AR SAAI Elftal in de KIJKER) ALLl OOK £RIMIN ATIE, EN WIT 15 kpjNIEUWS w n Bekijk het eens van een andere kant... Voetbal Regiocompetitie Nationale zwemvierdaagse dit jaar op Staalbergven Dorps-zeskamp 1993 Verkoop seizoenkaarten Staalbergven tegen gereduceerde prijs prik van de week ian Bezoekerscentrum Oisterwijk V) samen werken aan een gezond bi .4**^ URHAA) Natuurlijk bosbeheer!! Een puinhoop of...? ’Vurhaai’-Paashaas-nieuws... S.V. Roef! Handbal Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 APRIL 1993 10 en betaald ƒ50,- 62,50 s 150,- ƒ90,- Uitslagen: Den Ouwe Jan - ’t Trefpunt Dalco’s II - ’t Centrum 3-0 1-0 Boerenbond I - Boerenbond II Treffers - ’t Stokske Programma 12 april: Dalco’s I - ’t Trefount Biest Boys - ’t Centrum F.C. Verkooijen - De Veerkes Boerenbond I - Den Ouwe Jan DE 0-8 2-1 KPJ J Bent U geïnteresseerd in de wijze waarop de Ver eniging Natuurmonumenten en haar natuurge bieden beheerd? Dan heeft u op 2e Paasdag (12 april) de gelegenheid om daar uitgebreid mee kennis te maken. Om 11.00 uur start vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk een wandeling van ongeveer 1 uur waarbij het thema: Beheer, centraal staat. Mocht u willen deelnemen aan de wandeling dan graag van tevoren even aanmelden bij het Bezoe kerscentrum, telefoon: 04242-19209. Krijp u het antwoordapparaat spreek dan uw naam in, met hoeveel personen u komt en uw telefoonnum mer. Voor leden van de Vereniging Natuurmonumen ten kost deze excursie 2,00 per persoon. Niet- leden betalen 3,00. Voor kinderen (wel of niet lid) tot en met 12 jaar geldt een bedrag van 1,00. Openingstijden Het Bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 uur -17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang van het centrum is gratis. Steeds vaker lezen we in de krant over inciden ten en onlusten tegenover buitenlanders. Mensen met een andere huidskleur worden lastig geval len, soms zelfs mishandeld en in een aantal geval len zijn zelfs doden gevallen. Eigenlijk wordt iedereen in zijn leven regelmatig geconfronteerd met discriminatie. De een omdat hij rood haar heeft, iemand anders is dik en wordt daarmee geplaagd of daarom genegeerd, weer iemand anders gedraagt zich anders dan de rest van de familie of de andere bewoners in de straat. We noemen dit alleen geen discriminatie. Daarvan spreken we pas als iemand een andere huidskleur heeft en om die reden anders bena derd wordt. Al van jongsafaan worden we opgevoed met het idee dat we ons moeten onderscheiden van de an der. Betere cijfers op school, een betere baan, een mooier huis. We willen ons graag onderscheiden van de ander. Soms gebeurt dat jammer genoeg ten koste van de ander. De laatste tientallen jaren is onze samenleving Dit jaar zal voor de eerste keer de zwemvierdaag se worden gehouden op het Strand- en Rekrea- tiebad Staalbergven in Oisterwijk. In de week van 28 juni tot en met 2 juli vindt de ze zwemvierdaagse plaats. Het Staalbergven biedt meer mogelijkheden voor het randgebeuren. Iedere dag is er wel iets spec taculairs te doen. De zwemvierdaagse wordt af gesloten met de start van een zwemmarathon op vnjdag 2 juli. Op deze laatste dag hebben we ook de beroemde Ronald MacDonald Clown vast kunnen leggen voor een optreden voor de kleintjes. We doen dit jaar natuurlijk weer mee aan de sponsoraktie voor de Ronald MacDonaldhuizen, dus zoek maar vast sponsors. De organisatie is in handen van OZC’57 en de af deling Sport/Staalbergven. Deelnemerskosten 5,- voor hen die een seizoen kaart hebben anders kost het 7,50. Meer informatie omtrent de zwemvierdaagse en de aktiviteiten erom heen, waar de zwemvereni ging al druk doende mee is, wordt verstrekt in de weekbladen en via LOVO. Dus let op en schrijf de datum vast op. Maak van 28 juni tot en met 2 juli Een plons voor het Ronald MacDonald Kinderfonds. Aankomende activiteiten Op vrijdag 9 april wordt er een groots ’pool- toemooi’ in D’n Tob gehouden. Durf je het aan om tegen ’de beste speler’ van de KPJ te spelen? Kom dan vrijdag naar D’n Tob en laat zien wie de beste is. Aanvang: 20.30 uur. Tot ziens bij D’n Tob! (als je durft) Zaterdag 17 april ’Voorjaarsuitstapje’ naar Den Bosch. Het belooft weer een gezellig avondje te worden. We rekenen op jullie! Vertrek 20.30 uur vanaf het St. Jatlsplein. En iedereen is van harte welkom. Zondag 16 mei tennissen in Oirschot van 14.00 -17.00 uur. Kosten 5,- per persoon. Er zijn nog enkele plaatsen vrij dus... Opgeven bij Jos, tel: 2817. KPJ-Moergestel organiseert op zondag 13 juni een Dorps-zeskamp, op ’t terrein gelegen bij ’t Draaiboompje. Teams bestaande uit 5 dames en 5 heren 1 coach (allen boven de 16 jaar) kunnen zich opge ven bij: Wim, tel: 3938; Judith, tel: 1262. U kunt natuurlijk ook een briefje schrijven naar het volgende adres: KPJ-Moergestel Dorps- zeskamp 1993, Postbus 77, 5066 ZH Moergestel. Op zaterdag 10 april gaan we met zijn allen weer op zoek naar de paaseieren. Alle kinderen van onze leden (vanaf 2 jaar tot en met groep 8 van de basisschool) mogen mee. De oudere broers of zusjes, pappa’s, mamma’s en opa’s en oma’s zijn natuurlijk ook welkom, maar ze mogen jullie niet helpen zoeken. Dat zou niet eerlijk zijn. We vertrekken weer op de hoek bij Jo van Dijk. Zorgen jullie dat je er allemaal op tijd bent? De Paashaas is er misschien ook wel, en daarom zou het leuk zijn als jullie allemaal weer van die grote oren maken, net zoals de Paashaas ze heeft. Hij brengt vast wel een prijsje mee voor de mooi ste...! Diegene die de meeste eitjes vindt krijgt ook nu weer het gouden ei, dan je dan een heel jaar lang op je kamer mag bewaren. Nu allemaal vlug aan de slag om de oren te ma ken, want de prijs die er te verdienen valt is best de moeite waard... Tot ziens op zaterdag 10 april om 14.00 uur en breng vooral mooi weer mee! Groetjes van Bets. Maandag 19 april aanstaande begint de verkoop van seizoenkaarten tegen gereduceerde prijs weer. Bij de kassa van zwembad de Leye, of het ge meentehuis Moergestel, kunt u weer terecht voor in aanvragen van een seizoenkaart tegen geredu ceerde prijs. Het Staalbergven gaat op zaterdag 8 mei weer open. De verkoop van seizoenkaarten tegen de geredu ceerde prijs duurt tot en met vrijdag 17 mei 1993, 21.00 uur, daarna is een seizoenkaart duurder. Tarieven seizoenkaarten aangevraagd aangevraagd en betaald en inclusief gratis bewaakte vóór 8 mei betaald na 7 mei 137,50 ƒ75,- Gezin Volwassenen Kind/houder Pas 65 U ziet wel het is echt de moeite waard om nu een seizoenkaart te kopen!! De dagentree voor volwassenen bedraagt 4,50 en voor kinderen en houders van een Pas 65 3,25. Bij het aanvragen van een seizoenkaart dient u di- rekt te betalen en van iedereen die een kaart wil hebben een recente pasfoto mee te brengen, ach ter de naam vermelden s.v.p. of u kunt uw oude kaart meebrengen waar nog een foto opzit. Wacht niet tot de laatste week of dag, dan hoeft u niet zo lang te wachten en kunt u het niet ver geten. Wij rekenen op een mooie zomer, u toch ook, wees wijs en koop een seizoenkaart voor het Staalbergven, nu tegen gereduceerde prijs. Openingstijden kassa overdekt zwembad ’de Leye’: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00 - 21.00 uur; woensdag van 09.00 - 17.00 uur; zaterdag van 09.00 - 15.00 uur; zondag van 11.00 - 13.00 uur. Moergestel en Haaren: gemeentehuis ter plaatste van 19 april tot en met 6 mei 1993. Inlichtingen: afdeling Sport, Recreatie en Toe risme, de Lind 44, Oisterwijk, tel. 04242-91267. Deze week Audacia 9. Na het laatste kampioenschap van destijds Audacia 8 in het seizoen '84-’85 zijn er veel spelers gestopt of overgestapt naar een ander elftal. Ongeveer zeven spelers zijn er al bij vanaf het eerste uur dat Audacia 8 gevormd werd. Na het laatste kampioenschap in 1985 werden de meeste spelers aangetrokken uit de lagere A-junioren, die óverkwamen naar de se nioren of kwamen van buiten Moergestel. Na het bijna-kampioenschap van 3 jaar geleden, is er een vaste ploeg ontstaan, die elk seizoen bovenin draait. Audacia 9 kan men omschrijven als een hecht en gezellig elftal. Sinds 1 november 1992 heeft zij als één van de laatste seniorenelftallen een shirtsponsor gevonden in de naam van Bouwbedrijf A. Op 't Hoog. De directeur van dit be drijf heeft zelf alsijt bij Audacia 8 onder de lat gestaan. Ook dit seizoen draait Audacia 9 bovenin mee. Op de foto bovenste rij v.l.n.r. M. Smits, Alfa Jollah, D. Smits, IV. Kastelijn, M. de Laat, J. Smits, M. van de Wouwen R. Welten Onderste rij v.l.n.r. J. Schoenmakers, P. Rommen, R. van Rijn, R. Zweerts, P. de Boer, J. Smol ders en R. van de Wouw. Uitslagen: MAA: Roef! - Blauw Wit7-7 MAA: Roef! - Witte Ster2-3 JAA: Roef! - GHV11-6 JAB: Taxandria - Roef!9-5 Welpen: ODI - Roef! 9-5 DAS: Avanti - Roef!10-5 HES: GHV 2 - Roef! 12-8 De eerste wedstrijden voor de veldkompetitie zijn weer gespeeld. De jeugd speelde op zaterdag in een heerlijk voorjaarszonnetje fijne sportieve wedstrijden. De 3 aspirantenteams haalden leu ke resultaten, wat een goede opsteker is voor het vervolg. a.s. Paasweekend zijn er geen wedstrijden. In de Paasvakantie trainen we niet met de jeugd. Een fijne vakantie! veel meer divers geworden dan vroeger. Mensen uit allerlei verschillende landen, van allerlei ver schillende werelddelen, wonen samen met ons in Nederland. Al deze mensen hebben hun eigen cultuur, hun eigen gewoonten. Niet al deze zijn bij ons bekend en niet altijd begrijpen wij de ach tergrond van deze gebruiken: waarom doet iemand dit wel of dat juist niet. Hierin ligt vaak al een begin voor een probleem, want onbekend maakt soms onbemind. Daarnaast beschouwen sommige mensen de komst en aanwezigheid van buitenlanders ook als een bedreiging; raak ik straks mijn baan kwijt ten gunste van iemand an ders?; krijg ik straks geen overlast van mijn nieu we (buitenlandse) buren met hun andere gebrui ken en gewoonten? Met de prikken die we deze maand plaatsen willen we proberen begrip te vragen voor men sen met andere gewoonten en gebruiken, voor mensen die anders zijn dan uzelf bent. Dat hoe ven uiteraard niet altijd mensen te zijn met een andere huidskleur. Dat kan ook iemand zijn met een andere leefstijl, iemand die homofiel is, iemand die er heel anders uitziet dan we ge wend zijn. In een multi-raciale samenleving als Nederland kunnen we samen leven als we proberen wat meer begrip te tonen voor elkaar, als we het eens van een andere kant te bekijken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11