Avondopleidingsschool Drs. M.C.J. Denissen CLEANING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING BOUWPLAN OOK AANHANGER VERHUUR BEKENDMAKING ingekomen aanvrage om bouwvergunning gft GEMEENTE MOERGESTEL diepvriezer September a.s. starten de volgende cursussen: VERORDENING WONINGGEBONDEN SUBSIDIES PRIORITEITENVASTSTELLING 1993 - Middenstandsdiploma - Basiskennis Boekhouden - Praktijkdiploma Boekhouden - M.B.A. - NIMA-A - NIMA-B van BREDA 04243-2836/2710 Prinses Irenestraat 115066 BD Moergestel Voor aanvrage studiegids of verdere informatie kunt u schrijven of bellen naar Drs. M.C.J. Denissen, Raadhuisstraat 18, 5066 AP Moergestel Tel. 04243 - 3550; b.g.g. 04243 - 2142 Gezond leven en fit zijn MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 JUN11993 PAGINA 11 HO Naam aan deze aktie. Adres Postcode die maakt toch reclame, kom maar en geleend’ 769-2 769-1 A 769-3 1 1 en Rekreatiebad ’Staalbergven’. Zwemvereniging O.Z.C.’57 heeft de Eenjarige opleidingen Hoog percentage geslaagden Examengarantie in- lis maken met de manier waarop we le ven. zond en lekker bewegen. Meer bewegen is goed voor u! van deze certificaten worden uitgereikt aan Moergestel, 23 juni 1993. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Gemeentehuis, Raadhuisstraat 21 te Moergestel Moergestel, 23 juni 1993. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. sen, Dongen, Drunen, Gilze en Rij en, ’s-Gravenmoer, Goirle, Heus- Woonplaats Opsturen naar: Kredietbank Mid den Langstraat, Postbus 549, 5140 AM Waalwijk. 9 I. S. IS >- h s I- [- 5t ■si et e! i- )l, 3d ?e- ’6. üt in- !a, Met deze bon kunt u een informa tieset aanvragen. vriezer mee konden nemen en later konden betalen, in behoorlijke maan- - donderdag van 11.00 tot 12.00 uur, delijkse porties. ’s-Avonds thuis hebben ze nog eens Burgemeester en wethouders van Moergestel maken op grond van het bepaalde in artikel 13 van de Verordening Woninggebonden Subsidies het volgende bekend. Op grond van de Verordening Woninggebonden Subsidies zijn de prioriteiten voor 1993 als volgt vast gesteld: Categorie woningen: sociale huurwoningen Aantal woningen Lokatie Initiatiefnemer ten. Daar zit hij dan, thuis, 36 jaar, ge trouwd, zijn vrouw is 32 jaar en ze hebben twee kinderen van 7 jaar en 4 jaar. Van de 1.714,28 schoon per maand kunnen absoluut geen bok- kesprongen worden gemaakt. den, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Er moet niets onverwachts gebeuren, Mierde, Loon op Zand/Kaatsheuvel, geen twee paar nieuwe schoenen in een Moergestel, Oisterwijk, Oost-, West- maand, of een paar verjaardagen ach- en Middelbeers, Sprang-Capelle, ter elkaar. Udenhout, Vlijmen, Waalwijk en Maar nu is er iets vervelens gebeurd, Waspik. de diepvriezer heeft het begeven. Je Lid Nederlandse Vereniging voor Leraren in het Boekhouden en NIMA De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 Woningwet ter openbare kennis, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente een aanvra ge om bouwvergunning heeft ontvangen van: - A.S. van Breda te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D nummer 1595, plaatselijk bekend Heuvelstraat 6 een woning uit te breiden. Moergestel, 23 juni 1993. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. 3 bestemmingsplan Papenacker het gemeentelijk woningbedrijf. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 2 Besluit Meldingsplichtige Bouwwerken vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan te verlenen aan; Mevr. A.A.M. Schonck-de Nijs te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moer gestel, sectie A nummer 3365, plaatselijk bekend Duyvekotstraat 13 een garage/berging uit te breiden. Het bouwplan ligt vanaf 24 juni 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de sector Grond- gebiedzaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijk bezwaren tegen ge noemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. In ’n aantal weken kunt u in deze krant een aantal artikelen lezen die we in samenwerking met de Krediet- Hé Doe ie mee bank Midden Langstraat hebben ge ne... jc mee. maakt. De namen zijn verzonnen. De 4 De onmisbare Voor de 18e keer wordt in Oisterwijk situaties niet. Het zijn zaken die iede- de Nationale Zwemvierdaagse georga- re dag weer gebeuren. De krediet- niseerd. bank kan natuurlijk niet in alle geval- Precies de helft van zijn leven heeft de Dit jaar voor het eerst op het Strand- len en iedereen helpen. Maar het is heer Damstra gewerkt bij het bedrijf de moeite waard om eens te informe- X. Nu heeft het de poort moeten slui- ren. organisatie in handen en heeft rondom De Kredietbank Midden Langstraat deze zwemvierdaagse een afwisselend is er voor inwoners uit Aalburg, Al- randgebeuren verzorgd, samen met phen en Riel, Berkel-Enschot, Dies- het personeel van het Staalbergven. De zwemvierdaagse begint maandag 28 juni en wordt geopend door Yoki de Pretneus, om omstreeks 16.00 uur. Dinsdag 29 juni verzorgt Gymnastiek vereniging Taxandria een demonstra tie met onder andere trampolinesprin- gen, 18.30 - 20.00 uur. Woensdag 30 juni mag je je laten schmincken en dan op de foto, don derdag 1 juli wordt door leden van TRB-RES uit Tilburg een demonstra tie schoonspringen gegeven en op de j -> -1 yan Spreekuur: Begïn hier dus altijd mee en bedenk meter per dag. TaxÏndmweg liTeWaSk1^’ Natuurlijk doen we mee aan de spon- - donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, al in de duurdere merken zo een diep- soraktie ’Maak een plons voor het Ro- nald McDonald Kinderfonds’. - Maak goede rekoefenmgen. <- Eindig altijd met een cooling-down. Doe mee en zoek sponsors, 6 sponsors Tot slot nog even dit: meestal betekent kinderen tot en met 15 jaar. sport: plezier hebben, alleen of samen Uiteraard mogen ook 16 jaar en ouder Fit zijn en ons fit voelen heeft alles te met anderen. Na afloop voel je je vol- meedoen aan deze sponsoraktie, graag -..T" daan en moe maar toch fit. Maar hou zelfs, hoe meer sponsors, hoe meer i. Een mogelijkheid hierbij is ge- altijd in gedachten dat ieder lichaam geld voor deze Ronald McDonald 2 zijn eigen grenzen heeft, dus overdrijf Kinderhuizen. Zwem mee en doe mee niet. Dat betekent niet dat iedereen fanatiek Zoals al aangegeven kun je zelf veel aan (wedstrijd)sport moet gaan doen, blessures voorkomen door de voor- Nee, dat kan ook heel eenvoudig zijn, noemde adviezen op te volgen. Te voet of per fiets naar het werk of gn 00k als u niet zo sportief bent aan boodschappen doen, eens vaker de gelegd, kan bewegen toch heel leuk en trap nemen in plaats van de lift, lekker nuttig zijn. tuinieren of een flinke wandeling in het weekend maken. Voldoende bewe ging helpt het mee aan het voorkomen van hart- en vaatziekten. we helpen je’, vertelt de heer Damstra. ’Nou dan helpen ze zeker andere men sen, want wij kregen te horen dat ze voor ons niets konden doen. Mijn man had geen vaste baan’, vervolgt me vrouw Damstra. ’Toen hebben we een adres uit de omroepgids gebeld. Geen probleem, we konden zo geld krijgen, maar weer, als je het ging uitrekenen, tegen een belachelijke hoge rente’. ’Inmiddels zaten onze diepvriesspullen bij de buren, mijn zussen, onze moe ders en noem maar op, dat kon zo niet langer. Toen herinnerde ik me dat ik wel eens wat had gelezen over de kredietbank, dat je daar ook geld kan lenen’. ’We hebben een formulier aange vraagd en ze vroegen dezelfde dingen die ook de gewone bank vraagt. We waren eerst een beetje bang dat we als een sociaal geval zouden worden beke ken en dat ze zich zouden gaan be moeien met je uitgaven. Zo van: haal je zoontje van voetbal, want daar heb je geen geld voor. Maar dat was hele maal niet het geval’. Ze moesten hun lasten op een rijtje zetten en die zijn in hun geval: huur 300,- per maand; gas en elektra 220,- per maand; telefoon 75,- per maand, verzekering 60,- en een afbe taling bij een postorderbedrijf van 50,- per maand. De kredietbank verstrekt kredieten denkt dan, je kunt toch wel zonder Bij de kredietbank zeggen ze dat wan- voor consumptieve doeleinden, waar- diepvriezer. Maar bij het gezin Dam- neer je een inkomen hebt van bij het krediet moet passen binnen uw stra is de diepvriezer erg belangrijk. Ze ƒ1.714,28 per maand, je daar ten inkomen en uw mogelijkheden om dat hebben een grote moestuin, daar eten hoogste 108,- van kunt gebruiken krediet weer af te lossen. ze in de zomer voornamelijk uit en om een lening af te lossen. Bij ieder in- U kunt dit schriftelijk aanvragen via stoppen de diepvriezer zo vol mogelijk komen hoort zo’n vast bedrag. Daar de informatiesets, die op uw gemeen- om ook gedurende de winter veel bestaan tabellen voor. Verdien je meer ---r - 1---- l -'-idan kan jat bedrag hoger worden, paar kilo krijg je minder dan wordt het bedrag Tevens kan de kredietbank hulp bie- vlees van mijn moeder, en die doe ik er lager. ’Wij losten al 40,- per maand af aan het postorderbedrijf er bleef dus maar 68,- over om erbij af te lossen. Een lening van 1.000,- bij de kredietbank wie sport loopt ook kans op blessures, chelshows, ook is er een Vlaamse Ker- Daarom geven we u hierbij een aantal gouden regels om gezond te sporten: - Train regelmatig en bouw uw condi tie rustig op. Zo gezond mogelijk 1 1 11 1 J lijk aan beginnen met sport. - Zorg voor een r daarbij dat goede warme kleding ook helpt om de spieren warm te hou den. - Maak goede rekoefeningen. Je lichaam moet zich weer aanpassen en je kaart is vol, je krijgt dan een of- aan de rustsituatie. ficieel certificaat van Ronald McDo- Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Rijen - Ook goede sportkleding en goede nald en je kunt lekker gaan eten bij een Telefonisch spreekuur: sportschoenen geven bescherming tegen het ontstaan van blessures. 10.00 uur 04160 - 83508 Gezond bewegen is heel gemakkelijk, het kan door te fietsen, w; zwemmen en tuinieren. Belangrijk is, dat u er zich prettig bij voelt. Ook (veel) kleine beetjes helpen al. Als je toch besluit te gaan sporten, moet je wel een aantal zaken in de ga- laatste dag, vrijdag 2 juli komt ten houden. Door te sporten help je je 17.00 - 20.00 uur de beroemde McDo- lijf en leden gezond te houden, maar nald Clown met zijn spectaculaire goo- mis en om 20.00 uur wordt de zwem vierdaagse afgesloten en een zwemma- rathon geopend door de Ronald Mc Donald Clown. sporten betekent allereerst: geleide- Tussen 16.00 - 20.00 uur kun je iede- indienen. -?7?“. re dag terecht voor het zwemmen van goede warming-up. de verplichte afstand 500 meter of 250 tehuis te verkrijgen zijn, of u komt groenten te hebben. langs tijden het spreekuur. ’Ik krijg nog wel eens een den wanneer u tot uw lippen in de ook zo in. Óp die manier geef ik aan schulden zit. U kunt via de Sociale eten niet zo veel geld uit en dat is in Dienst of het Algemeen Maatschappe- onze situatie erg belangrijk’, vertelt lijk Werk een aanvraag schuldregeling mevrouw Damstra. Voor een nieuwe diepvriezer denken kost 64,52 per maand en dat 18 ze 1.000,-nodig te hebben. maanden lang. Voor ons was het dus Ze hebben al eens bij een paar zaken toch mogelijk om een lening van gekeken en het viel hen op dat ze voor- 1.000,- af te sluiten’. ’En weet je hoelang dit allemaal duur de? Nog geen week. Met het geld in de hand zijn we naar een winkel gegaan en hebben een goede diepvriezer uit gezócht. Die is nu meteen helemaal uitgerekend hoeveel rente je op die van ons en over anderhalf jaar hebben frmanier moet betalen. Ze zijn zich rot de lening afgelost. Het is een prettig de vele McDonalds restaurants, - woensdag en vrijdag van 9.00 tot geschrokken. ’Wij dus naar de bank, idee te weten dat je niet te duur hebt prik van de week GOTOWHER5EN5 NIET ALLEEN BIJ DENKSPORT samen werken aan een gezond bestaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11