natuurlijk 5.95 8.00 LOGISCH Chris van Raak Moergestel i Aphrodite lï KETELAARS BRILLEN I c Boeket roosjes WATERBEDDEN Moergestels School- voetbaltournooi Terra Cotta 20% korting! Chrysanten Uitnodiging informatie-avond groenstructuurplan Concours Hippique van P.C. ,’t Wit Paardje’ Haghorst JAN MICHIELS /L Tijdens koffieconcert a.s. zondag in ’Den Boogaard’ ’Crescendo’ neemt afscheid van haar dirigent Koos ten Berge Na ’n periode van ruim 10 jaar neemt Gemengde Zangvereniging ’Cres cendo’ afscheid van haar dirigent Koos ten Berge. NA 8 WOENSDAG 21 APRIL 1993 - 18e Jaargang - Nr. 760 v.a. TELEFOON 013 - 434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 6 en 13 mei aanstaande: Ook voor verhuur van tafels en stoelen!!! ALS DE MATRAS MET JE MEELEEFT Marktkramenverhuur C. VAN DIJK Kerkstraat 16, Moergestel 04243 - 3612 tx CD ff CD O DAT JE BETER SLAAPT h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z en V.G.Z.) Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 J STBEKH TpP ™^BED HAAREN m MOERGESTEL ji Huidverzorgingsinstituut *i Op latere leeftijd Blijft ’Crescendo’ trouw... Koffieconcert a.s. zondag Aan het einde van het koffieconcert dat ’Crescendo’ zondag 25 april a.s. samen verzorgt met de Vughtse Zangvereniging ’Cantare’ zal, op eigen verzoek van de heer Ten Berge, de dirigentenstok op passende wijze wor den overgedragen aan zijn opvolger Danny Pais. WATERBEDDEN Zondag a.s. bent u om 12.15 uur van harte wel- KS -7'-» Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Uit de bijzonder grote aanwas van jeugdleden bij S.V. Audacia is gebleken dat in Moergestel het jeugdvoetbal enorm leeft. Dat bracht de jeugdcommissie van S.V. Audacia op het idee om een schoolvoetbaltoumooi te gaan organiseren voor de drie Moergestelse basisscho len. Er werden contacten gelegd met de ouderraden en de schooldirekties en al gauw bleek dat er ook vanuit de scholen vee) belangstelling bestond. Binnen één week hadden maar liefst 145 kinde ren zich aangemeld. Inmiddels wordt door de jeugdcommissie van S.V. Audacia ijverig gewerkt om de teams samen te stellen en de poules in te delen. S.V. Audacia zal trachten zoveel mogelijk bege leiding te vinden voor het grote aantal teams. Ook ouders die zich als begeleider willen opge ven zijn natuurlijk van harte welkom. Zij kunnen hiervoor contact opnemen met Rien Smits, tel. 2127. De scholen worden op korte termijn ingelicht over de samenstellingen van de teams in de pou- le-indelingen. Bloemsierkunst 2 bossen Uit diverse perspublicaties, alsmede via de gemeentelijke informatiekrant en tijdens de georganiseerde gemeentelijke groendag op 27 maart jongstleden, heeft u kennis kunnen nemen van het ’Groenstructuurplan Moer gestel’. In dit plan wordt het gemeentelijk beleid verwoord met betrekking tot het openbaar groen. Met name gaat de aandacht uit naar het in de toekomst op ecologische en natuurlijke wijze beheren van ons dorps- groen. Wij zijn er ons terdege van bewust, dat u zich als inwoners van Moergestel betrokken voelt bij het beheer van de groene ruimte om ons heen. Graag willen wij u in de gelegen heid stellen blijk te geven van deze betrok kenheid. Wij nodigen u dan ook van harte uit tot het bijwonen van een informatie-avond op maandag 26 april aanstaande om 20.00 uur in Den Boogaard. Na een openingswoord door de burge meester, zullen tijdens deze bijeenkomst in leidingen worden verzorgd door wethouder P. Gerlach en de heer M. Vastenhout van adviesbureau Nieuwland. Vervolgens bie den wij u graag de gelegenheid tot het stel len van vragen en het maken van opmer kingen. Het ’Groenstructuurplan Moergestel’ ligt vanaf heden voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis bij de sector Grondgebiedza- ken. Het gemeentebestuur van Moergestel KOMFORTABEL GEZOND kom en overtuig jezelf Op 25 april organiseren rijvereniging en pony club uit Haghorst een concours voor de ponyrui- ters. Maar liefst 700 combinaties zullen hieraan deelnemen. Zij verrijden het programma volgens een nieuw systeem: alle dressuumummers worden volgens een vast tijdschema verreden. Het voordeel hiervan is dat de uitslagen voor dit onderdeel al tijdens de parade beschikbaar zijn. Het programma voor de ponyruiters: 9.30 - 12.00 uur Individuele dressuur; 10.00 - 14.30 uur Springnummers; 12.00 - 14.00 uur Dressuur voor 8- en 4- tallen; 14.30 uur Demonstratie door een 4-tal Belgische Koudbloeds; 15.00 uur Officiële opening en massa-parade; 16.00 uur Bestgaande rijpony. Na de parade zal het onderdeel springen worden voortgezet. De demonstratie van de koudbloeds belooft iets bijzonders te worden, maar ook een parade van 700 combinaties zal een fraai gezicht zijn. Het concoursterrein ligt aan de Beerseweg te Diessen. I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgaveen redaktie: Buro '76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond kom in ’Den Boogaard’ om te komen luisteren en kijken naar dit bijzondere concert. De toe gang is uiteraard gratis en bij binnenkomst biedt ’Crescendo’ u graag ’n kopje koffie aan. Koos ten Berge nam in januari 1983 op 57-jarige leeftijd de dirigeerstok op zijn beurt over van zijn voorganger Elmo Arrias. De heer Ten Berge had zich toen nog maar pas bekwaamd in het dirige ren. Op 52-jarige leeftijd was hij aan de Muziekschool Oisterwijk afgewezen voor de dirigentenoplei ding. Volhardend als hij was echter, hij wilde ab soluut dirgent worden, meldde hij zich aan als ’hospitant’. Dat wil zeggen: hij mocht wel de leerstof volgen, maar er zou aan hem verder geen aandacht worden geschonken. Na drie maanden echter had men zijn tomeloze inzet bij de oplei ding ontdekt en werd hij alsnog als volwaardig leerling toegelaten. Van de aanvankelijke 21 kan didaten bleven er uiteindelijk slechts 8 over, waaronder de heer Ten Berge. Het diploma haalde hij vervolgens Cum Laude. Al vanaf z’n negende jaar trouwens is de heer Ten Berge bezig met muziek. Getuige de liefde voor muziek van zijn vrouw en kinderen bewijst dat ook in zijn latere leven deze hobby hem altijd zeer heeft gefascineerd. En nog... Want vond de heer Ten Berge dat het tijd werd om het roer bij ’Crescendo’ over te doen aan een (veel) jongere dirigent, het zingen kan hij niet laten. Zijn en thousiasme voor de muziek in het algemeen en voor ’Crescendo’ in het bijzonder zullen daarom niet verloren gaan, want Koos heeft zich spon taan aangemeld om bij ’Crescendo’ te blijven zin gen. Voortaan zien we hem dus wekelijks op de repetitie tussen al zijn muzikale vrienden met wie hij tien jaar lang zo fijn mocht samenwerken en ook ’n aantal suksessen mocht binnenhalen. De onder zijn leiding altijd drukbezochte repetities getuigen van een goede band tussen het koor en haar dirigent en daar zal Koos ten Berge onge twijfeld nog lang met plezier aan terugdenken en over napraten... Het concert van zondag, 12.15 uur in ’Den Boo gaard’ zal bestaan uit twee gedeeltes. Voor de Dirigent Koos te Berge 'in aktie' tijdens de repetitie... pauze kunt u luisteren naar ’Crescendo’ is ’n af wisselend programma dat muziek bevat van o.a. Johann Strauss, Ludwig von Beethoven en uit de musical ’West Side Story’. Na de pauze is dan de beurt aan de Vughtse Zangvereniging ’Cantare’ die ’n selectie zullen brengen van muziek uit de zestiger jaren. Tel- kenjare kiest dit koor voor ’n ander thema. En dit keer brengt zij dus het publiek a.s. zondag terug naar de tijd van pettycoats, scooters en juke-boxen. Q.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1