Thuiszorg Midden-Brabant Dan deze sticker. Of deze. Klachten tegen ongewenst reclamedrukwerk gaat nieuw vaccin toedienen DRINKWATER VOOR DE DERDE MID SIMAVI GIRO 300100 |<pj NIEUWS Deur voor kapelletje I. 01 IV l 1 7 '"21— 4. w :e Thuiszorg Midden-Brabant gaat vanaf 1 juli 1993 een nieuw vaccin toe dienen tijdens de consultatiebureaus in het gehele werkgebied. Een vac cin dat zuigelingen beschermt tegen één van de veroorzakers van hersen vliesontsteking en andere ziekten, namelijk de zogenaamde Hib- bacterie. Huis-aan-huisblad Stickers De gevolgen van een Hib-infectie Bescherming Met ingang van het voorjaar 1993 is in Nederland de Code Verspreiding Ongeadresseerd Reclamedrukwerk van kracht geworden. Middels die co de zijn landelijk stickers ingevoerd tegen ongewenst reclamedrukwerk. Deze stickers zijn in het gemeentehuis aan de ontvangstbalie gratis te ver krijgen. Klachten Reclamedrukwerk Dorps-zeskamp ’93 De Hib-bacterie Natuurlijke weerstand Wie wel en wie niet? Géén I Dngeaclresseerd g 11 rek/amecintkvvt^ I Ja* Wél Huis aan Huis bladen Géén ongeau reklamedruV géén 3INA ij MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 5 MEI 1993 PAGINA 13 Wlf HELPT ONS OM ongewenst is utefc Si: Mi Er is maar één remedie: het aanleggen van meer putten, pompen en eenvoudige waterleidingen. Maar als wij niet eerst de geldkraan openen, blijft het bij mooie plannen. Help daarom SIMAVI. Wij zorgen er voor dat uw geld in een put verdwijnt. Niet in een bodemloze put, maar in eentje die een bron van geluk wordt. Op maandag 26 april jongstleden is er door de fir ma TBH-timmerwerken uit Moergestel een deur aangebracht bij het kapelletje aan de Oisterwijk- seweg. Het parochiebestuur hoopt dat hiermee het vandalisme nog verder teruggedrongen kan worden en dat een herhaling van de brand zoals die vorig jaar plaats vond kan worden voorko men. Het is een mooie deur geworden die alleen ’s avonds en ’s nachts dicht zal zijn, maar toch is het natuurlijk ontzettend jammer dat dit soort maatregelen nodig is. Veel mensen in ontwikkelingslanden kampen met de gevol gen van langdurige droogte. En als ze wél water hebben, dan is het vaak vervuild of besmet met bacteriën en parasieten. De ge volgen zijn rampzalig. Zo sterft ruim de helft van de kinderen voor hun vijfde jaar als gevolg van het ontbreken van schoon drinkwater. Spruitenbosstraat 6,2012 LK Haarlem - Telefoon: (023) 31 80 55 dernemersverbond een aantal begrippen nader omschreven. Onder reclamedrukwerk wordt verstaan: ’ieder drukwerk dat geheel of gedeeltelijk uit reclame bestaat, uitgezonderd huis-aan-huisbladen’. Onder reclame wordt in deze code begrepen: ’iedere openbare aanprijzing van goederen, dien sten of denkbeelden’. Reclame kan ook betekenen: ’het vragen van diensten’. Ongeadresseerd reclamedrukwerk is volgens de code: ’reclamedrukwerk en/of samples die gra tis huis-aan-huis worden verspreid zonder ver melding van adres (of postbus) en woonplaats van de ontvanger.’ ’Samples’ zijn goederen of monsters van goede ren, die worden verspreid zonder daarvoor eni ge tegenprestatie te verlangen. Een huis-aan-huisblad bevat naast reclame en eventueel meer algemene informatie, ook voor minimaal 10% nieuws uit het eigen versprei dingsgebied. Hierdoor onderscheidt het huis- aan-huisblad zich van de overige bladen. Met op zet is gekozen voor het relatief lage percentage van 10%. Veel huis-aan-huisbladen blijken aan een hoger percentage niet te kunnen voldoen. Het woord ’Nee’ is op elke sticker in fel oranje, het woord ’Ja’ is in gifgroen afgedrukt. De ove rige letter zijn wit en de achtergrond van de stic ker is zwart. Er zijn twee soorten stickers. Deze staan hierbij in zwart-wit afgedrukt. In Nederland maken per jaar ruim 700 jonge kin deren een ernstige Hib-infectie door. Bij onge veer 350 kinderen uit zich dit in een hersenvlie sontsteking. Twee procent van deze kinderen overlijdt hieraan. Negen procent heeft ernstige restverschijnselen, zoals doofheid, geestelijke of lichamelijke achterstand. De Hib-vaccinatie biedt voldoende bescherming tegen de door de Hib- bacterie veroorzaakte ziek ten. Deze vaccinatie beschermt echter niet tegen alle gevallen van hersenvliesontsteking op de kin derleeftijd. Er zijn immers ook andere ziektever wekkers die hersenvliesontsteking kunnen ver oorzaken. Als ongevraagd ook ’N GOED PLAN DE GROND U kunt kiezen uit twee stickers. De ene is be doeld om bezorgers te laten weten dat er geen on gewenst reclamedrukwerk en ook geen huis- aan- huisbladen in de brievenbus mogen worden ge gooid. De andere sticker maakt duidelijk dat men geen prijs stelt op ongeadresseerd reclamedru kwerk, maar dat er wel huis-aan-huisbladen in de brievenbus mogen worden gestopt. Als er toch iets in de brievenbus wordt gegooid, terwijl u een sticker op de bus heeft geplakt, dan is er een mogelijkheid om daartegen te reageren. In dat geval kunt u namelijk schriftelijk een klacht indienen bij de afzender of bij de versprei der van het materiaal. Deze is verplicht om de klacht te onderzoeken en u binnen vier weken te antwoorden. De afzender is de zaak van wie de folder is, of de uitgever van het huis-aan-huis blad. Op verzoek moet de afzender naam en adres van de verspreider bekendmaken. Wordt een ingediende klacht niet binnen de vier weken of niet naar uw tevredenheid afgehandeld, dan kunt u vervolgens terecht bij de Stichting Reclame Code. Deze stichting is gevestigd aan de Paasheuvelweg 15, 1105 BE Amsterdam Zuid- Oost en draagt er zorg voor dat de code wordt na geleefd. In de Code Verspreiding Ongeadresseerd Recla medrukwerk hebben de Stichting Stuurgroep Reclame, de Raad voor het Filiaal- en Grootwin kelbedrijf, het Koninklijk Nederlands Ondeme- mersverbond en het Nederlands Christelijk On- En op zondag 16 mei een tennistoernooi in spor thal ’De Kemmer’ te Oirschot van 14.00 tot 17.00 uur. (Vooral degenen die zich opgegeven hebben bij ’coach’ Jos, mogen deze datum zeker niet verge ten!) KPJ-Moergestel organiseert op zondag 13 juni een Dorps-zeskamp, op ’t terrein gelegen bij ’Het Draaiboompje’. Teams bestaande uit 4 dames en 4 heren 1 co ach (allen boven de 16 jaar) kunnen zich opge ven: telefonisch bij: Wim, tel: 3938; Judith, tel: 1262. Of schriftelijk bij: KPJ-Moergestel Dorps- zeskamp 1993; Postbus 77; 5066 ZH Moergestel. Inschrijfgeld 25,- per team. IN TE BOREN. Na een week gesloten te zijn geweest, is D’n Tob op vrijdag 7 mei weer gewoon open. We houden toch^ 3^ een or'S*nc'e ’Club-avond’. Jij komt Dus tot ziens in D’n Tob! Vanaf 20.30 uur ben je van harte welkom. 0p 6 juni wordt er een toemooien-dag gehouden !n Hulten. Degenen die mee willen voetballen, kunnen zich opgeven bij John, tel: 1471. Dit moet wel voor 25 mei gebeuren. Wees er snel bij want er kunnen maximaal 5 personen meedoen. Hib (haemophilus influenzae type b) is een bac terie die leeft in de keel-/neusholte en zich van mens tot mens verspreidt via aanhoesten en nie zen. De Hib-bacterie kan vooral bij zuigelingen tussen 6 en 12 maanden verschillende ernstige ziekten veroorzaken, zoals hersenvliesontsteking, gewrichtsontsteking, beenmergontsteking De eerste drie maanden zijn zuigelingen be schermd door afweerstoffen van de moeder. Daarna moet het kind zelf antistoffen tegen Hib maken. Hib-ziekten komen dan ook het meest voor in de periode tot vier jaar. Op de leeftijd van vier jaar hebben de meeste kinderen voldoende natuurlijke weerstand tegen Hib opgebouwd. Hib-vaccinatie heeft dan geen zin meer. Kinderen, geboren op of na 1 april 1993, krijgen op de leeftijd van 3, 4, 5 en 11 a 12 maanden een Hib-vaccinatie. Deze vaccinatie wordt tegelijk gegeven met de D(K)TP-vaccinatie, maar wel als een aparte prik. Dit voorjaar kunnen ouders, in dien gewenst, hun kinderen die voor 1 april 1993 zijn geboren ook laten inenten tegen Hib-ziekten. Zij dienen daartoe contact op te nemen met de huisarts voor nader overleg. De kosten voor de vaccinatie en het bezoek aan de huisarts zijn ech ter voor rekening van de ouders.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13