s BRUURS Jtrerkooyen AUTOMOBIELBEDRIJF Voor al uw schilder- en behangwerk KADOBOETIEK CAROLA c AFKONDIGING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL DONKERS Containerservice Zand, grint, etc. Mestdistributie Grondverzet Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Nog één week kunt u profiteren van 10-15-20% KORTING op alle artikelen bij Kadoboetiek Carola 8 BEKENDMAKING ingekomen aanvragen om bouwvergunning 2 Weten dat je een lening rustig gevoel Heuvelstraat 20 - 5066 PC Moergestel - Telefoon 04243 -1496 Volkswagen Groep Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon 04243 - 3357 Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243-1110 LOON- EN TRANSPORTBEDRIJF Het adres voor exclusieve kado’s o.a. byouterieën ansichtkaarten fotolijsten serviezen Elias handdoeken enz. Rootven 60, 5066 AX Moergestel, Telefoon 04243 - 3747 Schildersbedrijf meester en Wethouders Streekarchief gaat verhuizen Diversen f MAAK VAN 5-E-ö-R-T GEEN 6-T-R-OT MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 JUN11993 PAGINA 10 vies commissie Sociaal Economische van het gemeentekantoor aan De Lind den wanneer u tot uw lippen van de Wet administratieve recht- v Naam Adres Postcode 1993; ’Ik had van mijn schoonzuster ge- Mierde, Loon op Zand/Kaatsheuvel, L 767-2 767-1 officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. Tot ziens bij Woonplaats Opsturen naar: Kredietbank Mid den Langstraat, Postbus 549, 5140 AM Waalwijk. Met deze bon kunt u een informa tieset aanvragen. ne bank een lening te krijgen. Maar die zeiden nee. Ons inkomen was niet Moergestel, 9 juni 1993. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Samen met de medewerkster van de kredietbank gaan de heer en mevrouw •A Deze aanbieding geldt niet voor Palthe Stomerij en geboorte- en/of huwelijkskaarten. In de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders van 25 mei 1993 zijn onder andere de volgen de besluiten genomen: Verleende bouwvergunningen Bent u van mening dat u door het ver lenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven on- Burgemeester en wethouders van Moergestel kondigen hierbij af het op 28 april 1993 ingekomen bericht van ontvangst, afgegeven door het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant op 17 april 1993, nummer 253211naar aanleiding van het besluit van de raad van deze gemeente d.d. 25 maart 1993 tot het vaststellen van de Lozingsverordening Riolering. De verordening alsmede het bericht van ontvangst liggen vanaf heden gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, sector Grondgebiedzaken, ter inzage. De verordening is, tegen betaling der kosten, voor een ieder verkrijgbaar. De verordening treedt in werking op de derde dag na afkondiging ervan. Van het College van Rn ree- Besloten is de gemeenteraad, na ad- Moergestel, Oisterwijk, Oost-, West- vies commissie Socimil Economische en ^nr-jna-Conpiip Zaken en Welzijn, voor te stellen de Udenhout, Vlijmen, Waalwijk definitieve subsidies 1992 vast te Waspik, stellen. De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 Woningwet ter openbare kennis, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente aanvragen om bouwvergunning heeft ontvangen van: - Schoolbestuur Openbare Basisschool De Bienekebolders te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4234, plaatselijk bekend Bosstraat 1 een school gebouw te verbouwen; - J.A.M. Burgers te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie D nummer 1442, plaatselijk bekend Klein Locht een tunnelkas te bouwen. Moergestel, 9 juni 1993. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. een indienen. Spreekuur: - ma t/m do van 14.00 tot 16.00 uur, Taxandriaweg 12k te Waalwijk - donderdag van 9.00 tot 10.00 uur, Gemeentehuis, Raadhuisstraat 21 te Moergestel - donderdag van 11.00 tot 12.00 uur, Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Rijen leggen via nummer 04242-87385. Telefonisch spreekuur: - woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur 04160 - 83508 Het Streekarchief Het Kwartier van Oisterwijk gaat verhuizen. Tot en met tehuis te verkrijgen zijn, of u komt wordt getroffen, dan kunt u op grond gehuisvest op de tweede verdieping Tevens kan de kredietbank hulp bie- van de Wet administratieve recht- van het gemeentekantoor aan De Lind den wanneer u tot uw lippen in d* spraak overheidsbeschikkingen (Wet 44. Vanaf maandag 21 juni gaat de schulden zit. U kunt via de Sociale gelost, maar het is ons niet gelukt schijnen van dit blad een gemotiveerd worden naar de nieuwe eigen vestiging lijk Werk ii_r.eee; __o_ -• - - -J meester en wethouders van Moer- verhuizing van de oude archiefstukken gestel, Postbus 90, 5066 ZH Moer gestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen. Op 25 mei 1993 is bouwvergunning 4 verleend voor: - het uitbreiden van de woonkamer en het aanbouwen van een bijkeuken bij de woning Zandstraat 8; - het uitbreiden van een woning aan Krijtenbogtstraat 7; - Besloten is de commissies Sociaal Economische Zaken en Welzijn en Financiën en Belastingen advies te vragen inzake het voorbereidingstra ject Wet Voorzieningen Gehandi capten; - Besloten is de commissie Sociaal Economische Zaken advies te vragen en Middelbeers, Sprang-Capelle, 1A 171"M1T 1 1Ï1, en In de komende weken kunt u in deze krant een aantal artikelen lezen die we in samenwerking met de Kredietbank Midden Langstraat hebben gemaakt. De namen zijn verzonnen. De situaties niet. Het zijn zaken die iedere dag weer gebeuren. De kredietbank kan natuurlijk niet in alle gevallen en ieder een helpen. Maar het is de moeite waard om eens te informeren. over het voorgenomen raadsvoorstel De Kredietbank Midden Langstraat ,1uv1Uvmv~mu om te besluiten tot intrekking van de is er voor inwoners uit Aalburg, Al- af kunt lossen geeft een de verhuriïngzelFkörto^ regeling inzake de subsidiëring gods- phen en Riel, Berkel-Enschot, Dies- dienstonderwijs d.d. 14 februari ’75 sen, Dongen, Drunen, Gilze en Rij en het vaststellen van een nieuwe en, ’s-Gravenmoer, Goirle, Heus- Mevrouw en meneer Smit hebben een ’We hebben geprobeerd bij de gewo- verordening ingaande 1 augustus den, Hilvarenbeek, Hooge en Lage afspraak gemaakt met de kredietbank. en door de problemen met mijn rug kon ik ook niet meer bijklusseh’. Me vrouw Smit vult aan: ’Ja, en toen wa ren de kinderen ook net in de duurste periode schoolboeken, nieuwe fiet- leren kennen. Dat leek ons eigenlijk op’. Met de bank konden de heer en me vrouw Smit toendertijd een regeling treffen en de aflossing ging door. Maar het had wel tot gevolg dat de familie bij het Bureau Kredietregistratie (BKR) in Tiel, waar alle leningen wor den geregistreerd, een ’achterstand scodering’ opliep. ’Nu willen we weer lenen. We kunnen kiezen tussen een nieuwe auto of ver huizen. Twee van de drie kinderen zijn getrouwd. We hebben ook al kleinkinderen en ze wonen bij elkaar in de buurt in een ander deel van het land. De auto gebruiken we voorna melijk om bij hen op bezoek te gaan. Nu kunnen we daar een huisje krijgen, helemaal naar ons zin. Maar ook al stellen we helemaal niet zulke hoge eisen, verhuizen kost veel geld. Nieu we gordijnen, nieuwe vloerbedekking, i12? tr j i nen we niet zomaar betalen’. hoog genoeg en we hadden al eens een ’achterstandscodering’ opgelopen, hoord’, vertelt mevrouw Smit, ’dat je Dus met ons wilden ze geen risico lo- hier ook kunt komen praten over een pen’. De kredietbank verstrekt kredieten lening en hoe je dat allemaal aan moet voor consumptieve doeleinden, waar- pakken. We zitten namelijk met een bij het krediet moet passen binnen uw probleem. Verhuizen of een nieuwe Smit hun inkomsten en uitgaven eens inkomen en uw mogelijkheden om dat auto en voor allebei hebben we niet ge- op een rijtje zetten. krediet weer af te lossen. noeg geld’. De WAO uitkering van de heer Smit U kunt dit schriftelijk aanvragen via is per maand 2.160,- netto. Aan vaste de informatiesets, die op uw gemeen- ’De auto is nu zes jaar oud. Die heb- uitgaven zijn er per maand: huur r T ben we gekocht toen ik nog werkte’, 620,-; gas/elektra 180,-; telefoon derwerpen rechtstreeks in uw belang vrijdag 18 juni is het Streekarchief nog langs tijden het spreekuur. vertelt de heer Smit.’Om die auto te 80,- en verzekeringen 110,-. J -1J-i—->=-•i-ui-, kunnen betalen hadden we geld ge- Volgens allerlei tabellen is het dan mo de leend bij een bank. De lening is nu af- gelijk om 5.750,- te lenen. Dat bete- „rv tom kent 36 maanden lang 200,-. Eigen- AROB) binnen 30 dagen na het ver- deur tijdelijk op slot. Er moet verhuisd Dienst of het Algemeen Maatschappe- dat steeds binnen de afgesproken tijd lijk was nog wel een wat groter bedrag peloze nachten om gehad’. bezwaarschrift indienen bij burge- °P het Dotterveld in Oisterwijk. De en al het andere materiaal gaat een maand in beslag nemen. Op maandag 19 juli gaat de deur om 9.00 uur weer open, maar dan op het adres Burge meester Verwielstraat 44, 5061 GD Oisterwijk. Het Streekarchief is in de nieuwe behuizing vanaf dat tijdstip te lefonisch bereikbaar via nummer: 04242-87444. Per fax kunt u contact kent 36 maanden lang 200,-. Eigen- aanvraag schuldregeling te doen. Daar hebben we heel wat sla- mogelijk, tot een aflossing van 233,- peloze nachten om gehad’. per maand. ’De problemen begonnen toen ik in de ’Maar die mevrouw van de krediet- WAO kwam, ik verdiende veel minder bank raadde ons dat af. Ze zei: houdt het nu op 200,-, dan heb je nog iets over om bijvoorbeeld lid te worden van een plaatselijke club om in jullie nieuwe woonplaats snel wat mensen te sen, schoolreisje, clubs het hield niet wel een goed idee’. Tk had in mijn hart gehoopt dat we wat meer hadden kunnen lenen’, zegt mevrouw Smit, ’want nu kunnen we niet alles doen wat we wilden. Maar aan de andere kant is een het lening waarvan je zeker weet dat je die ook goed kunt aflossen. Een heerlijk rustig idee’. prik van de week samen werken aan een gezond bestaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 10