EN pj NIEUWS /coubng j6.98 Slagerij Ketelaars BV SPAARBANK De ambachtelijke slager! G 3.00 2.95 NMS 7 ar Luik-Bastenaken-Luik n De Moergestelse afdeling ’De Heizen’ LET OP! Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst Dorps-zeskamp ’93 >bv Mevr. H.B.J. Vermeer- v.d. Hengel Hogendriesplein 9 je Aan alle K.B.O. leden, 55 ers en geïnteresseerden .■.’omroep brabant V olleybaltournooi samen Van 15 april tot 1 mei 1993. V) De NMS, de bank die u kent. 1 Hoge rente. Vast en zeker. Uw NMS-agent: 5066 BL MOERGESTEL telefoon 04243 -1693 len D Worstebrood Ronder rookvlees WO gram Algemeen Plaatselijke Verordening Diversen Zondag 25 april open dag bij Omroep Brabant in Tilburg Pasen bij de Bevers van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Malse magere runderlappen of braad vlees Q QR Hamburgers 1 (1(1 Gek. schouderhaml C(1 100 gramI«UU Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 PAGINA 3 postbus 108 - 5600 ac eindhoven beden! Adres: Naam team: com- 'OOR UW /3 3.0. r Woonplaats: Telefoon: Tot ziens bij Hans de Brouwer op 20 april. Hans de Brouwer, Gerard de Kort, Joost Emmen. Op vrijdag 16 april ’Spellenavond’ in D’n Tob. Er zijn dan een aantal spelletjes aanwezig waar je je aan kunt wagen. En tevens vindt de bespre king plaats van de spelen voor de zeskamp. Vanaf 20.30 uur ben je van harte welkom. Tot ziens in D’n Tob! Dat gaat naar Den Bosch toe Jaaaaa, op zaterdag 17 april gaat het KPJ-uitstap- je naar Den Bosch toe! Het vervoer is voor de leden GRATIS. Maar ben je geen lid van de KPJ, maar wil je wel mee? Dat kan. De kosten bedragen dan 10,00 per per soon. Dus tot ziens op zaterdag 17 april! We vertrekken om 20.30 uur vanaf het St. Jans- plein. Zondag 16 mei Tennis-toernooi in sporthal ’De Kemmer’ te Oirschot van 14.00 - 17.00 uur. Kosten 5,00 per persoon. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus... Opgeven bij ’coach’ Jos, tel: 2817. KPJ-Moergestel organiseert op zondag 13 juni een Dorps-zeskamp, op het terrein gelegen bij ’t Draaiboompje. Teams bestaande uit 4 dames en 4 heren 1 co ach (allen boven de 16 jaar) kunnen zich opgeven bij: Wim, tel: 3938; Judith, tel: 1262. Inschrijfgeld: 25,00 per team. U kunt natuurlijk ook een briefje schrijven naar het volgende adres: KPJ-Moergestel Dorps- zeskamp ’93, Postbus 77, 5006 ZH Moergestel. Wel/geen koud buffet: Aantal personen: Recreanten Nieuwelingen Dit formulier opsturen naar Gerard Poppelaars, Raamackerstraat 7, Moergestel. Het formulier moet voor 30 april binnen zijn. meldt xir eer 135930 127593 16 april dag wijk 6,5% bij een looptijd van 5 jaar vast. Bij een looptijd van 1 jaar vast 6,25% Bij een looptijd van 2 jaar vast 6,3 Bij een looptijd van 3 jaar vast 6,4% Minimale inleg 1.000,- Got 0* met onto# ilNAl 6 stuks melding tot: - het plaatsen van een dakkapel op de woning De Werft 24; - het plaatsen van een aanbouw aan de woning De Looijakker 64. - Een collectevergunning is verleend voor de pe riode 3 tot en met 9 oktober 1993, t.n.v. Ne derlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren te ’s-Gravenhage. - Besloten is de regeling personeelsbeoordeling, beoordelingsreglement 1993 en beoordelings formulier in het kader van de hoorbepaling toe te zenden aan de vakorganisaties, waarna de finitieve besluitvorming kan plaatsvinden; - Besloten is de bestemming ’Bedrijven’ in ’Kantoren’ voor Raadhuisstraat 5-7 vast te stel len en de bestemmingswijziging ter goedkeu ring in te zenden aan Gedeputeerde Staten; - Besloten is de weekmarkt in verband met Ko ninginnedag eenmalig te verschuiven naar don derdag 29 april 1993 van 13.30 tot 17.00 uur; - Besloten is de commissie Ruimtelijke Orde ning, Huisvesting en Gebouwen advies te vra gen inzake het opgestelde voorontwerpplan Oistelvoirt ’93; - Het college deelt Gedeputeerde Staten mee dat tegen de ontgronding op het perceel, ka dastraal bekend D 1432 en D 1515, plaatselijk bekend Heuvelstraat 20, planologisch geen be zwaren bestaan. Bij deze nodigen wij U uit voor een bijeenkomst, op donderdag 22 april 1993, om 9.30 uur in Den Boogaard (Postelzaal). Agenda: 1Opening voorzitter; 2. Resultaat wervingsactie (A. Jonkers); 3. Aktiviteiten, en wat er mee samenhangt, door afgevaardigde Raad Welzijn Ouderen; 4. Kennismaking voorzitter activiteiten missie; 5. Voorlichting Jaap de Groot van Physique; 6. Voorlopige vormgeving aktiviteitengroep; 7. Benoeming 2 afgevaardigden als commissielid in het bestuur K.B.O. 8. Rondvraag; 9. Sluiting. Wij vertrouwen erop, dat deze bijeenkomst door veel leden 55+ en andere belangstellenden zal worden bijgewoond. Namens K.B.O., commissie 55+ers. ’Een kijkje in de radiokeuken’ Op zondag 25 april staan de deuren van alle studio- en redaktieruimte’s van Omroep Bra bant aan de Enschotsestraat 244 in Tilburg weer wagenwijd open voor de traditionele open dag. Tussen half 11 ’s morgens en 4 uur ’s mid dags is iedereen welkom die een keer een kijk je wil nemen bij een modern radiostation óf bij de ’eigen’ omroep. En natuurlijk zorgt Omroep Brabant voor de nodige omlijstende activiteiten en programma’s. Zelf de felicitaties en groeten doen, rechtstreeks in de uitzending, dat blijkt elke keer een enorme trekpleister voor veel bezoekers te zijn. Tussen 11 en 12 uur kan dat in een speciale uitzending van het dagelijkse felicitatieprogramma ’Van har te’. Waarbij de Waalwijkse presentator Hubèrt Mol voor deze keer geassisteerd zal worden door de Vlaamse medewerker van Omroep Brabant, Paul van Zummeren uit Oud- Turnhout. Ieder een die op zondag 25 april iemand te feliciteren heeft of gewoon de groeten wil doen, moet tijdens de uitzending in studio 3 zijn. Tussen 12 en 2 uur wordt vanuit studio 1 recht streeks een feestelijk ’Open Dag-programma’ uitgezonden, gepresenteerd door Marcel Bol- sius uit Hilvarenbeek en Els van Gorp uit Berkei-Enschot. In dat programma onder meer MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 APRIL 1993 v speciale gasten die voor elke luisteraar van Omroep Brabant bekend zijn. Weerman Johan a Verschuuren uit Aarle-Rixtel zal persoonlijk het weer in Midden-Brabant komen voorspel len, terwijl vanuit Drunen Frank van de Streek komt vertellen hoe het wekelijkse consumen tenprogramma ’De Heerlijkheid’ gemaakt wordt. Beheerder Frans Kapteijns van het Bezoeker scentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten zal aanwezig zijn om uit te leggen hoe hij aan zijn grote liefde voor de natuur is gekomen. André van Dongen, presentator en geestelijk vader van het programma ’Prikbord’ komt naar Tilburg om te vertellen waarom dit vraag- en aanbodpro- gramma zo populair is geworden dat elke dins dagmiddag Omroep Brabant bijna onbereikbaar is door de vele telefoontjes. Muziek hoort natuurlijk bij een radioprogram ma en daarvoor heeft Omroep Brabant twee even verschillende als boeiende ’acts’ uit Til burg uitgenodigd. ’Bejaardenpop’, zo noemen het Tilburgse trio de ’Zwoelie Troelies’ hun muziek. Tussen half 3 en half 4 ’s middags zal als extra at tractie ook nog een aflevering van het wekelijk se consumentenprogramma ’De Heerlijkheid’ worden opgenomen. Deze opname wordt op woensdag 28 april tussen 4 en 5 uur uitgezonden. Presentator Frank van de Streek zal in dit pro gramma onder meer aandacht besteden aan ty pisch Brabantse streekgerechten zoals de Bra bantse Broeder uit Udenhout en regionale bier brouwers. De inwendige mens wordt op deze open dag niet vergeten. Koffie, thee en ranja worden na tuurlijk door Omroep Brabant aangeboden, ter wijl het Nederlands Visbureau met een comple te Hollandse viskraam aanwezig zal zijn om iedere liefhebber gratis een echte Hollandse Nieuwe te laten proeven. De open dag van Om roep Brabant 25 april wordt alleen in de studio in Tilburg gehouden. De Enschotsestraat ligt tussen het NS- Plein en de Ringbaan Oost. 2 Weken voor Pasen vonden de bevers een brief van de paashaas en een mand gekochte eieren in de kampvuurkuil. In de brief stond dat de paas haas ziek was geweest en daarom geen tijd meer had om deze eieren te beschilderen. De bevers vonden het leuk om alvast de paashaas te helpen met het beschilderen van deze eieren. Na onge veer één uurtje had elke bever 2 eieren be schilderd. De paashaas was zeer tevreden met de mooi be schilderde eieren. De paashaas stuurde afgelopen week daarom een brief maar elke bever. In de brief stond dat de paashaas zaterdag eieren zou verstoppen op de trimbaan. Afgelopen zaterdag verzamelden de bevers dan ook op de trimbaan. Hier zagen we inderdaad de paashaas met zijn hulpje rondspringen. Ze hadden voor alle bevers een ei met een mandje eromheen verstopt. Na nog wat plezier gemaakt te hebben op het par cours werden alle bevers om 12.00 uur weer op gehaald. We hebben momenteel een kleine wachtlijst voor nieuwe bevers. Kinderen van 5, 6 of 7 jaar die bij de bevers willen kunnen zich opgeven bij: Suzan ne Helmons, tel. 2339, Petra van Haaren, tel. 4066. Het open jeugd- en jongerenwerk ’t Kwartierke uit Moergestel organiseert op zaterdag 3 juli aan staande een gezellig volleybal tournooi op het sportcomplex van Roef! Iedereen kan zich hiervoor opgeven. Een volley balteam bestaat uit 5 personen 1 reserve en eventueel 1 coach. In het team moeten minstens 2 personen van het andere geslacht zitten (bijvoorbeeld 4 mannen, 2 vrouwen, of 4 vrouwen en 2 mannen). Na het toumooi is er voor het geïnteresseerde een koud buffet, ’s Avonds is er een feestavond in een tent met een optreden van een band. Het inschrijfgeld bedraagt 5,00 per persoon, (voor het koud buffet is er een ander prijs, vraag dit eerst aan). Hebt u zin om mee te doen? Vraag dan een deelname formulier aan bij Gerard Poppelaars, tel. 04243-2346 of vul onderstaande bon in. Naam: Andere artikelen handelen over Het Mussengilde te Helvoirt en een oude molensteen, teruggevonden in de Kampina. Ook het onderwijs te Haaren wordt onder de loep genomen, terwijl P. Wuisman de reacties verwerkt op een vroegere vraag naar namen van huwe lijksjubilea en naar de zogenaamde ’bange bruiloft’. Voorjaar! Alles en iedereen ontwaakt uit een die pe winterslaap. Dit is de laatste jaren steeds weer te merken aan de grote aantallen sportfietsers die, als de temperatuur even boven de tien graden komt, Neerlands wegen als een zondvloed over spoelen. De fietsen blinkend als nieuw en de cou reurs gestoken in supersnelle strakke wielerout- fit wel of niet voorzien van felgekleurde sponsor- of merknamen, komen ze alleen, of in groepen tot wel 50 man/vrouw sterk, ook door Moergestel gedaverd. Deze beelden roepen dan ook ieder jaar bij ondergetekenden weer beelden op van de monstertocht Tilff-Bastogne-Tilff, waarbij zo’n 8000 wielersporters zich een dikke 200 kilome ter bergop en bergaf door de Belgische Ardenn- nen verplaatsen. Dit jaar vindt dit gebeuren, evenals vorige jaren, plaats op 1ste Pinksterdag, dus 30 mei aanstaande. Wielerliefhebbers, heb je behoefte te kijken waar de grens van je kunnen ligt of willen de echte klimmers eens wat anders dan de Vinkenberg, kom dan op dinsdag 20 april om 21.00 uur naar Café-Rest. H. de Brouwer waar wij weer zullen proberen tot afspreken te komen om gezamenlijk deel te nemen aan dit wielerspektakel en van eerste Pinksterdag weer een sportieve feestdag te maken. Zoals steeds is het nummer goed geïl lustreerd en voor niet-leden verkrijg baar ad 7,- bij de Spar, Rootven te Moergestel en bij boekhandel Oister- wijk in de Kerkstraat te Oisterwijk. In het nieuwe kortelings verschenen nummer van ’de Kleine Meijerij’ het kwartaalschrift van de Heemkundek ring, besteedt R. Severijns, oud- Moergestelnaar, aandacht aan de tot 1933 zelfstandig gebleven afdeling ’de Heizense gemeinte’ te Moergestel. Hij gaat hierbij vooral in op juridische aspecten van zo’n afdeling. Daarnaast wordt door J. Becx en W. de Bakker aandacht besteed aan oude teruggevonden papieren betreffende de familie Becx, een geslacht dat in Moergestel een rol van betekenis heeft gespeeld. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 30 maart 1993 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot bet treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Op 30 maart 1993 is bouwvergunning verleend voor: - het uitbreiden van een woning aan de Ko renstraat 36. Op 30 maart 1993 is positief gereageerd op de 500 gramWbwW perstukI.UU

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 3