Wij ontvingen het H. Vormsel 3 m Ad van den Boer E.H.B.O.-nieuws ld Nieuwe gastouders nodig, voor het nieuwe schooljaar Collectanten gezocht... Anjercollecte 20 tot en met 26 juni SCOUTING ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! BON Scharen-Messenslijperij Gastoudercentraie Humanitas Aan alles komt een eind... Graafschap Megenstraat 10, Oisterwijk Telefoon 04242-16833 Laatste activiteit van het seizoen! Agenda Tip Bevernieuws MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 JUN11993 PAGINA 7 ÏINA6 in E.H.B.O. Moergestel Naam Straat Woonplaats Telefoon t/m 10 regels f7,50 De Stichting Kinderopvang Humanitas heeft met ingang van het volgende schooljaar weer nieuwe gastouders nodig. Als U er aan denkt om in september weer iets onder handen te nemen denk dan eens aan het opvangen van een gast kindje. Het is verstandig om u dan nu al op te geven, zo dat we in september eventueel meteen een gast kindje kunnen plaatsen. Hebt u interesse of wilt u meer informatie bel dan tijdens het telefonisch spreekuur op maandag en donderdagmorgen tussen 9.00 uur en 11.00 uur naar de gastouderconsulente zij kan u meer en de nodige informatie geven. Gastouderconsulente Lisette Rooymans, tel. 04242-86452. Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt collectan ten voor de collecte van 28 juni tot en met 3 juli 1993. Aanmeldingen worden graag ingewacht bij Sia Reyrink-Rijnen, Vossenhoorn 9, Moergestel, Tel. 04243-2328. t/m 6 regels f5,— NIEUWS Dus ook aan het E.H.B.O.-seizoen 1992-1993. Het seizoen werd afgesloten tijdens een feesta vond in ’Den Boogaard’ alwaar 17 mensen uit handen van burgemeester Ter Veer en dokter Terwindt het felbegeerde E.H.B.O.-diploma ontvingen. De vergaarde kennis werd meteen in de praktijk gebracht tijdens een clownesk optre den van ’De Zotjes’ (in het dagelijks leven beter bekend als Marieke Rijnen, Marie-Louis van Boxtel, Anne-Katrien Bakkers en Ernst Jon kers). Hun vrolijke optreden oogstte veel ap plaus. Ook ons erelid Zuster Hubertha liet zich niet onbetuigd en bracht samen met een mede zuster een lied ten gehore. Al met al kunnen wij terugzien op een geslaagd seizoen. Wij wensen eenieder een prettige, zon nige en vooral gezonde vakantie toe. Graag tot in september! Van 20 tot en met 26 juni aanstaande zal de jaar lijkse Anjercollecte worden gehouden. De op brengst van deze collecte is bestemd voor het Prins Bernhard Fonds en de 15 Anjerfondsen. Samen vormen zij het Cultuurfonds voor Neder land, een stichting vóór maar ook dóór particu lier initiatief. In elke provincie en de drie grote steden is een Anjerfonds werkzaam. De Anjer fondsen ondersteunen culturele activiteiten van regionaal belang. Het Prins Bemhard Fonds draagt bij aan landelijke projecten. De fondsen rekenen niet alleen muziek, theater en beeldende kunst tot hun taak, maar evenzeer monumentenzorg, wetenschap, culturele vor ming en zelfs natuurbehoud. Aangezien in 1993 ook Fotogroep Moergestel uit het Anjerfonds een aankoopsubsidie mocht ont vangen zal de collecte dit j aar in Moergestel ge organiseerd en gehouden worden door de leden van FoMo. Geef met gulle hand. Geef om cultuur die je lief is. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nèt iets betere service! Wist u... dat veel mensen hier rekening mee hou den bij het kopen van een nieuwe fiets? Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21Oisterwijk, tel. 04242- 17326. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman', Langvennen-Oost 27. Oisterwijk, tel. 04242-83937. Leuke zeskamp gehad? Kom dan vrijdag 18 juni om 20.30 uur naar D’n Tob. Dan kun je gezellig samen met de zeskamp- medewerkers nog eens napraten/drinken over dit spektakel. Dus tot ziens in D’n Tob. Heb je nog iets leuks dat persé in het KPJ-krantje moet komen? Zorg dan dat het voor 19 juni bij Erica in de bus ligt. Want alleen dan kan het KPJ-krantje nog dikker worden. Op vrijdag 9 juli: Barbecue. Terrein: D’n Tob. Aanvang: 20.30 uur. Jij komt toch ook??? KPJ-leden die op dinsdag 27 juli: van 19.30 - 20.30 uur of op dinsdag 31 augustus: van 18.30 - 19.30 uur willen gaan waterskiën bij ’Aqua Best’ in Best, kunnen zich opgeven bij Judith: tel. 1262 voor de genoemde data. En op zaterdag 4 september bestaat er de moge lijkheid om op makreel te gaan vissen. Voor le den zijn de kosten voor deze dag ƒ15,- per per soon en voor niet-leden kost het 35,- per per soon (prijs nog overeen te komen). Dit exclusief hengelhuur. Er kunnen maximaal 40 personen mee. Opgeven bij Jos: tel. 2817. Afgelopen week zijn de bevers op wereldreis ge weest. Vrijdagavond om half 7 waren de bevers aanwezig en maakten de vaders en moeders hun bedjes op. Later die avond liepen we na een strenge paspoortcontrole over de Chinese Muur China binnen. We kwamen aan bij een chinees theehuis. Hierin waren ook spulletjes te vinden waarmee we spelletjes gingen doen. Een geliefd spelletje bij de kinderen in China is de draken dans. We namen een drakenmasker van de muur en de leider zette deze op. De bevers gingen ach ter hem staan zodat er een lange draak ontstond. De leider liep een figuur en de bevers probeer den hem nauwkeurig te volgen. Daarna nam een andere bever het masker en deden we het spel letje opnieuw. Even later namen we nog een drakenmasker van de muur en deden we ’Staart van de draak’. De bevers vormden twee rijen. De voorste be ver kreeg een masker en de achterste bever een staart. Nu probeerde de kop van de ene draak de staart van de andere draak te pakken te krij gen. Hierna hielden we een waterrace. In China wordt het regenwater op de akker vastgehouden door dijken die om het rijstveld heen staan. Om te zor gen dat de rijst voldoende water zou hebben brachten de bevers met bekers water naar een emmer en probeerden deze zo snel mogelijk te vullen. Hierna gingen we uitrusten in het Chinese thee huis. We dronken Chinese thee en aten met stok jes gepofte rijst. Het eten met stokjes viel de be vers niet mee. Later op de avond liepen we over de Chinese Muur terug naar Den Donk. We kleurden allemaal een Chinese kleurplaat en rond 10 uur lag iedereen in bed. Klaas Vaak kwam nog even een verhaal vertellen over een chinees jon getje dat ging vliegeren. Het slaapzand dat Klaas Vaak strooide had die avond weinig effect. Pas om half twaalf was het rustig in het beverslaa- plokaal. De volgende ochtend was iedereen om 7 uur op. Om 9 uur was Den Donk netjes opgeruimd en was iedereen klaar om een bezoek te bren gen aan het Land van Ooit. Iedereen stapte in de bus van Bertens Reizen en we reden gezel lig naar Deunen. De hele dag beleefden we spannende avonturen in het Land van Ooit. We wonnen een touwtrekwedstrijd van een reus, we waren gast op de bruiloft van Alfred en Winnie, we beklommen hangbruggen over het water, enzovoorts. Rond half 7 werden we weer veilig afgezet in Moergestel en an het eten gingen we op weg naar Amerika. Na een weer strenge paspoortcontrole namen we het vliegtuig en kwamen in New York aan. De wolkenkrabber maakte veel indruk. We besloten een casino in te gaan. Al gauw was iede re bever blut. We streken op een bankje in New York neer en genoten van drank met popcorn. Er was veel in Amerika te beleven maar de bevers waren erg moe van de lange dag en wilden alleen nog maar slapen. We vlogen daarom terug naar Den Donk en rond tien uur lag iedereen in bed. Klaas Vaak had een boek bij zich over en reus. Het zand dat hij deze keer strooide werkte gewel dig. Binnen 5 minuten waren alle bevers in die pe rust verzonken. De volgende dag vertrokken we naar Mexico. Iedereen trok een poncho aan. Na een weer strenge paspoortcontrole staken we de grens over, in Mexico deden we twee bekende spelen die we ook in Nederland doen, namelijk voet ballen en touwtje springen. Typerend voor mexicanen is de sombrero. We deden dan ook een Sombrero- hoeden-estafet- te-race. Daarbij konden de kinderen dropveter- eten en snoep-happen. Kokosnoten zijn voor veel boeren een bron van inkomsten. Alles van de noten wordt gebruikt. De kokosmelk, het vruchtvlees en de bast die dient als brandstof. We aten allemaal een kokoskoek. Even later gingen we terug naar Den Donk en kleurden we platen over Mexico en Amerika. Aan deze laatste waren we de dag ervoor niet meer toegekomen. Rond 1 uur eindigde de wereldreis van de bevers. Iedereen kreeg zijn paspoort mee naar huis en Mickey-Mouse oren. Het was een zeer geslaagd weekend en via deze weg wil de beverleiding al le mensen bedanken die zich hebben ingezet om het weekend te laten slagen. Bevers zijn de jongste groep van Scouting. Kin deren van 5, 6 en 7 jaar komen iedere week bij el kaar in Huize Hotsjitonia waar we samen met Lange Doener, Frederik Scheurmaar, Lappezak, Pompedom, Hippe Springveer en nog andere vriendjes leuke avonturen beleven. Er is een af- wisselend programma waarin tijd is voor spellet jes, knutselen, wandeltochten, sporten, enzo voorts. Natuurlijk organiseert Scouting ook voor deze jonge kinderen spannende weekenden. De Bevers komen iedere zaterdag bij elkaar. Van 10.30 tot 12.00 uur spelen zij in Den Donk. Momenteel is er een kleine wachtlijst. Wan neer uw kind in september/oktober 5 of 6 jaar is en bij de bevers wil, kunt u bellen naar 2339 of 4066. Natuurlijk kunt u ook gerust eens bin nenlopen op Den Donk. Groetjes, de beverleiding.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7