Victor Boeren verkoopt niet, hij adviseert. TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 99 98 ®00 ALS DE LENTE KOMT C Uit de parochievergadering... Vastenaktie 1993 VI Over dopen gesproken 4 april ’Palmzondag’ Restauratie torenuurwerk MARIJ IJSSELDIJK-WAGEMANS Parochie-agenda Dank u wel... Toerustingscursus, iets voor u? Wereldjongerendag 4 april a.s.: ’Vriend en vreemdeling’ Protestantse Gemeente Oisterwijk MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 31 MAART 1993 PAGINA 2 IS. TILBURG. TELEFOON 013-421666, STIJ LMEUBELEN INTERIEURADVIEZEN WOONACCESSOIRES WONINGTEXTIEL Eigen parkeerterrein to. showroom ALLÉÉN BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT Regelmatig wordt er in de parochievergadering verslag gedaan door iemand van een ’Raad’. Zo als u weet bestaat zo’n raad uit drie a vier perso nen die slechts een paar keer per jaar bij elkaar komen. Een van de voornaamste taken van een raad is erop toe te zien dat de werkgroepen goed kunnen functioneren en dat hun werkzaamheden altijd doorgaan, ook bij afwezigheid van de Bij Victor Boeren is het geen 'inpakken en wegwezen'. Bepaalt niet. Bij Victor Boeren is het praten over sfeervol en stijlvol wonen. Waarbij een gedegen advies een onmisbaar ingrediënt is. Kom dat maar eens ervaren. In Tanzania wordt sinds de invoering van een li berale politiek druk geïnvesteerd, gehandeld en gebouwd. Het land ontvangt buitenlandse lenin gen om de economie uit het slop te halen. Tege lijkertijd daalt de koopkracht van boeren- an ar- beidersfamilies en wordt het verschil tussen de stedelijke centra en het platteland weer groter. Het dorpje Malamba is illustratief voor de verge telheid waarin sommige delen van het Tanzani- aanse platteland verkeren. Het ligt aan de voet van het Kwaitire-gebergte, op ongeveer 45 kilo meter afstand van de dichtstbijzijnde doorgaan de verbinding. Van die hoofdweg loopt een land- Al weer jaren is het een goede gewoonte in onze parochie om de kinderen gezamenlijk te laten dopen. Twee zondagen per maand is er een doopviering ’s middags om 14.00 uur in de parochiekerk. Er worden dan maximaal 3 kinderen in een vie ring gedoopt. Voorafgaand aan deze doopviering is er een voor- bereidingsavond. Tijdens deze bijeenkomst, met alle ouders die dan hun kindje laten dopen, praten we over ’het dopen’, over de kerk, over geloven in deze tijd, enzovoorts. Een datum afspreken voor een doopviering kan altijd, op de pastorie, tel. 1340. Liefst 's avonds tussen 18.00 uur en 19.00 uur. Voor de komende maanden zijn de volgende zon dagen gepland. Zondag 18 april, zondag 9 mei, zondag 16 mei, zondag 6 juni en zondag 13 juni om 14.00 uur in de parochiekerk. De Werkgroep Doopkatechese. weggetje van 35 kilometer naar het dorp Ruiwa. Vandaar is het dan nog 10 kilometer tot Malam- ba. Dat laatste stuk is gedurende het regensei zoen onbegaanbaar, Malamba beschikt over een lagere school en kon geleden kon men met weinig financiële hulp van buiten een maïsmolen aanschaffen. Maar voorza- ken als medische hulp zijn de ruim vijhonderd gezinnen van Malamba aangewezen op het dorp Ruiwa. De mensen in Malamba willen het isolement waarin ze verkeren doorbreken door de weg naar Ruiwa beter begaanbaar te maken. Zelf dragen ze bij door het verrichten van de arbeid. Voorde bekostiging van materiaal en technische assisten tie doen ze een beroep op Vastenaktie. M.O.V.-groep Moergestel (Missie-, Ontwikkelings-, Vredeswerk; Om 11.30 uur is er een jongerenviering met als thema: ’Hulde naar waarde?’ Jezus werd binnengehaald met palmtakken, was dit een hulde? Wij nodigen u van harte uit om deze mis met ons te vieren. Aandacht voor anderen Mensen graag zien, dat is: mensen je glimlach ge ven, je’vriendelijk gezicht. In dagen van vreug de je hand en je hart in uren van nood je steun en je troost. Mensen graag zien, dat is: niet alleen met jezelf bezig zijn, maar in je hart ruimte scheppen voor anderen, mensen hebben mensen nodig. Mensen graag zien, dat is: van je toren af komen. Ongetwijfeld heeft u gezien dat de lampjes van het torenuurwerk de laatste tijd weer de nodige mankementen vertonen. Het parochiebestuur hoopt dat na een binnenkort uit te voeren gron dige restauratie het torenuurwerk zonder proble men weer voor jaren mee kan en dat we voor lan ge tijd van ’torenprobleem’ af zijn. De verlich ting zal helemaal worden vernieuwd, er komen nieuwe transformatoren en ook de vier cijferpla ten worden opnieuw verguld. Tegelijkertijd wordt het ophanggedeelte van de zware en mid delzware luidklok grondig nagekeken en zullen beide klokken opnieuw in positie gehangen wor den. Totale kosten: ruim 12.000,-. Een flink bedrag maar het parochiebestuur vond toch dat het moest gebeuren. pastor. Ook behoort een raad te zorgen voor een goede coördinatie. Zr. Laura Berkers is namens de Raad voor Litur gie lid van de parochievergadering. Door haar werden een negental werkgroepen op een rijtje gezet en nog eens doorgelicht. Gelukkig bleek dat de meeste werkgroepen zonder al te veel proble men hun werkzaamheden goed kunnen doen. Het koor ’Cantate Domino’ is momenteel druk bezig met de voorbereiding van de ’korendag’ die in mei in Moergestel gehouden zal worden. Het koor heeft op het ogenblik voldoende leden, maar wel zou men graag wat ’jongeren’ erbij hebben. De werkgroepen ’Liturgie’ en ’Collectanten’ functioneren goed en er zijn daar ook meestal wel voldoende mensen aanwezig. Dat laatste kan helaas niet gezegd worden van de werkgroep ’Kindemevendienst en Kinderlitur- gie’. Daar zijn vijf mensen mee bezig en graag zou men wat leden erbij vinden. De neven diensten zelf worden over het algemeen redelijk goed bezocht al loopt het aantal van de wat oude re kinderen toch iets terug. Gezinsdiensten zijn er zes per jaar. De muzika le ondersteuning van deze diensten is nog wel een probleem. Ook bij het Jongerenkoor is men al enige tijd op zoek naar uitbreiding. Het is jammer dat er geen jongens meezingen, men zoekt nog een nieuwe organist sinds Joos Nijtmans niet meer beschik baar is. De groep Lectoren, de misdienaars en acolieten doen hun werkzaamheden goed en hebben over het algemeen ook wel voldoende mensen be schikbaar. Regelmatig vallen er natuurlijk wel mensen af, maar er komen dan toch ook weer nieuwe bij Als laatste de werkgroep ’Gebedsdiensten’: ook daar zou men graag wat nieuwe mensen erbij wil len. De avondwake verloopt op zich prima. On langs er nog een nieuwe map met lezingen en ge beden aangeschaft. In nauw overleg met de fami lie wordt de avondwake voorbereid en er komen vaak positieve reacties op. Tot zover in vogelvlucht de werkgroepen die val len onder de Raad voor Liturgie. Hier en daar is, zoals u ziet, behoefte aan uitbreiding. Voelt u er wellicht iets voor? Bij Zr. Laura (tel. 3319) of op de pastorie kunt u zich altijd aanmelden of extra informatie krijgen. laat dan de 100% sterke etherische oliën hun weldadige, zuiverende werking doen... en voel het verschil huidverzorgingsspecialiste l Krijtenbogtstraat 2B, 5066 BJ Moergestel, Tel. 04243-2688,' Palmzondag en Goede Week 3 - 10 april 1993 ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis met palm- wijding ’Koning van de Vrede’. Sjef de Laat e.v. Anna van Esch; 1ste Jgt Jan de Laat; Mgd Catha rina Helmer-Rijnen; Mgd Jan van Krieken e.v. Betsy Klerks; Mgd Gregorius Janssen e.v. Ma ria Antonis; Jan van de Bruggen e.v. Maria van den Boogaart; Mgd Elisabeth de Laat-Erven; Adriana Heijkants-Antonis; Mgd Cornelia Ver- hagen-van de Wiel. ZONDAG 10.00 uur: H. Mis met palmwijding (samenzang) ’Koning van de Vrede’. Mgd Hu- berdina van Rijzingen-van Krieken; Jgt Piet Huijsmans e.v. Lies van Dijk; Jgt Jozephus Jan sen; Jgt Johannes Reijnen, Anna van de Laak en overl. dochters. 11.30 uur: Jongerenviering ’Hulde van waarde’. Jgt Kees en Maria van Bommel-Termeer; Jgt Ad de Vries; Jgt Adriaan Sebregts en Adriana van Aarle en overl. kinderen; Gerrit Laurenssen e.v. Leen van lersel; Jgt Frans van de Ven e.v. Cor Sebregts. DINSDAG en WOENSDAG: Dienst van be rouw en vergeving. DONDERDAG 19.30 uur: Plechtige Eucha ristieviering. VRIJDAG 15.00 uur: Goede Vrijdagdienst voor kinderen en hun ouders. 19.30 uur: Liturgie van Goede Vrijdag. De parochie-agenda wordt deze week vooral be paald door de vieringen van de Goede Week. Iedere parochiaan heeft, als het goed is, een fol der in de brievenbus gevonden waarop de dien sten staan vermeld. Mocht dat niet het geval zijn, dan kan men zo’n folder bekomen op de pasto rie of in de sacristie. Ieder is van harte welkom bij de vieringen en we hopen weer op een stem mig gebeuren. Omdat vorige week mijn verjaardag vermeld stond in ’Moergestel- Nieuws’, hebben veel men sen een felicitatie in allerlei vorm naar mij doen uitgaan. Hiervoor wil ik iedereen van harte be danken. Het is weer een riem onder het hart.. Pastor H. van den Broek Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 3 april: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 3 april: E. Bleker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 4 april: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur. Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 -19035. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel 1594 Spreekuur patiëntenzorg: maandag t/m vrijdag 13.30-14.00 uur Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: maandag en donderdag 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-635530 (24 uur bereikbaar) Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste MC. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdag ochtend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruis gebouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel, bereikbaar. Oud papier 7 april: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter ’t gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. Het is de bedoeling om in september 1993 een nieuwe groep te straten voor een toerustingscur sus van twee jaar. De cursus wordt gezamenlijk georganiseerd door de dekenaten Tilburg, Goir- le, Oisterwijk en Oirschot. De cursus is gericht op bekwaming en vorming van mensen die ver antwoordelijkheid mee willen dragen in het pas toraat in de parochie. Misschien is deze cursus iets voor u, als u paro chieel medewerk(st)er bent of wilt worden. Voor deelname aan deze cursus is een bepaalde voor opleiding niet vereist. Wel is het belangrijk dat u bereid bent om te leren en om kritisch te kij ken naar eigen functioneren en naar wat er in de kerk en samenleving gebeurt. Voor meer inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de pastor of met de heer en mevrouw van den Berg, tel. 1167. Aanmelden voor 15 mei ’93. I.S. Onder het motto ’Vriend en Vreemdeling’ zal op zondag 4 april a.s. Wereldjongerendag, de fietstocht voor jongeren uit het dekenaat Oister wijk van start gaan. Het jongerenpastoraat uit Oisterwijk (Petrus-, Levens- en Joannesparochie en de Protestantse Gemeente), Berkel-Enschot (Willibrordusparochie) en Moergestel wil samen met de jongeren, tussen het fietsen door, stilstaan bij ’vreemd’ en ’vriend’ zijn in eigen groep, drop en land. Dit zal gebeuren aan de hand van het aan het bijbelboek Ruth ontleende opdrachten en van rollenspelen over immigranten, vriendschap en ’er gekleurd op staan’. Het begin van de fietstocht is om 12.30 uur voor alle deelnemers en wel op 3 verschillende locaties in Oisterwijk (Protestantse Gemeente), Berkel- Enschot en Moergestel. Om plm. 17.00 uur vangt de slotmanifestatie aan in de Levenskerk te Oisterwijk, waar tijdens de gezamenlijke maaltijd de ervaringen van de dag en toepasselijke teksten m.b.t. het thema ’Vriend en Vreemdeling’ worden uitgewisseld. Tevens wordt getracht om op eigentijdse wijze uiting te geven aan gevoelens van hoop en vreug de voor iedereen in onze wereld. Voor meer informatie kunt u terecht bij Margriet Ratelband, tel. 3733 en Tine Waltmans, tel. 3560. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof wordt op dezelfde tijd als de dienst kinderdienst en jeugdkerk gehouden (dus om 10.15 uur). Tijdens de dienst is daar ook de crèche. Kerkdienst: In de dienst van 4 april gaat ds. W. Roobol voor. De dienst vangt aan om 10.15 uur. Medewerking verleent de Cantorij In deze dienst zullen twee kinderen worden ge doopt, namelijk Feline Ter Bruggen en Marlijn Bluemink. Na de dienst natuurlijk gelegenheid de ouders te feliciteren, maar ook liggen er kaarten voor de paasgroetenaktie, waarbij kaarten worden gezon den naar gewetensgevangenden. Op donderdag 8 april is het Witte Donderdag. In deze dienst, die om 20.00 uur begint, vieren we Avondmaal. Vrijdag 9 april Goede Vrijdag. De dienst vangt aan om 20.00 uur. Zaterdag 10 april is het Stille Zaterdag. Op Pasen (11 april) zijn er twee diensten, om 10.00 uur in de Kivitslaan en 10.15 uur in de Kerkstraat. AGENDA: Woensdag 31 maart: bijeenkomst 20+ groep. Donderdag 1 april: gespreksgroep Vrede en Ge rechtigheid, 20.00 uur in de Voorhof. Het thema is ’Zorg hebben en onbezorgd zijn’. Medewer king wordt verleend door ds. K. Waardenburg. Dinsdag 6 april: 14.30 uur Paasmiddag voor oudere gemeenteleden in de Voorhof. Tot vrijdag 9 april a.s. kunt u zich bij Leny de Zeeuw (tel. 04241-3993 na 18.00 uur) opgeven voor het Paasontbijt.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 2