T4 I Audacia-nieuws Open Dag H.S.V. De Rietvoorn omroep brabarrt Moergestelse clubkampioenschappen I Fotowedstrijd van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Algemeen plaatselijke verordening Diversen S.V. Roef! Korfbal Korfbal bij Roef! is hardstikke leuk! Audacia voldoet aan sportieve plicht AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Audacia Cl met dank aan NOAD kampioen! Wandelen met gidsen in 17 natuurgebieden van Het Brabants Landschap PAGINA 13 2 postbus 108 - 5600 ac eindhoven H.S. vt 18.00 J I N 12.00 12.00 12.00 12.30 12.30 11.30 10.00 11.30 10.00 4-6 8-2 Wandelaars wordt aangeraden een fototoestel mee te nemen en foto’s mee te nemen van de na tuur. De beste foto’s kunnen opgestuurd worden naar de studio’s van Omroep Brabant. Een des kundige jury zal de foto’s beoordelen en in de maand mei tentoonstellen in het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg. Voor de jeugd tot twaalf jaar is er nog een speciale wedstrijd georganiseerd. Deelnameformulieren voor die jeugdwedstrijd, zijn op Tweede Paasdag verkrijgbaar bij de stands van het I.V.N. en Bra bants Landschap. (Otnroep Brabant, maandag 12 april, (Tweede Paasdag) tussen 12.05 en 14.00 uur). van de maand van 19.00-20.00 Joosterlaan. 4-4 3- 2 1-1 6-4 4- 0 1-0 1-5 6-2 4-2 6-0 ten het, donderdagavond heeft hij hiervoor spe ciaal gereserveerd. Ook op de jaarmarkt van 2 mei aanstaande is on ze vereniging vertegenwoordigd. Samen met onze voorzitter, de alom bekende Jac ques Stroucken, zal Bart ook hier aanwezig zijn met een kraam. Ofschoon reeds voor meerdere attracties is gezorgd, hebben zij toch nog een ver zoek aan alle leden. Heeft U hengelsportartikelen staan die U niet meer gebruikt en die nog in redelijk goede staat verkeren, schenk deze dan aan onze vereniging. Tijdens de jaarmarkt kunnen wij deze dan ver kopen. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze jeugd, een goed doel dus. U kunt deze spullen afleveren bij Bart Klijsen, Past. Janssenstraat 18, Moergestel. Bij voorbaat dank voor Uw medewerking. 3-4 6-2 2-0 Aanwezig: 13.15 11.30 11.45 4-5 1-2 1-1 1-2 1-3 10-10 8-7 s GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag v uur; ingang aan de Kli KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 Uitslagen: Audacia 1 - Uno Animo 1 Audacia 2 - Jong Brabant 2 Nevelo 3 - Audacia 3 Taxandria 7 - Audacia 4 Sarto 6 - Audacia 5 Audacia 6 - Taxandria 9 Tuldania 4 - Audacia 7 Audacia 8 - Spoordonkse Boys 7 RKC 5 - Audacia 9 Audacia 10 - Vessem 5 7-0 2-12 0-10 11-2 0-4 4-1 3-1 0-4 Aanwezig: 8.30 10.00 9.30 9.30 11.00 11.00 11.00 11.00 In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 23 maart zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. - op 23 maart 1993 is vergunning verleend voor het slopen van een biobed aan de Hild 15; - ontheffing is verleend tot het houden van een huis-aan-huis pennenactie in de week van 5 april aanstaande, ten name van Judo- vereni ging St. Jan Moergestel; - een collectevergunning is verleend voor de pe riode 22 tot en met 28 augustus, ten name van De Nederlandse Lever Darm Stichting te Breukelen; - 2 verzoeken tot het houden van een kledingin- zamelingsactie in het jaar 1994 zijn op grond van het toewijzingsbeleid geweigerd; - muziekvergunning is verleend ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Den Boogaard op 26 en 27 juni aanstaande, ten name van Ontmoetingscentrum Den Boogaard; - muziekvergunning en tijdelijke verkeersmaa tregel is verleend ten name van Ontmoetings centrum Den Boogaard ter gelegenheid van: - Veronica’s Zomertruck op het St. Jansplein op 9 juli 1993; - Zomercarnaval op het St. Jansplein op 24 juli 1993. - Besloten is het ’Groenstructuurplan Moer gestel’, na advies van de commissies Openba re Werken Natuur en Milieu en Financiën en Belastingen, ter vaststelling aan te bieden aan de gemeenteraad; - ingestemd wordt met de offerte van Bureau Nieuwland tot verdere uitwerking van het ont werp tuin Graaf van Urselschool; - Besloten is de raad via de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken voor te stellen tot aanwij zing van Wethouder L.L.A. Loosveld als lid en wethouder P. Gerlach als plaatsvervangend lid in het algemeen bestuur van Welstandszorg Noord-Brabant. Uitslagen: Recreanten: Roef! - Zigo Mono’s: EDN - Roef! Pupillen: Roef! - Rosoio Aspiranten: Roef! - Rosoio 3 Junioren: Roef! - Rosoio 3 Senioren 1Boskant 2 - Roef! Senioren 2: Boskant 3 - Roef! 2 Het Paasweekend zijn alle teams vrij! Boskant 2 - Roef!10-10 Na een omweg kwamen we in Boskant aan. We begonnen de wedtrijd met volle moed. We ston den op een gegeven moment met 1-5 voor, maar dit was slechts van korte duur. De rust gingen we in met 7-6. Na de rust werd het nog spannend: wie zou er winnen? Een kwartier voor tijd werd het 10-10 en deze stand werd behouden. Het was een spannende wedstrijd. Groetjes, Senioren 1 Programma zaterdag 10 april: Gilze 2 - Audacia 2 Programma 2e Paasdag 12 april: Hieronymus 1 - Audacia 1 (vrs.) Audacia 2 - NOAD 2 Hieronymus 2 - Audacia 3 (vrs.) Velocitas ’31 - Audacia 5 Audacia 6 - VOAB 6 (vrs.) VOAB 7 - Audacia 7 (vrs.) Audacia 8 - Hieronymus 5 (vrs.) VOAB 5 - Audacia 9 (vrs.) Audacia 10 - Hieronymus 7 Audacia - Uno Animo4-4 In een van de leukste wedstrijden van het seizoen liet Audacia zien dat er wel degelijk kwaliteiten aanwezig zijn om hogerop te gaan voetballen. Er bestond een gerede kans dat de gasten uit Loon op Zand in Moergestel een kampioenschap kon den vieren. Dat feest moet nu minstens veertien dagen worden uitgesteld. In een-plaatselijke der by met Berkdijk, dat deze week definitief degra deerde, zal toch alles op alles moeten worden ge zet om alsnog het feest te vieren. Sinds lange tijd stonden er weer dubbele rijen langs de lijn, het geen beide partijen inspireerde tot een pittige partij voetbal. In de zestiende minuut werd Cor- né Zoontjens in de mangel genomen en Mare Derksen voltrok het vonnis via de penalty-stip: 1-0. Vijf minuten later werd ’mister Uno’ Cees van Loon de vrije ruimte ingestuurd en door on nodig uitlopen van keeper Hans Fey kon de uiterste hoek gevonden worden: 1- 1. In de ze venendertigste minuut was een penalty overtui gender voor Audacia dan de eerste. De doorge broken Marcel van de Aker werd door de keeper aangetikt en het was wederom Marc, die onbe rispelijk verzilverde: 2-1. In de laatste minuut van de eerste helft vielen maar liefst twee doel punten. Eerst was het voor Audacia Dirk van Abeelen, die een inzet via binnenkant paal zag en vervolgens wist Harold van Nooyen de ruststand op 3-2 te brengen. Uno deed er in die tweede helft een schepje bo venop. De ruststanden van de concurrentie wa ren daar aanleiding toe. In de achtste minuut wist van Korstanje 3-3 binnen te frutten en in de vijf tiende minuut deed René Dijkgraaf uit een cor ner hetzelfde: 3-4. Audacia gaf zich echter niet gewonnen. Overtuigend ging het op zoek naar de gelijkmaker, die door een inzet van Jan Walhout in de twintigste minuut tot stand kwam. Een wel licht dubieuze buitenspel-goal van Uno in de ze sentwintigste minuut deden de gemoederen nog wat oplopen, hetgeen de gasten nog op een gele en rode kaart kwam staan. De gelijke stand bleef gehandhaafd. De voorlaatste wedstrijd van de kompetitie is voor het eerste team niet geworden wat men ge hoopt had. Interpolis was in de uitwedstrijd verslagen met de cijfers 9-1. Het zou wel een overwinning worden. Maar dat pakte anders uit. Op de helft van de wedstrijd was de stand 3-2 in het voordeel van Moergestel. Piet Habraken, in goede vorm, had al twee partijen gewonnen, ter wijl Herman Reinders en Arie Vogels beiden al een partij verloren hadden. Het dubbel, Piet en Herman, was winst voor Moergestel. Daarna volgden weer twee verlies partijen, een van Her man en een van Arie. Piet won zijn derde partij gemakkelijk, stand 4-4. Arie verloor zijn derde partij, 4-5. Herman moest zijn derde partij win nen om nog een gelijk spel te krijgen, maar he laas, hij ging.in 3 games ten onder. Piet won 3 maal, Herman en Arie 0 maal. Het tweede team deed het beter. Op de helft van de wedstrijd hadden ze al een voorsprong van 4-1. Bart de Cort had al twee partijen gewonnen, Martin Coolen een, en Wil Steenbakker had zijn partij verloren. De tweede helft verliep zoals de eerste. Nu won Martin en Wil er twee en Bart verloor zijn derde partij. Martin won 3 maal, Bart en Wil elk 2 maal. Uitslagen: Moergestel 1 - Interpolis 4 Moergestel 2 - Slagzin 9 Programma: woensdag 7 april S.B.M. 2 - Moergestel 1 donderdag 8 april Tios 10 - Moergestel 2 Elke maandagavond gelegenheid tot tafeltennis in D’n Donk, van 20.00 uur tot 22.00 uur. In dien u interesse heeft kom dan ook eens of neem contact op, tel. 3365. In verband met Pasen is D’n Donk op maandag 12 april gesloten. Uitslagen: Audacia Dl - Oirschot 2 Audacia El - Gloria 1 Audacia D/E-comb. - Riel 1 SSC ’55 - Audacia E3 Hilvaria 2 - Audacia F1 Audacia F2 - Taxandria 2 Audacia F3 - SC ’t Zand 4 Audacia F4 - Nevelo 4 Programma zaterdag 10 april VIOLA 2 - Audacia Dl SET 1 - Audacia El LONGA 2 - Audacia D/E-comb. Audacia E3 - SVSSS 4 Audacia F1 - Willem II 1 SVG 1 - Audacia F2 Audacia F3 - Nevelo 3 RKDSV 3 - Audacia F4 In goede sfeer en onder grote publieke belang stelling vonden afgelopen zondag de Moergestel se judokampioenschappen plaats. In de poules werden de volgende prijzen behaald: Categorie 5 jaar: 1. Frans Hooijen; 2. Marlijn Helmer. Categorie 6 jaar: 1. Bas de Kok; 2. Harm van Elderen; 3. Rob Hoekstra; 4. Marjon Hooijen. Categorie 7 jaar: 1Bart de Vries; 2. Harm van den Meijdenberg; 3. Tjeerd Wijbenga; 4. Roelie Ratelband. Categorie 8 jaar: 1. Jeroen Helmer; 2. Bart van Elderen; 3. Roel Scheffers; 4. Corné Roosen. Categorie 9 jaar: 1. Michaella Zuman; 2. René Dirkx; 3. Sander Ratelband; 4. Niels van Esch; 5. Mark van de Ven; 6. Matthew van de Ven; 7. Peter van Elde ren; 8. Ralf Broeken. Categorie 10 jaar: 1. Dennie van Helden; 2. Bas Kerkhof; 3. Thijs IJsseldijk. Categorie 11-12 jaar: 1. Bert-Jan Smits; 2. Dirk Willems; 3. Geert de Kort; 4. Harm de Ruiter; 5. Robbie van Summeren. Categorie 15-46 jaar: 1. Jurjan Jansen; 2. Erwin Sterken; 3. Bart de Laat; 4. Hein van lersel; 5. Pieter van lersel; 6. Jan Roosen; 7. Jos den Otter. In de open klasse haalden de volgende judoka’s de erste prijs: 5-8 jaar: Bart van Elderen 8-10 jaar: Jeroen Helmer 10-12 jaar: Bert-Jan Smits 15-46 jaar: Pieter van lersel. De stijlprijs, de prijs voor de judoka die het best heeft laten zien welke technieken hij beheerst, is dit jaar naar Roel Scheffers gegaan. De wisselbeker voor de judoka die dit jaar het best heeft gepresteerd is in handen gekomen van Bert-Jan Smits. Vanaf woensdag 7 april kunt u onze judoka’s bij u aan de deur verwachten voor onze pennenac tie. Als u de judoclub ’n warm hart toedraagt, sponsor dan Judoclub St. Jan Moergestel en koop een pen voor het bedrag van 2,-. Zoals stilaan gebruikelijk willen wij ook dit jaar weer de jeugd van Moergestel de gelegenheid ge ven, via een informatiedag op 8 mei aanstaande de kneepjes van de hengelsport aan te leren. Bart Klijsen, onze jeugdleider, heeft reeds veel werk verzet en is ervan overtuigd dat iedere deel- nemer(ster) beslist aan zijn of haar trekken zal komen. Samen met de O.V.B. (waar hij overi gens vorig jaar met goed gevolg een cursus jeugd- begeleiding heeft afgerond) heeft hij voor deze dag een programma opgesteld dat er mijns in ziens bijzonder goed uitziet. In een later stadium kom ik hierop nader terug. Noteer deze dag ech ter wel, jongens en meisjes en kom in grote ge tale opzetten. Laat Bart niet in de kou staan. Bart verzoekt overigens de jeugdleden die hun contributie nog niet hebben voldaan, dit alsnog spoedig te doen, zodat hij hen tijdig van de be nodigde vergunningen kan voorzien. Jullie we- ■MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 APRIL 1993 Iers, leiders en trainer proficiat met dit mooie re sultaat. Daar dit kampioenschap een tikkeltje onver wacht kwam, zullen we het kampioenschap pas echt gaan vieren op 17 april a.s. wanneer onze Cl weer voor de eerstvolgende keer kompetitiever- plichtingen heeft en wel de wedstrijd NOAD Cl - Audacia Cl. Ook bij deze wedstrijd wensen wij onze jongens veel sukses! Uitslagen: VOAB B2 - Audacia BI Audacia Cl - SC ’t Zand Cl Audacia C2 - Were Di C3 Programma zaterdag 10 april Audacia BI - Willem II B3 RKDVC C-top - Audacia Cl Beerse Boys C2 - Audacia C2 Doordat NOAD Cl de nummer 2 op de ranglijst, GSBW uit Goirle, met 3- 2 wist te verslaan, werd de Cl van Audacia met nog 3 wedstrijden voor de boeg, op zaterdag 3 april kampioen van de C2 klasse kring Hart van Brabant. De Jeugdcommissie van SV Audacia wenst spe- Dag van het landschap, op Tweede Paasdag, 12 april In zeventien Brabantse natuurgebieden kan maandag 12 april. Tweede Paasdag, gewandeld worden onder leiding van IVN-gidsen. De zeven tien gebieden zijn eigendom van de stichting Het Brabants Landschap, dat de wandeltochten ge organiseerd heeft, in samenwerking met het I.V.N. en Omroep Brabant. De regionale omroep zal op Tweede Paasdag een extra uitzending maken van twaalf tot twee uur over de Dag van het Landschap en nadere bijzon derheden geven over de natuurgebieden en de wandelingen. In een speciale folder, die verkrijg baar is bij alle Brabantse VW-kantoren, is te zien welke natuurgebieden, die dag toegankelijk zijn en hoe de startplaatsen gevonden kunnen worden. Dat zijn: Mattemburgh (Woensdrecht/Bergen op Zoom), Zoomland (Bergen op Zoom), Pannehoef (Rijsbergen), Blauwe Kamer (Breda), Ooije- vaarsnest-Regte Heide (Goirle), Rovertse Heide (Hilvarenbeek), Oude Hondsberg (Oisterwijk), Nemelaer (Haaren), Mortelen (Oirschot), Dal van de Groote Beerze (Hoogeloon), Groote Hei de (Geldrop), Hugterheide (Maarheeze), Herber- tusbossen (Heeze), Haanwijk (St. Michiels gestel), Groote Slink-Bunthorst (Oploo), Brestbos-Sassenkamp (Boxmeer) en Zevenhutten (Cuijk). De startplaatsen voor de wandelingen door deze natuurgebieden zijn duidelijk aangeven met stands van het I.V.N. en Brabants Landschap.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 13