N b ■te [I iil il h i il IW-Z 1; I /W I VROUWEN OP ZOEK NAAR HARMONIE 3 De ge- raud Set). fe- (werkmans)blauw schaduwkleuren, I staat. Onschuldige, maar tege lijkertijd sexy kleding zoals lingerie- en corsetteriestof ge combineerd met stoer leer. Naïef en verleidelijk is de kin derlijke baby doll die eveneens een prominente plaats heeft in dit modethema. De toegepaste stoffen zijn bedrukt en licht- glanzend katoen, denim, sa tijn, damastweefsels, diverse kantstoffen, taftzijde en bro derie. Voornamelijk pastel kleuren worden gecombineerd met bruin. Doorknoper met split in kuitlange lengte. Op vallende knopen en ’nep’zakjes maken van dit ge heel een charmante en opvallende japon (foto Mondi). sen, versleten, gerepareerd uitzien. Kleding die op het lijf is geschreven van stoere, wer kende vrouwen. Het stoffen- beeld is geïnspireerd op de au thentieke landbouw- en werk- mansstoffen en boerenonder- goedstoffen. Behalve patchw ork vertoont femmes de la ter- re stevige katoenen stoffen, denim, canvas, huishoudlin- nen en print stofjes. In dit ’boerse’ modebeeld zijn blauw en bruin de hoofdkleu ren, aangevuld met accenten in rood, geel, groen en oranje. Het meest opvallend is de combinatie blauw/groen die deze zomer bijzonder actueel is. Een karaktervolle sportieve outfit met penseel- strepen in marine/wit. De kraag bestaat eveneens uit deze twee kleuren (foto Louis Féraud Set). De benaming van het door het NMI ontwikkelde modethe ma silence/noise is een con trast op zich. Het mode insti tuut heeft dit thema ontwik keld voor de elegante, spor tieve vrouw die wel wordt ge typeerd als ’cool, calm, col- Femmes de la terre Vrouwen van het land is de vertaling van het tweede mo dethema dat voor een belang rijk deel bestaat uit functione le rokken, schorten en (door- knoopjjurken die er verwas- Gifgeel, bruin en groen zijn de favoriete kleuren van de snake woman. Bij deze tinten draagt ze wit als basis- en combinatie- kleur. Voor de zomer is tur quoise boven dien een modi- sche unikleur. Spinnewebben Surrealisme krijgt handen en voeten in de slangenvrouw: een natuurlijke schoonheid met een mysterieuze uitstra ling. De vloeiende belijning van de kleding vertoont die renprints, spinnewebben dessins van reptielhuiden en exotische schelpen. Het gladde, strakke vel van de slang is herkenbaar in de kle ding die nauwsluitend op het lichaam wordt gedragen en is gemaakt van lakstoffen, (imitatie)leer, lycramengin- gen en trans parante stoffen met glanzend oppervlak. Hoewel de zomermode van 1993 zich kenmerkt door meerdere modestijlen is er toch een algemene trend waar neembaar, namelijk het leven in contrasten. Onze moderne maatschappij zit boordevol te genstellingen: arm en rijk, blank en zwart, jong en oud. Ondanks al deze verschillen gaan mensen op zoek naar harmonie en balans. Dat kan op vele manieren, bijvoorbeeld met kleding. Eindresultaat Kleding zegt veel over ie mands karakter en levensstijl. Terwijl de één kiest voor kleurrijke kleding met folklo ristische dessins, draagt een ander sobere, overwegend ef fen kleding van natuurlijke materialen. Er is maar weinig mode-in- zicht nodig om te constateren dat de onderlinge verschillen groot zijn. Modebewuste vrou wen proberen deze wirwar van modische stijlen te combine ren tot een harmonieus eindre sultaat: de contrasterende vrouwenmode anno 1993. Een modische korte overall (100% katoen) met palm- en Indische motie ven. Let op de aparte schou- derdetails van het jasje met NX korte mouwen (foto Louis Fé- Buiten is het nog koud en guur als in de modezaken de zo mercollecties damesmode verschijnen. De luchtige cre aties kondigen een seizoen aan waarin de zon elke dag aan kracht wint. Nog even en het is weer tijd voor vakan tie, warmte en niet te vergeten lange, gezellige zomer avonden. Optimisme kortom bij de introductie van een in spirerende modecollectie, die door het Nederlands Mode Instituut (NMI) is vervat in vier thema’s: silence/noi se, femmes de la terre, snake woman en frou frou. lected’. De belijning van de kleding is elegant met een natuurlijke, noncha lante uitstraling. Met simpele patronen wordt eenvoudige, ingetogen kleding gemaakt die soe pel valt en droog oogt. Toch ontbreken speelse details niet, zoals splitten, ongelij ke Ruitjes kunnen en mogen weer! Likkend aan een ijsje geniet je in zomerse, luchtige kleding (foto Mondi). bruik- te stoffen zijn sober maar chic, zo als klassieke ga bardine, wol en wolmengingen met linnen, ka toen of zijde. Het modethe ma is voorna melijk uitge voerd in uni. De kleu ren zijn hard (noi se) zoals en bruin met schaduwkleuren, maar ook de zachte tinten wit, ecru en donkergrijs zijn veel gezien. Naïef Geen twee vrouwen zijn gelijk. Dat is de reden dat naast de ex centrieke mode van snake wo man, het min zomen, afhan gende schou ders, onopval lende koor den, ritsen en sluitingen. Ook de combi natie transpa rant en niet- transparant past perfect bij silen ce/ noise. Elegante doorknoop japon in actuele lengte uit of meer naïeve de Louis Féraud collectie. Blikvangers zijn de modethema grote opgestikte zakken met daarop geborduurde frou frou be- motieven van Parijse monumenten. F 1 f f WWSW MB Een jurk in Marilyn Mon roe stijl. De cognac/écru kleurige ge streepte jurk is draagbaar bij verschillende gelegenheden. Op en top vrou welijk! (foto Fink) PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 MAART 1993 NA 8 Zomermode in het teken van leven in contrasten MM

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9