II te Willeke van Dijk: zeventig jaar gildebroeder Biljartmarathon: mooie prestatie van Moergestelse dames 8 >2 Concert PTT- harmonieën Efteling organiseert Tweelingendag STKEIND Open Dag Windsurfvereniging ;n MOERGESTEL Moeder Lot in verwachting van tweeling Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! Zaterdagmorgen. S.V. Roef! Handbal Uitslag sponsorloterij 426 - 252 - 157 - 436 - 350 - 47 - 439 - 449 - 406 en 110. De vorm groeide... De gildebroeders waren donderdagavond in vol ornaat aanwezig in het clubhuis van hun Gilde St. Catharina, café ’De Klaore’, om hun gildebroeder Willeke van Dijk te feliciteren in verband met zijn zeventigjarig lidmaatschap. Vervolg? De vertegenwoordigers van Graaf van Ursel, Hertog Jan, Bienekebolders en de Peuterspeelzaal mochten zaterdagavond om 21.00 uur tevreden zijn. Zij allen kregen een cheque ter waarde van 500,- dat bij elkaar was ge biljart door ’n achttal Moergestelse dames die zich verenigd hebben in Biljartvereniging ,’t Krijtje’ en die op dat moment een biljartmarathon van maar liefst 24 uur hadden beëindigd. I Vierentwintig uren... F *-■ i w '7 - Ww MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 12 MEI 1993 2 5-1 2-4 2-3 4-2 6-0 3-2 0-8 5-0 1 MO. 1 M.O. II IJ "I De konditie van de dames bleek perfekt te zijn, al zeggen ze achteraf wel er wat licht tegenaan te hebben gekeken. Vooral zaterdagmorgen rond de klok van 5.00 uur hadden de meesten het even te kwaad. Overmand door slaap en vermoeidheid sloegen ze er zich in ’n ’manhaftig’ uurtje knap doorheen, en zelfs fysio-therapeut Gerd-Jan Schimmer, die even ’n kijkje kwam nemen, kon onverrichterzake naar huis. Voorbereid hadden ze zich echter niet helemaal. Vrijdag hadden ze alle acht hun normale werk zaamheden nog verricht, hetgeen betekent dat ze zaterdagavond om 21.00 uur dus in werkelijkheid al minimaal zesendertig uur in touw waren. Uitslagen: JAA: White Demons - Roef!.... Welpen: Avanti - Roef! JAB: Roef! White Demons MAA: Roef! 2 - Helios Tachos MAA: Roef! 1 - White Demons Programma 15 mei: MAA 11.50: GHV 2 - Roef! 2 in Goirle Welpen 10.00: Taxandria - Roef! in Oiterwijk JAA 11.40: Taxandria - Roef! .in Oisterwijk programma 16 mei: DAS 11.00: Roef! - GHV thuis HES 12.10: Roef! - Rhelico thuis. 7-10 6-1 8-4 2-24 7-11 4-2 2-4 6-0 4-0 3-1 3-1 0-4 1-5 6-0 De trekking van de Sponsorloterij afgelopen za terdag leverde de volgende winnende kaartnum mers op: Prijzen zijn af te halen bij Café ,’t Centrum’. o mes al die vierentwintig lange uren mentaal en muzikaal bij. PAGINA 13 gezellige markt vanaf ongeveer 13.00 uur. De gehele dag worden door de vereniging een aantal planken ter beschikking gesteld, zodat een ieder gedurende een bepaalde tijd gratis kennis kan maken met de windsurfsport. Voldoende re den dus om acte de precence te geven, dachten wij. Graag tot ziens op 16 mei aanstaande. Na de vendelgroet die buiten aan de jubilaris werd gebracht, sprak hoofdman Harrie Wolfs de feesteling toe, en haalde nog eens wat specifieke bijzonderheden van het gilde aan. ’Vroeger’, zo zei Harrie’, ’kende het gilde geen contributie zo als nu. Het ’gelag’ (onkosten) als men ergens naar toe ging of ’n teeravond hield, werd na af loop van zo’n bijeenkomst door het aantal aanwe zige leden gedeeld en gezamenlijk betaald’. Daarna dankte hij Willeke voor zijn inzet voor St. Catharina en bood hem namens het gilde ’n fotolijst aan met daarin foto’s van de vader van Willeke, Willeke zelf en van z’n zoon Kees, nu koning van het gilde. De jubilaris sprak daarna zelf ’n dankwoordje aan het adres van de hoofdman, de gildebroeders en alle aanwezigen. ’Het gilde is gebouwd op vriendschap’, zo vertelde hij en hij sloot af met te zeggen dat hij hoopte dat het bestuur die vriendschap, en dus ook het gilde, nog lang in stand zou weten te houden. Op 22 mei zal in de Efteling een Tweelingendag georganiseerd worden. Dit gebeurt ter gelegen heid van het feit dat Oermoeder Lot van het Volk van Laaf op die dag zal bevallen van een heuse Tweeling! Moeder Lot, zeer ervaren in het baren van Larfjes, verklaarde dat voor het eerst in de lange geschiedenis van haar volk een tweeling op komst is. Zij zal 18 dagen lang zwanger zijn om op 22 mei 1993 haar nieuwe tweeling trots aan de bezoekers te kunnen tonen. Vanwege dit heugelijke feit zal de Efteling op de ze dag alle twee- of meerlingen voor de prijs van één kaartje 28,-) binnenlaten, mits zij zich met een legitimatiebewijs aan de kassa melden. In het Lavenlaer kunnen alle bezoekers op kraamvisitie gaan bij Moeder Lot en in het park zal speciaal entertainment aanwezig zijn. Er zal een verkiezing zijn voor de meest gelijkende twee- of meerling en twee- of meerlingen kunnen in het park op een speciale locatie op de foto ge zet worden. Op zondag 16 mei geeft de PTT Harmonie Til burg een concert in samenwerking met PTT Harmonie Breda. Daar beide harmonieën deelnemen aan het 2 jaar lijkse FNPTT Muziek en Tamboerconcours op 4 en 5 juni in het Casino en op de Parade in ’s- Hertogenbosch, worden tevens op dit concert de concourswerken van beide harmonieën ten geho re gebracht. Aan dit concours nemen in totaal 16 PTT muziekverenigingen deel. Op dit concert wordt door de PTT Harmonie Tilburg onder leiding van dirigent Wilfred werk man de volgende werken ten gehore gebracht; Overture The Gadfly, Rhapsody from Scotland, Evolution, Romantic Ceremonial, Sophisticated Ladies en Jubelklange. Door de PTT Harmonie Breda onder leiding van dirigent Pieter Zwaans worden de volgende wer ken ten gehore gebracht; Fall River Overture, Aquarium, American Triptych, Moment for Morricone en The best of Stevie Wonder. Wij hopen u en uw familieleden, vrienden en kennisssen te mogen begroeten op dit gratis toe gankelijke concert op zondag 16 mei om 15.00 uur in de Broekhovense kerk aan de Broekhoven- seweg 4 te Tilburg. Riet van Ierland, Eugenie Hobbelen, Monique Wolfs, Ted Outmaeyer, Lia Biesheuvel, Marian van Dijk, Christien van Dijk en de 61(!)-jarige Annie van Esch presteerden zaterdagmiddag zelfs beter dan op de normale donderdagse biljar- tavond. Ja, oefening baart kunst, en na zo lang bezig geweest te zijn nog zo nauwkeurig ’dun’ te kunnen spelen is ’n hele prestatie. Trouwens, ook disc-jockey Marcel Oerlemans komt ’n kompliment toe, want hij stond de da- 1 De Windsurfvereniging Goirle organiseert op zondag 16 mei aanstaande bij de opening van het surfseizoen een Open Dag op de surfplas in Goir le (gelegen aan de kruising van de weg naar Pop- pel en de weg van Riel naar Goirle). Leden en niet-leden, jong en oud, zijn van har te welkom op deze dag. Tijdens deze dag vanaf 11.00 uur ’s morgens zal het bestuur aanwezig zijn en uitleg geven over de aktiviteiten van de vereniging. Tevens worden er op deze dag diverse aktiviteiten georganiseerd, waaronder gratis surfmstruktie op de wal door gebruikmaking van simulators of indien men wil, daadwerkelijk op het water. Gedurende de hele dag kunnen kopers en verko pers van tweedehands surfspullen terecht op een Zaterdagavond om 21.00 uur werden in ’n druk bezet café de laatste seconden weggeteld, en toen het slotsignaal kwam vielen de dames elkaar moe maar voldaan in de armen. Nadat ze elkaar ge lukgewenst en bedankt hadden bleven de tallo ze aanwezigen niet achterwege en feliciteerden ze de dames met de door hen geleverde prestatie. Mogelijk komt er nog ’n vervolg en wie weet pro beert men dit door hen gevestigde record zelfs in de toekomst nog eens te verbeteren. ’Moergestel-Nieuws’ wenst in ieder geval Riet, Eugenie, Monique, Ted, Lia, Annie, Christien en Marian van harte proficiat met deze schitte rende prestatie... dan ’n half uurtje rusten en daarna de keu over nemen. Op die manier speelden ze allemaal 48 partijen. Over belangstelling hadden ze zeker niet te kla gen. De gehele avond, nacht, morgen, middag en weer avond werden ze bijgestaan door echtgeno ten, vrienden, bekenden, familieleden of zomaar belangstellenden die kwamen kijken hoe de da mes zich hielden. Dat was de (voorlopige) opbrengst van de biljart marathon die de dames onderling hadden gehou den. Vrijdagavond deed burgemeester ter Veer daarvoor om 21.00 uur de ’opstoot’ in Café ,’t Centrum’. De bedoeling was dat de dames 24 uur aan één stuk zouden biljarten, dat wil zeggen: om beurten 2 dames ’n half uur spelen, 1 dame tel len en 1 dames schrijven. De andere vier konden De heer Schröder, voorzitter van het Kwartier van Oirschot, sprak vervolgens de jubilaris toe. Hij feliciteerde hem met zijn bijzonder langdu rig gildebroederschap en bood hem namens het kringbestuur een oorkonde aan. Burgemeester ter Veer was de laatste in de rij van sprekers. Hij prees Willeke met name voor zijn inzet al die jaren voor Gilde St. Catharina en fe liciteerde hem tot slot namens het gemeente bestuur. Hierna was er voor alle aanwezigen de gelegen heid om de jubilaris te feliciteren. Gildebroeders, collega’s gildebroeders van buiten Moergestel, fa milie en vrienden maakten daarvan graag ge bruik. Op gepaste wijze werd daarna het feest in Café ’De Klaore’ nog enkele uurtjes gezellig voortgezet... Uitslagen kompetitie week 18 Dames dinsdag: RC Waalwijk - Stokeind 1 Stokeind 2 - Raoktum 2 Woensdag jongens t/m 12 jaar: Pellikaan T2 - Stokeind 1 Damesdubbel donderdag: Stokeind 1 - TV Berkel-Enschot 6 Stokeind 2 - Raoktum 3 Hilten 3 - Stokeind 3 TV Berkel-Enschot 10 - Stokeind 4 Zaterdag jongens t/m 14 jaar: TC Alphen 1 - Stokeind 1 Gemengd junioren t/m 14 jaar: Stokeind 1 - Beekse Bergen 2 Zaterdag jongens t/m 17 jaar: Stobblek 1 - Stokeind 1 Zaterdag heren: Stokeind 1 - TV Riel 1 Fidote 4 - Stokeind 2 Stokeind 3 - TV Berkel-Enschot 5 Zaterdag heren 35 Stokeind 1 - LTV Haaren 2 Zaterdag gemengd senioren: Stokeind 1 - TV Biezenmortel 2 Zondag gemengd senioren: Bas Dongen 5 - Stokeind 1 Zondag senioren gemengd 35 Stokeind 1 - Udenhout 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13