde en dikwijls onverwach te vismogelijkheden in de provincie Noord-Bra- bant. Voor sportvissers is zo’n kaart een ’must’. De viskaart is een initiatief van de vijf Brabant se hengelsportfederaties en de Nederlandse Ver eniging Van Sportvissersfederaties. De viskaart verschijnt in een oplage van 90.000 stuks en is uitgevoerd in samenwerking met de provinciale VVV Brabant en het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. Goed beeld De full color uitgave geeft een goed beeld van de vismogelijkheden in de provincie. De kaart geeft antwoord op veel vragen. Waar zijn de beter visstekken; op welke plaatsen zijn visbootjes te huur of zijn goede visvoorzieningen; waar zijn ge zellige hotels of campings aan een goed viswater; welke vispapieren zijn nodig; in welke plaatsen zijn hengelsportverenigingen gevestigd en wat doen zij voor vissers, vissen en het watermilieu? Ook zijn enkele natuurgerichte gedragsregels niet vergeten. Bovendien is de uitgave geschikt voor de vele buitenlanders die Nederland vanwege het vissen komen gezoeken, want de viskaart ver schijnt in vier talen (Nederlands, Frans, Duits en Engels). Doel Het doel van de viskaart is om het sportvissen in en naar Brabant te stimuleren. Brabant kent ve le prima viswateren en zeker de Belgische en Duitse markt bieden groeiperspectieven. Thans wordt jaarlijks door circa 150.000 mensen in Bra bant gevist. Hiervan zijn 60.000 sportvissers lid van één van de 200 hengelsportverenigingen die Brabant rijk is. Economisch gezien betekent de sportvisserij in Brabant een omzet van 40 miljoen gulden per jaar en 200 mensjaren werkgele genheid. De georganiseerde sportvissers in Brabant zullen de viskaart binnenkort via hun vereniging ont vangen. Anderen kunnen de viskaart kopen bij de VW-kantoren in Brabant. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de provinciale VW Brabant (tel. 013-434060). De distributie zal voorts via de hen- gelsportwinkeliers in Brabant plaatsvinden. De viskaart kost slechts 4,50. Okido dat afgelopen vrijdagavond een optreden verzorgde in Den Boogaard. Voor de kinderen van Graaf van Urselschool een afsluiting van een spannende periode waarin ruim 240 kinderen sa men met ouders bezig waren met het circus. En wat is er dan nog mooier om na het vele oefenen of opbouwen voor eigen publiek een prachtige voorstelling te geven. Voorafgaand aan de uitvoeringen werd in de groepen ook aandacht besteed aan het verschijn sel circus in het algemeen. Zo kwam bijvoorbeeld een lid van de vrienden van het circus uitleg ge ven over alles wat met het circus te maken heeft. De kinderen beelden kregen te zien over het op bouwen en afbreken van een circus en wat hier zoal bij komt kijken. Een tentoonstelling van af fiches gaf een beeld van de vele circussen in Europa. Zaterdag 5 juni j.l. bracht een CDA-delegatie van leden van de Provinciale Staten, aangevuld met regionale en plaatselijke bestuurs- en fraktiele- den, een werkbezoek aan Oisterwijk. Hierbij wa ren ook de bestuursleden van de NCB afd. Moer gestel en plaatselijke tuinders uitgenodigd. Het programma bestond uit een bezoek aan kwe kerij ’De Molen’ in Oisterwijk waar men zich liet informeren over de moderne milieuvriendelijke manier van telen zoals die daar gebezigd wordt. Tijdens het bezoek is daar door enkele mensen uit de praktijk de problematiek welke zich thans voordoet aan de orde gesteld. Aandachtspunten waren o.a. Het Streekplan - Bestemmingsplannen Buitengebied - Wet ver ontreiniging oppervlaktewater - Milieuvergun ningen - Teeltondersteunende voorzieningen in de vollegrondstuinbouw (glas of plastic) - afval verwijdering en ten slotte de onduidelijk- en wispelturigheden in de wets- en regelgeving ten aanzien van de Land en Tuinbouw. Het werkbezoek is door de organisatie, maar vooral door de genodigden als zeer positief erva ren omdat het een ideale manier is om gezamen lijk de technische vooruitgang in de Land - en Tuinbouw, maar óók de problematiek van deze bedrijfstakken te bespreken. Klapper De klapper van het hele gebeuren was toch de uitvoering op vrijdagavond. Na de generale repe titie op donderdag was iedereen e klaar voor. De versierploegen, de makers van de programma boekjes, affiches consumptiebonnen hadden hun werk prima gedaan en omstreeks half zeven ging iedereen er eens goed voor zitten in de bom volle zaal. De spits werd muzikaal afgebeten door het echo- orkest. Een mooie opwarmer voor het optreden van de dansmariekes van De Bambino’s met hun wervelende act. De Superstars heten daarna zien wat zij op een gymmat zoal aan fratsen konden uithalen en dat was nogal wat. Succes was er ook voor het optreden van Bollo Bries en Bondgeno ten. Een schattige dressuuract met als panda- beertjes verklede kinderen die zich goed lieten dresseren. Jongleren was het geblazen bij trio Zondag 27 juni wordt er weer een poppenspel gespeeld: ’Het bosvrouwtje en de manestralen’. Na afloop is er een boswandeling die betrekking heeft op het spel en waarbij de kinderen naar de stilte kunnen luisteren. Zondag 27 juni; 11.00 uur; vanaf 4 jaar t/m 9 jaar; kosten: niet-leden 5,-, leden 4,- p.p. Reserveren gewenst: 04242-19209. U boft met

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7