kpjNIEUWS r«- Informatie-avond, open dag en aanmelding openbare basisschool ’de Bienekebolders’ CDA-achterban Moergestelse scholen schitteren tijdens penaltybokaal! BENEKEBOLDERS Wandel-avond- vierdaagse 1993 T.T.V. Moergestel Scoutingbericht Stichting PET Udenhout C 1 Openbare Basisschool Moergestelse tennisteams beiden aan kop Dart-toernooi KPJ-toneel presenteert...de Vier Jaargetijden Op zondag 21 maart 1993 in de raadszaal van het gemeentehuis te Udenhout (Slimstraat 2). Aan vang 12.00 uur. Jongen in been geschoten Vernielingen Overigen Verkeer Paddentrek Aan de ouders van kinderen die in het schooljaar ’93-’94 vier jaar worden, U staat op het punt een basisschool te gaan kiezen voor uw nu nog driejarig kind. Sommigen van u hebben misschien al lang een keuze gemaakt, bijvoorbeeld om dat u al schoolgaande kinderen hebt. Anderen hebben via vrienden, buren en kennissen voorinformatie ingewonnen. Weer anderen hebben hun keuze al gemaakt op grond van levensbeschouwing c.q. geloofsovertuiging. Is uw keuze al op onze school gevallen dan is on derstaande uiteraard voor u van belang. We richten ons echter vooral tot die ouders die nog een keuze moeten maken. We vinden het onze plicht u te infor meren over het openbaar onderwijs in Moergestel. dinsdag 1 juni tot en met vrijdag 4 juni. PAGINA 7 6 7. 10-0 Raadsfraktie CDA en de Van Tienhovenlaan. Genoemde wegen worden afgesloten op die avonden dat padden trek te verwachten is. Deze maatregel wordt ge nomen om te voorkomen, dat deze dieren tijdens het oversteken van de wegen onnodig worden doodgereden. Deze maatregel zal, afhankelijk van het weer, enkele weken nodig zijn. Met deze drie zusjes gaan we deze week weer eens terug naar de schoolbanken. De persoon van vorige week was niet zo moeilijk. Het was Jan van Kerkoerledie woont aan de Korenstraat 22. 8. 9. 3. 4. 5. 6. 1. 2. KPJ J Bestuur, ouders en team van Openbare Basisschool ’De Bienekebolders’. Moergestel 1 moest aantreden tegen het Tilburg- se Sulzer Intra 1, die met 1 punt onderaan ston den. Het werd geen lastige avond voor de Moergestel- naren. Herman was wederom goed voor 3 winst- partijen, evenals Piet, die ook 3 partijen won. Het nog altijd ongeslagen dubbel (deze avond Heman/Piet) zegevierde voor de 7e maal op rij. Onze 3e man Arie moest het deze avond zonder zege stellen, hij komt beter in vorm, maar mist nog wat ritme. Eindstand: Moergestel 1 - Sulzer Intra7-3 Moergestel 2 had een erg makkelijke avond. De tegenstander Groenewoud uit Tilburg kwam maar met 2 spelers opdagen. bart, Martin en Wil wonnen alle zeven partijen en kregen er dus 3 kado. Eindstand: Moergestel 2 - Groenewoud Plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. Agenda: Opening Notulen van de vergadering d.d. 12 januari 1993 Ingekomen stukken Verkiezing dagelijks bestuur Mededelingen van de bibliotheek Bespreking Jaarverslag 1992 en Begroting 1994 Terugblik op de ontmoeting met het Dage lijks Bestuur van de Openbare Bibliotheek Oisterwijk Wat verder ter tafel komt Rondvraag en sluiting. Afgelopen zaterdag namen drie Moergestelse jon gens, tijdens de rust van de competitiewedstrijd Willem II - Sparta in het gemeentelijk stadion te Tilburg deel aan de Penaltybokaal en hoe... Maurice Bouwmans, Luuk van den Meijdenberg en Jouke Hooghiemstra namen elk vier penalties (12 in totaal) en scoorden daarvan liefst 1 lx!!! Een zeker niet geringe prestatie die de jongens al le kansen heeft gegeven op het winnen van die penaltybokaal. Onder leiding van trainer Willy Tekath was er de afgelopen weken dan ook hard en serieus ge traind om er het beste van te maken. Het boven vermelde resultaat is dan ook zeer verdiend. Proficiat!!! open vanaf 9.00 uur tot 19.00 uur ’s avonds. U kunt tussen 9.00 uur en 14.30 uur de kinde ren en leerkrachten bezig zien. Bovendien kunt u zich dan in laten schrijven. Overigens kan dat uiteraard ook op elke andere dag. We willen u immers ruimschoots de tijd geven om een wel overwogen keuze te maken. Tijdens de open dag wordt u opgevangen en rondgeleid. Het is pret tig als u de avond tevoren de informatie-avond heeft bezocht, omdat u dan gerichter kunt kij ken. Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd en hopen u te zijner tijd te mogen begroeten. Zoals U misschien hebt gezien is onze laatste bingo-uitzending achter de rug. Het was voor ons een bijzonder prettige ervaring om aan dit evenement deel te nemen, niet alleen omdat het voor ons een geldelijke opsteker is, doch ook gezien de enorme propaganda die van dit gebeuren uitgaat zijn deze uitzendingen een groot succes geworden. Gaarne willen wij dan ook dank zeggen aan het team van MTV die door hun vakmanschap elke uitzending weer tot een lust voor het oog maakten. Verder gaat onze dank uit aan Auto- en Motorrijschool van den Biggelaar voor zijn spontane financieële bijdrage. Ook de schenkers van de waardebonnen welke in de uitzendingen steeds werden vernoemd hebben onze achting zeer verdiend. Natuurlijk mogen de vaste verkoopadressen waar de loten altijd te koop waren niet vergeten wor den alsmede al de scoutingleden en leiding die zich door weer en wind niet lieten weerhouden om de loten aan de man te brengen. Natuurlijk ook de mensen achter de scouting- schermen hebben ons respect zeker verdiend. Zeker willen we degenen danken die onze specia le gasten van de uitzendingen waren en vakkun dig de balletjes hebben laten rollen. En dan natuurlijk de mensen die door hun be reidheid om de loten van ons te kopen deze ac tie tot een succes hebben gemaakt. Inwoners van Moergestel en omstreken, wij zijn U zeer dankbaar. Groeten van bestuur, leiding en leden, scoutinggroep St. Jan Moergestel. Het Bestuur van de Openbare Bibliotheek Moer gestel houdt op donderdag 18 maart haar open bare vergadering. Aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 19 maart zal er in D’n Tob een groots dart-toemooi gehouden worden. In verband met dit toernooi zijn er wat dingen veranderd in D’n Tob. Wil je weten wat we veranderd hebben? Kom dan deze vrijdag naar D’n Tob. Je kunt dan ook meteen de darters mee aanmoedigen. Aan vang toernooi: 20.30 uur. Tot ziens in D’n Tob! Ook dit jaar hebben de spelers weer een leuk stuk uitgezocht. En na maanden van oefenen is het dan zover! Op 20, 22 en 24 maart speelt KPJ-toneel in Den Boogaard voor u het stuk: ’Lucy’s baby’. Of het echt over een baby gaat? Tja.om daar achter te komen, zult u toch gewoon moeten ko men kijken. Kaarten aan de kassa a 6,00 per persoon (inclu sief kopje koffie/thee). Aanvang: 20.00 uur. Hiertoe organiseren we een informatie-avond, waarop u ruimschoots op de hoogte wordt ge bracht van het hoe en waarom van ’De Bieneke bolders’. Daarnaast heeft u ook nog de mogelijk heid de school in werking te zien tijdens de open dag. Op maandag 22 maart aanstaande organiseren we een informatie-avond in ons gebouw aan de Prinses Margrietstraat 1, aanvang 20.00 uur. Wij verzorgen dan een compleet programma, waarin u in de gelegenheid bent de school te be zichtigen, kennis te maken met het onderwijs kundig personeel, ouders en bestuur, op de hoogte gebracht wordt van onze uitgangspunten en doelstellingen, te weten komt hoe we het on derwijs georganiseerd hebben, onze leermidde len kunt bezichtigen en ervaringen uit kunt wis selen met ouders, die al kinderen op onze school hebben zitten. Op deze avond gaan we ook in op onze verhuizing naar de voormalige Boszicht- school. U wordt duidelijk gemaakt hoe we het huidige concept willen voortzetten in dit gebouw, waarin volop ruimte zal zijn en waarin we voor alle aangemelde kinderen vanaf augustus 1993 hoog kwaliteitsonderwijs zullen verzorgen. Op dinsdag 23 maart staan de deuren voor u Wij nodigen al onze leden en belangstellenden uit voor de achterban- bijeenkomst. Deze wordt gehouden op maandag 22 maart in de bovenzaal van de Boerenbond. Aanvang 20.30 uur. De agenda van de raadsvergadering wordt besproken en verder alles wat zo ter tafel komt. Mogen wij op u rekenen? De Vier Jaargetijden van Vivaldi gaat uitgevoerd worden door het Regionaal Symphonieorkest, onder leiding van Raymondo di Bella. Entree en koffie zijn gratis, maar.wij gaan met de PET rond! Afgelopen zaterdagavond werd een 24-jarige jon gen, afkomstig uit Naaldwijk, die in Oisterwijk ’n weekendje op een camping doorbracht, in zijn been geschoten. De jongen was na het avondeten samen met zijn ouders een ’rondje’ gaan wande len. Omstreeks 18.45 uur liepen zij over de Post- hoornseweg tussen de spoorwegovervang en ’De Stenen Heul’, toen de jongen plotseling door een kogel getroffen werd in zijn bovenbeen. De ko gel werd in het ziekenhuis uit het been verwijn- derd en ondanks de nog lange weg die het pro jectiel in het been haf afgelegd, werden gelukkig geen vitale delen geraakt. Het is onbekend gebleven wie het schot heeft ge lost. Mogelijk betrof het hier een ’verdwaalde’ kogel en was die kogel bedoeld voor een ree. Juist rond het tijdstip van het gebeurde, laten deze die ren zich vaak zien. Stropers hebben het rond de ze tijd nogal eens gemunt op reegeiten, die drach tig zijn. De baby-reetjes worden dan opgezet en verkocht. Hoe het ook zij, dit was een slordig schot, dat gemakkelijk verkeerd af had kunnen lopen. Bij de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan werd een basketballpaal vernield. Aan de Moergestelseweg werden bij een oprit twee buitenlampen kapotgeslagen. Afgelopen weekend vierde Durendael het ope ningsfeest. Er was tevoren goed overleg geweest, het feest was goed opgezet, er was bewaking, er werd geen alcohol geschonken en het verliep ook rustig. Toch kwamen er nogal wat klachten over het geluidsniveau. In samenwerking met de ge meente wordt momenteel bezien, waar de (ge- luids)-tolerantiegrens ligt die een installatie in de open lucht (of in een tent) mag produceren. Het geluidsnviveau wordt gemeten met een decibel meter, die op een bepaalde afstand van de ge luidsbron wordt gehouden. Afgelopen vrijdag nacht werd getracht een acceptabele grens vast te stellen, in verband met in de toekomst te hante ren richtlijnen. Later in de nacht werd vuurwerk afgestookt, wat ook nogal wat klachten opleverde. Er was ver gunning, maar wij begrijpen dat de van niets we tende burger erg geschrokken kan zijn. In de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 maart veroorzaakte een 55-jarige Tilburger een aanrij ding op het St. Jansplein. Na de aanrijding reed hij weg zonder zich verder bekend te maken. Dit komt overigens, lijkt het, de laatste tijd weer steeds meer voor, het kenteken was echter geno teerd en de man werd in Tilburg aangehouden. Hij krijgt voor zijn gedrag een proces-verbaal. Met ingang van afgelopen maandag kunnen ’s- avonds na zonsondergang enkele wegen in het bosgebied worden afgesloten voor doorgaand ver keer. Dit zijn met name de Heisteeg, de Bosweg MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 MAART 1993 De eerste voorbereidingen van de avondvierdaag se van 1993 zijn al weer begonnen. Deze wordt gelopen van Wij vragen belangstellenden deze data te reser veren. Tevens vragen wij de besturen van verenigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om ieder in de gelegenheid te stellen aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting probeert weer mooie routes uit te zetten, en zij hoopt dat het evenals de voorgaande jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7