Tijdelijk een ander thuis gezocht. liever nu een uitstnjkje dan straks ’n koude douche s I IE-hSb Ernstig tekort opvangadressen oudere jeugd Het belang van een uitstrijkje Wat er allemaal is gebeurd... Bang fadé -met Centrale voor Pleeggezinnen. Antwoordnummer 166, 5200 WB 's Hertogenbosch u Baarmoederhalskankeronderzoek. een kwestie van gezond verstand. Centrale voor Pleeggezinnen vraagt kansen voor ’verloren’ groep van oudere kinderen Van het College van Burgemeester en Wethouders Bevernieuws Jaarlijks zijn er duizenden kinderen en jongeren die voor korte of lange tijd niet door hun eigen ouders verzorgd kunnen worden. Voor hen zoeken de Centrales voor Pleegzorg geschikte pleegouders. Wilt u weten wat het is om pleegouder te zijn? Stuur dan onderstaande coupon in een open envelop naar: Ook voor crisissituaties Inzamelresultaten huishoudelijk afval F li MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 MAART 1993 PAGINA 11 ■fcy- DOEN Maak een afspraak met uw huisarts. Het Gemeentebestuur Moergestel. Tel Prov i i i i l i i aonKer. riaa je aie ene enge rum maar nooit ge zien! (natuurlijk weet je wel dat de lichten van een voorbijrijdende auto vreemde schaduwen maken op de muur en dat dat enge geluid van de koelkast komt, maar...) En dan is het fijn als er iemand is waar je even mee kunt kletsen. de Kinder- en Jongerentelefoon kun je elke dag bellen tussen 4 en 8 uur. Met vragen, problemen of gewoon voor een praatje. Het kost niets. Telefoon: 06 - 0432. Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst Alle correspondentie Postbus 3024 5003 DA Tilburg In Brabant bestaat een ernstig tekort aan opvan gadressen voor oudere jeugd. Het gaat dan om jongeren die door omstandigheden tijdelijk niet meer thuis kunnen wonen. Jongens en meiden die in een ’nieuw’ gezin weer nieuwe kansen zoe ken. Door dit tekort dreigen deze 12-plussers tussen de wal en het schip te raken. Zij kunnen nergens terecht. ken en repeteren. Het publiek merkt er nog niets van. Dan ziet u op de info-borden van Moergestel: K.P.J.-toneel Lucy’s baby 20, 22, 24 maart. Nü begint het publiek het te merken! De jaarlijkse toneelavonden van de KPJ zijn er weer. Op 20, 22 en 24 maart om 20.00 uur in Den Boogaard. De entree bedraagt 6,- maar dan is de koffie/thee ook gratis. De laatste weken wordt er nog hard gewerkt aan spel en decor. Er wordt aan beiden nog geschaafd en getimmerd. Daar merkt het publiek ook weer niets van. Dat geeft ook niet, als u maar met zijn allen komt kijken! Dan merken de spelers dat het weer niet voor niets is geweest! In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 23 februari 1993 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Algemeen plaatselijke verordening Een collectevergunning is verleend aan: - NKGG, Nationale Kollekte voor mensen met een verstandelijke handicap voor de periode 10 tot en met 16 oktober 1993; - Nationaal Epilepsie Fonds, voor de periode 27 juni tot en met 3 juli 1993; - Nederlandse Astma Fonds, voor de periode 23 tot en met 29 mei 1003; - Het Nederlands Rode Kruis, voor de periode 30 mei tot en met 12 juni 1993; - Nederlandse Brandwonden Stichting, voor de periode 31 oktober tot en met 6 november 1993; - NOVIB, voor de periode 9 tot en met 15 mei 1993; - Prinses Beatrix Fonds, voor de periode 19 tot en met 25 september 1993; - AVO integratie gehandicapten, voor de periode 13 juni tot en met 19 juni 1993. Vergunning tot het houden van een kledingin- zameling is verleend aan: - het leger des Heils, voor de maand januari 1994; - de ’Stichting mensen in nood’, voor de maan den maart en september 1993; 2 verzoeken tot het houden van een kledingin- zameling zijn afgewezen. Diversen Ingestemd wordt met de aanschaf van een nieu we rioleringspomp ten behoeve van het rioolge maal aan de Krijtestraat; De Centrale voor Pleeggezinnen vraagt komen de weken dan ook extra aandacht voor deze ’ver loren’ groep kinderen. Via oproepen in de pers probeert zij voor ongeveer 20 jeudigen een goed onderdak te vinden. Het gaat om pleeggezinnen, adressen voor de weekends en vakenties. Ook welkom zijn gezinnen die ouders of pleegouders wat ondersteuning kunnen bieden door regelma tig eens een paar uurtjes bij te springen. De jon geren wachten soms al een hele tijd op een plek in een pleeggezin. Ondertussen moeten zij thuis of in een internaat wonen, terwijl dit eigenlijk niet meer verantwoord is. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEB REKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 In het kort willen we u weer vertellen wat de be vers de afgelopen weken hebben gedaan. 3 Weken voor carnaval waren de bevers al hele maal in feeststemming. We hebben daarom op een rol behang papier een carnavalsoptocht gete kend, die we hebben opgehangen in ons scou- tinglokaal. Nadat we allemaal wat hadden ge dronken gingen we stippen dansen. Dit is het zelfde als stoelendans alleen gebruikten we gro te stippen in plaats van stoelen. Na het dansen werden de stippen gebruikt als bord om de chips op te eten die de jarige Margriet had getrakteerd. Ook Rowena was jarig zij mocht tijdens de pau ze trakteren. Een week later brachten de bevers hun knuffel dier en een schoenendoos mee. Lappezak, die onverwacht op bezoek kwam, vond dat de dieren er niet zo gezond uitzagen en zij ging ze daarom een voor een onderzoeken. Sommige beren kre gen een verband om de poot, andere een pleister op de snoet en weer andere kregen een drankje mee. Lappezak vond dat alle dieren na het be zoek aan de dokter naar bed moesten. De bevers gingen daarom van hun schoenendozen prachtige bedjes maken voor hun dieren. Ondertussen maakte Lappenzak dekentjes voor in de bedjes. Op vrijdag 19 februari was het carnaval voor al le scouting leden. Ook de bevers hebben deze avond weer gezellig gehost op carnavalsmuziek. Volgende week is het feest voor de bevers want dan bestaat de scouting 30 jaar. Er is voor alle le den een ontzettend leuk weekend georganiseerd met veel verrassingen. Over het verloop van dit weekend kunt u te zijner tijd meer lezen in ’Moergestel-Nieuws Groetjes, de beverleiding. Daarnaast zou de Centrale voor Pleeggezinnen ook veel vaker hulp willen bieden aan een kind dat in een crisissituatie bij de ouders weggegaan is. De organisatie staat echter vaak met lege han den. Jongeren moeten soms acuut thuis weg en eigenlijk horen ze dan ergens heen te kunnen. Als ze geluk hebben, kunnen ze in een gezin terecht dat hen de eerste periode opvangt. Soms een paar dagen, in principe niet langer dan drie maanden. De tijd in zo’n kortverblijfgezin wordt gebruikt om naar de beste oplossing te zoeken. Terug naar huis, naar een langdurig pleeggezin, naar een in ternaat of begeleid kamer wonen. Mensen die belangstelling hebben, kunnen voor meer informatie vrijblijvend contact opnemen met de Centrale voor Pleeggezinnen in Den Bosch, tel. 073-133647. Pleegouders hebben uiteraard recht op een goede begeleiding en een financiële vergoeding. De resultaten in Oisterwijk en Udenhout zijn vergelijkbaar. Het aangeboden GFT afval was in zijn algemeenheid van goede kwaliteit. Dit neemt niet weg dat wij met zijn allen alert moe ten zijn om een goed resultaat te blijven be houden. Daarom doen wij op u een beroep om kriti scher en conseqent op te letten om: 1alle GFT afval in de bruine container te de poneren; 2. niet tot het GFT behorend afval in de groen container. Het beste resultaat wordt bereikt door het afval te scheiden aan de bron. Uw inzet draagt bij aan het beheersen van de afvalverwijderingskosten en daarmee dus van de tarieven. Voor alle duidelijkheid geven wij u onderstaand een opsomming van afvalstoffen die in de GFT container thuis horen: - groente- en fruittesten en schillen; - alle etensresten, eierschalen en pindadoppen; - koffiefilters, koffiedik en theezakjes; - huisdierenmest (geen kattebakkorrels); - snoeiafval, blad, gras en stro; - snijbloemen en kamerplanten. Wij hebben alle vertrouwen in uw verdere mede werking die zonder meer een bijdrage betekent voor de verbetering van de kwaliteit van ons mi lieu. In Nederland wordt per jaar bij 1200 vrouwen, meestal in de leeftijd van 35 tot 55 jaar, baar moederhalskanker vastgesteld. Deze ziekte is op te sporen of te voorkomen door regelmatig een uitstrijkje te laten maken bij de huisarts. De kans op genezing is dan praktisch 100 Alle vrouwen van 35 tot 55 jaar in Midden-Bra- bant krijgen dan ook één keer per 3 jaar een oproep om zich te laten onderzoeken. Men krijgt een uitnodiging om een afspraak te maken met de huisarts en daar een uitstrijkje te laten maken. Het onderzoek wordt vergoed door het zieken fonds en door vrijwel alle ziektekos tenverzekeraars. Voor meer informatie over het onderzoek kunt u zich wenden tot uw huisarts. Met vragen over de oproep kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Onlangs zijn er resultaten bekend geworden over het ingezamelde huishoudelijk afval. Wij willen u hierover deze keer informeren. Het ingezamelde huishoudelijk afval bestaat uit 2 fracties, namelijk het Groente-fruit en tuinaf val en de zogenaamde restfractie. Dit is wat niet tot het groente-fruit- en tuinafval behoort. Het totale ingezamelde huisvuil in onze gemeente bedroeg in 1992 2.120.280 kilo, dit is 2,13% meer dan in 1991. Van dit afval is 930.800 kilo groente-fruit- en tui nafval, wat neerkomt op een percentage van 43,8. Blijspelen, drama’s, toneelstukken lezen. Lezen, lezen en nog eens lezen. Je wordt steeds kriti scher, je wilt het beste op de planken voor spe lers en publiek. Als alle spelers er zijn, dan gaat het beginnen. Het publiek merkt er nog niets van. Leesrepetities, toneelspelen, eerst met boek en daarna zonder boek. Elke weer repeteren. Het publiek merkt er nog niets van. Kleding zoeken, decor uittekenen, grimeuse en kapster inlichten, affiches en programma’s druk- j Naam: dhr./mevr. Straat I Postcode I Plaats I U hoeft geen postzegel te plakken Soms ben je bang. Bang voor de bouvier van de buurvrouw. Of bang voor een slecht rapport. Of bang voor die pestkop op school. Veel kinderen (volwassenen trouwens ook!) zijn bang in het

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11