Al eens eerder 300.000, belegd? ’MOET IK EEN HUIS HUREN OF ZAL IK EEN HUIS KOPEN? Veel mensen twijfelen: Beurscompetitie 1993 1 I 9 7 3 I' |i w MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 FEBRUAR11993 VGINAi PAGINA 5 Rabobank. Aangenaam Vanzelfsprekend is de winnaar van de beurscompetitie ’93 degenen die op de sluitingsdatum (28 mei 1993) het hoogste rendement heeft gehaald. En daarbij levert dit resultaat ook écht wat op. Er is een prijzenpakket beschikbaar van meer dan 100.000,=. Echte guldens, wel te verstaan. Meedoen aan de Beurscompeti tie is eenvoudig. Het inschrijfbedrag bedraagt 80,=. Voor dat bedrag speelt u mee en daarbij ontvangt u ook een spel en een theorieboek plus elf weken het blad Beleggers Belangen, vol tips en analyses. Studenten kunnen meedoen tegen een gereduceerd tarief van 45,=. Bovendien is er voor hen een speciaal prijzenpakket. Beursgoeroe’s in spé lopen nu nog even langs de Rabobank voor de inschrijfformulieren. Kopen heeft dus vaker de voorkeur. Wel is heel be langrijk dat u zich van tevoren goed laat informe ren. Daarbij is het van belang goed te bekijken wat precies de financiële consequenties zijn van huren of kopen. Neem geen genoegen met een standaard verhaal, maar ga naar uw bank, en laat een deskun dige voor u uitrekenen wat het gunstigst is. De hamvraag die veel mensen stellen is: ’kan ik het nieuwe huis, en de vaste lasten die daarbij horen, wel betalen’ Ook om daar achter te komen, doet u Waarom kopen? Kopen kan om de volgende redenen interessant zijn. - Een huis kopen is eigenlijk een vorm van sparen. Het bezit van een huis is, door de jaren heen, een waardevaste belegging gebleken. - Een huis kopen is, zeker op termijn gezien, vaak goedkoper dan huren. Dat komt onder meer om dat de huur jaarlijks wordt verhoogd (dit jaar zelfs maar liefst met 6 procent) - De overheid stimuleert jet bezit van een eigen wo ning. dit betekent dat eigenaren van een woning bij overheidsmaatregelen meer worden ontzien dan huurders. Wat is wijs: een huis huren, of een huis kopen? Veel mensen dit jaar van plan zijn een (nieuw) huis te be trekken, worstelen met deze vraag. De twijfel is be grijpelijk, want de economie draait in sommige sec toren minder goed en de huizen zijn duur. Desondanks blijft het toch voor veel mensen aan trekkelijker om een huis te kopen in plaats van te huren. er verstandig aan een expert te raadplegen. Dat kost niks; bij de bank helpen ze u graag. Zo kan de Ra bobank met behulp van een geautomatiseerd reken programma heel snel duidelijke cijfers aanbieden over uw specifieke situatie. Woonlasten kunnen worden vergeleken en allerlei vragen kunnen heel concreet worden beantwoord. Stel bijvoorbeeld dat u per maand 800, huur be taalt. En jaarlijks wordt de huur gemiddeld met drie procent verhoogd. Dan kunt u laten berekenen hoe veel huur u over bijvoorbeeld dertig jaar betaalt. Met dit bedrag had u ook een hypotheek kunnen af betalen en had u geïnvesteerd in een stuk eigen ver mogen. De hoogte van het hypotheekbedrag dat hierbij aan sluit, kan exact door het computerpro gramma worden berekend. Twee-verdieners Ook biedt het rekenmodel bijvoorbeeld nauwkeu rige informatie over de maximale hypotheek- hoogte in het geval van twee inkomens (twee-verdie ners). Het belangrijkste bij het kopen van een huis is dat u zich goed oriënteert. Vereniging Eigen Huis, die de belangen bewaakt van de woningbezitters, benadrukt dit keer op keer. Er bestaan meerdere soorten hypotheken. Neem geen genoegen met een standaard hypotheek. Te genwoordig is het mogelijke de lening volledig af te stemmen op uw specifieke situatie. Specialist op dit gebied is de Rabobank, de grootste hypotheek verstrekker van Nederland. Voor goede raad kunt u vrijblijvend bij ons terecht. nd üng rafie Kr Schuilt er een beursgoeroe in u? Vanaf 22 maart kunt u tien weken lang uw vooruitziende blik op waarde-schatten. Want wie meedoet aan de Beurscompetitie ’93 krijgt gedurende die tijd namelijk het beheer over een flinke effecten portefeuille. Fictief startkapitaal 300.000,=, geheel naar eigen inzicht te beleggen in aandelen, obligaties, warrants, opties en futures, die genoteerd staan aan de Amsterdamse beurzen. Kopen of verkopen is niet alleen een kwestie van inzicht, maar ook van ’fingerspitzengefühl’. want met de druktoetsen op uw telefoon kunt u via een voice-response computer zelf uw transacties uitvoeren. Bovendien kunt u 24 uur per dag op de hoogte blijven hoe de zaken er in uw portefeuille voorstaan. 4^ VA» WA8ANT 'V Met maar liefst 450 deelnemers, verdeeld over 34 groepen, boekte de carnavalsoptocht van afgelo pen zondag een record. Weer en wind weerhiel den de deelnemers er niet van om hun creaties op schitterende wijze gestalte geven en uit te voeren. Aan het eind van de tocht werden de deelnemers (koukleumend) gadegeslagen door het college van B en W en de diverse Raden van Elf en werd commentaar geleverd door Jan Vriens. Hij had zich uitstekend op z’n taak voorbereid. Na afloop van de optocht vond in ’Den Boo gaard’ de prijsuitreiking van de kinderen plaats, terwijl ’n uurtje later de zaal van Café de Brou wer weer eens te klein bleek om alle uitslagen van de volwassenenoptocht goed tot hun recht te la ten komen. De uitslagen: Individuelen: 1. Toby Brekelmans; 2. Cor van Dijk; 3. Rinus Denissen en Sylvia Schilders. Kleine groepen: 1. Familie Janssen; 2. De En gelandvaarders; 3. Familie de Bresser. Grote groepen: 1. Tilburgseweg; 2. De Vurhaai (Oisterwijkseweg); 3. Familie (Oerlemans) in oprichting. Wagens: 1. De Pullenlichters; 2. De Pappers; 3. Familie Moorman. De kinderprijs ging naar Janneke van de Schoot. N.B.: Donderdag a.s. besteedt MTV in haar camavalsuitzending 1993 veel aandacht aan de ze optocht. De uitzending begint om 19.00 uw en wordt a.s. zondag om 13.00 uur herhaald. V»-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5