Thea Vermeulen in concert tLAü{hlr^badpakken k en bikini’s -10% korting! I ïl V r,< ’Crescendo’ maakt van koffieconcert een sfeervolle aangelegenheid Bovendien: I Tijdens de Jaarmarkt diverse speciale aanbiedingen op onze marktkraam! ■r Volle bak in Muziekcentrum Eindhoven Bekijk het eens van een andere kant... Deze week: Hartstichting Week! ‘BO'E'TI'EK Waardig afscheid van Koos ten Berge Dorps-zeskamp ’93 '5 2 Woningzoekendenspreekuur Heren ’Cantare’ uit Vught Gemeenteraadsvergadering Hinderwet Algemeen Plaatselijke Verordening Diversen Jaarmarkt Van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Tot zondag bij... Boetiek Bonita Rootven 9, 5066 AT MOERGESTEL I PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 APRIL 1993 Toch indrukwekkend, een uitverkochte zaal (1200 mensen) in de imposante Frits Phi lips concertzaal in Eindhoven met als middelpunt onze dorpsgenote Thea Vermeu- len-Peek. I ...Blijft zingen als bas... Elke eerste maanda uur; ingang aan de ...Terecht middelpunt... Natuurlijk brengen drie grote meewerkende ko ren de nodige aanhang mee, doch uit applaus en aandacht was toch af te leiden dat het ’haar’ con- Ze komen weer aan uw deur, onze enthousiaste dorpsgenoten met de welbekende bus van de Ne derlandse Hartstichting. Zet uw hart en beurs open en geef voor dit goed en ’hart’nodige doel! ’HART’lijk dank! Namens de Nederlandse Hartstichting GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: van de maand van 19.00-20.00 □oosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 a.s. Maandag 3 mei kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speci •- ale ’Woningzoekendenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimteveror- dening, puntensysteem, woningzoekendenlijst of algemene vragen met betrekking tot huisvesting dan bent u van harte welkom. Na de pauze was er een optreden van de Vught- se Zangvereniging ’Cantare’. Met vlotte melo dieën uit de jaren zestig werd tot meezingen uit genodigd. Dirigent en arrangeur Michel de Veer kan menig ’hit tot een aardige koorklank bren gen, wat door de zangers en zangeressen met stem en dans tot uitdrukking werd gebracht. Albert van der Werf huidskleur heeft en om die reden anders bena derd wordt. Al van jongs af aan worden we opgevoed met het idee dat we ons moeten onderscheiden van de an der. Betere cijfers op school, een betere baan, een mooier huis. We willen ons graag onderscheiden van de ander. Soms gebeurt dat jammer genoeg ten koste van de ander. De laatste tientallen jaren is onze samenleving veel meer divers geworden dan vroeger. Mensen uit allerlei verschillende landen, van allerlei ver schillende werelddelen, wonen samen met ons in Nederland. Al deze mensen hebben hun eigen cultuur, hun eigen gewoonten. Niet al deze zijn bij ons bekend en niet altijd begrijpen wij de ach tergrond van deze gebruiken: waarom doet iemand dit wel of dat juist niet. Hierin ligt vaak al een begin voor een probleem, want onbekend maakt soms onbemind. Daarnaast beschouwen sommige mensen de komst en aanwezigheid van buitenlanders ook als een bedreiging; raak ik straks mijn baan kwijt ten gunste van iemand an ders?; krijg ik straks geen overlast van mijn nieu we (buitenlandse) buren met hun andere gebrui ken en gewoonten? Met de prikken die we deze maand plaatsen wil len we proberen begrip te vragen voor mensen met andere gewoonten en gebruiken, voor men sen die anders zijn dan uzelf bent. Dat hoeven uiteraard niet altijd mensen te zijn met een ande re huidskleur. Dat kan ook iemand zijn met een andere leefstijl, iemand die homofiel is, iemand die er heel anders uitziet dan we gewend zijn. In een multi-raciale samenleving als Nederland kunnen we samen leven als we proberen wat meer begrip te tonen voor elkaar, is we het eens van een andere kant te bekijken. Donderdag 29 april is er om 19.30 uur weer een openbare raadsvergadering in het gemeentehuis. De agenda omvat 20 punten en een van die pun ten is de mogelijke vaststelling van het ’Groen- structuurplan Moergestel’. INA6 kt H Gezellig zingen en bovendien prestaties leveren is de motivatie van ’Crescendo’. Alles wordt serieus aangepakt, ook een koffieconcert hoort daarbij. Zelfs is het dé gelegenheid om afscheid te nemen van een dirigent, die in volkomen wisselwerking tien jaar lang het koor op een hoog niveau kon handhaven. Waardering over en weer vlak voor de pauze van het koffieconcert accentueerde weer eens dat een huwelijk harmonieus uit elkaar kan gaan. Tot het werkelijk op is blijft Koos ten Berge zingen bij de bassen. Op 13 april is bouwvergunning verleend voor: - het verbouwen van de boerderij aan het Stoks- ke 1. - Een sloopvergunning is verleend voor het pand Oirschotseweg 28. Op 13 april is positief gereageerd op de melding tot: - het bouwen van een garage en het plaatsen van een dakkapel aan de woning Hopveld 18. Vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: - A. van de Wouw, Donkhorst 5 te Moergestel, voor een melkrundvee- en jongveehouderij, varkensmesterij en schapenhouderij annex mestopslag, voor de inrichting Donkhorst 5; - P. Dirkx, Oirschotseweg 40 te Moergestel, voor een schapen- en jongveehouderij en var- kensfokkerij annex mestopslag, voor de inrich ting aan de Oirschotseweg 40. - Ontheffing is verleend voor het gebruik van een geluidsinstallatie tijdens de 12e Internatio nale Omloop 't Molenheike op 22 mei 1993. - Het recht op de marktstandplaats van de heer Koops te Bunschoten is vervallen. Met een gemotiveerde dirigent en een bezielen de pianiste in de persoon van Margreet Brinkman kan een programma, zoals dat door ’Crescendo’ op zondag 25 april werd gegeven niet meer ka pot. Echter nu al is te zien en te horen dat ver sterking bij de mannen (tenoren, waar zijn jul lie?) nodig wordt. De mannen die er staan zijn nog volledig capabel voor een goede uitvoering, doch een minimale bezetting is al in gevaar. De huidige prestaties lijden daar nog niet onder, ster ker nog, de door Koos ten Berge toegevoegde operakoren brengen bij het koor een zichtbaar toenemend muzikaal genoegen teweeg. cert was. Wederom was het een initiatief van Mannekoor ’La Renaissance’ uit Tilburg om met haar troetelkind voor het voetlicht te treden en de andere ’adoptief ouders’ Souvenir des Montag- nards’ uit Tilburg en de ’Brabantzangers’ uit Eindhoven zaten meteen in het complot. Als out sider mocht de beste tenor uit Nederland Adri- aan van Limpt meedoen. Zo’n outsider is het echter ook weer niet! Thea heeft meerdere ma len met hem samengewerkt en hij is Brabander in hart en nieren. Voor de pauze lag het accent op de opera met af wisselend de ’Souvenir’ en de ’Brabantzangers’ in de hoofdrol en als begeleider van de solisten. Het leeuwedeel was voor Thea, maar ook de ko ren en Adriaan kregen de zaal geboeid aan hun voeten. Na de pauze was het een gedeeltelijke herhaling van het presentatieconcert van Thea’s CD hier in onze eigen kerk. Nu waren er frag menten uit ’My Fair Lady’ aan toegevoegd en kreeg het concert een apotheose in het koor ’Brü- derlein’ uit ’Die Fledermaus’, wat zij ook reeds deed in het carnavalsconcert 1992 in Moergestel met ’Crescendo’. Als verrassend toegift werd in drukwekkend het ’Amigos Para Siempre’ van de Olympische Spelen ten gehore gebracht. Albert van der Werf Op 2 mei wordt in ons dorp weer de traditione le Jaarmarkt gehouden. Dit evenement heeft een zeer grote aantrekkingskracht op bezoekers uit de verre omgeving. Reden voor het organisatiecomité en het gemeen tebestuur om na te gaan hoe het grote verkeer saanbod van voertuigen op een andere manier ge regeld kan worden dan in voorgaande jaren. Er is besloten om de bebouwde kom op een drie tal plaatsen af te sluiten voor het gemotoriseerde verkeer, te weten: - Schoolstraat, hoek Scheerman; - Tilburgseweg, hoek Akkerweg; - Oirschotseweg, hoek Heiligenboom. Het parkeren van auto’s zal door de organisato ren geregeld worden. Gedeelten van de volgen de wegen worden hiervoor benut: - Oirschotseweg, vanaf Heiligenboom tot hoek Stappen; - Oisterwijkseweg/Industrieweg; - Scheerman/Bosstraat. Bewoners binnen het afgesloten gebied krijgen een pasje, op vertoon waarvan men dit gebied kan bereiken. Voor kerkgangers uit het buitengebied zal ook een pasjesregeling getroffen worden. De organisatie neemt deze pasjesregeling voor haar rekening. Het organisatiecomité is op 2 mei bereikbaar onder telefoonnummer 2564. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 13 apnl 1993 zijn on der andere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Steeds vaker lezen we in de krant over inciden ten en onlusten tegenover buitenlanders. Mensen met een andere huidskleur worden lastig geval len, soms zelfs mishandeld en in een aantal geval len zijn zelfs doden gevallen. Eigenlijk wordt iedereen in zijn leven regelmatig geconfronteerd met discriminatie. De een omdat hij rood haar heeft, iemand anders is dik en wordt daarmee geplaagd of daarom genegeerd, weer iemand anders gedraagt zich anders dan de rest van de familie of de andere bewoners in de straat. We noemen dit alleen geen discriminatie. Daarvan spreken we pas als iemand een andere KPJ-Moergestel organiseert op zondag 13 juni een Dorps-zeskamp, op het terrein gelegen bij ’t Draaiboompje. Teams bestaande uit 4 dames en 4 heren 1 co ach (allen boven de 16 jaar) kunnen zich opge ven: Telefonisch bij: Wim, tel: 3938; Judith, tel: 1262. Of schriftelijk bij: KPJ-Moergestel Dorps- zeskamp ’93, Postbus 77, 5066 ZH Moergestel. Inschrijfgeld 25,00 per team. WIE DISCRIMINEERT 15 EEN ZWARTKIJKER Sprik van de week samen werken aan een gezond bestaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7