✓COUting Festival Mundial nu ook in Moergestel Ouderenreis ’93 K.V.O. Moergestel Rectificatie SPM bijeenkomst Scoutingoproep! PV Over Berg en Dal We need you, you need us. S.V. Roef! Handbal Bevernieuws Festival Mundial op 6 juni Nationale loterij de Zonnebloem Festival Mundial in de bibliotheek S.V. Roef! Honk-, Soft-, Peanutbal PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 JUNI 1993 MA 10 ioor fax. d- yal Mundial in Moergestel. Het comité. jl E- i Groeten de Scoutinggroep St. Jan. i in Jir- ider Beste leden, niet vergeten! Maandag 7 juni: Fietsen, wandelen, koffie drin ken omgeving ’Landgoed De Utrecht’, vertrek: 13.00 uur (1 uur) op het St. Jansplein (opgeven kan nog). Groetjes Jo Hermus, secretaresse K.V.O. Op woensdag 2 juni a.s. roept de SPM haar ach terban en andere belangstellenden bijeen om punten m.b.t. de raadsvergadering van 3 juni te bespreken. Plaats: Café De Klaore. Tijdstip 20.30 uur. We rekenen op U! met ;ave van :no- van ird- aakt ntal jven >ben ma. dor de- itie- 1-3 9-6 'er in- sie :T ik, ie De laatste wedstrijden van de competitie zijn gespeeld. Uitslagen: MAA: HVO - Roef! 2 JAB: Roef! - ODI a.s. Zondag 6 juni Jeugddag. Zorg dat je om 12.45 uur aanwezig bent voor on ze zeskamp en strafworpen nemen. Breng na tuurlijk zoveel mogelijk supporters mee, dat is zeker zo gezellig. Tot zondag! Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! 17-14 3-17 4-23 17-14 10-22 4-0 en 3-0 5-8 eerd bte- cht, iten- atie- uur- i, le- rde- ants tsa- tich- ium itau- isto- ven. van rak- Ivie- van nde De busreis naar de Friese meren op vrijdag 4 juni aanstaande is volgeboekt. We zijn met 108 deel nemers. De deelnemers worden dringend ver zocht om ’s morgens om uiterlijk 8 uur op het St. Jansplein te zijn. Voor eten en drinken wordt gezorgd. Als U voor goed weer en een goed humeur zorgt, dan kan het een gezellige dag worden. Hier volgt weer een kort berichtje over het laat ste bevernieuws. Een aantal weken geleden heb ben we met de bevers een bezoek gebracht aan het Bezoekerscentrum in Oisterwijk. Daar heb ben ze geleerd over de planten en dieren die in het bos te vinden zijn. De week daarna hebben de kinderen een ca deautje gemaakt voor moederdag, namelijk een schilderijtje. Vorige week waren er in Hotsjitonia tal van ge heimen. Toevallig kwam Klaas Vaak juist op be zoek. Hij had zich vergist. Hij wilde namelijk op het Beverweekend komen maar deze vindt pas over twee weken plaats. Gelukkig wilde hij wel een verhaal vertellen over een geheim. Hij beloof de tijdens het beverweekend terug te komen. Diezelfde dag kwam er een brief aan voor Lan ge Doener. Hij was uitgenodigd om een werel dreis te maken. Bij de brief waren vliegtickets toegevoegd. Daarom zijn de bevers de afgelopen week begonnen met het pakken van de koffer van Lange Doener. Natuurlijk wilde Lange Doener veel te veel meenemen. Doordat de bevers op de koffer gingen zitten kregen ze uiteindelijk de kof fer dicht. Terwijl de bevers bezig waren met an dere .voorbereidingen voor de reis van Lange Doener kwam Frederik Scheurmaar binnen. Hij zag er een beetje beteuterd uit. De arme jongen had per ongeluk de vliegtickets van Lange Doe ner verscheurd. Dat betekende dat Lange Doe ner niet op wereldreis kon. Na lang nadenken werd er toch een oplossing ge vonden. De bevers gaan met Lange Doener een wereldreis maken door Nederland. Dan kan iedere bever mee en kan Lange Doener toch op wereldreis. Frederik Scheurmaar was zo enthousiast dat hij meteen besloot een bus te gaan regelen en langs een reisbureau te gaan. De be vers gingen meteen aan de slag hun bever- paspoort in orde te brengen, want die kunnen ze bij de wereldreis niet missen. Het wordt een spannende week voor de bevers. Zal het Frederik Scheurmaar gelukt zijn een mooie reis te vinden? Zullen ze werkelijk een be zoek brengen aan China? Zullen ze inderdaad een bezoek brengen aan het land der reuzen? Zijn er in Amerika wolkenkrabbers te zien? Zal Klaas Vaak zich deze week niet weer vergissen? Zal hij toch wel mooie verhalen met zich meebrengen? Volgende week krijgen de bevers een antwoord op deze vragen. Dan gaan ze op wereldreis in 3 dagen. Leest u volgende week hoe dit spannen de avontuur afgelopen is. Het eigenlijke festival in Moergestel vindt plaats op zondag 6 juni. De dag wordt geopend in de H. Mis van 10 uur in de kerk van St. Jan’s Onthoof ding. De mis zal worden opgeluisterd door een Boliviaanse muziekgroep en ook de teksten zul len een Mundial karakter dragen. ’s Middags, vanaf 14 uur zal het festival in de buitenlucht worden voortgezet, en wel op het ter rein rond clubhuis D’n Tob, bij u maar ook bij mensen van buiten Moergestel een begrip vanwe ge de volksmuziekfestivals die daar plaatsvonden in het begin van de jaren ’80. Zo groot als dat volksmuziekfestival zal Festival Mundial in Moergestel niet worden. Misschien in de verre toekomst maar dit jaar is het allemaal wat kleinschaliger. De Boliviaanse muziekgroep, die in de kerk heeft opgetreden, blijft de hele dag in Moergestel. Daarnaast zal de Latijnsameri- kaanse groep Antara optreden. Antara bestaat uit musici uit Peru, Chili en Bolivia. Zij brengen lie deren en dansmuziek uit de Spaans-Amerikaanse traditie maar ook muziek die afstamt van de oude Indianenculturen. Tenslotte zal er worden opge treden door de volksdansgroep van de KVO, uit Moergestel zelf. Er zullen stands zijn met wat in formatie uit Latijns-Amerika en er zullen hapjes te consumeren zijn. De organisatie hoopt dat veel mensen op 6 ju ni even, of wat langer, de moeite nemen om langs D’n Tob te komen en te genieten van mooie originele Latijnsamerikaanse muziek. Wie weet is dit wel het begin van een mooie, nieuwe traditie, een jaarlijks terugkerend Festi- Al enkele jaren vond de verkoop van loten in Moergestel plaats in de tweede helft van juni. Daar er echter in deze maand al diverse collectes gepland zijn, waren we genoodzaakt de verkoop van loten uit te stellen. De verkoop zal nu plaats vinden in de week van 12 tot en met 18 septem ber 1993. Indien u dus van plan bent om loten te kopen voor dit goede doel, dan kunt u rustig afwachten tot de medewerkers van De Zonnebloem, Afde ling Moergestel, in de maand september bij u aan de deur komen. Het Bestuur van De Zonnebloem, Afdeling Moergestel. De meeste mensen uit Moergestel hebben vast wel eens gehoord, van Festival Mundial, voor heen Derdewereldfestival geheten. Al voor de zesde maal wordt dit groots opgezette festival in Tilburg georganiseerd. Velen van u zijn in de af gelopen vijf jaren wel eens in het Leypark in Til burg geweest en velen hebben daar genoten van het kleurrijke gebeuren en de prachtige muziek, op de tweede zondag in juni. De organisatie van het festival weet dat er elk jaar veel Moergestelnaren naar Tilburg komen. Dat is namelijk gebleken uit de enquêtes die daar telkens gehouden zijn. Daarom heeft de organisatie dit jaar besloten om iets ’terug te doen’ voor Moergestel, en wel in de vorm van een klein Festival Mundial. Een soort dochter- festival dus en wel op zondag 6 juni. Onderdeel van het Festival Mundial is al een paar jaar een uitgebreid scholenproject. Op alle scho len wordt het tropisch regenwoud nagebouwd, compleet met belichting en oerwoudgeluiden. Op alle drie scholen komt op woensdagmorgen 9 juni een groep muzikanten uit Oeganda om met de kinderen te dansen en ritmische muziek te ma ken. Ouders van kinderen zullen het de komen de week vast merken dat het Festival Mundial ook in Moergestel plaatsvindt. Aan alle jongelui die dreigen te verstikken in de eeuwige spelletjes als Mario en Luigi of hoe al de ze kereltjes ook mogen heten. Het is nog niet te laat om gered te worden van de ze verslaving. voor jongelui die eens iets anders willen en de uit daging aandurven om samen met anderen iets te ondernemen wat qua avontuur en ontspanning zijn weerga niet kent is er altijd de scouting. Nu is het tijd om met de sleur van alle dag te bre ken en te laten zien dat je nog meer in je mars hebt als veel ouderen de jeugd toedeelt. Samen met je leeftijdsgenoten iets leren van na tuur en zaken als primitief pionieren en overle ven in de wildernis van de Pierenberg is toch iets wat iedere jongen of meisje aan moet trekken. Dus wat let je om eens de stoute schoenen aan te trekken en eens met vriend of vriendin bij ons langs te komen. Ben je tussen 11 en 15 jaar en durf je dit avontuur met een enthousiaste en kundige leiding aan kom dan eens binnenwippen op vrijdagavond tussen 19.00 uur en 21.00 uur in Den Donk aan de Bosstraat. Wij weten zeker dat jullie verrast zullen zijn dat er nog zoiets leuks is om je vrije tijd door te bren gen. Zoals u misschien vernomen heeft, heeft de ge meente Moergestel onlangs en project geadopteerd van straatkinde ren in Bolivia. In de bibliotheek van Moergestel is vanaf dins dag 1 juni een dubbele tentoonstelling te zien. Op de eerst plaats zullen de drie scholen in een aan tal panelen laten zien hoe zij bezig zijn geweest met het project rond het tropisch regenwoud. Daarnaast zal er en tentoonstelling worden inge richt met prachtige gebruiksartikelen en foto’s uit Bolivia. Bolivia is voor een groot deel bedekt met tropisch regenwoud maar dat is niet de eni ge reden dat gekozen is voor deze tentoonstelling. Uitslagen; HB jun.: Roef! - DVS HB asp. 1Orioles - Roef! HB asp. 2: Roef! 2 - Knuppelaars HB pup. C: Ducks 2 - Roef! SB asp.: Roef! - Gemert SB 1: Braves - Roef! HB 1Roef! - Studs Wedstrijden zaterdag 5 juni HB jun. 14.30: Bullfighter - Roef! HB asp. 1 11.00: HBS - Roef! HB asp. 2 10.30: Roef! 2 - Ducks 2 (dubbel) HB pup. C 10.30: Roef! - Orioles Peanuts 11.00: All In - Roef! Wedstrijden zondag 6 juni: SB 1 11.00: Roef! - Knuppelaars SB 2 11.00: Red Caps - Roef? HB 1 14.00: Rangers - Roef! Peanuts 10.30: Toernooi bij Twins. Verenigingsuitslag St. Ghislain (155 kilometer) op 20 mei 1993: In concours 87 duiven. L. van de Boxtel 1, 6, 7, 16 (14 mee) Th. Colsen 2, 3, 4, 13, 15, 21 (20 mee) L. van de Branden, R 5 (6 mee) L. Heeffer 8 (3 mee) L. Kennes 9, 11, 12, 18 (19 mee) H. Schepens 10, 14, 17, 19 (17 mee) L. van de Branden, K 20, 22 (5 mee) Verenigingsprijs ging naar Th. Colsen, L. van Boxtel behaalde in het Samenspel, prijs 8 op een totaal van 385 duiven. Verenigingsuitslag Provins (359 kilometer) op 23 mei 1993 L. van de Branden, R 1, 9, 17, 25 (12 mee) A. Westgeest 2, 5, 8, 11, 13 (14 mee) L. Kennes 3, 21 (9 mee) L. van de Branden, K 4, 6, 7, 18 (5 mee) H. Schepens 10, 12, 16, 20, 26 (25 mee) L. Heeffer 14, 15 (4 mee) Th. Colsen 19, 22, 24 (16 mee) A. Damen 23 (8 mee) Verenigingsprijs ging naar Th. Colsen. L. van de Branden, R behaalde in het Samen spel, prijs 10 op 672 gezette duiven. Op woensdag 31 maart jl. werd in Tilburg het eerste exemplaar van het Paranotenproject door een van de kinderen aangeboden aan burgemeester ter Veer. Alle drie basisscholen in Moergestel nemen deel aan dit project. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11