Voorlopig laatste TV-bingo MTV-Bingo oergestel r natuurlijk KETELAARS B R I N Aphrodite Reünie Scouting! A L v J Morgenavond om 19.00 uur: Onderzoek haalbaarheid fusie Donderdag 4 maart 19.00 uur: Buurtbus bestaat 12 ¥2 jaar Buurtbus Buurtbus 4 fl Tussen De Reuselhof en verpleeg huis St. Elisabeth te Goirle Huidverzorgingsinstituut Morgenavond (donderdag 4 maart) begint om 19.00 uur de laatste TV- bingo van Scouting Moergestel. Ook deze laatste ronde is voor liefst 1.000,- aan prijzen te verdienen. Kaarten voor deze laatste trekking zijn nog op de voorverkoopadressen te verkrijgen. Golf van inbraken Aanhouding Herhaalde oproep jachtaktehouders Oprichter kapelaan de Bont Noteer in uw agenda! Lekker Leven, Lekker Eten, Lekker met minder Vet! ©r s FAST FOOD, FAST FAT WOENSDAG 3 MAART 1993 - 18e Jaargang - Nr. 753 ,i| HdliyublUlüfl UI] Ug clüKülHUIIUSgIl Bil V.Ü.Z.J I® TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Groemtructuurplan Moergestel Spuit er uit. njtuur*rin'| i: Maak GRATIS gebruik van de Buurtbus op donderdag 12 maart! Route: Baarschot - Diessen - Hilvarenbeek - Biest- Houtakker - Moergestel - Oisterwijk en terug. IV2 Uurs-dienst volgens bestaande dienstregeling. U bent van harte welkom! Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Corné Schoenmaker en Peter van de Wouw. Deze uitzending is de laatste in de serie van vier in samenwerking met Scouting. Vereniginge^die in één van de komende jaren het spel met MTV willen spelen kunnen kontakt opnemen met Postbus 110, 5066 ZJ Moergestel of persoonlijk met Martien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) De tijd begint te korten! Vrijdag aanstaande gaan we van start met een reünie. Dit is één van de feestelijkheden rond ons 30-jarig bestaan. Via de ze weg een laatste uitnodiging voor alle oud-leden en oud-leiding om op deze reünie te komen. Na tuurlijk zijn ook de partners van harte welkom. Om 20.30 uur gaat het feest van start in Den Donk, Bosstraat 3a, Moergestel. Als u zich nog niet voor deze avond hebt opgegeven bent u toch van harte welkom of kunt u dat alsnog doen bij Ellen op ’t Hoog, Hild 17, 5066 CL Moergestel, tel. 04243-4042. Wij zouden dat prettig vinden in verband met de inkopen. Op 5 maart zullen we u in scoutingstijl een gezel lige avond bieden en natuurlijk is er de kans om eens goed bij te kletsen bij een hapje en een drankje. Tot dan en de vriendelijke groeten van Scouting groep St. Jan Moergestel. I Op 6 maart aanstaande is het 1214 jaar geleden dat werd gestart met het Buurtbus-project ’Biest- Houtakker - Baarschot’. Het was op 6 september 1980 dat de Gedeputeerde Drs. Jan de Geus het startsein gaf. De Buurtbus werd in het leven geroepen door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat in nauw overleg met provinciaal- en gemeentebesturen. De organisatie werd in handen gegeven van het Vervoersbedrijf de B.B.A. die dit moet regelen met plaatselijke vrijwilligers. De doelstelling was om afgelegen gebieden waar geen openbaar ver voer aanwezig was, uit hun isolement te halen. De route van deze bus is: Baarschot-Diessen- Hilvarenbeek-biest Houtakker-Moergestel- Oisterwijk en is lang 27 kilometer. Er is een vaste dienstregeling om de 134 uur. Momenteel is de Buurtbus niet meer weg te denken. Zij heeft een sociale functie waarvan de werkzaamheden wor den verricht door een 20-tal Vrijwilligers die hier voor geen vergoeding ontvangen. Deze vrijwilli gers zijn meestal gepensioneerde chauffeurs en personen die in de V.U.T. zijn gegaan. Zij doen dit werk met hart en ziel en voelen zich stuk voor stuk bijzonder bij dit project betrokken. Het zijn meestal oudere personen en scholieren die van de diensten van de Buurtbus gebruik ma ken. In het jaar 1981 werden 5013 personen ver voerd, welk aantal de laatste jaren is opgelopen tot over de 8.000. Over de gehele bestaansperi- ode werd door ongeveer 82.000 passagiers van de Buurtbus gebruik gemaakt. Verder willen wij U erop wijzen dat het vervoer van deze bus goedkoop is. De tarieven zijn: en kele reis voor ouderen en kinderen 1,25, bij aankoop van een 4-rittenkaart van 3,50 is dit maar 0,88. Voor volwassenen kost een enkele rit 2,25 bij aankoop van een 4-rittenkaart van 7,- is dit maar 1,75. Dit zijn eenheidsprijzen, dus korte en lange ritten hebben allen dezelfde prijs. Om nog meer bekendheid te geven aan de Buurtbus zal bij gelegenheid van dit koperen- bestaansfeest één dag gratis vervoer hebben en wel op donderdag 12 maart aanstaande. Maak daarvan gebruik, zie elders in dit blad de adver tentie. Kaarten a 2,50 zijn nog te verkrijgen bij: Pry- ma Denissen, SparMart M. Raats, Slijterij ’In den Korenmaaier’, Bakkerij H. Verkooijen en Slagerij J. van Zon-Reyrink. Het is tevens de laatste kans om ’n prijs te win nen in deze TV-bingo, want het wordt voorlopig de laatste bingo-uitzending. Tot op heden heb ben zich namelijk nog geen nieuwe verenigingen gemeld die het spel het komende jaar willen spe len. Door mee te doen steunt u trouwens twee vere nigingen: én Scouting én MTV die de opbrengst van de aktie gebruikt om de apparatuur up-to- date te houden. Donderdag 4 maart 19.00 uur: MTV-Bingo op uw eigen Moergestelse lokale omroep: MTV. In de uitzending wordt nog even teruggekeken naar de oprichting van de Scouting in ons dorp. Reden daarvan is de reünie die ’n dag later (vrij dagavond) plaatsvindt in Den Donk en de andere reden is gelegen in het feit dat dit keer ’n heel bij zonder persoon de balletjes zal trekken. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43.5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In de Bosbeemdstraat werd zaterdagavond ge probeerd in te breken in een woning. Omdat dit huis zeer goed beveiligd was (stalen kozijnen met nog allerlei extra beveiligingen) lukte het de da ders daar niet binnen te komen. In de avond of nacht van 23 op 24 februari werd ingebroken in de sacristie van de kerk. Men ver wijderde eerst een plexi-glas ruitje, waarna men de glas-in-lood ruitjes vernielde. Hierna kwam men in de sacristie. Een kast werd op ruwe wij ze opengebroken en men gooide kazuifels op de grond. Twee kwamen er op het dak te liggen van het parochiecentrum achter de kerk en een grijs kazuifel is nog steeds zoek. Bij het Fina-pompstation aan Rijksweg 58 werd ook geprobeerd in te breken. Men was al een eind op weg toen het alarm af ging. Hier schrok men kennelijk toch zo van, dat men er vandoor ging zonder buit. Op 24 februari werden ’s-nachts om 02.15 uur twee jongens aangehouden op de Tilburgseweg. De jongens, zij waren 19 jaar en afkomstig uit Gilze en Tilburg, hadden juist daarvoor allebei een fiets gestolen. De fietsen zijn inmiddels terug bij de eigenaars. Verder hebben de daders een schadevergoeding moeten betalen. M.i.v. 1 april verliest de aan u verleende jachtak te zijn geldigheid. Wij verzoeken derhalve vóór 1 april a.s. een nieu we aanvraag om een jachtakte in te leveren op het politieburo met alle daarbij benodigde beschei den, zoals 2 pasfoto’s, aanvraagformulier (2- voud), huurcontracten c.q. vergunningeen en verzekeringsbewi j s U kunt de aanvraagformulieren verkrijgen op het politieburo. Speciaal voor deze uitzending is uitgenodigd de vroegere Moergestelse kapelaan de Bont, destijds oprichter van Scouting. Veel personen vanaf de middelbare leeftijd zullen hem ongetwijfeld nog kennen. Kapelaan de Bont is hedentendage pastor van ’n parochie en hij was graag bereid om voor Scou ting in deze laatste uitzending de bingoballetjes te trekken. Op zaterdag 27 maart a.s. vindt de groendag 1993 plaats. Het nieuwe beleid, de natuur en het milieu worden deze dag in het (voorjaars)zonnet- je gezet, ondersteund met kraampjes, rondwan delingen en demonstraties. De groendag vangt aan om 10.30 uur en eindigt om 16.00 uur. De activiteiten vinden voornamelijk plaats in Den Boogaard, het St. Jansplein en rond het gemeen tehuis. Over veertien dagen treft u in de Gemeentelijke Informatiekrant ’Groen in Moergestel’ een vol ledig programmaoverzicht aan. Door het bestuur en de directie van verzorgings huis de Reuselhof te Moergestel en verpleeghuis Sint Elisabeth te Goirle zijn de afgelopen maan den gesprekken gevoerd teneinde na te gaan of een vergaande vorm van samenwerking tot de mogelijheden behoort. Tijdens deze gesprekken is geconcludeerd dat sa menwerking optimaal zou kunnen worden be reikt door een fusie van beide instellingen. Het door de besturen van beide instellingen genomen voorgenomen besluit tot fusie is neergelegd in een op 14 januari 1993 ondertekende intentie verklaring. Besloten is de komende maanden een onderzoek in te stellen naar de haalbaarheid van deze voor genomen fusie. Met een eventuele fusie wordt beoogd een in kwalitatief en kwantitatief opzicht goed niveau van verzorging en verpleging te kunnen blijven bieden, een meer efficiënte bedrijfsvoering mo gelijk te maken en daarmee een verlaging van kosten te bereiken. Ieder mens heeft elke dag vet nodig. Maar vet zit, zonder dat we dat vaak beseffen, al in zo veel voe dingsmiddelen, dat we ongemerkt vaak te veel vet consumeren. Wist u dat acht van de tien Ne derlanders te veel vet eet? En dat zijn zeker niet alleen uw buurvrouw of kennissen, maar ook u. Te vet eten staat onze ge zondheid in de weg. We merken het meteen, want van teveel vet worden we dik. Daarnaast vergroten we de kans op hart- en vaakziekten. Je hoort en leest tegenwoordig zoveel over ver schillende ’soorten’ vetten. Met name de verza digde vetten verhogen de kans op hart- en vaat ziekten. Deze verzadigde vetten komen vooral voor in produkten als vet vlees, vette vleeswaren, gewone margarine, roomboter, gewoon frituur vet, kaas en melkprodukten. Dat zijn dus de din gen waar u voorzichtig mee moet zijn, kies eens vaker voor halfvolle, halfvette of magere produk ten (zoals magere yoghurt, halfvolle melk of halvarine) of produkten met onverzadigde vetten (zoals vis, zonnebloemolie, sla-olie, dieetmarga- rines en dieethalvarines). Dit alles betekent niet dat u allerlei lekkere din gen nu persé moet schrappen van het menu. Maar wel dat u even uw hoofd erbij moet houden als u wat eet, wat kookt of wat koopt. Het lijkt allemaal moeilijker dan het is, het is een kwestie van slimmer combineren en variëren. Kijk vooral eens wat op de verpakking staat van de produk ten, die u koopt. Bovendien is minder vet eten minstens net zo lekker en net zo gemakkelijk. We hebben een aantal tips voor u op een rijtje ge zet, om het voor u wat gemakkelijker te maken: - Eet dagelijks ruime porties brood, aardappe len, groente en fruit. - Neem per maaltijd niet meer dan één vet ge recht. (Balletje gehakt? Prima en lekker. Maar dan geen patat met pindasaus en mayonaise er bij en nog eens roomijs toe!) - Kijk op verpakkingen goed naar wat erin zit. - En kies halfvette, halfvolle of magere produk ten als het kan. Bij de GGD kunt u nu gratis een foldertje krij gen met nuttige tips en lekkere recepten. Ook vindt u hierin een LET-OP-VET-TABEL. Be waar dit foldertje en neem de tips ter harte en gebruik ze. A8 samen werken aan een gezond bestaan M prik van de week

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1