L g een succes Audacia-nieuws I Feestelijk concert van Thea Vermeulen Cursus: Astma onder controle Grote schoonmaak Wildbeheereenheid Club- kampioen- schappen ’de Vennen’ Schoolkorfbaltoernooi S.V. Roef! Hoe makkelijk bent U over de streep te trekken? 4 Diefs 9( Korfbal bij Roef! is oké! Aanh Bij een terwijl werdv in het! wijs. C dat me er van tot sto na one diefsta rode e: eenvn rieerdi Inde i rige T beerd de slijt blijf 0] een ca vrijgel baanv Hij za Twee werde tankt zij een Panne In Mc toenz Er wt pleegc Inbr; Op w 22.00 Stappt het ke r 3- 2 I AUDACIA JUNIOREN Buiten leuk, binnen leuk, handbal is altijd leuk! AUDACIA PUPILLEN Bijeenkomst jeugdleiders Nieuws van het tweede team... S.V. Roef! handbal S.V. Roef! Korfbal ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 31 MAART 1993 PAGINA io i THEA VERMEULEN 19.30 Senioren 2: Boskant 3 - Roef! 2 INFORMATIEFORMULIER Naam: Adres: Tel. nummer 5-1 Senioren 2 Uitslagen: FC Drunen - Audacia Audacia 2 - Veerse Boys 2 LSV 4 - Audacia 4 Audacia 5 - Were Di 5 Audacia 6 - Jong Brabant 9 Audacia 7 - Nevelo 6 LSV 5 - Audacia 8 LSV 6 - Audacia 9 Audacia 10 - LSV 7 Programma zondag 4 april: Audacia 1 - Uno Animo 1 Audacia 2 - Jong Brabant 2 Nevelo 3 - Audacia 3 Taxandria 7 - Audacia 4 Sarto 6 - Audacia 5 Audacia 6 - Taxandria 9 Tuldania 4 - Audacia 7 Audacia 8 - Spoordonkse Boys 7 R.K.C. 5 - Audacia 9 Audacia 10 - Vessem 5 Schaatsdub h De Vennen." 0-1 4-2 3- 1 4- 7 1-2 Afgeloj sen en nogalb liteit, z ten mei pleegd of iets rendae Pitch 1 aan de Maxic slot. V Puch i stuurs! 11.30; vertrek 10.15 10.00; vertrek 8.45 2-2 1- 0 2- 1 6-0 2- 3 34 5-1 10-2 Uitslagen: Audacia Bl - W.S.C. B2 S.V.G. Cl - Audacia Cl Nemelaer C2 - Audacia C2 Programma zaterdag 3 april VOAB B2 - Audacia BI Audacia Cl - SC ’t Zand Cl Audacia C2 - Were Di C3 Door de afdeling korfbal van S.V. Roef! zal in de paasvakantie wederom een schoolkorfbaltoernooi worden georganiseerd. Dit toernooi zal plaatsvin den op donderdag 15 april aanstaande in sporthal ’De Vonder’. Aan dit toernooi kan worden deel genomen door alle meisjes van de basisscholen. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 15.30 uur. De deelname aan dit toernooi is geheel gratis en verplicht tot niets. Bovendien, en dat is eigenlijk het belangrijkste, is het erg gezellig en leuk. Het is daarbij niet nodig dat de deel neemsters reeds enige ervaring of kennis hebben van het korfbalspel. Het zal duidelijk zijn dat de organisatie vooraf wil weten hoeveel meisjes er komen. Via de basis scholen in Moergestel zijn daartoe inschrijffor mulieren verspreid. Het is nog mogelijk om je op te geven tot uiterlijk vrijdag 2 april op on derstaand adres. Je krijgt dan nog nader bericht over de teamindeling. Indien geen inschrijfformulier is ontvangen (bij voorbeeld omdat men buiten Moergestel naar school gaat) kan kontakt worden opgenomen met Nel van der Loo, tel. 3367 of met Corrie Schil ders, tel. 2326. Als men voorafgaande aan het toernooi alvast na der wil kennismaken met de korfbalsport is dit natuurlijk ook mogelijk. Men kan dan op maan dagavond geheel vrijblijvend een training bijwo nen. Vanaf 18.00 uur trainen wij op het Roef! terrein. Ook is het mogelijk om op zaterdag en/of zondag eens een keer naar een korfbalwedstrijd te komen kijken. Wanneer en door wie er wordt gespeeld kun je lezen elders in dit blad. Het wordt hartstikke leuk! Dus zorg dat je er bij bent! Uitslagen: Audacia 1 - SC ’t Zand 2 RKDSV 1 - Audacia El VOAB 3 - Audacia D/E-comb. Audacia E3 - GSBW 4 -Audacia F1 - GSBW 1 J.P.S. 1 - Audacia F2 Were Di 2 - Audacia F3 Oirschot Vooruit 3 - Audacia F4 Programma zaterdag 3 april Audacia Dl - Oirschot Vooruit 2 Audacia E1 - Gloria 1 Audacia D/E-comb. - Riel 1 SSC ’55 - Audacia E3 Hilvaria 2 - Audacia F1 Audacia F2 - Taxandria 2 Audacia F3 - SC ’t Zand 411.00 Audacia F4 - Nevelo 411.00 P.S. Audacia E3: let op de aanvangstijd, deze is gewijzigd in 9.30 uur. Op dinsdag 6 april wordt in de kantine een lei- dersavond gehouden. Aan de orde komen de bezittingen van J .K** W L. K A- KM H K. KKK i o 3 A kC zoenafsluiting op vrijdag 14 mei a.s. waarvoor we de hulp van alle leiders nodig hebben. De aanvang is 20.30 uur. a___ de elftal- 1 len voor het seizoen ’93-’94 en uitleg over de sei- 14.30 12.00 12.30 10.00 10.00 12.30 12.30 10.00 10.00 10.00 I 7-0 8-1 3-1 0-13 3-2 5-4 2-5 aanwezig: '9.30 9.30 9.30 9.30 1 11.00 11.00 I I MOER 5-1 aanwezig: 13.15 12.15 12.15 Hier weer een verslagje van het grandioze twee de team. Een team waar gezelligheid en sportivi teit boven winnen staan! Zoals het eigenlijk ook hoort! De wedstrijd van afgelopen zondag speel den we tegen het derde team van Spoordonkse Girls. Vol goede moed begonnen we te spelen, maar van scoren kwam niet veel terecht, beter ge zegd: helemaal niets! De rust gingen we dan ook in met een 0-0 stand. De tweede helft zou het dan toch wel eens moeten lukken. Na een publieks- wissel van Esther van de Loo, die er al een wed- strijd op had zitten, scoorde prompt de tegenpar tij. Daarna lukte hen dan nog ’n keer: 2-0. De eer werd gered door Irene Kogels die de eindstand op 2-1 bracht. Het was een leuke, spannende wedstrijd, onder leiding van ons aller Cor. Komende zondag spelen we in St. Oedenrode te gen Boskant. En weer gaan we proberen om te winnen, wat ons heus wel ’n keer lukt. De groeten, en graag tot ziens ij éen wedstrijd van ons! Hebt U maar een klein ’zetje’ nodig of bent u met geen zeven paarden over de streep te trek ken? Als het laatste op U van toepassing is dan hoeft U niet verder te lezen, maar.bent U al veel langer van plan om; - iets gezelligs te gaan doen, buitenshuis; - U bij een clubje aan te sluiten; - Uw vriendenkring uit te breiden; - eindelijk eens iets aan Uw conditie te gaan doen; - op sportief gebied iets te gaan ondernemen. dan is dit artikeltje in ’Moergestel-Nieuws’ op het juiste moment gekomen, want... wij zijn op zoek naar mensen zoals UI! ’Wij’, s.v. Roef! afdeling dameskorfbal, zijn voor onze recreanten- en senioren-afdeling op zoek naar nieuwe leden. Kom over die streep en zet dé eerste stap op weg naar een gezonde vrijetijds besteding. Wat wordt er van U verwacht? Een gezonde sportieve instelling en een uurtje vrije tijd op maandagavond. Zeg nu zelf, dat moet toch op te brengen zijn? Wat mag U van ons verwachten? Vriendschap, gezelligeheid, sportiviteit en 4 maandagavonden geheel gratis en vrijblijvend met ons meedoen. Laat U nu over de streep trekken, want als nieuw lid van Roef! Korfbal hebt U bij ons een streep je vóór! Als U er voor zorgt dat onderstaand formulier in gevuld bij ons terecht komt dan krijgt U meteen antwoord. Doe het vandaag nog, immers van uit stel komt afstel en dat zou jammer zijn voor U én voor ons. Op 20 maart jongstleden hield de Wildbehee reenheid (WBE) Moergestel en Omstreken in het kader van de Nationale Natuur Schoonmaakdag - een initiatief van de KNJV, een organisatie op het gebied van Jacht en Wildbeheer, en de Stich ting Nederland Schoon - een aktie om de terrei nen die vallen binnen het werkgebied van de WBE te ontdoen van het daar terechtgekomen zwerfafval onder het motto: ‘Stad en land aan de kant. Dat heb je mooi zelf in de hand’. Bij de aktie gaven diverse organisaties en perso nen acte de presénse. In totaal hebben ongeveer 100 vrijwilligers aktief meegedaan met het schoonmaken van het buitengebied. Hierbij kon den wij in het bijzonder burgemeester Ter Veer en wethouder Gerlach van de gemeente Moer gestel, Loco-burgemeester Van de Heuvel van Hilvarenbeek en wethouder voor milieuzaken Russ uit Oisterwijk verwelkomen. Ook de CDA- fractie en de Boerenbond Moergestel was aanwe zig. Rond 13.00 uur konden wij de balans opmaken: ongeveer 20 m3 zwerfafval van het grondgebied van Oisterwijk en Moergestel en ongeveer 10 m3 uit Biest-Houtakker. Gezien het resultaat en het enthousiasme van de vrijwilligers is dit alleszins een geslaagde ochtend, die navolging verdient. Een bijzonder woord van erkentelijkheid aan deze mensen is dan ook ze ker op zijn plaats. Het bestuur van de WBE Moergestel en omstre ken dankt de gemeenten Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek, maar ook Natuurmonumenten, Landgoed de Rosephoeve en de landbouworga nisaties, voor hun ruime medewerking. Ondanks het succes van deze natuur- schoonmaakactie werd het wegblijven van een aantal milieu-organisaties als negatief ervaren. Wellicht dat hun anti-jagers-houding de oorzaak van dit wegblijven is. Dit is alweer een bevesti ging van het feit, dat de natuur niet gebaat is bij een polarisatie tussen het Jachtbedrijf en anti- jacht gerichte groeperingen. Wij hopen dan ook bij de volgende schoonmaakdag deze afwezigen te kunnen verwelkomen. Immers met praten wordt de natuur niet schoner. De Thuiszorg Midden-Brabant (fusie van kruis werk en gezingszorg) organiseert vanaf woensdag 14 april (van 20.00 - 22.00 uur) de cursus ’Ast ma onder controle’. De cursus bestaat uit 8 bij eenkomsten (1 op woensdagavond en 7 op maan dagavond) en wordt gegeven in de Lage Witsie- baan 2a te Tilburg. De cursus is bedoeld voor volwassen astma- patiënten én hun partners die beter met de gevol gen van astma in het dagelijks leven willen leren omgaan. Om in aanmerking te komen voor de cursus moet bij u door een longarts de diagnose astma zijn gesteld. Elke bijeenkomst bestaat uit een inleiding door een gastspreker en uit oefeningen onder leiding van een psycholoog. Gastsprekers zijn: een apotheker, een longasrt, een fysiotherapeut, een diëtiste, een psycholoog en een maatschappelijk werker. De kosten van de cursus zijn 70,- voor leden en 90,- voor niet- leden van de Thuiszorg Midden- Brabant. Wilt u zich opgeven voor de cursus of wilt u meer informatie dan kunt u bellen met de secretares se cursussen. Zij is bereikbaar ’s ochtends van 9.00 - 12.00 uur, tel. 013-636620. Er kunnen maximaal 14 deelnemers meedoen. Volgorde van aanmelding is bepalend voor deelname. Mijn belangstelling gaat uit naar de afdeling: Rekreanten Senioren Nog geen voorkeur Wil graag nog nadere informatie Wil graag 4 maal op en maandagavond gratis en vrijblijvend kennisma ken. (s.v.p. aankruisen wat van toepassing is) U kunt dit formulier inleveren bij: Corrie van de Heuvel, Oisterwijkseweg 57, of Regenbeemdeke 14, ’t Stokske 4, Past. Janssenstraat 20 of bij het clubgebouw van Roef!, Stokeind 13 (alleen op maandagavond tussen 19.00 en 20.00 uur). De laatste uitslagen van de zaalkompetitie: MAB: Roef! - Avanti4-6 MAA: Roef! - DESK3-7 JAA: Roef! - Tachos7-5 De veldcompetitie 1993 start weer. De teams van de jeugd zijn nogal gewijzigd i.v.m. leeftijdsin- delingen. Hebt u daar als ouders nog vragen over, laat het ons dan weten. We hopen op veel goed weer en een hele sportie ve competitie. Programma 3 april: Welpen 13.00: Odi - Roef! in Haaren JAA 10.50: Taxandria - Roef! in Oisterwijk MAA 10.00; Roef! - Blauw Wit thuis MAA 10.50: Roef! 2 - Witte Ster 2 thuis JAA 11.40: Roef! - GHV thuis Programma 4 april: DAS 13.10: Avanti - Roef! in Drunn HES 12.10: GHV 2 - Roef! in Goirle Op zaterdag 13 maart werden op de 400 meter buitenbaan te Eindhoven de clubkampioen- schappen verreden in diverse categorieën. Ondanks het wat hobbelige ijs werden er door een kleine vijftig leden van onze vereniging, toch nog 30 persoonlijke records gereden. Er is dus goed gepresteerd. Hier volgen de uitslagen: Meisjes pupillen: 1. Lilian Strik; 2. Janneke Burgers; 3. Eefje van de Meijdenberg. Jongens pupillen: 1Rob van de Meijdenberg; 2. Luuk van Gils; 3. Maarten Terwindt. Meisjes junioren: 1. Elvira Koenraadt; 2. Eefje Kaptijn; 3. Marieke van Laarhoven. Jongens junioren: 1. Marcel Bruurs; 2. Richard Bruurs; 3. David Strik. Senioren B: 1. Claudia Klarenbeek; 2. Jan Blok; 3. Paul Ter windt. Senioren A: 1. Jaap de Groot; 2. Jan van de Wiel; 3. Cees Vennix. Bij de junioren jongens, kwam de wisselbokaal, geschikbaar gesteld door sponsor Makelaardij de Lind, voor de tweede maal in handen van Mar cel Bruurs. Bij de senioren A wist Jaap de Groot, met over macht, hetzelfde resultaat neer te zetten. De aanmoedingsprijs voor het jeugdlid, welke het afgelopen seizoen het meest vordering heeft gemaakt met betrekking tot de techniek is ge wonnen door Eefje van de Meijdenberg. Alle winnaars gefeliciteerd! Tot slot een groot compliment voor de organisa tie van dit evenement, welke in 31/? uur tijd een kleine 200 ritten heeft verwerkt. Op zaterdag 24 april aanstaande heeft de sopraan Thea Vermeulen-Peek uit Moergestel de onbet wiste hoofdrol op een speciaal voor haar gepro grammeerde muzikale feestavond onder de titel ‘Thea Vermeulen in concert.’ Een echt feestelijke uitvoering met ’voor elck wat wils’, want op het programma staan niet alleen prachtige operafragmenten, maar ook spranke lende operettemelodieën (van haar laatste CD!) en vrolijke musicalsongs. Thea wordt daarbij terzijde gestaan door maar liefst 200 zangeressen en zangers t.w. het Til- burgs Mannenkoor ’La Renaissance’, de even eens uit Tilburg afkomstige Koninklijke Lieder- tafel ’Souvenir des Montagnards’ en het Eindho- vens mannenkoor ’Brabant Zangers’. De begeleiding is in handen van pianist Ben Mar tin Weijand en zijn ensemble Bon Ton Plus. De dirigenten zijn respectievelijk Henk van Doorn en Hans van den Brand, welke laatste evenals Ben Martin Weijand voor de speciale ar rangementen heeft gezorgd. Gastsolist is de tenor Adriaan van Limpt. Het idee om de populaire sopraan weer eens in het zonnetje te zetten is van het Tilburgs Man nenkoor ’La Renaissance’, dat tevens de organisatie en produktie voor haar rekening heeft genomen. Dat dit zangfestijn plaatsvindt in het nieuwe im posante Muziekcentrum Frits Philips te Eindho ven - volgens insiders een der beste en mooiste concertzalen van Europa - geeft de uitvoering on getwijfeld nog een extra dimensie. De aan vang is om 20.15 uur. Plaatskaarten ad 27,50 en 22,50 zijn nog in beperkte mate verkrijgbaar bij de navolgende adressen: Stadspaviljoen, Alb. Thijmlaan 1 te Eindhoven, telefoon 040-112491; M. Kruijssen, Bredaseweg 202 te Tilburg, telefoon 013-420625; F. Cruijs- sen, Bisschop Masiusstraat 41 te Tilburg, tele foon 013-431955. Na 20 april - en indien nog voorradig - uitsluitend aan de kassa van Muziekcentrum Frits Philips te Eindhoven. Uitslagen: Pupillen: Zigo - Roef! Aspiranten: DDW 2 - Roef! Junioren: BIO - Roef! Senioren 1Roef! - Concordia 3 Senioren 2: Roef! - Sp. Girls 3 Programma: 1 april: Recreanten: Roef! - Zigo 3 april: Mono’s: EDN - Roef!10.00; vertrek 9.20 Pupillen: Roef! - Rosoio 10.00; vertrek 9.00 Aspiranten: Roef! - Rosoio 311.30; vertrek 10.30 Junioren: Roef! - Rosoio 3 13.00; vertrek 12.00 4 april: Senioren 1Boskant 2 - Roef! Moergestel, jgr»-1 ^7

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 10