De lente breekt aan De lens op scherp ff Lekker op de fiets 11 QiïvV i-T SS» t ,s Ut z «w F BB >1 HET IS TIJD VOOR ACTIE Ook als mens ontkom je niet aan de naderende lente. Bij de eerste warme zonnestralen krijg je de neiging een stoel in de deurope ning te zetten en je gezicht naar de zon te keren. De sneeuwklok jes laten hun witte kopjes zien en de eerste krokussen kleuren de grond. Tijd voor actie. De tuin klaar, je zomerjas alvast aan de kapstok, je haar kort en een ander kleurtje en de tuin meubelen van zolder. En wat te denken van een bezoekje aan het reisbureau? Om tijdens de eerste mooie mid dagen ongestoord van de tuin te maken de planten zich op voor een nieuwe groeistoot. Om de huiskamerplanten in hun en thousiasme te steunen, verdie nen ze nieuwe grond, een ruime re pot en met regelmaat een scheutje plantenvoeding. Let goed op welke plant in welke grond staat. Eén vetplant gedijt nu eenmaal niet in dezelfde aar de als een varen. De bloemist geeft graag raad. Tuin Zo in het prille begin van de len te vraagt de tuin nog niet zoveel zorg. De bollen doen hun werk. Groen in huis Niet alleen buiten, ook binnen Vroeger maakten alle vrouwen van de lente gebruik om grote schoonmaak te houden. Ze keer den het hele huis ondersteboven. Dat komt steeds minder voor. Toch is het voorjaar bij uitstek de tijd om de gordijnen en vitra ges te wassen, de kasten ‘uit te mesten’ en om her en der schil der- en witwerk te doen. De ra men kunnen vaker open, de boel kan gelucht worden. En straks als het werkelijk warm wordt, hebben we er profijt van. Dan kunnen we heerlijk uitrusten en zelf een zomerkleurtje opdoen in het zonnetje. Het gras begint aarzelend aan haar groei. Wie in de winter de nestkastjes is vergeten, moet ze nu rap van de plek halen. Straks kan het echt niet meer, want vinken en mezen zoeken al vroeg hun vaste broedplekje voor het seizoen uit. De kasten moeten goed leeggeschud en eventueel droog uitgeborsteld worden. Er is voldoende nachtvorst geweest om de aanwezige insekten als luizen en vlooien te doden, dus het karweitje is zo gepiept. Om straks zulke haarscherpe plaatjes te kunnen schieten, vraagt het fototoestel nu om aandacht. Wie al lang een nieuw toestel zocht, kan eens langs gaan bij een speciaal zaak. Daar kunnen ze alles vertellen over nieuwe, maar ook over tweede-hands toe stellen. Wie» al een toestel heeft, moet het nu bedrijfs klaar maken. De vakman re kent een klein bedrag voor een goede schoonmaak- en controlebeurt. Verder zullen de batterijen meestal ver nieuwd moeten worden en de “lens schoongemaakt. En na tuurlijk liggen er een of twee rolletjes klaar voor gebruik. Pas op met rolletjes die een winterseizoen lang in het toe stel bewaard zijn gebleven. Houd er rekening mee dat zo’n oud rolletje soms een kunnen genieten, moet het meu bilair voor het pakken staan. Schoon en met gewassen en eventueel gerepareerde kussens. De kunststof meubelen kunnen met een warm sopje worden af genomen en met de tuinspuit schoongespoten. Let op de bui tenkraan! Die moet nog steeds na gebruik worden afgesloten. April doet wat ie wil en maart roert z’n staart, dus nachtvorst is niet uitgesloten. Controleer houten meubilair op zwakke plekken en slecht onderhouden schilderwerk. Nu een kwast er over betekent straks rustig zit ten. Draai bouten en moeren goed aan. Lekker nieuw de lente in. Dat geeft een extra zonning gevoel (foto Louis Féraud). Het eerste kopje koffie op een zonnig terras. Misschien nog wat frisjes maar wel gezellig. De sneeuwklokjes steken hun kopjes boven de grond. Erop uit. De lente brengt ook de zomer dichterbij. Voor heel veel men sen betekent de zomer vakantie en de vakantie reizen. Wie zeker wil zijn van een plaatsje in het vliegtuig, dat ene huisje aan de kust, het mooie hotel in het bin nenland of een gunstig gelegen camping doet er goed aan zich nu te oriënteren op de bestem ming en de mogelijkheden. Het reisbureau heeft rond deze tijd tal van gidsen klaarliggen. Dat geeft nu alvast voorpret en na het boeken kun je je in alle rust verheugen op wat komen gaat. Een prima vooruitzicht. Gereedschap Werp na de lange winter eens een kritische blik in de schuur. Is hij opgeruimd zodat straks met gemak de racefiets en de grasmaaier erin en eruit kan. Ligt het gereedschap makkelijk voor het pakken en is alles in goede staat en voldoende gesle pen. Breng het anders naar de vakman voor onderhoud. Straks is het gereedschap onmisbaar en in de spiegel van de kapper kun nen kijken. Een ander kapsel misschien of alleen een ander kleurtje? Lekker nieuw de lente in, geeft een extra zonnig gevoel. Het is aan de vogels te horen. Het gekwetter krijgt een bijna ruzie achtig toontje. De territoria worden afgezet. De mannetjes merel vecht voor z’n plekje en duldt geen concurrenten op z’n terrein. De vinken vliegen de meest vreemde capriolen en de koolmees onder zoekt het nestkastje bij de schuur op geschiktheid voor z’n toe komstige kroost. De lente kondigt zich aan. fe I 4 Met het voorjaar komt ook de hang naar ‘verder weg’. Na het eten nog een uurtje fietsen. In het weekend erop uit met de kinderen. Er is veel te zien buiten. Het eerste jonge vee in de wei, de bonte bloe menpracht rond boerderijen, het tere groen van het jonge blad aan de bomen. Kijk tijdig de fietsen na. Vernieuw zonodig de banden. Controleer de verlichting, want het is nog niet echt lang licht in de avonduren. Smeer de ketting en verwijder al het winterse vuil van de velgen en de lak. Zo kan de fiets er weer een heel voorjaar tegen. «F i 1 ir nog voldoende tijd en aandacht voor de spullen. Garderobe Niks is zo leuk als weer eens an ders, luchtiger gekleed gaan. Dus halen we de lente uit de mottenballen. Inspecteer de voorraad T-shirtjes, lichte pan talons, panty’s en pumps. Breng zonodig de schoenen naar de schoenmaker voor nieuwe hak ken en zolen. En gun jezelf een dagje winkelen1. Er is heel veel nieuwe en leuke mode in mooie tinten en gevarieerde stijlen. Voor hem en voor haar. Wie toch aan zichzelf denkt, zou ook eens ‘MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 MAART 1993 PAGINA 20 K •o HE KW.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 20