250 ...cadeau ALBUM Geslaagde Dorpszeskamp KPJ ZOEKERTJES HARDE BROODJES FOTO FOTOGRAF I E BROOD- EN BANKETBAKKERIJ S2 KOUWENBERG H.S.V. De Rietvoorn Gezwiene Waai-nieuws A PV Over Berg en Dal Uitslagen FEVIOR Wilt u een bakker aan de deur? Wij hebben verse produkten te kust en te keur! n A25 AARDBEIENSLOFFEN 725 van 4 75 voor g /jg/g/j betalen van 8.70 voor K Hoevenseweg 55 Telefoon 013-424177 bij kleurenfoto's St. Elisabeth ziekenhuis Tilburg S.V. Roef! Honk-, Soft-, Peanutbal CHRIS VAN DE BIJGAART o van Kodak I Wat is dementie? - Kom eens kijken... Rietvoornbeker Junioren (G 5 stuks van 3.- voor MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 JUN11993 8 PAGINA 9 plezier kenmerkten de Dorpszeskamp zoals die afgelopen zondag door de KPJ georganiseerd en ge- le prijs 1 le prijs kleurenfoto's van KODAK ...gewoon beter. 4e prijs 3e prijs 2e prijs le prijs 4e prijs le prijs 2e prijs Wist u... dat het nu al mogelijk is om te reserve ren voor b.v. het nieuwe schooljaar? Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, tel. 04242- 17326. 8-7 22-2 9-23 5-0 en 3-4 3-11 5-5 Uitslagen: HB jun.: Starlights - Roef! HB asp. 1: Roef! - Ducks 2 SB asp.: All In - Roef! SB 1: Jeka - Roef! SB 2: Nuenen - Roef! HB 1Maastricht - Roef! Wedstrijden komende week Woensdag 16 juni: SB 2 19.30: Starlights - Roef! Zaterdag 19 juni: HB jun. 14.00: Roef! - Orioles HB asp. 1 10.30: Roef! - Ducks HB asp. 2 14.00: Starlights - Roef! 2 HB pup. C 11.00: Mulo - Roef! SB asp. 10.30: Roef! - Nuenen Peanuts 11.00: Roef! - All In Zondag 20 juni: SB 1 13.00: Roef! - Hawks SB 2 10.30: Roef! - Mulo HB 1 12.00: Gemert - Roef! Rootven 26, Moergestel, Telefoon 04243 -1421 Kodak Zaterdag 26 juni aanstaande organiseert bestuur ’Gezwiene Waai’ haar jaarlijkse fietstocht voor het hele gezin. Een dezer dagen hebt u reeds een formulier ge kregen voor opgave. Inleveren voor 17 juni. De fietstocht zal ongeveer 40 a 45 kilometer zijn met onderweg picknick en nadien nog een gezel lig samenzijn. Vertrek 26 juni tussen 10.00 en 10.30 uur vanaf Kruysackerplein. Graag tot ziens volgende week zaterdag. In de maand juni besteedt het Patiëntenservice- buro van het St. Elisabeth Ziekenhuis, door mid del van schriftelijk voorlichtingsmateriaal, extra aandacht aan het thema dementie. Dementie kan het best worden omschreven als een ziekte waarbij het gehele geestelijke functio neren sterk is achteruit gegaan, zodanig dat het normale, zelfstandige leven niet meer mogelijk is. In Nederland lijden naar schatting 200.000 men sen aan lichte tot ernstige verschijnselen van de mentie. De ziekte komt voornamelijk voor bij mensen van 65 jaar en ouder, maar ook jongere mensen worden er mee geconfronteerd. Dementie kan verschillende oorzaken hebben. Bij 65 van de 100 mensen met dementie wordt de dementie veroorzaakt door de ziekte van Alzhei mer. Bij de ziekte van Alzheimer worden heel langzaam de belangrijke delen van de hersenen aangetast en gaat men steeds meer vergeten, te beginnen met de jongste indrukken. Een andere vorm van dementie is de vasculaire dementie. De verschijnselen van deze vorm tre den vaak plotseling op en zijn het gevolg van klei ne bloedstoringen in de hersenen. Sommige mensen met dementie lijden aan beide vormen. Naast de ziekte van Alzheimer en de vasculaire dementie zijn er ook vormen van dementie die worden veroorzaakt door lichamelijke of psychi sche factoren. Mensen kunnen dement zijn door een slechte voedingsgewoonte, alcohol (ziekte van Korsakov), een slecht werkende schildklier, somberheid of een verkeerd gebruik van medi cijnen. Deze laatste vormen van dementie zijn meestal tot stilstand te brengen en soms voor een deel te genezen. Op het Patiëntenserviceburo van het St. Elisa beth ziekenhuis vindt u folders en brochures over de ziekte van Alzheimer, de ziekte van Korsakov en over vergeetachtigheid. Ook kunt u informatie krijgen over de Alzheimer stichting, een patiën tenvereniging voor mensen en familieleden van mensen met dementie. Het Patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Ziekenhuis is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 15.00 uur. Het buro is ook telefonisch te bereiken op telefoonnummer 013-392721. alléén geplaatst bij kontante betaling! Wist u... dat onze zaak in Oisterwijk een uitsteken de werkplaats heeft? Schepens Tweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Auto wassen!!! Doe het milieubewust! Wassen bij de autowasserette. Spaar het milieu. V.a. 5 piek. Autocleaning van Breda, Pr. Irenestraat 11 Wij zorgen voor de veiligheid van uw kind! Naast ons grote assortiment Bobike fietsstoeltjes nu ook de Bobob autostoeltjes bij ons verkrijgbaar. Kom snel eens langs om de Bobob-line te bewonderen en u vakkundig te laten voorlichten. Natuurlijk bij de offi cial Bobob-dealer: Schepens Tweewielers Oisterwijk. Wist u... dat dit bijzonder handig is voor de jeugd die in Oisterwijk naar school gaat? Schepens Twee- wielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Komend weekend zijn er verschillende thuise- wedstrijden zoals jullie hierboven kunnen zien. Daar zijn leuke wedstrijden bij, zoals op zaterdag spelen de honkbal aspiranten, zij spelen erg goed en hebben al menig wedstrijd gewonnen. Onze softbal aspiranten zijn klein van stuk, maar staan dapper te spelen. En natuurlijk onze peanuts de allerkleinsten, een vertederend gezicht. Op zondag speelt eerst ons tweede softbalteam, hierna ons eerste softbalteam wat op een vrij hoog niveau speelt. Zij spelen tegen de Hawks uit Dor drecht. Dus er is heel wat te zien komend weekend. Tot ziens op onze velden aan het Stokeind! Met een kalme noordenwind en een aangename temperatuur van rond de 25 graden zijn onze dui ven afgelopen zondag 6 juni om half negen in Creil gelost. Dit is een afstand van circa 320 ki lometer. In het Samenspel Oisterwijk en omstre ken zijn in totaal 612 duiven ingemand en hier van kwamen er 154 uit Moergestel. Henk Schepens pakt hier met zijn ’210’ de Olympiade doffer de eerste prijs om 13.18.24 goed voor 1107,8880 meter per minuut. Uiter aard alle eer, maar wat te denken van Leo van de Branden, K, die met 10 duiven mee ook 10 prij zen pakt in de vereniging en ’slechts’ 9 in het Sa menspel. Het is net of het maar niet wil lukken dit jaar in Het Samenspel door de overheersen de wind uit oostelijke richtingen kunnen wij ons part maar niet halen, slechts Tl prijzen van de 39. Verenigingsuitslag: H. Schepens 1, 19, 20, 24, 26, 32, 33, 37 (39 mee) L. van den Branden, K 2, 6, 8, 10, 12, 13, 18, 25, 27, 39 (10 mee) L. van den Branden, R 3, 15, 29, 38 (13 mee) A. Westgeest 4, 5, 21, 31, 36 (12 mee) L. van Boxtel 7, 28, 34 (13 mee) L. Kennes 9, 14, 17, 22 (23 mee) A. Damen 11 (6 mee) Th. Colsen 11 (6 mee) L. van de Ven 23, 30 (5 mee) Verenigingsprijs: L. van den Branden, K Brechje, je hebt na lange tijd eindelijk de sleur weer eens doorbroken. Steeds opnieuw moesten we spreken van Koning dit of Koning dat, het woord Koningin bestond voor De Rietvoorn blijkbaar niet meer. Blijkbaar gelukkig, want Brechje doorbrak de hegemonie van de mannen door via de vangst van een brasem van 28 centi meter de Kanjerkoningin van dit concours te worden. Brechje, van harte proficiat. Maar liefst 43 stuks met een lengte van 512 cen timeter wist Maarten Hooftman in 2 uur tijd aan het water te onttrekken. Geen wonder dat hij daarmee eerste werd. Niels Helmer echter het ook niet met zich spotten. Een vangst van 40 stuks met een lengte van 474 centimeter was zijn deel. Goed voor de tweede plaats. Jongens, van harte proficiat. Ja, en dan die derde plaats. Jongen, Fons, hoe heb je dat versierd. Zo zenuwachtig en dan nog 32 stuks met een lengte van 377 centimeter van gen. Dit getuigt van klasse. Gegarandeerd dat we onze Fons nog wel meer op het Ere-schavotje krijgen. Fons, ook jij van harte proficiat. Ronnie de Bakker viel wat tegen, het afscheid bij de jeugd valt hem blijkbaar zo zwaar, dat hij na tuurlijk al aan volgend jaar, wanneer hij zich met de senioren moet gaan meten. Goed, 25 stuks met een lengte van 356 centimeter is niet slecht, tegen onze Hooftman echter valt hij een beetje in het niet. Hij bereikte overigens de vierde plaats. Dat de vis hongerig was, bleek wel uit het feit dat zelfs Jan Roozen behoorlijk ving. Nou ja, be hoorlijk, 25 stuks toch altijd nog met een lengt van 303 centimeter. Voor hem natuurlijk een buitengewone prestatie. Jan, ga zo door jongen, beslist kom je dan nog wel eens een keer op het ereschavot terecht. Neem maar eens les bij je broer Kees, die nu hij bij de Groten hoort en jou niet meer als concurrent beschouwt, je beslist op de goede weg zal helpen. Rob Hooftman wordt zesde met 24 stuks en 267 centimeter. Niet slecht natuurlijk, maar het had den er meer moeten zijn, als hij meer naar zich zelf had gekeken en niet zo hulpvaardig was ge weest, was hem dat ook beslist gelukt. Nu ging hij op verzoek van Bart Klijsen op jacht naar een baarsje, iets wat hem tenslotte ook lukte. Dat ging echter wel ten koste van het aantal voorntjes. In de toekomst zullen we gegarandeerd nog veel van hem horen. Wat er bij Henk Rijnen aan de hand was, weet ik niet. Het wilde in het begin he lemaal niet lukken, terwijl hij toch alles deed om de vissen gunstig te stemmen. Gelukkig echter voor hem lieten ze zich later van de goede kant zien, zodat hij alsnog 20 stuks met een leng te van 260 centimeter ving. Hij werd hiermede echter slechts zevende. Jammer voor Brechje Rijnen dat haar hengel niet wilde meewerken. Regelmatig schoof hij hele maal in elkaar, omdat weer in orde te maken, kostte natuurlijk wel wat tijd. Zij moest dan ook genoegen nemen met een vangst van 10 stuks en 146 centimeter en werd daarmede achtste. Ge lukkig echter ving zij wel de grootste vis, zodat ze H.S.V. De Rietvoorn weer een Koningin be zorgde. ’Samen zullen we alles delen, ik een beetje meer als jij’, dacht Margot van Velthoven en ofschoon haar broer Bas hetzelfde aantal stuks ving, bracht zij toch net iets meer centimeters op de meetlat. Zij werd daardoor negende en Bas tiende. Vermeldenswaard is misschien nog dat in totaal 231 stuks werden gevangen. Wie zie daar ook weer dat er op het Blekven geen vis zat????? Voor het volgende concours moeten we een he le tijd wachten. Pas in september wordt dit ver- vist. We gaan nu eerst vakantie houden en hopen jullie straks allen weer aanwezig te zien. Prettige vakantie dus en tot ziens. Boxtel 20 mei 1993 Dries Roefs met Greg, Z1 5e prijs Louise v. Velthoven met Alexander, Ml 2e prijs Ineke Appeldoorn met Lucky, L2 Dries Roefs met Horace, LI Debbie Donkers met Herbie, B23e prijs Bettie van der Zanden met Hunter, B2 3e prijs Springen: Dennis van Mensvoort met Exclusief, L 4e prijs Jac Donkers met Gustaaf, L7e prijs Dennis van Mensvoort met Higgens, B 3e prijs Michel Elesen met Hester, B6e prijs Debbie Donkers met Herbie, B7e prijs Viertal klasse L10e prijs Oosteind 23 mei 1993 Dries Roefs met Greg, Z1 le prijs Theo van Delft met Clemmerdor, M2 2e prijs Geertje Roefs met Grets, L2le prijs Dries Roefs met Horace, LIle prijs Bettie van der Zanden met Hunter, B2 4e prijs Michel Elesen met Hester, spr. kl. B 2e prijs Schijndel 31 mei 1993 Helma Bierens met Clovis, Z13e prijs Dries Roefs met Greg, Z1 5e prijs Theo van Delft met Clemmerdor, M2 3e prijs Geertje Roefs met Grets, L25e prijs Dries Roefs met Horace, LIle prijs Springen: Jac Donkers met Gustaaf, L Reusel 6 juni 1993 Viertal klasse L Dries Roefs met Greg, Z1 Dorien Ketelaars met Roze, Z1 Geertje Roefs met Grets, L2 Michel Elesen met Hester, B2 Springen: Michel Elesen met Hester, B Prijswinnaars proficiat! Pi. 7 -■ Ss Het groot aantal deelnemende ploegen, het toch niet tegenvallende weer, ’n sportieve strijd en veel houden werden op de sportvelden nabij Café ,’t Draaiboompje’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9