249 Tot 1 juli kunt u nog een koopsom aftrekken over 1992 SPARlft Nog meedoen met de Beurscompetitie? Blank witlof Op zoek naar de ideale hypotheek? 7,5% VERS VAN DE GROENTEMAN per kilo MOERGESTEL ROOTVEN 41 M. RAATS De beurscompetitie 1993 begint op 22 maart. Met een fictief kapitaal van 300.000,- spelen de deelnemers tien weken lang op de beurs. U kunt zich voor deze kompetitie nog inschrijven tot 17 maart. Dat kan bij uw eigen Rabobank. Het inschrijfgeld bedraagt 80,-. Houders van een OV-studentenkaart betalen slechts 45,-. Voor deelname hoeft u geen financieel expert te zijn. Bij inschrijving krijgt u een spelboek en een theorieboek zodat u de nodige kennis daaruit kunt opdoen. Eerder stoppen met werken? Authentieke uitvoering Matthaus-Passion Succes op kattenshow! klasse I slechts Tijdloop Achil Oud ijzer-actie 1 De vereniging Dekkater Prijs Oorsprong en geschiedenis De Pers ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 MAART 1993 PAGINA 4 wilt kunnen beslissen om wel of niet een voor later kan worden moment om eens te Tel. 04243-3181 JW, jn. :h- >y- '.CIIL de Rabobank gunstige en duidelijke condities aan op maat gesneden adviezen, persoonlijke service en glasheldere afspraken. Informeer eens naar de resultaten die in uw situatie mogelijk zijn. vervolg van voorpagina Effectief 7,4% p.j. rd- pi'. Geldig t/m zaterdag 13 maart 1993. Voor dit keer lijkt ons deze opgave niet moeilijk... De familie Smetsers, die vroeger woonach tig waren aan de Tilburgseweg 17, stonde, verleden week in deze rubriek. Van link naar rechts waren het Dien, Nel en Harri (beide laatstgenoemden wonen trouwens nog op genoemd adres...) sus 'en nd tel de 13- Hypotheek 7 jaar vast (met twee jaar bedenktijd) Rente vanaf Effectief 7,9% p.j. bedrag te storten. Een koopsompolis biedt daarmee meer vrijheid. Als het gaat om voorzieningen waarmee een inkomen de shows ook werkelijk beloond. De eerste CAC is behaald op 13 december 1992 in Rotterdam; hier werd ’Alyssia’ ook nog Best in Variëteit (B.I. V.). De tweede CAC werd op 24 januari jl. in Ahnere-Stad behaald en de derde op 28 februari jl. in Koudekerk aan den Rijn. Monique is lid van een onafhankelijke kattenve reniging. Om precies te zijn van de Nederland se Langhaarkatten Vereniging (NLKV). Alle in formatie en tips die maar nodig zijn worden ge publiceerd in ’Onze langharen’, een blad dat een keer per 2 maanden verschijnt. De stambomen worden ook bij de vereniging aangevraagd. Per poes mogen er niet meer dan 3 nesten per 2 jaar worden gefokt, anders worden de stambomen ge weigerd en ben je ’Cattery’ af. Ziektes of afwijkingen worden op die manier in ’n vroeg stadium opgespoord waardoor de vere niging er voor zorgt dat er niet mee kan worden doorgefokt. Tot 1 juli aanstaande bestaat de mogelijkheid om premies voor lijfrenten over 1992 af te trekken van de Inkomstenbelasting. Wanneer u uw aangifte voor 1 april a.s. nog moet doen is dit het Vorige maand heeft Monique ’n (aanstaande) dekkater gekocht met Amerikaanse lijnen. De ze witte Pers heeft in de jeugdklasse 6-10 maan den de kwalificatie Uitmuntend I behaald (het hoogste in die klasse) en hij is ook voorgedragen voor Best in Show (B.I.S.). Hij zal in de toe komst ook mee naar de shows gaan om zoveel mogelijk titels te halen. ’Robedico’s Quin’ zal ook voor buitendekkingen beschikbaar worden gesteld. Iedereen die liefhebber is kan een perzische poes of kater aanschaffen. Je hoeft hiervoor niet per sé lid te zijn van een vereniging. Als je echter met de poes of kater wilt gaan fokken en naar shows wilt gaan dan is het echter niet onverstandig je aan te sluiten bij ’n vereniging. Voor meer informatie kunt u vrijblijvend te recht bij: Monique Helsdingen-van Herck, Kriekenakker 9, 5066 MJ Moergestel, tel. 04243- 2094. De prijs van een ’kitten’ ligt tussen de 500 en 600 gulden. Voor volwassen fokdieren worden prij zen van tussen de 750 en 5.000 gulden gevraagd. Het verschil zit ’m in de lengte van de neus van de kat en in de lijnen. Heb je ’n kat met Ameri kaanse lijnen dan wordt daar veel meer voor be taald. Er zijn mensen die hun Perzen in Ameri ka gaan halen en er daar 5.000 gulden voor betalen! Sinds de 16e eeuw komen er in Europa langha rige katten voor, maar hun oorsprong is nog niet bekend. Wat wel bekend is dat er 2 typen lang- harigen waren: de Angora (uit Turkije) en de Pers (uit Perzië, Iran). Naar alle waarschijnlijk heid komen beide typen van oorsprong uit Rus land en hebben ze zo’n vacht ontwikkeld ter be scherming tegen het gure klimaat daar. Door het selectief fokken met Perzen in de afge lopen 100 jaar is het huidige type Pers ontstaan, ’n Pers herkent man aan zijn stevig en gedrongen lichaam, rond gezicht, ronde kop, korte en dik ke poten, korte neus, grote ronde ogen en aan zijn bijzonder volle vacht die eigenlijk dubbel is. De Pers is een mooie, lieve en rustige kat die goed binnen te houden is. bekijken of u over 1992 nog een aftrekpost wilt creëren. Op deze manier kunt u een betaalbare regeling treffen om vóór uw 65-ste te stoppen met werken. De koopsom bijvoorbeeld biedt uitkomst als u elk jaar, al naar gelang uw financiële situatie op dat moment, Rabobank. Aangenaam Starthypotheek Rente vanaf 7 10/ O Op Palmzondag 4 april 1993 voert het Tilburgs Vocaal Ensemble de Matthaus-Passion van J.S. Bach uit. Het concert vindt plaats in de kerk van ’t Heike aan de Oude Markt te Tilburg en begint om 19.30 uur. Het Tilburgs Vocaal Ensemble laat zich in het concert bijstaan door het gerenommeerde baro- korkest Florilegium Musicum. De gespeciali seerde vocale solisten zijn Harry van Beme, Evangelist, Geert Smits, Christus, Marianne Koopman, so praan, Klaus Haffke, altus, James Doing, tenor en Math Dirks, bas. Daarnaast verleent het Kin derkoor Magdalena onder leiding van Marlies Claasen medewerking. Het continuo wordt verzorgd door Ad van Sleu- wen. De algehele muzikale leiding is in handen van Martien van Woerkum. Het Tilburgs Vocaal Ensemble nodigt allen, die de muziek van de grote Barokcomponist Bach een warm hart toedragen en allen die in de Goe de Week religieuze verdieping zoeken, uit voor de uitvoering de Matthaus-Passion van Johann Sebastiaan Bach. Belangstellenden wordt aangeraden tijdig kaar ten te reserveren. De toegangskaarten kosten 30,- en zijn schriftelijk of telefonisch te reserve ren bij het secretariaat: J. Bogaers, Haneven 43, 5052 BG Goirle, tel. 013-340133. Atletiekvereniging Achil organiseert op zondag 14 maart aanstaande een individuele tijdloop ovei 10 kilometer. Jeugd 2 kilometer. Start tussen 1( en 12 uur in de Elsakkerstraat nabij de Hispoha te Hilvarenbeek. Inschrijving in de Hispoha vanaf 9.30 uur. Eventuele voorschrijving 04255 1897. Kosten kinderen ƒ2,- en volwassenen ƒ5,- Indeling in leeftijdscategorieën. Alle deelnemer ontvangen een herinnering. Kleed- en douchege legenheid aanwezig. Rijvereniging F.E.V.I.O.R. houdt de jaarlijkse oud ijzer actie op zaterdag 27 maart en op zater dag 3 april. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt het ijzer niet thuis opgehaald. Men kan oud ijzer brengen tussen 10 en 15 uur op het terrein van de oefenhal van F.E.V.I.O.R., Heiligenboom in Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5