Zondag 9 mei: Moederdag PERKPLANTEN dus 1e kwaliteit!!! Alstublieft moeder...! I Niet iedereen herkent smaak... Bloemen-verwendag voor moeders... F 1 uit eigen kwekerij TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 f 881 BLOEMISTERIJ ïim Willems Gast... Ouder... Centrale... Kiosk optredens Oisterwijk Oproep aan alle organiserende verenigingen van Moergestel I Van feest tot feest: Mei- Hemelvaart en Pinksteren Parochie-agenda Overleden Protestantse Gemeente Oisterwijk Jongerenviering Meimaand: Maria-maand MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 MEI 1993 PAGINA 2 Pasen is het belangrijkste feest van het jaar en kent daarom een voorbereidingstijd van veertig dagen (Veertigdagentijd) en een feestperiode van Zondag 9 mei om half twaalf kindernevendienst voor groep 5 en 6 onder leiding van Jan Geerts en Lian Hoeven. Woensdag: Raad voor Diakonie en samenkomst Werkgroep basisschool- katechese in het deke naal centrum. Vijfde zondag van Pasen Preek: Pastor H. van den Broek 8 - 15 mei 1993 ZATERDAG 19.00 uur: Jongerenviering met als thema: ’Welk beeld van Maria?’ Cornelis van den Meijdenberg e.v. Adriana van Gils; Jan de Kort e.v. Maria Jonkers; Wilhelmina Roozen; Lambertus Denissen e.v. Johanna van Kerkoer- le; Woutherus Hoosemans e.v. Christina Kete laars; Overl. ouders Hoosemans-Bruurs; Toos de Kruyf-van de Wouw; Bernard Willems e.v. Zus Brekelmans. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. 1ste Jgt Louis van Gils e.v. Adriana Ketelaars; Overl. fam. Bur gers; Marinus van de Ven e.v. Catharina Rijnen; Harrie Raaijmakers e.v. Jo Willems; Lucia van Haaren-Spaninks; Mgd Wilhelmus Denissen e.v. Anneke Groenen; Jgt Adrianus Wolfs e.v. Elisa beth Snoeren. 11.30 uur: Kindernevendienst groep 5 en 6. 1ste Jgt Marinus Bierkens e.v. Riek van Gestel; Adri van de Wouw; Antonius van der Sande, Marti- nus Kolen, Remco Aarts en Petra de Brouwer; Cornelis en Maria van Dijk-van Overdijk. DINSDAG: Mgd Martinus Smits e.v. Maria van Elderen; Engelbertus Ketelaars e.v. Maria Rij nen; Johanna Bekkers-van Hest; Overl. ouders Hoffmans- Brandts DONDERDAG: Mgd Adriana Mutsaars; Mar tinus van den Boogaart; Overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Piet Ketelaars e.v. Dien van Balsvoort; Gerard van Esch. Dinsdag 11.00 uur: Gouden Bruiloftsmis fam. Mutsaers-van Doormalen (K Ned AM) Vrijdag 14.00 uur: 40-Jarige huwelijksmis fam. van de Wouw-Op ’t Hoog. TILBURG, TELEFOON 013-421666. STMLMEUBELÊN INTERIEURADVIEZEN WOONACCESSOIRES WONINGTEXTIEL Eigen parkeerterrein t.o. showroom ALLÉÉN BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT I Maar toch, voor de mensen die gevoel voor stijl en klasse hebben is er Victor Boeren. Al bij het binnenkomen proeft u de klasse. En na een gesprekje ln*nt tl over tuigd. Goede smaak gaat nooit vervelen. SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: (04243) 1442 vijftig dagen (Paastijd). In de vijftig dagen van de Paastijd heerst er een vreugdevolle stemming in de liturgie. Het veelvuldig gebruik van het alle luia en het ’verbod’ in die periode te knielen en te vasten zijn er een uitdrukking van. Een feest periode van vijftig dagen na een belangrijk feest kenden ook de joden al, die na het feest van de ongedesemde broden op de vijftigste dag het ’we kenfeest’ (Pinksteren) vierden. In de vijftig dagen na Pasen kennen wij twee li turgische hoogtepunten: Hemelvaart en Pinksteren. Aan het eind van de vierde eeuw vierden de christenen op de vijftigste dag na Pasen Hemelvaart en Pinksteren tegelijkertijd. Elders ontstond in de kerk het gebruik om het feest van de Hemelvaart op de veertigste dag te vieren en op die dag is het ook gebleven. De re den daarvan is bijbels: ’Hij verscheen hun ge durende veertig dagen en sprak met hen over het Rijk Gods’ (Hand. 1,3). Aansluitend wordt er verhaald over de Hemelvaart van Jezus (Hand. 1,6- 11). In de late middeleeuwen ontstond het gebruik om de paaskaars -die vanaf Pasen bij iedere litur gische bijeenkomst brandde- na het evangelie van Hemelvaart te doven. Dit gaf gemakkelijk aan leiding tot misverstand, alsof de verrezen Heer na de Hemelvaart niet meer aanwezig was in zijn ge meente. Vandaag de dag brandt de paaskaars tot en met Pinksteren; met het eindigen van de Paastijd wordt dan ook de paaskaars gedoofd en in de doopkapel geplaatst. Pinksteren is altijd op de vijftigste dag gevierd. Het feest is in de loop der eeuwen wel van ka rakter veranderd. In de jonge kerk was het Pinksterfeest zeer nauw verbonden met het Paasfeest. In de Romeinse liturgie ontstond langzaam de tendens om deze steeds meer zelfstandig te maken en zo min of meer af te zonderen tot een feest van de zending van de heilige Geest. Dit ’afgezonderd’ zijn kan men nog steeds zien aan de rode gewaadskleur op Pinksteren. Het rood verwijst naar de vurige tongen bij het neerdalen op de heilige Geest (Hand. 2,3). Aangezien Pinksteren de feestelij ke afsluitingsdag van de Paastijd is, zou wit(goud) wellicht de eenheid van deze feeste lijke periode meer benadrukken. Op zondag 25 april is plotseling overleden me vrouw Adriana Lapien-Trompenaars. Zij was 59 jaar en woonde aan het Kruysackerplein 1 De gastoudercentrale van de stichting Kinderop vang Humanitas werkzaam onder andere voor de gemeentes Oisterwijk, Haaren, Moergestel, Berkel-Enschot en Üdenhout kan doorlopend nieuwe gast- en vraagouders inschrijven. Doordat wij vraag en aanbod zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen vragen we ook nu weer om nieuwe gastouders. Wij inventariseren de wensen en opvoedingsi deeën van de vraagouders en zoeken daar een gastouder bij die ongeveer dezelfde opvoedings- gewoontes heeft, zodat de verschillen voor een kind niet al te groot en tegenstrijdig zijn. Geheel vrijblijvend brengen wij vraag- en gastou ders met elkaar in kontakt. Mocht men besluiten om met elkaar verdere afspraken aan te gaan dan begeleiden wij het verdere verloop van de op vang, zoniet dan zoeken we nog even verder en zullen we de ouders een nieuw voorstel doen. De gastoudercentrale is er voor iedereen die op vang zoekt voor kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar of iedereen die in zijn of haar huis op een veilige en vriendelijke manier kinderen wil ont vangen. Uiteraard moeten de gastouders wel vol doen aan de door ons gestelde kriteria. U kunt met doorgaans zeer verschillende vragen bij de gastoudercentrale terecht, wilt U nog meer informatie of U aanmelden als gast- of vraagou- der bel dan naar: Gastouderconsulente: Lisette Rooymans, Hoogstraat 24, 5061 EV Oisterwijk. Telefoon: 04242-86452. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof wordt op dezelfde tijd als de dienst kinderdienst en jeugdkerk gehouden (dus om 10.15 uur). Tijdens de dienst is daar ook de crèche. Kerkdienst: In de dienst van zondag 9 mei a.s. gaat ds. Huting uit Valkenswaard voor. De dienst begint om 10.15 uur. Agenda: 7 mei 13.30 uur: Huwelijk van A. J. de Bruin en H.J.M. Groenland 8 mei: Kerkeraadsdag. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 8 en 9 mei: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 8 mei: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 zondag 9 mei: R. Rasenberg, Duifhuisweg 2a, telefoon 04242 - 86712 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 -19035. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Spreekuur patiëntenzorg: maandag t/m vrijdag 13.30-14.00 uur Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: maandag en donderdag 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-635530 (24 uur bereikbaar) Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdag ochtend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruis gebouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9,00-10,00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 12 mei: route west: v. Rijckevorsel- laan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Op zaterdag 8 mei om 19.00 uur is er weer een jongerenviering. Met als thema: Moeder Maria. Iedereen is van harte welkom om samen eens stil te staan bij Moeder Maria. Wees gegroet, Maria Voor mij bent U niet, die moeder die woont in een verre hemel. Zo bent U niet van mij. Voor mij bent U de Moeder, de Moeder van alle mensen, de Moeder die zich buigt over iedere nood en luistert naar klein en groot verdriet. U bent een Moeder, die de tranen van kinderen en de bitterheid van groten verstaat. U bent een Moeder, die de weg van uw kinderen gaat. Ook wanneer zij hun eigen weg gekozen hebben. U gaat de weg mee van lief en leed, de weg die wij mensen gaan. U bent de moeder, de moeder van mensen, van hen die eenzaam zijn en biddend wachten op een antwoord, op de thuiskomst van hun verlangen. Wees gegroet, Maria Zo bent U van mij en zo bent U van ons. En zo mogen wij U toch vragen: zegen ons. en bewaar al diegenen die ons zo lief zijn. Als vanouds geldt de meimaand als een maand om extra aan Maria te denken. In dit jaar, waar in wij als parochie extra aandacht aan het gebed geven, willen we tot gebed rond Maria samenko men op woensdag 12 mei a.s. om half acht in de kerk (zij-ingang). We bidden de rozenkrans, maar met een overweging van de z.g. ’geheimen’ van de rozenkrans vanuit de H. Schrift. St. POK i.o. (Stichting Promotie Oisterwijkse Kiosk) organiseert voor het derde seizoen muzie- koptredens. Deze vinden plaats van de eerste zondag van mei tol-en met de laatste zondag van september. De evenementen vinden plaats op De Lind te Oisterwijk. 9 mei: Budding Sound Big Band, onder leiding van P. van Campenhout aan vang 15.30 uur; 16 mei: Jongerenkoor Polyfonie aanvang 13.30 uur; 23 mei: Harmonie Orkest ’De Ouwe Hap’ lanvang 13.30 uur; 30 mei: Keyboard muziekschool Oisterwijk lanvang 13.30 uur. Zoals u ongetwijfeld uit eigen ervaring weet kost het organiseren van een evenement veel tijd. Er moeten taakverdelingen worden opgesteld, uit nodigingen worden verstuurd, sponsors gezocht, enzovoorts. Kortom, er komt heel wat bij kijken. Helaas komt het voor dat het een en ander daar bij over het hoofd wordt gezien, zoals het tijdig aanvragen van E.H.B.O.-ers. Wij willen u er nogmaals op attent maken dat het aanvragen van E.H.B.O.-ers minimaal 3 weken voor het evenement dient te gebeuren. U kunt hiertoe uw schriftelijk verzoek indienen bij mevrouw L. van de Loo, De Stappert 56. De ervaring leert dat het erg moeilijk is om op (te) korte termijn mensen te vinden om te posten, omdat zij immers zelf al afspraken hebben ge maakt. In het ergste geval zou dat kunnen be tekenen dat wij aan uw verzoek niet kunnen voldoen. Wij hopen op ieders medewerking. Bestuur E.H.B.O.-vereniging Moergestel. SF 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 2