1 Presentatie Groenstructuurplan Moergestel tijdens eerste Groendag I Moergestel 1 dro e Ji ^/natuurlijk asM 2 c c De presentatie van het zgn. Groenstructuurplan Moergestel werd aan gegrepen om te komen tot het organiseren van de eerste Groendag in ons dorp. In september van het vorige jaar gaf het provinciaal bestaar in financië le zin het groene licht om te komen tot het groenstructuurplan Moer gestel. Doelstelling van dit plan is om te laten zien dat het voor kleinere gemeenten mogelijk is een bijdrage te leveren aan: - de groene hoofdstructuur; - de algemene natuurvoorwaarden; - de verbetering van het milieu door o.a. de afschaffing van het gebruik van bestrijdingsmiddelen. f MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 31 MAART 1993 PAGINA 9 i8 Samen met Gerard Kuijpers op wandelroute. Met de hulp van burgemeester ter Veer en de beide wethouders plantte de jeugd ’n viertal leilindes. De door Scouting aangelegde ’brug’ over de Reusel 3 ‘5 <B ’5 o. o o o c Q. 3 5 w is c (D o 5 Projektleider Peter Derksen ’n Volle Boogaard genoot van de prachtige kindermusical ’...als er niemand is... met rechts achteraan Lenny Kuhr in het slotlied ’In de maneschijn Moergestel vervult in deze een voorbeeldfunctie. In 'n eerder stadium reeds is de Groenkrant Moergestel verschenen die uitgebreid informeer de over de diverse methoden van groenbeheer. De Groendag werd afgelopen zaterdag officieel geopend door burgemeester ter Veer in ’Den Boogaard’. ’Het mag duidelijk zijn’ zo zei deze, ’dat het niet bij de presentatie van het plan alleen zal blijven. We staan aan het begin van een nieuwe fase in het gemeentelijk groenbeleid. Het beleid waarvoor we als totale gemeenschap een inspanningsver plichting op ons nemen, zal ertoe moeten leiden dat de openbare ruimte van Moergestel mooier wordt’. Het totale plan zal uiteraard niet in z’n geheel in 1993 worden uitgevoerd. Er is gekozen voor ’n periode van 10 jaar, waarin halverwege, in 1998, zal worden teruggekeken en de resultaten bekend zullen worden. 'Bij alles’ zo vervolgde de burgemeester, ’is be langrijk dat uitgangspunt is en blijft dat het ken merkende, het eigene, de voor Moergestel her kenbare beelden, dat die blijven, geaccentueerd worden of op bepaalde plaatsen terugkeren.’ Na een optreden van de harmonie op het St. Jansplein werd ’n viertal leilinden geplant op het Rootven waarna, wederom in ’Den Boogaard’, een nadere toelichting op het plan gegeven werd door de heren Peter Derksen, projektleider, M. Vastenhaut van Buro Nieuwland Advies, dat het plan uitwerkte en Wethouder Paul Gerlach. Laatstgenoemde vertelde meer over de prakti sche aanpak van het plan, zoals het tijdsverloop en de duidelijke inspraak die men de burger wil geven. Goed en wel na de vakantie zullen de eerste pro- jekten worden aangepakt, aldus wethouder Gerlach. Vervolgens konden de aanwezige bezoekers een kijkje gaan nemen bij de op het St. Jansplein op gestelde kraampjes of naar de diapresentatie van Noud Smits in ’Den Boogaard. Om plm. 13.00 uur stond de langverwachte mu sical .als er niemand is.op het programma. Een van de hoogtepunten van de Groendag was het spel van de kinderen van de drie basisscho len, met in hun midden Lenny Kuhr (die de mu sical samen met haar man Herman Pieter de Boer had geschreven) en Peter Derksen als de bos wachter. dee uit Breda. Als ervaren boomchirurg sprong hij van tak naar tak, ondertussen met kennersoog spiedend naar verdorde takken om ze vervolgens weg te zagen. Een adembenemend gebeuren dat door het publiek met open mond nauwlettend werd gevolgd. Nadien had men de gelegenheid om deel te ne men aan een wandeling door het binnengebied van ons dorp of een fietsroute door het buiten gebied. De wandelaars gingen daarbij over een houten brug over de Reusel die speciaal voor de gelegenheid was aangelegd door Scouting. Jammer genoeg was echter de belangstelling voor wandel- en fietsroute niet zo groot. Aan het eind van de middag vond de afsluiting van de Groendag plaats in ’Den Boogaard’. De organisatoren kijken tevreden terug op deze eerste keer en hebben toegezegd dat het de be doeling is dat de Groendag een jaarlijks terugke rend evenement zal worden in Moergestel. De vijf prachtige liedjes werd uitstekend gezon gen en ook de Aardwortel vertolkte zijn rol op uitstekende wijze. Samen met de kinderen van de balletschool uit Breda was het een lust voor oog en oor en het talrijk opgekomen publiek had daar graag een groot kompliment voor over in de vorm van een hartverwarmend applaus aan het eind van de musical. Bepaald spectaculair was het daarna buiten bij het gemeentehuis waar de eikebomen op authen tieke wijze werden gesnoeid door Diederik Zan-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9