K.B.O. afdeling Moergestel installeert haar 500e lid SIM AVI giro 300100 L SCHOON WATER BROODNODIG HELP DEZE TROPISCHE VOGEL... 7 Volksfeest Biest-Houtakker: spektakel en variatie Help de tropische vogels: Giro 75775 OF BEWAAR ZIJN FOTO! Afgelopen half jaar organiseerde de K.B.O. een ledenwervingsactie met als hoofddoel meer 55 ers in haar ledenbestand. Dit om versnelde ver grijzing in de vereniging tegen te gaan. Deze actie werd in hoofdzaak uitgevoerd door een gevormde ledenwer- vingscommissie van 9 personen en mag als zeer geslaagd worden be schouwd. Waren er per 1 januari 1993, 350 leden, dit aantal is nu dankzij een enor me inzet 500 leden; een groei van 150 waarvan het merendeel dankzij deze actie. A.J. Zondag 6 juni 1993: luchtspektakel en MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 JUNI 1993 PAGINA 7 AGlNAt Gerard van Maasakkers i SIMAVI heeft uw steun nodig, voor medische projekten in ontwikkelingslanden. Dit j aar staat de drinkwater-voorziening centraal. Uw hulp is onmisbaar. Het is “uw geld voor hun leven”. WANT STRAKS IS DEZE PRACHTIGE VOGELSOORT UITGESTORVEN. VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem ■Sj en tractoren. De komische noot in het program ma ontbreekt niet: naast een drietal fraai uitge doste clowns zal de bekende straatanimator Lex Maes zich onder de bezoekers begeven in steeds wisselende hoedanigheden (dronken ober, sue- cesvol standwerker, trotse bezitter van een heu se kinderwagen met inhoud enzovoorts). Wie mocht denken, dat de organisatoren de jeugdige Volksfeestbezoekers over het hoofd hebben gezien vergist zich flink: juist voor de jonkies is een keur aan gratis toegankelijke at tracties in het programma opgenomen. Het gaat hier onder andere om het springluchtkus- sen, de kinderboerderij, de schminkhoek, de minicars, een echte draaimolen en ponyrijden. Wie vermoeid van het winkelen, kijken en rond lopen even tot rust wil komen kan terecht voor een hapje en een koel drankje in de grote feest tent of op een van de terrasjes. Op het Belgisch terras kunnen de Volksfeestbezoekers niet alleen een keuze maken uit een groot scala aan Belgi sche bieren maar ook kunne zij daar genieten van de bekende Brabantse liedjeszager Gerard van Maasakkers die zijn publiek op zeer onderhou dende wijze door zijn liedjesprogramma loodst. Op woensdag 26 mei werd het 500e lid geïnstal leerd, te weten Mevrouw Nelly Bertens-van de Wouw. Er werd een bijeenkomst georganiseerd in Den Boogaard, waar onder andere aanwezig waren: Burgemeester ter Veer, Wethouder Loosveld, De heren Broekman en van ’t Hof namens K.B.O. hoofdbestuur, de heer van de Straten, directeur Raad Welzijn Ouderen, de voltallige commissie en het bestuur. Voorzitter J. Meeuwis opende met passende welkomswoorden. Hij zette nog eens uiteen hoe wij tot zo’n prachtige ledenwinst konden komen en sprak woorden van lof en dank aan de ledenwervingscommissie voor het vele werk, dat echter wel rijkelijk beloond is met zo een aantal nieuwe leden. Nu komt echter het blijvende werk, om een goede Bond te zijn voor onze leden. Hij hoopt dat wij ook in de toe komst van hun diensten gebruik mogen maken. Uit de nieuwe leden, die voor 90% 55 +ers zijn, werden reeds 2 leden toegevoegd aan het bestuur. De penningmeester A. Jonkers gaf een nadere toelichting op de gehouden enquête over de ge wenste activiteiten. De navolgende zullen ter na dere uitvoering worden overgedragen aan de Raad Welzijn Ouderen: Sportinstuif - zwemmen - houtbewerking - tekenen/schilderen - handwer ken - kleien/poppen maken - zingen - toneel - stijldansen - biljarten/kaarten/schaken - Jeu de Boules en fietsen. Verschillende activiteiten zijn reeds begonnen en de overige zullen na de vakan tie starten. Hierna ging de voorzitter over tot een felicitatie aan het 500e lid en onderstreepte dit met een bloemenruiker. Hij vertrouwt erop dat zij een goed en actief lid zal zijn in onze vereniging. Namens het Gemeentebestuur sprak burge meester ter Veer woorden van felicitatie tot het bestuur en het 500e lid. Hij weet dat de K.B.O. actief is in de diverse sociale/culturele activi teiten. Hij vraagt echter ook inzet voor een goe de en betere ’samenleving’ in Moergestel. Ouderen kunnen hierin zeker het voortouw ne men, zij hebben de ervaring en de nodige ken nis reeds opgedaan. Tot slot wenst hij de ver eniging alle goeds voor de toekomst. De heer Broekman van de Bossche Bond is zeer ingenomen met de ledenwinst. Dit is een succes, dat wij dit le project als voorbeeldfunctie willen laten fungeren. Naast al het goede dat al gezegd is vindt hij algemeen ’belangen’ behartiging voor de ouder wordende mens een eerste vereiste. Een K.B.O. met 230.000 leden moet toch de nodige inbreng hebben. Er is nog veel te doen. Laten we daarom intens samenwerken om het nodige te be reiken. De heer van de Straten, directeur R.W.O., sloot zich aan bij de gedane felicitaties. Het jaar van de Ouderen zou niet beter ingevuld kunnen wor den. De K.B.O. die een bijdrage levert aan de ’■kwaliteit’ van de samenleving mag blij zijn met de toetreding van zoveel 55 ers. Hij wenst alle succes. Namens het Hoofdbestuur van de K.B.O. werd aan de afdeling een ’oorkonde’ overhandigd van wege de doelgerichte actie en met zo’n succes. Aan het wervingscomité werd een Parker-vulpen met inscriptie uitgereikt. Door het plaatselijk bestuur werd dit nog eens onderstreept door aan bieding van een fles drank. Aan het einde van het officiële gedeelte bracht de voorzitter dank aan alle aanwezigen voor hun inbreng en werd het verder gedeelte van de voormiddag ingevuld door middel van een ’ge zellig onderonsje’. vervolg van voorpagina gedeelte verzorgen. Aktuele top 40-nummers, goud van oud en aanverwant hitwerk zullen de oren kietelen en de benen in beweging brengen. Deze -wederom met medewerking van de plaat selijk KPJ georganiseerde avond- is in een mum van tijd uitgegroeid tot een topattractie voor mu- ziekliefhebbbers en feestvarkens van 15 jaar en ouder. Wie er nog niet eerder bij was op de za terdagavond doet zichzelf tekort als hij deze keer verstek laat gaan. Toegangskaarten voor deze avond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Ka rin Vingerhoets, Vossenhol 10 in Biest- Houtakker (tel: 04255-1461) en kosten 5,-. Uiteraard zijn er ook aan de tent nog kaartjes te koop en wel voor 7,50 per stuk. Op zondag 6 juni vindt het eigenlijke Volksfeest plaats. Om 12.00 uur gaat het zondagprogram ma officieel van start waarbij kan worden aange tekend dat voor dat tijdstip de liefhebbers van de inmiddels beroemde ’rommelmért’ al kunnen speuren naar tweedehands spullen van hun ga ding. Het zondagmiddagprogramma staat verder bol van de activiteiten en evenementen waarbij veelvuldig het Biestse luchtruim zal worden aan gedaan. Zo zal Wings Over Holland een werve lende en spectaculaire solo-demonstratie verzor gen met een 1 Pitts Special-stuntvliegtuig. Mid dels een smoke-system zullen de te vliegen figu ren op een schitterende wijze worden geaccen tueerd. Voorts zal Para Air Service Nederland een aan tal demonstraties parasailing verzorgen. Inte ressant is, dat ook de Volkfeestbezoekers on der deskundige begeleiding in de gelegenheid zullen worden gesteld om een vlucht te maken of zich tot een hoogte van zo’n zeventig de lucht in te laten trekken. Tenslotte zal aan het eind van de middag nog een luchtballon opstij gen vanaf het feestterrein. Zeer de moeite waard is ook de grote jaarmarkt die is opgesteld in het Vossenhol en waarvan de organisatie in handen is van Shopping Promotie uit Tilburg. Voor het eerst dit jaar zullen honden op het Volksfeest geen pakwerkers te lijf gaan maar in het strijdperk treden om hun voetbalkunsten te vertonen. Leden van trampolineclub Olympia uit Aalsmeer zullen met huizenhoge sprongen zeker bewondering afdwingen en ook de demonstraties taekwondo zijn zeer de moeite waard. Wie zijn trefzekerheid met pijl en boog wil testen kan te recht bij de schutters van het plaatselijke Gilde en wie iets over vuurvastheid wil weten mag een bezoekje aan de vuurspuwende fakir niet over slaan. Radiografish bestuurbare autootjes zullen hun topsnelheden demonstreren en wie stilstaan de voertuigen nader onder de loep wil nemen kan terecht bij de tentoonstelling van oude motoren Al met al schotelt het Volksfeest 1993 de bezoe kers een programma met een hoge amuse mentswaarde voor. Een bezoek aan het Volks feest kan dan ook zonder meer als een ’must’ beschouwd worden voor eenieder die wat van gading heeft gevonden in het voorgaande. Tot ziens in de Biest-Houtakker! Door de massale import van tropische vogels dreigen veel vogelsoorten uit te sterven. Tussen de vangst in de tropen en de aankomst in de huiskamer sterft maar liefst 80%. Steun de aktie 'Stop de import van tropische vogels'. Help met een gift op giro 75775 t.n.v. Vogelbescherming Nederland, Zeist o.v.v. 'stop import'.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7