SS AUTOMOBIELBEDRIJF Efll Nieuwe opzet gemeentelijke informatie BEKENDMAKING BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL DONKERS BEKENDMAKING BOUWPLAN Sluiting gemeentehuis op vrijdag 21 mei 1993 II l K Kinderveiligheid, u doet Volkswagen Groep Ook voor verkoop en onderhoud van Ford en Toyota en alle auto-accessoires het goede adres Onthouding goedkeuring bestemmingsplan Reuseldal Herziening IV Borstonderzoek in de gemeente Moergestel van start Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243-1110 reclamedrukwerk KIJK GOED NAAR JE DOFTEN Van het College van Burgemeester en Wethouders de Stichting Bevolkingsonderzoek Stickers tegen Ongewenst vorkomen zijn dat: verdrinking, ning en grondaankoop aan het Voos- onderzoek werken radiodiagnosten van de Midden-Brabantse ziekenhui zen mee. I MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 12 MEI 1993 PAGINA 15 - Besloten is de Commissie Ruimtelij- 013-643248. prik gezond bestaan Aan sommige dingen kun je niets de Zandstraat 22; derzoek is kosteloos. De redaktie 45 763-4 763-3 i i" officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. 763-5 de kinderen daarmee helpen. De belangrijkste doodsoorzaak bij kin- 30 00 00 00 00 00 Op vrijdag 21 mei 1993, daags na Hemelvaart, zal het gemeentehuis gesloten zijn. Deze dag is na melijk aangewezen als collectieve ADV-dag. U dient er rekening mee te houden dat het bureau van de Burgerlijke Stand die dag ook niet geopend is. Het gemeentebestuur Moergestel, 12 mei 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer, Met ingang van deze week heeft het ’gemeentelijk nieuws’ ’n ander aanzicht gekregen. Vanaf nu is het nieuws eveneens ondergebracht in het inmiddels vertrouwde vaste kader van de gemeente. De artikeltjes zijn duidelijk van elkaar gescheiden door ’n opvallende lijn en het einde van elk artikelt je wordt gemarkeerd door ’n zwart blokje We hopen de lezer hierdoor wat meer duidelijkheid te verschaffen rond publikatie van gemeentelij ke informatie. al vaak niet uit. Hoe zit dit? En waar komt dat vandaan? Waar is dat voor? toch wel even van! Geen ziektes, maar ongevallen. Soms veroorzaken kleine ongelukjes in kleine hoekjes heel wat Moergestel, 12 mei 1993. De burgemeester van Moergestel, J.B.S. ter Veer. n 1- )-l 7-1 5-9 11 18 iel r). It- 1 762-2 uk V -L1 iet tes je- er :id lan ir- lag lar lat en :n. X) en •f! eel ge ms Diversen - Besloten is de tekeningen, behoren- {1- 1- 1- -1 - voor te leggen aan de commissie Openbare Werken Natuur en lieu; ker van uw huis-aan- huisblad. Als u bovendien genoeg heeft van al het geadresseerd reclamedrukwerk kunt u gebruik maken van de voorge drukte kaarten van het informatiepak ket je. Zowel de stickers als het infor- matiepakketje zijn gratis verkrijgbaar ravanstalling aan de Broekzijde 17; gestel te plaatsen. Daaroinworden de - Besloten is het pand Hild 3 te plaat sen op de gemeentelijke monumen tenlijst; - Besloten is drie ambtenaren van de verplaatsbare onderzoekseenheid, die ontvangen, dan kunt u dat voorkomen door een sticker op de brievenbus te plakken. U krijgt dan nog wel de huis- Heeft u genoeg van de berg papier die elke week ongevraagd op de deurmat valt en vaak ongelezen bij het oud pa pier verdwijnt? 16 van de Leerplichtwet 1969, e.e.a. ingaande 1 mei 1993; - Besloten is de aangepaste legesveror- dening 1993 na advies van de com missie Financiën en Belastingen voor te leggen aan de Raad. c van de week i f In de vergadering van het College van burgemeester en wethouders van 27 april 1993 zijn onder andere de volgen de besluiten genomen: Verleende bouwvergunningen Bent u van mening dat u door het ver lenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven on derwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve recht- o spraak overheidsbeschikkingen (Wet wen advies te vragen inzake voorbe- AROB) binnen 30 dagen na het ver schijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Moer gestel, Postbus 90, 5066 ZH Moer gestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen. Op 27 april is bouwvergunning ver leend voor: - het slopen en bouwen van een loods aan de Zandstraat 18; Op Tl april is positief gereageerd op de melding tot: het verbreden van een dakkapel aan de Eysenbrand 29; De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend. Met ingang van 13 mei 1993 ligt gedurende één maand voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van 15 april 1993 nummer 95099. Bij dat besluit is goedkeuring onthouden aan het door de gemeenteraad op 24 september 1992 vast gestelde bestemmingsplan Reuseldal Herziening IV. Het bestemmingsplan, dat ook ter inzage ligt, heeft betrekking op de uitbreiding van de camping 'De Bosfazant’ aan de Molenstraat. leder die bezwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring kan daartegen op grond van artikel 29 lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening binnen de termijn van terinzagelegging beroep instellen. Het beroep moet worden ingesteld bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 Woningwet ter openbare kennis, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente aanvragen om bouwvergunning heeft ontvangen van: - R.J.A.M. Stevens te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sec tie A nummer 4464, plaatselijk bekend Tilburgseweg 48 een woning uit te breiden; - B.G.M. Op 't Hoog te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4142, plaatselijk bekend Industrieweg 21 een hobbyruimte te bouwen; - A.A.M. Schonck-de Nijs te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 3365, plaatselijk bekend Duyvekotstraat 13 een carport te bouwen. Moergestel, 12 mei 1993 De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. aan een samen werken - Besloten is dhr. J.P. v.d. Haring speciaal voor het onderzoek is ontwik- keld. Om financiële redenen is het niet mogelijk deze eenheid ook in Moer- aan-huisbladem (ja/nee-sticker). gtötti lc piaaidcii. lyddtuiii vvutuvii uC vrouwen uitgenodigd in Oisterwijk. *ls,u helemaal geen ongeadresseerd De exacte plaats staat vermeld in de uitnodiging die de vrouwen twee we ken voor aanvang van het onderzoek gemeente Oisterwijk aan de wijzen ontvangen. hoe gevaarlijk bouwterreinen zijn; verleend aan: js een bevolkingsonderzoek waarbij kamer, drie kleedkamers en een on- ”’1 g ri^nog" ei^wa^^m^Tdoen bl^ver- - A. Timmermans, Zandstraat 22 te vrouwen van 50 tot en met 69 jaar wor- derzoeksruimte, die van elkaar afge- hranrlino- ’p.-ru water .ierwikomi Moergestel, voor een jongveehoude- den uitgenodigd om foto’s van de schermd zijn. later’(10 minuten! )- rij, varkensfok-en mesterij en kalve- borsten te laten maken. Zij krijgen één De tijdstippen waarop de vrouwen Vermftiaina- a» UmnmMkmiJ. ren stierenmesterij annex mestop- keer in de twee jaar een persoonlijke worden uitgenodigd zijn zo op elkaar Kinderveiligheid, U doet wen en sluit het mediciin- slag, voor de inrichting gelegen aan uitnodiging om aan dit onderzoek mee afgestemd, dat de wachttijd tot een mi- het ook VOOt uzelf! kastje af-g g Onze wereld zit knap ingewikkeld in Verkeer: leer uw kinderen voorzichtig elkaar. Wij komen er als volwassenen wennen aan het verkeer. Moeten we dat nu allemaal echt doen? Ja, dat moet! Besloten is de commissie Ruimtelij- Tot nu toe heeft 83% van de uitgeno- Informatiepunt ke Ordening Huisvesting en Gebou- digde vrouwen deelgenomen aan het Speciaal voor het borstonderzoek is wen en de commissie Openbare onderzoek. Als belangrijkste reden om een Informatiepunt opgezet. Vrouwen Je'ren zijn ongevallen. Daar schrik je al onder behandeling zijn Het informatiepunt is van maandag tot - en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur mensenïeed. Het verkeer is de groot ste boosdoener. Maar ook thuis, in en rond de woning, gebeuren de nodige ongevallen. In volgorde van mate van ver stikking, vallen, verbranding en ver giftiging. ïijkheden zijn om samen te gaan. Leeftijd Het borstonderzoek richt zich op vrouwen van 50 tot en met 69 jaar (ge boortejaren 1924 tot en met 1943), omdat in deze groep borstkanker meer voorkomt dan op jongere leeftijd. Vrouwvriendelijke benadering Bij de inrichting en plaatsing van de op het gemeentehuis, onderzoekseenheid is rekening gehou- Hinderwet Eind juni 1993 start er in de gemeen- den met de privacy van de vrouwen. Vergunning ingevolge de Hinderwet is te Moergestel het borstonderzoek. Dit De eenheid is ingericht met een wacht- is een bevolkingsonderzoek waarbij kamer, drie kleedkamers en een on- vrouwen van 50 tot en met 69 jaar wor- derzoeksruimte, die van elkaar afge- den uitgenodigd om foto’s van de schermd zijn, borsten te laten maken. Zij krijgen één De tijdstippen waarop de vrouwen keer in de twee jaar een persoonlijke worden uitgenodigd zijn zo op elkaar De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te het voornemen hebben om met toepassing van het bepaalde in de artikelen 18a en 19a Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 2 Besluit Meldingsplichtige Bouwwerken vrijstelling van het gel dende bestemmingsplan te verlenen aan: - Politiehondenvereniging ’De Veiligheid’ te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie B numer 2105, plaatselijk bekend nabij het Kolkven een blokhut uit te breiden. Het bouwplan ligt vanaf 13 mei 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de sector Grond- gebiedzaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder de gelegenheid om schriftelijke bezwaren tegen ge noemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. te doen. Met dit onderzoek kan een af- nimum wordt beperkt. De vrouwen wijking in een vroeger stadium gevon- worden geholpen door uitsluitend den worden. De kans op een minder, vrouwelijke laborantes. Zij hebben ingrijpende behandeling en herstel van hiervoor een speciale opleiding gehad, de bij het gemeentelijk groenplan, de gezondheid is dan groter. Het on- Tenslotte is er rekening gehouden met - i--derzoek is kosteloos. vrouwen die gehandicapt zijn. Voor Voor kinderen is de grote wereld nog Voor wie? Mi- November 1991 is het borstonderzoek deze vrouwen zijn extra voorzieningen ingewikkelder. Soms zelfs bedreigend. Voor je kinderen, dus eigenlijk ook gestart in de regio Midden- Brabant, getroffen. En onveilig. Wij volwassenen moeten voor jezelf. de commissie Openbare onderzoek. Als belangrijkste reden om Werken Natuur en Milieu advies te hier aan deel te nemen, gaven vrouwen kunnen hier terecht met vragen, vragen inzake voorbereidingsbesluit op dat ze containerparkje/milieustraat Mo- voor hun borsten. lenstraat; Het onderzoek wordt uitgevoerd door bereikbaar onder telefoonnummer: r> i z- r. een samenwerjyngSverbanj van je ke Ordening Huisvesting en Gebou- GGD Midden-Brabant en het Inte- wen advies te vragen inzake het ver- graal Kankercentrum Zuid, verenigd zoek van L.A.P.H. Vaas te Moer- in d gestel tot bestemmingsplanherzie- Borstkanker Zuid (BOBZ). Aan het r’_ kerbos; Besloten is de commissie Ruimtelij ke Ordening Huisvesting en Gebou- drukwerk meer wilt ontvangen, kunt u de hiervoor bestemde nee/nee- sticker op uw brievenbus plakken. afMocht u toch nog folders blijven ont- als ambtenaren als bedoeld in artikel De vrouwen worden op postcode (dus vangen of worden er geen huis- aan- per straat) uitgenodigd zodat er moge- huisbladen meer bezorgd, dan kunt u -- hiertegen een klacht indienen bij de af zender van de folder(s) of bij de druk- doen. Dan treft het noodlot je; bij voorbeeld als er bij een storm een boom omwaait bovenop een auto met inzittenden. Maar er zijn ook veel si tuaties waar wel je iets aan kunt doen. Hier volgen wat voorbeelden, hoe je met eenvoudige maatregelen onheil kunt afwenden. Verdrinking: laat kleine kinderen niet alleen in de buurt van water; Als u de sticker op uw brievenbus Verstikking: vertel grotere kinderen plakt, bespaart u uzelf overlast en -- werkt u mee aan een schoner milieu. Onderzoekseenheid reidingsbesluit fietspad Parkland Het borstonderzoek vindt plaats in een Als u geen reclame-folders meer wilt Zuid Oost; vrijstelling te verlenen ten behoeve van het gebruik van een stal als ca-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 15