I BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL AFKONDIGING 1e WIJZIGING BOUWVERORDENING BEKENDMAKING VOORBEREIDINGSBESLUITEN containerparkje Molenstraat fietspad Oirschot Goedkeuring bestemmingswijziging Raadhuisstraat 5-7 zwemmen voor vaders op Vaderdag Van het College van Burgemeester en Wethouders Schoenwinkel ZTN AMM is niet alleen een zaak zomerschoenen U kunt er ook terecht voor al uw schoenreparaties die vakkundig gemaakt worden! eigen bijdrage geldt overigens alleen Nationale zwemvierdaagse met sponsoractie eind juni in Staalbergven Diversen Gezond leven en fit zijn MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 JUN11993 PAGINA 10 de PNEM in verband met renovatie f k 768-3 768-1 768-2 Schoenen die maandag of woensdag gebracht zijn kunt u zaterdagmorgen vanaf 9.00 uur ophalen. In de vergadering van het College van P.S Dinsdag de gehele dag gesloten! Wet administratieve rechtspraak over heidsbeschikkingen (Wet AROB) bin nen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening indienen. Op 1 juni 1993 is bouwvergunning ver leend voor: - het uitbreiden van een woning aan de Tilburgseweg 48; - het uitbreiden van twee varkensstallen met opslagruimte aan de Servennen- straat 11. berichtgeving voor de verkoop van dames- en herenkleding van J.G.A. de Kort te Tilburg; Daarom geven we u hierbij een aantal gouden regels om gezond te sporten. - Train regelmatig en bouw uw condi tie rustig op. Zo gezond mogelijk sporten betekent allereerst: geleidelijk aan beginnen met sport. end maken. Voldoende beweging helpt het mee aan het voorkomen van hart- en vaatziekten. Moergestel, 16 juni 1993. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, Mr. A.A.M. van Zundert Leest u in elk geval dit artikeltje even door. Denkt u ook in aanmerking te ko men voor vergoeding, dan kunt u op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur kontakt opnemen met de afdeling on derwijs en welzijn van de gemeente Ois- terwijk, de Lind 44, telefoon 04242- 91311, toestel 245, mevrouw A. Siegers. Voorwaarden Of u voor een vergoeding in aanmerking komt, hangt af van een aantal voorwaar den. Belangrijk is bijvoorbeeld de af stand die uw kind van huis naar school moet afleggen. Tweede belangrijke on derdeel van de regeling is, of u zelf voor het vervoer kunt zorgen, danwel of uw kind gebruik kan maken van het open baar vervoer, al dan niet onder begelei- Voor het vervoer van leerlingen naar en van scholen voor basisonderwijs, spe- Moergestel, 16 juni 1993. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Raadhuisstraat 15 5066 AP Moergestel Tel. 04243 - 1867 In die huizen kunnen de vader, moeder, broers en zusjes van ernstig zieke kinde ren enige tijd verblijven om zo dicht mogelijk bij het kind te zijn. Deelnemers kunnen een sponsorkaart krijgen. Zes sponsors van minimaal één gulden en de sponsorkaart is vol. En als je sponsorkaart vol is, dan krijg je een officieel certificaat van Ronald MacDo nald en kun je, als je tenminste niet ouder bent dan 15 jaar, lekker gratis gaan eten bij een van de vele McDo- nalds-restaurants. Uiteraard mag de jeugd van 16 jaar en ouder en mogen volwassenen ook mee doen met de sponsoractie. Graag zelfs. Hoe meer geld er door de sponsoractie wordt opgehaald, hoe beter. Wie mee wil doen aan de zwemvier- daagse kan een deelnemerskaart halen aan de kassa van De Leye of aan het Strand- en recreatiebad Staalbergven. troffen, dan kunt u op grond van de kleine beetjes helpen al. Als je toch besluit te gaan sporten, moet je wel een aantal zaken in de gaten hou den. Door te sporten help je je lijf en le den gezond te houden, maar wie sport loopt ook kans op blessures. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat met ingang van 17 juni 1993 ter ge meentesecretarie ter inzage ligt hun besluit van 30 maart 1993 waarbij de bestemming van de gron den aan de Raadhuisstraat 5-7 wordt gewijzigd van ’Bedrijven’ in 'Kantoren'. Dit besluit is goedge keurd door het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant bij besluit van 14 mei 1993 nr. 103172. Door de wijziging wordt de mogelijkheid gecreëerd om medewerking te verlenen aan de ves tiging op die gronden van een kantoorgebouw. zo sportief bent aangelegd, kan bewegen toch heel leuk en nuttig zijn. SCHOENEN E BI) KINDEKEN PASSEN o,t b;i «j.ndeaen z.ui I ler X.I I uci ici I De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 3 juni 1993 heeft besloten te verklaren dat twee bestemmingsplannen worden voorbereid (voorbereidingsbesluiten). Eén voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel sectie A nr. 3410 plaatselijk bekend als par keerplaats aan de Molenstraat. Het ligt in de bedoeling om via een herziening van het bestemmingsplan op die gronden een zgn. con tainerparkje te realiseren. Het andere voorbereidingsbesluit heeft betrekking op een strook gronden gelegen ten zuiden van de Oirschotseweg en ten westen van de Hild. Voor die gronden is het de bedoeling een bestemmingsplan te maken om een fietspad aan te leggen. Op de tekeningen behorende bij de besluiten staan de gronden waarop deze betrekking hebben aan gegeven. De raad heeft ook besloten dat de besluiten onmiddellijk in werking zijn getreden. De voorbereidingsbesluiten liggen voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Moergestel, 16 juni 1993. De burgemeester van Moergestel, J.B.S. ter Veer. verdiend, brons, zilver of goud. Heb je al eerder meegedaan, dan kun je nog de medaille Goud 1, 2, 3 enzovoorts verdie nen. Op die vijf dagen kun je iedere dag tekent niet dat iedereen fanatiek aan (wedstrijd)sport moet gaan doen. Nee, dat kan ook heel eenvoudig zijn. Te voet of per fiets naar het werk of boodschappen doen, eens vaker de trap nemen in plaats van de lift, leer tuinie- Aanvraag OID vergoeding Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 199 van de Gemeentewet kondigen burgemeester en wet houders af dat op 7 juni 1993 is ingekomen het bericht van ontvangst van het College van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant van 27 mei 1993, nummer 257886. Dit bericht betreft het raadsbesluit van 29 april 1993, nummer 25, tot vaststelling van de eerste wijziging van de bouwverordening. De ze wijziging is een gevolg van de inwerkingtreding van de Wet milieubeheer. Deze wijziging treedt in werking met ingang van de derde dag na deze afkondiging. Het eerder bedoelde raadsbesluit ligt vanaf heden gedurende 3 maanden voor een ieder op het ge meentehuis, sector Grondgebiedzaken, ter inzage. Een kopie van het besluit is tegen betaling te verkrijgen. treft het onderdeel reiskosten) in minde- het goede doel worden gezwommen tij- ring zal worden gebracht. De formulie- dens de zwemvierdaagse. Deelnemers ren voor de gebruikelijke studiefinancie- kunnen zich laten sponsoren. Het spon- kinderen ring (Tegemoetkoming studiekosten sorgeld wordt overgemaakt naar de Ro- - voor leerlingen tot 18 jaar en de zoge- nald MacDonald Kinderhuizen. Dat ben inmiddels een aanvraagformulier naamde WSF-18 voor leerlingen van zijn de huizen in de onmiddellijke nabij- thuisgestuurd gekregen. Misschien is die 18 jaar en ouder) kunt u op school ver- heid van een aantal grote ziekenhuizen. onder meer een advies van de kommis- 245, mevrouw A. Siegers. Wanneer hoort u ervan? Het is de bedoeling dat de gemeente u zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk half Gratis ---r-■- ke manier u in aanmerking komt voor Voor de ouders van leerlingen die deze Maandag 28 juni tot en met vrijdag 2 ju- den. Tussen 11.00 en 14.00 uur kunt u tie thuis. i _)_J1 In sommige gevallen valt ook aangepast en 12.00 uur kontakt op met de afdeling voor de zwemvierdaagse slechts 5 gul- vervoer (bijvoorbeeld vervoer met taxi of onderwijs en welzijn van de gemeente den. Heb je zo’n seizoenkaart niet dan busje) binnen de regeling. Daarvoor is Oisterwijk, telefoon 04242-91311, toestel betaal je een rijksdaalder meer. Geen re- onder meer een advies van de kommis- 245, mevrouw A. Siegers. den om niet mee te doen. sie van onderzoek van de school nood zakelijk. Zoals al aangegeven kun je zelf veel bles- scholen bezoeken geldt bovendien dat - li wordt de Nationele Zwemvierdaagse als vader gratis zo het water in. sures voorkomen door de voomoemde als de afstand van huis naar school (en- gehouden. Vier dagen lang dagelijks een Meer bewegen is goed voor u! Dat be- adviezen op te volgen. En ook als u niet kei de heenreis) 20 kilometer of meer klein stukje zwemmen en de medaille is bedraagt-, dan rekening wordt gehou den met de draagkracht van de ouders, terecht om naar keuze dagelijks 250 of Burgemeester en Wethouders van 1 ju- nemeP m Plaf s van *“r Studiefinanciering 500 meter te ni 1993 zijn onder andere de volgende ren e^n m et leerlingenvervoer Overigens is het wel zo, dat als u voor bij de Nationale zwemvierdaagse gaat besluiten genomen: £n rn en. o oen e weginge p y^j. vervoer van leerlingen naar en uw kind een beroep kunt doe op de nor- het niet enkel om de medailles. Onder -7 vQatTiplrtpn van scholen voor basisonderwijs, spe- male studiefinanciering, de eventueel toe het motto’Maak een plons voor het Ro- Verleende bouwvergunningen ciaal onderwijs en voortgezet onderwijs te kennen studie bijdrage (voor wat be- nald MacDonald Kinderfonds’ kan voor Bent u van mening dat u door het ver- Gezond bewegen is heel gemakkelijk, heeft de gemeente Moergestel een ver lenen van een bouwvergunning voor een het kan door te fietsen, wandelen, goedingsregeling. van de hieronder omschreven onderwer- zwemmen en tuinieren. Belangrijk is, Op basis van die regeling krijgt een aan- van 1 een vergoeding. De betrokkenen heb- regelmg echter ook op u van toepassing, krijgen. Voor 1 juli Degenen die reeds een aanvraagformu lier ontvangen hebben moeten in elk ge val vóór 1 juli het aanvraagformulier aan de gemeente teruggezonden hebben. Ouders of verzorgers die geen formulier gekregen hebben en tóch in aanmerking denken te komen, kunnen op werkda gen tussen 09.00 en 12.00 uur een for mulier aanvragen bij de afdeling onder wijs en welzijn van de gemeente Oister wijk, de Lind 44, telefoon 04242-91311, toestel 245, mevrouw A. Siegers. Ook zij moeten dat formulier vóór 1 juli in geleverd hebben. Levert u te laat in, dan komt u -uitge zonderd in noodgevallen- niet meer in aanmerking voor een vergoeding. ding van ouders. Er wordt daarbij van- Vragen? zelfsprekend onder meer gekeken naar Heeft u vragen of levert het invullen van de leeftijd van de kinderen en de situa- het aanvraagformulier problemen op, Heb je een seizoenkaart van het Staal- 2- neemt u dan op werkdagen tussen 09.00 bergven, dan kost een deelnemerskaart fietsen, wandelen, goedingsregeling pen rechtstreeks in uw belang wordt ge- dat u er zich prettig bij voelt. Ook (veel) tal ouders of verzorgers - Besloten is het recht op een vaste standplaats op de weekmarkt te laten vervallen wegens afwezigheid zonder - Zorg voor een goede warming-up. Be gin hier dus altijd mee en bedenk daarbij dat goede warme kleding ook helpt om de spieren warm te houden. - Besloten is niet over te gaan tot uit- - Maak goede rekoefeningen. breiding van de openbare verlichting - Eindig altijd met een cooling-down. Je Eigen bijdrage J" TT-lichaam moet zich weer aanpassen aan In een aantal gevallen moet u rekening augustus laat weten of en zo ja op wel- j houden met een eigen bijdrage. Dat is 1" ~->™~ goede wanneer de ouders of verzorgers in 1991 een vergoeding op basis van de gemeen- Vaders kunnen op Vaderdag (20 juni) i rekenen op een extra vaderdagcadeaut- je. Als vader met een of meer kinderen op vaderdag tussen 11.00 en 14.00 uur in zwembad De Leye komt, kan vader gratis zwemmen. Goed voor de gezond heid en leuk om er eens even tussenuit te zijn. U hoeft u niet van tevoren aan te mel- gen het ontstaan van blessures. Tot slot nog even dit: meestal betekent sport: plezier hebben, alleen of samen Fit zijn en ons fit voelen heeft alles te tijd in gedachten dat ieder lichaam zijn maken met de manier waarop we leven, eigen grenzen heeft, dus overdrijf niet. Een mogelijkheid hierbij is gezond en lekker bewegen. aan de Heirbaan; 1 - Het college neemt kennis van de de rustsituatie. houden met een eigen bijdrage. Dat is werkzaamheden aan het Rootven door - Ook goede sportkleding en goede wanneer c sportschoenen geven bescherming te- gezamenlijk meer aan belastbaar inko- telijke regeling, men hebben gehad dan het zogenaam de ’norminkomen’ voor dat jaar. Voor 1991 lag dat op 34.000,- per jaar. De voor het vervoer van kinderen naar het basisonderwijs en het l.o.m.- en m.l.k.- onderwijs. samen werken aan een gezond bestaan orik van de week MINDER WEGEN? GA BEWEGEN!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 10