I .....bij ons zéker geen toeval!!! SLAGERIJ Zoekertjes... IIP PRETTIGE PAASDAGEN! T i. Stoelentocht Oirschot Ned. Vereniging Slechthorenden TGV in ’t Tref te Hilvarenbeek IS N Collecteweek 1993 Nationaal Fonds Kinderhulp Instuif bij Bridgeclub Rian Schildersgroep ’Nuances’ exposeert in Oude Kerkje Twee lezingen in De Lightbergh JL urg Hoe Zoekertjes insturen? FRJF’* Kerkstraat 10, Moergestel, Telefoon 04243-1262 gif PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 APRIL 1993 Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Bij de tocht over 100 kilometer is halverwege een rustpauze ingelast. De gehele route is met duide lijke pijlen aangegeven, en U ontvangt bovendien bij inschrijving nog een routebeschrijving. U kunt voor beide afstanden inschrijven bij café G. Willems, in de Rijkesluisstraat vlakbij de markt in Oirschot, waar U tevens voldoende parkeergelegenheid vindt. De landelijke collecte Kinderhulp (voorheen: Nationaal Fonds Kinderbescherming) zal in 1993 worden gehouden in de week van 18 tot en met 24 april. Tijdens deze collecteweek zullen onge veer 30.000 collectanten op pad gaan om voor het fonds zoveel mogelijk geld bijeen te brengen. Er zijn in Nederland tienduizenden kinderen die, om wat voor reden dan ook, niet thuis kunnen wonen. Die kinderen groeien op in tehuizen, in ternaten of pleeggezinnen. Ze worden daar door gaans met liefde omringd, maar voor dingen die kleur aan hun bestaan kunnen geven, zijn de be staande overheidssubsidies vaak ontoereikend. Kinderhulp is er om in zulke situaties een hel pende hand te bieden. Zonder op zoek te gaan naar ’schuldigen’ en zonder te letten op ras, ge zindte of nationaliteit, zet het fonds zich in om het leven van die kinderen met minder kansen in Nederland op te fleuren. De mate waarin Kin derhulp dat kan blijven doen, is voor een groot deel afhankelijk van de opbrengst van de jaarlijk se collecteweek. Er wordt vrijwel overal gecollecteerd. Voor wie de collectant desondanks ’mist’ is het natuurlijk ook altijd mogelijke en bijdrage over te maken op gironummer 40 40 40 ten name van Kinderhulp, Deventer. Voor nadere informatie: Nationaal Fonds Kin derhulp, Brinkpoortstraat 32, 7411 HS Deven ter, tel: 05700 - 11899 of: Joke Doornen, de Stappert 18, Moergestel, tel. 2560. Het gaat goed met de pas opgerichte bridgeclub Rian. De belangstelling is groot en groeit nog steeds. Op veler verzoek wordt er vanaf komende dins dag overgegaan op een ’Instuif voor beginners en gevorderden. Tegen betaling van twee gulden per keer - dat geldt natuurlijk niet voor de mensen die al con tributie betaald hebben - is elke bridgeliefhebber iedere dinsdag van 13.00 uur tot 16.00 uur wel kom, in café restaurant De Beurs. Voor meer informatie kunt u iedere dag na 18.00 uur bellen. In het Paasweekend 10-11-12 april aanstaande ex poseert de Schildersgroep ’Nuances’ in het Oude Kerkje in Middelbeers. De groep bestaat uit Rina Bontenbal uit Valkens- waard, Bert van Eert en Jos van der Sangen uit Best, Maria Inzingcr en Francien van de Vijfeij- ke, beiden uit Eindhoven. Het is voor de derde maal dat deze groep in het Kerkje exposeert. Onder zeer grote belangstel ling heeft de groep zich in 1989 voor de eerste maal gepresenteerd. De verscheidenheid aan aan gepaste technieken is groot: naast olieverf en aquarel worden acryl, pastel en gemengde tech nieken aangewend. De werken die op deze ten toonstelling tentoongesteld worden zijn zeer re cent en tot stand gekomen onder leiding van di verse gastdocenten. Een boeiende en gevarieer de tentoonstelling die een bezoek aan het Oude Kerkje zeker de moeite waard is. Het Kerkje is op zaterdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur op Paaszondag en maandag van 11.00 tot 17.00 uur. Het Oude Kerkje is gelegen aan de Willibror- dusstraat 25. De entree bedraagt 1,50 per persoon, kinderen 50 cent. Zaterdag zal de Train a Grande Vitesse kort om de TGV ’t Tref aandoen. Deze Tilburgse vijf- mans formatie omschrijft haar muziek zelf als flo- werpowerpunk, deze omschrijving is treffend. TGV heeft in de loop der jaren een eigen stijl ont wikkeld die gekenmerkt wordt door psychedeli sche rock met punkinvloeden. De muziek heeft een haast bezwerend effect op het publiek. TGV is de laatste maanden bezig met een indruk wekkende opmars in de Nederlandse pop-scene, wat resulteerde in lovende kritieken in toonaangevende bladen als ’Oor’ en ’Music Ma ker’. Hun laatste demo ’Attitude’ werd vorige maand, door het blad 'Music Maker’ gekozen tot Demo van de Maand. Ook heeft de VPRO al in teresse getoond voor deze Tilburgse band. De verwachting bij ons is dat het optreden van TGV in ’t Tref weleens het hoogtepunt van het seizoen zou kunnen worden. Dus kom zaterdag naar ’t Tref. Het optreden begint om 22.00 uur, de zaal is van af 21.00 uur open en de entree bedraagt slechts 5 piek. Op maandag 12 april, 2e Paasdag organiseert R&TC de Pedaleur uit Oirschot haar jaarlijkse stoelentocht over de afstanden 100 of 40 kilome ter. Bij vele toerders staat deze tocht jaarlijks op hun toerprogramma, en wordt nu dan ook al voor de 15e keer georganiseerd. U kunt voor de tocht over 100 kilometer inschrijven van 8.00 tot 9.00 uur en voor de tocht van 40 kilometer van 8.00 tot 10.00 uur. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren den afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdag 15 april aanstaande, aanvang 20.00 uur. Op deze avondbijeenkomst is er een lezing ’Pro ject slechthorende en dove kinderen in Polen’ door mevrouw Ria Vugts en de heer D. van der Kloet. Tevens kunt u op deze avond uw gebruikte boor toestellen inleveren voor de kinderen in Polen. Iedereen is van harte welkom zowel leden als niet leden. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2 te Tilburg. Voor nadere inlichtingen hierover: de heer Smits, tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). Wie belangstelling voor één van de lezingen heeft is van harte welkom. Op Tweede Paasdag, 12 april 1993, om 14.00 uur spreekt de docent natuurgeneeskunde Gemma van de Griendt over ’Bij benadering: kon takt met je gids’. Zij zal ingaan op de verschillende manie ren die het mogelijk maken de aanwezigheid en de steun van ieders innerlijke gids te ervaren en vruchtbaar te maken. Zij sluit daarmee aan bij de groeiende belangstel ling voor geestelijke hulpbronnen waarin een gids zich kan manifesteren en geeft in het bijzonder toelichting op de psychosynthese van Assogioli. Op vrijdag 23 april 1993, om 20.00 uur, houdt Frans Versteynen, docent boeddhistische medi tatie, een lezing met dia’s over het boeddhistische levensrad onder de titel ’De kringloop van ons gekonditioneerd bestaan’. Het Tibetaanse le vensrad is een afbeelding die ongeveer vijfhon derd jaar vóór Christus door Sakayamuni Boedd ha werd getekend. In alle boeddhistische kloos ters wordt ze gebruikt bij de uitleg van de boed dhistische levensfilosofie. De ’twaalf schakels van afhankelijk bestaan’ tonen de kringloop die de vrijheid van mensen beperkt; de afbeelding laat ook zien hoe de konditionering kan worden door broken om vrij te zijn. Informatie en aanmelding: De Lightbergh, Eind 19, 5076 TD Haaren, tel. 04117-2455. PAASBEST VLEES..... KETELAARS NA 6 52 os <52

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7