ia :r Vaderdag! Géssels weekend pakt uit! I Poirters MARKTPOELIER MASTBROEK Maak van uw vrijdag een kipdag! >6.98 Slagerij Ketelaars BV Bras(s)band ’Clapopp’ bewijst klasse De ambachtelijke slager! G J 3.00] OrWM 'J 10 Kuikenbouten Aktiviteiten en voorspeelavonden Streekmuziekschool Oisterwijk e.o. HM HM 09 *M icm [HM [HM ÉM V 1 kilo kip of kalkoenfilet van 14.75voor 12.50 Hoe loopgroep Physique in Oirschot de asperges verdiende LET OP' Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen F ik U mag altijd ruilen! Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u zocht zullen beamen dat dit evenement alles in zich heeft om uit te groeien tot een regionale manifestatie van allure. 26 en 27 Juni aanstaande is het St. Jansplein voor de derde maal het de cor van het Géssels Weekend. Degenen, die in de voorgaande jaren het Géssels Weekend hebben be- 6 5 5 0 6 4 7 8 MODEHUIS Brusselse kip Bij u op de markt elke vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Malse biefstuk O Q(1 100 gram£.OU voor 1 Verras vader eens met een leuke blouse, short of shirt... Waterexcursie Smeerleverworst 1 (1(1 100 gramLUU Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Clapopp S Worstebrood 6 stuks Ronder- rookvlees n nc 100 gram MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 JUN11993 IA 2 BK Oisterwijk Bezoekerscentrum i (even roerbakken) I van dan tons i, de laus. este- :vre- i.H. r Zaterdag 19 juni: Strijkersdag voor leerlingen van de muziekscholen van Goirle, Hilvarenbeek, Tilburg en Oisterwijk. 9.30 uur: Workshop; 15.30 uur: Openbare repetitie o.l.v. Martin van Woerkom. Plaats; Aula van Durendael. Zaterdag 19 juni 13.00-17.00 uur: Orientatieleer- lingen van Wick van Peer met Harmonie-orkest Oisterwijk o.l.v. Frank Vugs. Plaats: De Kunst kring. Woensdag 23 juni 19.30 uur: In het kader van muzikale uitwisseling muziekensembles uit Kras- nagorsk Rusland en Oroshaza Hongarije en leer lingen van de Streekmuziekschool. Plaats: Na- tuurtheater Oisterwijk. Voor het eerst in haar ruim 2-jarige bestaan verzorgde Bras(s)band ’Clapopp’ Unlimited afgelopen ’n openbaar optreden in het café van Hans de Brouwer, ’n Zeer goed optreden zelfs, zoals de vele muziekkenners zich lovend uitbeten over de muzikale prestaties van het orkest o.l.v. Jacco Nefs. Mu ziekstukken die nogal wat vergen van zelfs doorgewinterde muzikanten gaat men bepaald niet uit de weg. Het publiek kon daarom zowel genieten van nummers als ’Mooi was die tijd’, ’De nacht is nog zo lang’, maar ook van ’My Way’, Tf en ’You never walk alone’ waarbij het vooral op samenspel en zuiverheid aankomt. Na afloop van het optreden, dat afgesloten werd met ’n niet te vermijden toegift, staken de kenners hun mening dan ook niet onder stoelen of banken. Wanneer ’Clapopp’ zich zo nadrukkebjk, enthousiast en serieus bezig blijft houden met de muziek dan heeft Moergestel er ’n uitstekend orkest bij. ’n Welgemeend proficiat daarom aan de hele groep, en... laat weer gauw van jullie horen.M.O. Over de 15 km. deed Piet van de Schoot 1.06.15, haalde Ad Oerlemans de eindstreep in precies 1.00.29 en bleek Rico Salvetti nog steeds de snelste in 59.34. In de vooroorlogse crisisjaren werden voortreffe lijke sportprestaties beloond met een mud aard appelen of een half varken en deze beloningen werden door de sportman en zijn familie in de ze depressiejaren hogelijk op prijs gesteld. Bijna 60 jaar later besloot de organisatie de deelnemers niet te ‘verrassen’ met de zoveelste medaille dan wel vaantje, maar verstrekte ze een ieder een minder blijvende, maar wel smakelijkere herin nering in de vorm van een flinke hoeveelheid wit te en groene asperges. Laten we echter hopen dat dit de enige overeenkomst moge zijn met boven vermelde periode. N.B. N.a.v. de Tilburg Ten Miles mag er niet aan voorbijgegaan worden mee te delen dat ook twee jeugdlopers uit Moergestel/Oisterwijk deelnamen. En niet zonder succes. Lilian Strik en Janneke Burgers liepen in wedstrijdverband een kortere afstand, waarbij Janneke Burgers op de vijfde(!) plaats eindigde. Voor beiden een voortreffelijke prestatie. den, dat op zondagmiddag vanaf 14.00 uur zal plaatsvinden. Wegens doorslaand succes ook dit jaar weer een kindermiddag op zondag 27 juni vanaf 13.30 uur. Programma-onderdelen zijn onder andere uitslag tekenwedstrijd, schminken, timmerkraam en dergelijke, een clown genaamd Don Charelh en niet te vergeten het springkussen! Voor de kinderen wonende in Moergestel uit de groepen 1 tot en met 8 van de basisschool, die buiten Moergestel het onderwijs volgen, liggen kleurplaten Idaar bij ’KadoboetiekCarola’. Ook zal er een kinderboerderij met diverse dieren te bezichtigen zijn en uiteraard ontbreekt ook dit jaar de gratis snoepkaart niet! Deze trekpleisters vinden plaats op het St. Jans plein te Moergestel, dat voor de gelegenheid is omgetoverd tot het grootste terras van Midden- Brabant! De horeca van Moergestel bemand de zogenaamde ’carrousel’ bar en alle kasteleins medewerkers zullen het publiek voorzien van consumpties. Evenals in 1992 is de entree gratis. Dat de toe gang gratis is, is onder meer te danken aan de ve le vrijwilligers, die zich gedurende het weekend zullen inspannen het iedereen naar de zin te ma ken. Ook mag niet vergeten worden, de financië le steun die de, veelal Moergestelse, ondernemers bieden door middel van plaatsing van reclame borden en/of het ter beschikking stellen van hun faciliteiten. Tot ziens op 26 en 27 juni op het St. Jansplein te Dat het Nederlandse weer wel zeer wisselval lig genoemd kan worden ondervonden afgelo pen week de lopers uit Moergestel. Liepen een aantal van hen nog geen week geleden onder welhaast tropische omstandigheden de Tilburg Ten Miles, afgelopen zaterdagavond hadden zij met een temperatuur te maken die meer dan tien graden lager was. Ook de windomstandig heden toonden een groot verschil met de race van 6 dagen eerder. Nu woei een stevige bries uit het Zuidwesten, die er in ieder geval voor zorgde dat de atleten verzekerd waren van een bijna perfecte toevoer van zuurstof. Een betrekkelijk groot aantal atleten was op de ze winderige zomeravond naar Oirschot gekomen om strijd te leveren met hun medelopers maar va ker nog met zichzelf over de afstanden 3-6-9 12 of 15 kilometer. Het gezellige centrum van het Kempendorp Oir schot, met zijn karakteristieke toren en plein speelde een belangrijke rol in het parcours. Voor hoeveel voorbijrazende automobilisten is de stompe toren van Oirschot niét bijna dagelijks een herkenningspunt vanaf de snelweg Eindhoven-Tilburg? Velen op de snelweg zullen echter niet weten dat aan de voet van deze toren een van de mooiste pleinen van Nederland ligt. Nog minder mensen, zaterdagavond het baken passerend zullen beseft hebben dat de toren het middelpunt van een heuse strijd was. Ook o.a. voor onze Moergestelse atleten. Veel doorgewin terde lopers, maar ook een groot aantal minder getrainde trimmers bevolkten het parcours. Doordat de afstand van 2740 meter (een ronde) voor een groot gedeelte door het centrum van Oirschot liep, was naast de sterke wind, het groot aantal scherpe bochten een factor die de tijden wellicht negatief beïnvloedde. Dat desondanks de prestaties van de Moergestelnaren van een hoog niveau bleken te zijn, moge blijken uit de tijden: De organisatie, de Moergestelse Carnavalsvere nigingen en de Moergestelse horeca, beseft dit terdege. Derhalve zijn voor 26 en Tl juni ar tiesten benaderd die garant staan voor muziek van uitstekende kwaliteit. Voor de zaterdagavond 26 juni aanstaande om 20.00 uur staat ’Hurricane’ op het programma. Dit all-round orkest, ontstaan in 1972, is een or kest met nationaal en internationaal aanzien. Wat begon als een hobby groeide uit tot een beroep. Tijdens een optreden straalt het plezier dan ook van de groep uit. De huidige samenstelling is nu alweer zo’n 7 jaar bij elkaar. Het repertoire van Hurricane loopt uit van Top-100 tot country en van Nederlandstalige tot Zuid-Amerikaanse muziek. Voor de zondagmiddag 27 juni aanstaande is de keus gevallen op een groep die kwaliteit uit straalt. Bezoekers van het Géssels Weekend 1991 zullen zich ongetwijfeld een hoogstaand optreden van ’Kwint’ herinneren. De organisatie heeft dan ook nu weer hoge verwachtingen van dit optre- k 3 Hoe warm en diep is het Oisterwijks Speijkven? Welke beestjes leven erin, en hoe bewegen die zich voort? Op deze en nog veel meer vragen krijg je antwoord als je aan de water excursie meedoet. Deze water excursie wordt gehouden op 23 juni om 13.30 uur en om 15.00 uur vanaf het bezoe kerscentrum Oisterwijk van Natuur monu menten. Ben je 9 jaar of ouder en wil je meedoen meld je dan aan, telefoon: 04242-19209. Openingstijden Het Bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang van het centrum is gratis. PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3