LOGISCH KETELAARS U de lusten, x wij de lasten! cfl TStWtjaaïiï Vijftig Jaar Avondvierdaagse in Nederland en de 11e in Moergestel I waterbedden! Aphrodite Zonnige Tanzania- actie Graaf van Ursel Ouderenreis 1993 I JAN MICHIELS Leiding gevraagd voor de Jeugdvakantieweek! I I WOENSDAG 19 ME11993 - 18e Jaargang - Nr. 764 TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 TILBURG Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! Informeer nu naar de mogelijkheden van thuiscatering. Een fotoboek ligt ter inzage! Marktkramenverhuur C. VAN DIJK St. Jansplein 5, Moergestel Tel. 04243-1665 DAT JE BETER SLAAPT De avondvierdaagse, een van de bekendste uitingen van de wandelsport in Nederland, beleeft in 1993 zijn vijftigste editie. In het eerste oorlogs jaar op bescheiden schaal begonnen in enkele plaatsen in Utrecht en Noord-Holland, is de Avondvierdaagse uitgegroeid tot een evenement dat jaarlijks zo’n half miljoen Nederlanders in beweging brengt. I HAAREN MOERGESTEL [i Huidverzorgingsinstituut *1 p Huidverzorgingsinstituut 16 NEDERLANDSE WATERBEDDEN Naam: KS Adres: Leeftijd: Naam: Adres: Leeftijd: Telefoon: Telefoon: Ik doe samen met: Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 m CATERING ORGANISATIE Schoolstraat 5 «Mfcw MOERGESTEL Tel. 04243- 1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) De weergoden zijn de organisatie van de Tanzania-actie op de Graaf van Urselschool altijd goed gezind. De laatste jaren heeft men onder werkelijk prima weersomstandigheden een actie kunnen houden voor het goede doel. Zo scheen afgelopen woensdagmiddag het zonnetje er weer lustig op los en waren de omstandigheden voor een geslaagde markt ideaal. Voor de zesde keer hebben kinderen, ouders en het team van de school zich ingezet ten gunste van het werk van Harrie en Truus Simons in Kisiwana. Harrie en Truus zijn daar werkzaam op het gebied van ont wikkeling, onderwijs en gezondheidszorg. En voor dat werk ter plaatse kunnen zij wat finan ciële steun vanuit Moergestel verwachten. Op het einde van de geslaagde middag bleek dat de ac tie voor Tanzania ruim 1.200,- had opgebracht. En om dat doel te bereiken, is door iedereen heel wat werk verzet. Veel kinderen stonden enthou siast achter de kraampjes op de koopwaar te pre senteren en, nog belangrijker, om te verkopen. De hapjesbar mocht ook rekenen op een grote belangstelling en voor een ritje met een sjees was ook volop belangstelling. Het rad van avontuur Het programma van de ouderenreis 1993 bestaat uit een dagtocht met twee touringcars naar de Friese meren. Een dagje Friesland dus, dat beslist de ipoeite waard is vanwege het vele wa ter, flora en fauna. Op vrijdag 4 juni aanstaande vertrekken we ’s morgens om 08.00 uur vanaf het St. Jansplein. Via Den Bosch, Hilversum en Maartensdijk, waar U om plus minus 09.30 uur een kop koffie met gebak wacht, rijden we door de Flevo- en Noordoostpolder naar Sneek. In Sneek gaan we om ongeveer 12.00 uur aan boord van een rondvaartboot waarop U, onder het genot van een lunch, een tocht over de Frie se meren maakt. Deze boottocht duurt ongeveer 2 uren. Voldaan en uitgerust vervolgen we onze weg via een mooie route langs enkele meren naar Hinde- loopen, bekend om zijn huisvlijt van houtbewer king en houtbeschildering. Beroemd is ook de klederdracht. Hindeloopen ligt aan het Ijsselmeer en heeft een prachtig haventje. Om 15.30 uur vertrekken we via Kampen naar Heerde, waar we een koffie c.q. borrelstop heb ben (17.00 uur). Na deze borrelstop rijden we naar ons diner- adres: restaurant ’Het Witte Huis’ in Zeeland (bij Grave), waar om 19.00 uur een goed verzorg de tafel klaar staat. Om plusminus 21.30 uur zullen we in Moergestel terug zijn. Deelname is mogelijk voor alle Moergestelse in woners vanaf 65 jaar, die nog redelijk ter been zijn. Voor echtparen als één van beiden 65 jaar is. Zijn de twee bussen volgeboekt, dan zullen we de meerdere aanmeldingen in reserve houden. De kosten per persoon bedragen 60,- die bij op gave moeten worden voldaan. Bij deze reissom is inbegrepen: de buskosten, kop koffie met gebak, de boottocht, de lunch aan boord, twee consumpties en diner. Opgave tot uiterlijk 27 mei aanstaande bij: Pië ta Heijkants, Rootven 16; Fien van de Loo, Oisterwijkseweg 7; Adr. Jonkers, Schoolstraat 29a of J. van Os, Pr. Beatrixstraat 14. n 3l tot en met 8), of een ’parttime-job’, 3 morgens, 1 middag en 1 hele dag een groepje kleuters draaien. Wil je meedoen als leiding, vul dan onder staand strookje in en doe het voor 31 mei in de bus bij Geesje van lersel, Pr. Irenestraat 7a (tel. 2271). We zoeken ook nog een huishoudelijke hulp (voor de hele week) en enkele mensen die niet veel tijd hebben, maar wel willen helpen bij ac tiviteiten als brigadieren en posten. Heb je hier voor belangstelling, doe dan een briefje in de bus bij Geesje, met daarop de dagen waarop je tijd hebt. Houdt tevens de avond van vrijdag 9 juli vrij. We komen dan van 20.00 - 22.00 uur bij elkaar in Den Donk om de groepen te verdelen. Alle ove rige informatie kun je ter zijner tijd lezen in ’Moergestel-Nieuws We rekenen op jullie, Geesje, Kees, André, Maureen, Ellen, Theo. deelnemers. De grens van 20.00 deelnemers werd bereikt in 1949, zeven jaar later waren er al 50.000 wandelaars actief tijdens de Avondvier daagse. Intussen waren, naast de NWB en haar regio nale bonden, ook andere wandelsportorganisa- ties begonnen met het organiseren van Avond vierdaagsen, maar die van de NWB was en bleef de grootste. In 1992 namen bij de acht NWB-bonden meer dan 210.000 wandelaars, verdeeld voer 203 plaatsen aan een Avondvier daagse deel, (Moergestel organiseert sinds 1983 een avondvierdaagse). Wandelaars die dicht bij huis vier dagen achtereen een sportie ve prestatie willen leveren, daarbij wandelend de mooiste plekjes in hun woonomgeving ver kennend. Bij de vijftigste editie van de Avondvierdaagse voert de NWB een nieuw beloningssysteem in. Dit houdt onder meer in dat iemand die de Avondvierdaagse voor bijvoorbeeld de tweede, derde, de vierde, de zesde, de zevende, de achtste en de negende keer volbrengt, niet langer enkel een cijferstrip krijgt, maar-evenals bij de eerste en vijfde maal een medaille. De NWB verwacht hierdoor voortaan nog maar wandelaars aan de Avondvierdaagse zullen deelnemen. Voor de 11e wandelavondvierdaagse in Moer gestel, die gelopen wordt van dinsdag 1 juni tot en met vrijdag 4 juni, kan men weer inschrijven voor de 5,10, 15 kilometer. De inschrijfperio- de is van 24 mei tot en met 29 mei, elke avond tussen 18.00 uur en 21.00 uur op de volgende adressen: Krijtestraat 17, Griete Veldeke 6 en de Hoefkens 39. Ook voor groepen kan men op elk adres terecht. Een groep bestaat minimaal uit 10 personen. Het inschrijfgeld bedraagt nog steeds 4,- per persoon. Wilt u meer informatie, bel: 2207. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Ik geef me op als leider/leidster voor de Jeugd vakantieweek en wel voor het kleuter-/groteren- programma: ratelde op z’n best en de wat kleinere kinderen genoten van een ritje met de traptractor. En wie van dit alles dorst en honger kreeg, kon terecht bij de stand waar ranja en koffie werd verkocht. De Werkgroep Tanzania en de kinderen kunnen in ieder geval terugkijken op een gezellige acti viteit die gedurende de hele middag goed werd bezocht. Bijna de helft van deze wandelaars neemt deel aan Avondvierdaagsen georganiseerd door een van de acht regionale bonden die tezamen de grootste wandelsportorganisatie van Nederland vormen, de Nederlandse Wandelsport Bond (NWB). Bij een van de regionale bonden, de Sticht-Gooise Wandelsport Bond (SGWB), werd in het voor jaar van 1940 de avondvierdaagse ’uitgevonden’. Toen in het eerste jaar van de bezetting het door gaan van de Vierdaagse van Nijmegen uiterst twijfelachtig was geworden, bekeek deze bond hoe de wandelaars toch nog iets geboden kon worden. ’Als we dan geen vier dagen kunnen wandelen, laten we het dan vier avonden doen’, waren de woorden waarmee de heer D.C. van der Horst, toenmalig penningmeester van de SGWB, de Avondvierdaagse liet ontstaan. Medio juli 1940 waren Utrecht, Amersfoort en Bussum de eerste Nederlandse plaatsen waar een Avondvierdaagse werd gehouden. Het werd een succes, dat destijds de Neder landse Wandelsport Federatie (voorloper van de huidige NWB), de meest optimistische ver wachtingen verre overtrof. ’Een wandelseizoen zonder een avondvierdaagse is in de toekomst geen goed wandelseizoen meer’, vond de Fede ratie nadat deze eerste Avondvierdaagse 1630 deelnemers hadden getrokken. Een maand la ter volgde Noord-Holland, waar vier avonden werd gewandeld in Amsterdam, Haarlem en Zaandam. Hier waren meer dan tweeduizend deelnemers. Dat het initiatief was aangeslagen, blijkt wel uit het feit dat in 1941 al in 21 plaatsen een avond vierdaagse werd georganiseerd, met al meer dan tienduizend deelnemers. In 1942 voerde de be zetter een wandelverbod in, waardoor het tot 1946 duurde voordat de avondvierdaagse zijn derde editie kon beleven, in dat jaar al in 48 plaatsen. In de daarop volgende jaren zou dit aan tal alleen nog maar toenemen, evenals het aantal I Jn\ iHlilUHIlUlHIUUnw Dit jaar wordt de Jeugdvakantieweek gehouden van 16 tot en met 20 augustus. Evenals vorige jaren realiseren we ons dat we veel kunnen organiseren, maar dat er zonder de groepsleiding geen Jeugdvakantieweek kan be staan. Ben je ouder dan 15 jaar en heb je zin om een week gezellig met een groep kinderen op te trek ken en ’hard’ te werken, geef je dan op als leiding. Je hebt de keus uit een ’fulltime-job’, alle dagen van 9.00 uur tot 16.00 uur een groepje kinderen draaien (groep 3 KTDFTrU-TlID' hygiënisch 3H1EIUI IUT PAST IN ELK BED KOM EN OVERTUIG JEZEI I q Mdiigesiuien dij ae zjeKernonasen (L.z.. en v ü.zj ||i KOMFORTABEL GEZOND o 5 o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1