LOGISCH 3 s Graard Ketelaars en Bet van Doormalen vieren hun gouden huwelijksfeest 1 I B R I I Zondag 16 mei: Eerste Communie 41 tel jj Aphrodite K.V.O. Moergestel Dinsdag 18 mei a.s. Gemengde Korendag (WATERBEDDEN JAN MICHIELS NA 16 WOENSDAG 12 ME11993 - 18e Jaargang - Nr. 763 TIVOLISTRAAT 75 Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! Op dinsdag 18 mei is het op de kop af vijftig jaar geleden dat Graard Ke telaars en Bet van Doormalen elkaar het ’ja-woord’ gaven in onze paro chiekerk. Nog altijd genietend van een goede gezondheid gingen we met hen bei de in de tijd terug en praatten over hun bedrijvige leven dat de boerderij als middelpunt kende. Beste leden ATTENTIE! Marktkramenverhuur C. VAN DIJK ALS DE MATRAS MET JE MEELEEFT Jong echtpaar Genieten N evenaktiviteiten j Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 jjtetswf j! MOERGESTEL 'TyTjE 41 Tel. 04243 - 1474S Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V.G Z.) Bruidegom Bruid DAT JE BETER SLAAPT i|| z' y este M.O. WATERBEDDEN I® ■•“«“••si Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Koen van Roessel Maart je van Roessel Marike van der Sanden Roel Scherders Janine van Seters Ilse Vorstenbosch Cynthia Weijtmans Gos van de Wouw Martij n van de Wouw Rob van de Wouw Tim Zuman 11.30 uur: Leonie Aarts Karei van den Boogaart Linda van den Boogaart Remco Bruurs Dirk Builens Linda van Esch Jos Op ’t Hoog Remco Op ’t Hoog Pauline Jaszewski Kees Ketelaars Dennis de Laat Door omstandigheden is de avond fietstocht naar de H. Eik verplaatst van 25 naar maandag 24 mei. Vertrek om 19.00 uur (7 uur) op het St. Jansplein. Opgeven kan nog!! Jo Hermus, secretaresse naar het Parochiecentrum. Men kan dan elkaar feliciteren en iets drinken. Iedereen succes met de persoonlijke voorberei dingen. Beste kinderen, jullie zijn goed voorbereid, dus zal het best lukken. Werkgroep Eerste Communie 1943 om 10.00 uur ten overstaan van Pastoor Janssen, nadat ze de dag tevoren al voor de wet waren getrouwd in het gemeentehuis. Samen met haar zus Miet en diens man Harrie (die tegelijker tijd trouwden) maakten ze de tocht naar de kerk in ’n rijtuig gemaakt. Het huwelijksfeest werd thuis op de Heikant gevierd. Doordat Miet naar Tilburg verhuist nemen Graard en Bet hun intrek in de ouderlijke boer derij (inmiddels Heikant 6) om er te blijven wer ken tot in 1973. Dan doen ze de boerderij over aan hun zoon Adrie. Met hun overige zeven kinderen (acht kregen ze er in totaal: 4 jongens en 4 meisjes) verhuizen ze naar hun tegenwoordige woonhuis aan de Oir- schotseweg 54. I Aanstaande zondag 16 mei zullen 47 kin deren uit onze parochie hun Eerste Com munie doen. De Eucharistievieringen zijn dan om 9.30 en 11.30 uur. Deze kinderen doen 16 mei hun Eerste Commu nie in de Eucharistieviering van: 9.30 uur: Roel Bertens Sanne van Boxtel Thijs van Breda Janet Burgers Koen van Elderen Nikie van Gils Pepijn van Gils Meike de Laat Anouk van de Meijdenberg Sander van Overdijk Kathelijne Smits Bram van Velthoven Marlon van Velthoven Mark van Oort Linda van de Ven Paul van de Ven Ilona Verhoeven Marieke Verkooyen Chantal Vermeer Mark Vlassak Sanne Vrijhoven Eveline Vugts Arjan Weken Wenda Welten Perry van de Wouw rochiekerk van St. Jans Onthoofding. De feestelijke dag wordt daarna voortgezet in ’Den Boogaard' waar vanaf 19.00 uur de gelegenheid is om hen te komen feliciteren. Graag wensen we Graard en Bet ’n heel fijne dag toe en hopen dat ze samen nog vele gelukkige ja- ren mogen beleven... Van harte proficiat!!! KOMFORTABEI GEZOND HDETm-HMT HYGIENISCH iw J Jv PASTIN ELK BED - kom en overtuig jezelf Zaterdag 15 mei aanstaande wordt in onze kerk de diocesane korendag gehouden. Er vindt een uitwisseling plaats tussen negen koren, waaron der uiteraard ons eigen koor ’Cantate Domino’. Het thema van deze korendag is: ’De geest’. Ieder koor zingt één verplicht nummer en 2 eigen gekozen nummers en wordt gejureerd door een deskundige jury. De dag begint om tien uur. Van 12.00 uur tot 13.30 uur is er middagpauze. De dag eindigt met een Eucharistieviering om 16.00 uur. Wie belangstelling heeft voor kerkmuziek mag gerust eens binnenlopen. Na ’n periode van zes jaar ’verkering’ geven Graard en Bet elkaar het ’ja-woord’ op 18 mei Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur; advertenties tot en met zondagavond Zoals boven reeds aangehaald genieten ze beiden nog van ’n goede gezondheid. Het stelt Graard in staat om van het tuinieren te kunnen genieten: aardappelen en groenten ’(vur hil de familie...’ voegen ze er samen aan toe). Daarnaast houdt hij nog wat kippen en ’n paard. Bet mag graag hand werken zoals breien en haken en samen rikken ze nog ’n paar avondjes in de week met buren of vrienden. Op dinsdag 18 mei gaan ze dan, samen met hun acht kinderen en twintig kleinkinderen, het gou den huwelijksfeest vieren, ’n Dag die om 11.00 uur begonnen wordt met een H. Mis in de pa- Van Graard is bekend dat hij zich buiten zijn eigen drukke werkzaamheden voornamelijk in zette voor de plaatselijke politiek. In 1958 stelt hij zich kandidaat op ’n plaatselijke lijst en wordt hij in de gemeenteraad gekozen. Samen met Wille- ke van de Loo wordt hij tevens benoemd tot wet houder. Daarna komt Graard elke vier jaar terug met ’n eigen lijst en blijft hij liefst twintig jaar aktief in de politiek. In die periode maakt hij drie burge meesters mee: de heren Bardoel, Poort en Ter Veer, in 1978 tenslotte houdt hij het voor ge zien... Ook was Graard nog bijna 30 jaar lid van het kerkbestuur (destijds ook nog schoolbestuur) als ’kerkmeester’. In 1968 treedt hij toe tot het bestuur van de Vereniging Bedrijfshulp Oister- wijk e.o. Voor al deze bijzondere verdiensten wordt hij op 25 april 1988 door burgemeester ter Veer verrast met de gouden medaille in de Orde van Oranje- Nassau. De kinderen zijn inmiddels grondig voorbereid op de deelname aan de Eucharistie. Gedurende vier zondag-ochtenden is er hard gewerkt aan het project ’Brood om te delen’. Veel katechese- ouders (13) hebben meegewerkt. In de meeste gezinnen is ook thuis aan het project gewerkt. Ook de scholen hebben hun aandeel geleverd bij de voorbereidingen. Het wordt vast wel een feestelijke en zinvolle dag op 16 mei. Mededelingen - De generale repetities zijn op vrijdag 14 mei in de kerk: Voor de groep van 9.30 uur: van 15.30 - 16.30 uur; Voor de groep van 11.30 uur: van 16.30 -17.30 uur; - Behalve alle kinderen, worden hierbij ook de broertjes en zusjes verwacht die tijdens de vie ringen kaarsendrager/collectant zijn; - De ouders die de kerk mee helpen versieren worden verwacht op donderdagavond om 20.00 uur en op zaterdagmiddag om 17.00 uur; - Per gezin zal 1 bank gereserveerd zijn; - Degenen die nog geen doopkaars hebben, kun nen er een kopen 6,-) vóór de viering in het Parochiecentrum; - Een kwartier vóór aanvang van de viering moe ten alle kinderen aanwezig zijn in het Parochie centrum; - Na de viering gaan de kinderen in processie Graard Ketelaars zag als enigst kind het le venslicht op 23 april 1914 aan het Vossenhol te Biest-Houtakker. Zijn vader had er ’n boerderij. Vanwege het feit dat Graard reeds op 4-jarige leeftijd zijn vader verloor ging hij na drie jaren la gere school in Biest-Houtakker naar pensionaat St. Comelis te Reusel. Hier verbleef hij vier jaar lang intern om daarna nog ’n jaar of anderhalf naar de Ruwenberg te St. Michielsgestel te gaan (eveneens ’n internaat). Op 13-jarige leeftijd keerde hij terug naar huis om op de boerderij te gaan helpen, zijn moeder was toen immers ook al overleden. Voor 150,- per jaar en daarbij 1,- traktement per week ging hij als boerenknecht werken bij Jan Wijten, eveneens op ’de Biest’. Alleen in de vakanties kwam hij dan nog even naar huis. Na ’n korte periode in dienst te zijn geweest (na dezgn. ’vooroefeningen’ 6 weken slechts) ging Graard ’zelf boeren’ in Biest-Houtakker in de boerderij naast de huidige Rabobank. Hun doch ter Jo woont er nu. Op 23-jarige leeftijd leert hij Bet van Doormalen kennen op de NCB- tentoonstelling te Haaren. Hij brengt ze dan de eerste keer naar huis... In 1939 wordt Graard wederom opgeroepen i.v.m. de voormobilisatie. Achtereenvolgens ver bleef hij in Willemstad, de Wouwse Plantage, Nederweert en in de buurt van de Zuid- Willemsvaart. In mei 1940, net nadat de oorlog is uitgebroken, wordt hij drie weken lang krijgs gevangen gemaakt en overgebracht naar Fürsten- berg am Oder (13 km van Berlijn) maar keert ge lukkig heelhuids terug. Ook Sjef Meeuwis, die hij toen nog niet kende, blijkt diezelfde periode daar te zijn geweest. Bet van Doormalen werd geboren op 21 oktober 1914 op het adres Heikant 7 in Moergestel. Ook haar ouders bedreven daar ’n boerderij. Na de bewaar- en lagere school gaat Bet op 12-jarige leeftijd naar de huishoudschool te Oer- le. Ze verblijft daar eveneens intern, 2 jaar lang. Na deze periode gaat ze thuis op de boerderij werken, samen met haar enige zus (Miet Mut- saers, die afgelopen week haar 50-jarig huwelijks feest vierde). Ook hun ouders overleden toen ze beiden nog heel jong waren en samen met tante Hanna run den ze de ouderlijke boerderij. IHAAREN i MOERGESTEL ^IIUHMIlUtmWWHWWIWHWIIIItWl

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1