1.60 2.30 Soft Side waterbedden I WATERBEDDEN ^6.98 Slagerij Ketelaars BV l I I I De ambachtelijke slager! 'U 2.95 VRIJWILLIGER (M/V) Boerenbond II kampioen regio- competitie en tevens bekerwinnaar ZORGCENTRUM ’DE REUSELHOF’ I - Diverse stabilisatiemogelijkheden - Op video te zien in onze zaak in Haaren - 2 Maanden omruilgarantie - Ook leverbaar met een keuze uit een grote kollektie slaapkamers - In alle maten leverbaar, ook losstaand. Jeugdvakantieweek. Kunstmarkt in het Natuurtheater van Oisterwijk I I I Alternatieve zomeravondcompetitie Kerkstraat 18- 76 77 Mager soepvlees g Jg Voor een grote kollektie Volop parkeer gelegenheid LET OP’ Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst Vrijdag koopavond! Loop vrijblijvend binnen... Ter ondersteuning van een aantal activiteiten (m.n. ontspanning en koffie schenken) wil zorgcentrum ’De Reuselhof’ graag in contact komen met mensen die zich als Voor nadere informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met Mevr. M. Ketelaars, activiteitenbegeleidende of Mevr. W. Wolfs, afdelingshoofd. Telefoon 04243 - 2222 Koolmeesjes 1 Reuselhof 15066 AB Moergestel ten dienste willen stellen van de bewoners van het verzorgingstehuis. Biefstuk tartaar Casselerrib Bezoekerscentrum Oisterwijk Oermuziek in de natuur g' ii Worstebrood 6 stuks Ronder rookvlees 100 gram Haaren - Telefoon 04117-1217 Rootven 36 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Een blauw plantje tussen ’t groene gras samen Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 i; ii IA 2 met Johan van Oosterhoud JAN MICHIELS COMPLETE WONINGINRICHTER Naam: Adres: Telefoon: Leeftijd: Ik doe samen met: Naam: Adres: Telefoon: Leeftijd: ian- lere :de 5 u! Geesje, Kees, André, Maureen, Ellen, Theo. 9 8 8 8 3 3 3 6 6 6 6 6 6 6 1Boerenbond II 2. ’t Stokske 3. De Klaore 4. De Veerkes 5. ’t Draaiboompje 6. Boerenbond I 7. ’t Centrum In die morgenzon zitten drie donzige dotjes naast elkaar op een tak zij aan zij pas uit ’t ei. In die morgenzon zitten drie donzige dotjes. De bekjes wijd open. Moeder komt heel terstond. In die morgenzon zitten drie donzige dotjes Slikken de wormpjes door. Meesje moe, Oogjes toe. S 3 per stuk (Voor de boterham) 100 gram Zondagmorgen 30 mei van 8.00 tot 10.00 uur zal vanaf het bezoekerscentrum Oisterwijk van Na tuurmonumenten voor de eerste maal een wan deling starten met als thema natuur en muziek. De natuur is de oorsprong van de muziek. Zij le vert ons materiaal voor instrumenten, zij inspi reert musici tot hun meest verfijnde en bewon derde muzikale uitingen. Tweehonderdvijftig jaar geleden heeft Antonio Vivaldi, in zijn be roemdste werk ’de Vier Jaargetijden’, onder an dere het kabbelen van een beekje, het losbarsten van een onweer, de roep van de koekoek en het zoemen van insekten in muziek gesymboliseerd MQERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 26 MEI 1993 PAGINA 3 We zoeken nog enkele mensen die van 16 tot en met 20 augustus tijd en zin hebben om als leiding mee te doen aan de Jeugdvakantieweek. Ben je ouder dan 15 jaar en heb je zin om een week ge zellig met een groep kinderen op te trekken en hard’ te werken, geef je dan op als leiding. Je hebt de keus uit een ’fulltime-job’, alle dagen van 9.00 uur tot 16.00 uur een groepje kinderen draaien (groep 3 tot en met 8), of een ’parttime- iob’, 3 morgens, 1 middag en 1 hele dag een groepje kleuters draaien. Wil je meedoen als leiding, vul dan onderstaand strookje in en doe het voor 31 mei in de bus bij Geesje van lersel, Pr. Irenestraat 7a (el. 2271). We rekenen op jullie. Boerenbond II is voor de tweede keer in succes sie regiokampioen geworden, en voor de derde keer in de afgelopen drie seizoenen. De competitie van dit jaar kende een uitermate spannende ontknoping, want de Boerenbond II kon het kampioenschap pas in de laatste compe titiewedstrijd veilig stellen. Dit moest gebeuren (hoe kon het mooier) tegen de enige concurrent voor het kampioenschap 'Den Ouwe Jan’, een nieuwkomer uit Esbeek. De Boerenbond II moest uit deze wedstrijd mi nimaal 1 punt halen om het kampioenschap te behalen, bij verlies waren ze uitgeschakeld. In de eerste helft moest de Boerenbond al vrij snel tegen een achterstand opboksen. Kort na het begin echter kon Boerenbond II op gelijke hoogte komen: 1-1. Het verdere verloop van de wedstrijd werd ge kenmerkt door een wel ongekende spanning, maar ging redelijk gelijk op. Toch kreeg Boeren bond II nog een fikse tegenvaller te verwerken, nl. een penalty tegen, ware het niet dat deze op fantastische wijze gepareerd werd door de goalie van Boerenbond II, Arie Rijnen. Hierdoor werd het kampioenschap van de regiocompetitie ’92-’93 binnengehaald. Afgelopen vrijdagavond 14 mei reisde de Boeren- Tweede Pinksterdag is er voor de derde keer al weer een kunstmarkt midden tussen de bossen en vennen in het Natuurtheater van Oisterwijk. De kunstmarkt is inmiddels traditioneel op Tweede Pinksterdag en begint om 11.00 uur. De toegang is gratis. Eind april was ik in de Derde Klamp aan de Loonse Molenstraat bij Udenhout. Dit natuur gebied grenst aan De Brand. Ik volgde de Zand- kantse Leij en liep af en toe een zijpad in. Opvallend was het grote aantal vlinders, genie tend van de warmte op deze zonovergoten dag. Een nachtegaal zong, doch nog niet optimaal. Ik bleef langs een graspad staan. Tussen het gras, de uitgebloeide bosanemonen, het ook niet meer bloeiende speenkruid en tussen de brandnetels bloeide het paarsblauwe zenegroen. ‘o, wat mooi’, zei ik hardop. Niemand hoorde me want ik was alleen. Wel reageerde een grote bonte specht met een resonerend hakken tegen de stam van een dode boom. Het kruipend zenegroen heeft een kantige sten gel en het plantje is een liefhebber van vochtige bos- en weidegrond. Het ongeveer 30 centimeter hoge kruid hoon thuis bij de lipbloemigen. Zo op ’t eerste gezicht lijkt het kruipend zenegroen wel wat op de hondsdraf. Hondsdraf echter heeft een typische geur wanneer je de blaadjes fijnwrijft. Het kruipend zenegroen vormt kruipende uitlo pers en de stengels zijn zacht behaard. Zenegroep, hondsdraf en brunel zijn plantjes, die enigszins op elkaar lijken. Ze hebben van die mooie blauwe bloemen. IL weergegeven. Ludwig van Beethoven en later ook Franz Schu bert moeten zich tijdens hun wandelingen in de bossen rond Wenen, bezig gehouden hebben met het opvangen en noteren van klanken om deze la ter in hun muziek te kunnen verwerken. Op enkele plaatsen langs de route zullen musici in de vrije natuur voor u spelen, soms opvallend en soms op een geheimzinnige plaats. Tevens zijn er tijdens de wandeling een paar opdrachten uit te voeren. In het Natuurtheater kunt u pauzeren voor een kopje koffie waarbij het Leije-kwartet muziek van Handel en Mozart ten gehore zal brengen. Het bekende VARA-radioprogramma ’Vroege Vogels’ zal in alle vroegte aanwezig zijn om de ze unieke gebeurtenis ’live’ mee te maken. Deze themawandeling is georganiseerd door be zoekerscentrum Oisterwijk in samenwerking met het Natuurtheater Oisterwijk en het muziekcen trum ’de Voorste Stroom’. bond II af naar Diessen om de kampioenschaps- beker in ontvangst te nemen. Alvorens men tot de uitreiking overging moest eerst nog de beker finale gespeeld worden. Finalisten waren dorps genoot ’t Centrum tegen Boerenbond II. Na een spannende eerste helft werd ’t Centrum in de tweede helft overklast door het verzorgde spel van Boerenbond II en was de einduitslag 5-1. Door dit resultaat kon Boerenbond II die avond naast de kampioensbeker tevens de beker voor de bekercompetitie in ontvangst nemen. Het enige wat voor Boerenbond II nu nog te winnen is is het behalen van het kampioenschap van de Alter natieve Zomeravondcompetitie, alwaar ze inmid dels weer in de bovenste regionen meestrijden. Pnt. Wedstr. Saldo 7 7 +4 1 -4 -5 -11 I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3