Geslaagde openlucht-modeshow Koninginnedag weer bol van activiteiten PV Over Berg en Dal Gehandicapten kijken uit naar Truck Tour Tilburg Brief van Theo Raaijmakers CLOWN I f 1 5^? I Vrij tac- na.- Ire- Jj aast kde snel enu Offi- wijk. Ider leen «Is nde 50 :Ca- Route Truck Tour Oproep aan de jeugd van Moergestel Woningzoekendenspreekuur Expositie edelsteenfotografie Algemeen plaatselijke verordening Diversen Van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Ook dit jaar weer ‘Oranjeoptocht’ BEKIJK HET EENS VAN EEN ANDERE KANT r MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 21 APRIL 1993 PAGINA 7 I Bre- t 18 s ien !erk- Maandag 12 april (Tweede Paasdag) organiseerde ’n aantal aan de winkeliers ’n openlucht modeshow. Deelnemers Stoer Elegant Mode, Huidverzcrgingsinsti- ank- aak ans- ,En- »m- lefe- TO), loice smn Mo is en jerst :met vice' Bre- 2 ki euw rien- zaak ody- sids- loer- aad- lisch 245. rt de ver- Dlek- «6 i iur atiek ),tet. jwe- top- erk- Dost sorte dag- ir(= iden rken nsti- Zaterdag 10 april jongstleden hadden onze dui ven een afstand van circa 137 kilometer af te leg gen, lossingsplaats Houdeng. In Moergestel wer den door 10 liefhebbers totaal 187 oude duiven ingemand. In het Samenspel Oisterwijk en om streken namen in totaal 919 duiven deel aan dit Vitesse concours. Gelost om 09.30 uur bij een matige zuiden wind bereikt de eerste duif in Moergestel haar thuishok om 11.06.39 bij L. van de Branden, Krijtestraat. Leo behaalt hiermede zijn tweede overwinning van het nog zo korte sei zoen in de vereniging. In het Samenspel is het goed voor de tiende prijs. Verenigingsuitslag Houdeng 10 april 1993: L. van de Branden, K 1, 5, 10, 23 (13 mee) Th. Colsen 2, 7, 8, 9, 11, 13, 15, 20, 27, 38 (24 mee) L. van Boxtel 3, 4, 21, 34, 45,46 (30 mee) L. Heeffer 6, 18, 30, 41 (8 mee) L. van de Branden, R 12, 26,37,40,42 (18 mee) H. Schepens 14, 16, 19, 28, 31, 33, 35, 36, 44 (35 mee) A. Damen 17, 25, 29 (9 mee) L. Keimes 22, 32, 39, 43 (24 mee) L. van de Ven 24 (6 mee) Verenigingsprijs gewonnen door A. Damen. Een greep uit deze: - Optreden van clown ‘Perpino’ met zijn ballon nenshow; - Poppentheater ‘de Witte Lelie’ met ‘de Trol- lenkoning’; - een foto-zoek-wedstrijd georganiseerd door ’t Kwartierke’; - optredens van de straatorkesten ‘Dinges’ en ’d’Ambiejans*. Natuurlijk is ook de disco dit jaar niet vergeten. Zowel aan de jongere als de oudere jeugd is hier bij gedacht. En wie zich te oud voelt voor de disco kan zich ’s avonds vermaken in ,’t Draaiboompje’. Van af 20.30 uur is hier iedereen welkom voor een groots ‘Oranjebal’. Volgende week een uitgebreid programma-over- zicht. Voor ruim tweehonderd lichamelijk en/of ver standelijk gehandicapten uit Tilburg en directe omgeving, kan de tijd niet snel genoeg gaan. Als het aan hen lag was het vandaag al zondag 25 april. Want dat is voor hen een ware feestdag: de dag waarop zij met hun begeleider(ster) plaats mogen nemen in een van de 220 cabines van de trucks, die worden ingezet voor de zesde Truck Tour Tilburg. Vanuit die bijzondere positie maken zij een rit over een met zorg uitgekiende route door een deel van het Brabantse land. Tijdens de voor gaande edities waren de glunderende gezichten en dankbare reacties een duidelijk bewijs, dat de Stichting Truck Tour Tilburg, met de jaarlijkse recreatieve tocht midden in de roos heeft ge schoten. Als de Rijkspolitie geen limiet van 220 voertui gen zou hebben voorgeschreven, zouden nog veel meer gehandicapten aan de tocht kunnen deelne men. Want aan belangstelling van bedrijven (voornamelijk uit de transportwereld) en chauf feurs is geen gebrek. Als het aan hen lag, kon het dubbele aantal gehandicapten de tocht wel mee maken. Bedrijven staan als het ware in de rij om (belangeloos) materieel en brandstof te ’leveren’, terwijl chauffeurs diensten ruilen om van de par tij te kunnen zijn. Vele bedrijven doen bovendien nog letterlijk een duit in het zakje om het finan ciële plaatje rond te krijgen. Elk jaar trekt de Truck Tour Tilburg steeds meer belangstellenden langs de route, die de deelne mers, tot hun groot plezier, enthousiast toe zwaaien. In Moergestel ziet de route er als volgt uit: Bak- sevenweg - Tilburgseweg - Akkerweg (10.50) - Schoolstraat - Kerkstraat - Raadhuisstraat - Oirschotseweg. Het passeren van de colonne, die met een snel heid van 40 kilometer per uur rijdt, neemt onge veer 45 minuten in beslag. Beste mensen van Moergestel, Eindelijk komt er dan weer eens een berichtje vanuit Bolivië. Hopelijk gaat alles daar in Moer gestel en Nederland een klein beetje naar wens. Hier wel in elk geval, al is het wel een druk leven. Ik wil allereerst heel graag hartelijk bedanken voor alles wat jullie voor ons hier doen. Onder andere ook nog voor de Driekoningenaktie, al is dat dan wel laat; dank aan de M.O.V., aan alle koningen en koniginnen, iedereen die gezongen heeft, allen die bijdroegen op financiële manier, en iedereen die zich op wat voor manier dan ook heeft ingezet op die dag. Heel erg veel dank!! Ik heb een paar van de originele liedjes ontvangen, hartstikke leuk!! Ook aan vele anderen dank, die ons tussendoor helpen; zoals ik al zo vaak heb ge zegd, er is geen tijd om naar iedereen te schrij ven, en dus moet het dus maar op deze manier gebeuren. Mijn dank is er in elk geval niet min der om, en we proberen steeds het geld zo goed mogelijk te besteden. Er zijn daarvoor hier in elk geval voldoende mogelijkheden. De laatste paar weken zijn we druk bezig geweest met een klein meisje dat al een dag of tien niet had kunnen lopen; het is een zusje van een van de kinderen hier, een meisje van een jaar of ze ven. Ze kwamen er, zoals zo vaak gebeurt, na tuurlijk weer te laat mee hier aan. Enfin, ze is toen al vrij vlot geopereerd, maar een duidelijke diagnose hebben we nogal even op moeten wach ten. We hebben een heleboel onderzoeken laten doen -wat gelukkig hier dan kan- en uiteindelijk is er uitgekomen dat ze osteomyelitis heeft ge combineerd met tuberculose, en het zit zo rottig in haar heupgewricht, dat ze er bijna niet bij kun nen komen. Ze is nu opgenomen in een andere kliniek, en ze zal daar mischien wel een jaar moe ten blijven. Ik ken gelukkig de directeur van die kliniek, een oud-medestudente van de Rooi Pan nen, maar er zal toch nog wel een groot deel van de onkosten betaald moeten worden. Daar gaat dus al weer een berg geld in zitten. En dat is dan nog iemand die met hier in huis woont, niet of ficieel bij het programma hoort; maar heel vaak komen er ook familieleden hier, en in een geval zoals dit moet er toch geholpen worden natuur lijk. Voor mezelf ben ik er ook wel van overtuigt dat de beste vorm van een beetje hulp bieden ligt op het gebied van onderwijs en gezondheid. Je kunt misschien allerlei andere dingen doen, maar gezondheid en onderwijs is iets wat voor het le ven van waarde is. Enfin, voor het meisje zullen we wel een of ander potje moeten vinden/open- breken. Haar familie is ook al niet geïnteresseerd, en het zal erg afwachten zijn hoe goed ze straks uit die kliniek zal komen; er is al blijvende schade volgens de doktoren. Ook ben ik druk geweest en nóg met een jongere die in de gevangenis zit en die er van wordt beschuldigd dat hij, samen met een broer, zijn vader vermoord heeft. Dat is ook zo, maar de situatie in de familie was echt ver schrikkelijk en, volgens de verhalen van allerlei mensen, was de vader een bruut. Enfin, deze jon gen heeft nu al meer dan een jaar in de gevange nis gezeten zonder dat zijn proces is afgewerkt, en daar zijn we nu iets aan aan ’t doen. De rech ter is heel aardig en wil eigenlijk wel helpen om die jongen vrij te krijgen, want in de gevangenis leert ie ook niet veel goeds. Maar wij moeten wel zorgen dat de getuigen op komen dagen en zo; de laatste keer was er maar één van de vier getuigen, dus dat schiet niet erg op; en de rechter die er nu is gaat binnenkort met pensioen en je moet maar weer afwachten hoe een volgende er over denkt, dus we hebben niet zoveel tijd. Maar zoals met zoveel dingen hier, er gaat veel tijd overheen voordat er echt iets gebeurt. Gelukkig zit die jon gen in een gevangenis in een dorp, want in een stad zou het nog veel erger zijn. Dit zijn zo maar een paar indrukken van een paar dingen die zo de afgelopen dagen/weken hebben gespeeld, en het is echt onmogelijk om in een korte ruimte zo als deze een volledig beeld te geven. Maar ik wil de toch niet langer wachten met schrijven, ook al om gewoon iedereen weer eens een keer te bedan ken en te groeten vanuit Bolivië. Ik hoop de vol gende keer weer wat meer te kunnen vertellen over San Vicente en het werk dat er gebeurt. Nogmaals heel erg veel dank aan iedereen, de al lerbeste wensen en veel hartelijke groeten!! Theo Raaijmakers Na het grote succes van vorig jaar doen we weer een beroep op jeugd van Moergestel. Onderdeel van het feest is weer de Oranje-optucht. Deze be gint direct na afloop van de spelletjes. Wij vragen je dan ook weer: je fiets, kar, step, driewieler of wat voor vervoermiddel ook, te versieren in de kleuren oranje of rood-wit- blauw. Doe dit vast de dag ervoor want de spelletjes be ginnen al om 10 uur. Op de basisscholen zal versierings-materiaal worden uitgereikt door het Oranje comité. Diegenen die buiten Moergestel op een basisschool zitten, kunnen versierings materialen gratis afhalen bij Mevr. Trees Verhoe ven, Burg Maeyerstraat 21, Moergestel. Mocht je er zelf ook nog kleurrijk uitzien dan is het na tuurlijk helemaal te gek. Samen met de spelle- tjeswedstrijd, zijn er vanzelfsprekend ook weer een aantal prijzen ter beschikking gesteld voor het kleurrijkste vervoermiddel. Dit jaar worden alle vervoermiddelen door een jury bedoordeeld en ’s-middags vindt de prijsuit reiking plaats voor het mooiste vervoermiddel. We rekenen op jullie hoor...! Samen maken we er weer een fantastisch kleurrijke optocht van. a.s. Maandag 3 mei kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speci ale ’Woningzoekendenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimteveror- dening, puntensysteem, woningzoekendenlij st of algemene vragen met betrekking tot huisvesting dan bent u van harte welkom. Van 22 april tot en met 16 juni is in de biblio theek van Moergestel een foto-tentoonstelling over het fascinerende binnenste van edelstenen te zien. De foto’s zijn gemaakt door mevrouw Wilma van Opstal, edelsteendeskundige uit Tilburg. Zij raakte vanaf de eerste blik door de micro scoop onder de indruk van de wonderlijke vor men en kleuren van insluitels in edelstenen. Het ontdekken van sporen die de natuur miljoe nen jaren geleden achtergelaten heeft is voor me vrouw van Opstal steeds een nieuw avontuur en ze vindt het een uitdaging om deze beelden vast te leggen. Want elke edelsteen verlangt een aan gepaste microscooptechniek om zijn eigen karak teristieke kenmerken in detail te kunnen weerge ven. Vooraf aan het fotograferen van bijvooor- beeeld een diamant, een vuuropaal of een Aqua marijn is Wilma van Opstal uren bezig met het zoeken naar de juiste belichting, compositie en kleurstelling. U kunt kennismaken met deze nieuwe vorm van edelsteenfotografie (uniek in Nederland) tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De bibliotheek is geopend op maandag en vrijdag van 15.00 tot 20.00 uur, op dinsdag en donder dag van 10.00 tot 12.30 uur en van 15.00 tot 17.30 uur en woensdag van 14.30 tot 17.30 uur. Tot ziens in de bibliotheek. - het bouwen van een garage/berging/schuilge- legenheid voor 1 paard achter de woning de Voorbeemt 1; Op 6 april 1993 is positief gereageerd op de mel ding tot: - het bouwen van een tuinhuisje aan ’t Vunder- ke 20; - het slopen en opnieuw bouwen van een berging aan de Kerckackerstraat 8; - het bouwen van een berging aan de Burg. Poortstraat 8; - het aanbouwen van een berging aan de Burg. Poortstraat 18; - Een verzoek tot het houden van een kledingin- zameling is geweigerd; - Besloten is de tijdelijke standplaats op de week markt van V.O.F. Oma Bolte’s Hanengrill niet om te zetten in een vaste standplaats; - Kennis is genomen van de brief van het S.B.M. inzake de woningbehoefte prognose 1991 tot en met 2002. Hiervan mededeling te doen aan de commissie Ruimtelijke Ordening, Huisvesting en Gebouwen; - Besloten is het beleid inzake verkoop woning wetwoningen niet te wijzigen. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 6 april zijn onder an dere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Op 6 april 1993 is bouwvergunning verleend voor: - een verhoging van de kap op het bijgebouw Heiligenboom 12; Als de weergoden een beetje willen mee werken, staat Moergestel 30 april weer echt op zijn kop. Na de onverwacht grote opkomst tijdens de ‘Oranjeoptocht’ van vorig jaar, zal deze dit jaar ongetwijfeld een van hoogtepunten worden op Konin ginnedag. Naast de traditionele programma-onderdelen zo als de oud- hollandse spelletjes op het Audacia- terrein en de bingo voor de ouderen in ‘Den Boo gaard’, zal ook dit jaar het St. Jansplein er weer feestelijk uitzien. Er zijn veel activiteiten ge pland. en nabij de Raadhuisstraat gevestig- tuut Aphrodite, Ligtvoet Nimco Schoenen, Omnium Sport en PVS Meubelen waren zeer tevre den over het resultaat. prik van de week samen werken aan een gezond bestaan i O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7