I Ml 00 00 n i f kwestie van combineren. En dat is niet te leren. A Verliefd.... Bond van Ouderen 4 Nederlandse Rode Kruis TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Eerste spade in grond voor bouw ouderhuis St. Elisabeth Ziekenhuis V olwasseneneducatie Tilburg en regio Zuid bundelt zich s H s 1 I F F Lezing over vogels I i1! Besturen willen fuseren K A A HUIDVERZORGINGSSPECIALISTE Protestantse Gemeente Oisterwijk Ouderavond Eerste Communie Vastenaktie 1993 I NA ZURE REGEN KOMT OZON-SCHIJ N MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 24 FEBRUARI 1993 Cfocirié. 7 f/lziwri/Zéta/uz van ALLEEN BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT Pr 13 14 Be 28 14 15 Oi 10 10 Be Bi le Pi lu m Pi Se ui Se D> sp co K Pr Sa Ai At Ai Ai Ai N< Ai P. ve uu Pr Ai Vi nii Di kl< Pr S.’ Lc Ai D Pt Hi Pi D. Pi Di Pi D< ze ze D< we Vi R< fo Hi vli D< F. m< Ki B, Er va ee: de kl: ha N. F. 2l cb ka Be Hij zit een paar banken achter je op school en hij heeft zulke mooie ogen dat je steeds naar hem wilt kijken. Of... zij werkt in de friettent op de hoek en je loopt elke dag een paar keer langs in de hoop dat je haar zult zien. Ken je dat, een jongen of meisje heel bijzonder vinden? Ben je weleens verliefd geweest? Als je verliefd bent, voel je je vaak erg blij en vrolijk. Of warm en zweverig. Als je de ander ziet, is het erg spannend. Je hebt rare kriebels in je buik. Als je meer wilt dan wegdromen, als je wilt laten weten hoe geweldig je hem/haar vindt, komen er allerlei onzekerheden. Bijvoorbeeld... wat vindt die leuke jongen van mij? Hoe kan ik verkering krijgen? En wat is dat nou precies verkering? En nog moeilijker wordt het als die ander al iemand heeft. En als je dan verkering hebt duiken er soms ook problemen op. Hoe vertel ik het aan mijn ouders? Ik weet niet of ik al wil vrijen. Hoe kan ik haar vertelen dat ik geen verkering meer wil? Een heleboel kinderen en jongeren bellen de Kinder- en Jongerentelefoon over verliefd zijn. In Tilburg elke dag wel drie. Gewoon om over die leuke meid of jongen te vertellen, of om over een probleem te praten. We luisteren altijd naar je en we vinden niks gek. Je kunt elke dag bellen tussen 4 en 8. Over ver liefd zijn, maar ook met andere vragen of proble men. Het kost niets. Telefoon: 06-0432. Hierbij nodigen wij u uit deel te nemen aan de 38e Rode Kruis bridge-drive, welke gehouden wordt op vrijdag 5 maart 1993 om 20.00 uur in Partycentrum Den Boogaard, St. Jansplein 5 te Moergestel. De organisatie zal -zoals steeds- verzorgd worden door Bridgeclub ’Oisterwijk’. Aanmelding kan geschieden tot 3 maart aanstaande bij de heer J. Tillemans, Meidoornlaan 24 te Oisterwijk, tel. 04242-84584, bij mevrouw W. Kuppens, Burg. Vogelslaan 85 te Oisterwijk, tel. 04242- 85738 en bij mevrouw K. Drubbel, Heuvelstraat 18 te Moergestel, tel. 04243-1649. Het inschrijfgeld is vastgesteld op 12,50 per persoon. Prachtige prijzen!!! Steun op een gezellige avond het werk van het Rode Kruis!! P.S. Bij aanmelding gelieve u op te geven in wel ke klasse u speelt. J. van den Oever, voorzitter. Marij IJsseldijk-Wagemans o.a. gespecialiseerd in: acneMittekens eczeem/psoriasis overbeharing pigmentvlekken couperose Aan de hand van een huiddiagnose meng ik voor u een persoonlijke creme. reiniging, masker e.d. Dit alles op basis van 100% zuivere natuurproducten, zonder toevoegingen. Bel even: 04243 - 26 88 Krijtenbogtstraat 2b. 5066 BJ Moergestel Eerste zondag van de Veertigdagentijd Preek: Pastor H. van den Broek 27 februari - 5 maart 1993 ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met orgelspel en samenzang. Jgt Cornelia Hermans-Pijpers; Mgd Antonius van de Pol e.v. Adriana Schelle- kens; Maria van de Ven-Meeuwis; Ans van Gils- Vermelis; Piet Rommen e.v. Anneke van Beers; Jgt Marinus en Maria Vugts-van de Velden en zoon Sjef; Overl. ouders Jansen-van Wanrooy en zoon Piet; Gosewinus van de Wouw e.v. Annie Teurling; Rinus van der Zanden e.v. Toos Ver hoeven; Mgd Johannes Buynsters e.v. Riet van Velthoven; Jan de Kort e.v. Maria Jonkers; Mgd Henk Jansen e.v. Lucia Verrijt; Comelis van den Meijdenberg e.v. Adriana van Gils. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Jozef van de Langenberg e.v. Jo Vermeer; Lucia van Haaren- Spaninks; Mgd Comelis Schoenmakers e.v. Cor nelia Op ’t Hoog; Ties Hermus e.v. Ans van Doormaal; Jgt Arnoldus Verstijnen e.v. Wilhel mina Hofhuizen; Jgt Johannes Timmermans en Wlhelmina Scheffers en overl. kinderen; Overl. fam. Donkers-Wijgerde; Mgd Catharina Kools- Vermulst; Jgt Kees Hermus e.v. Jo van Dijk; Maria van Dijk-Vermeer; Jgt Franciscus Burgers en Theodora Heyms. 11.30 uur: Mgd Willem Smits; Jgt Sjef Burgers; Thomas van Alphen e.v. Jo Ketelaars. DINSDAG: Adriana Mutsaars; Mgd Catharina Helmer-Rijnen. DONDERDAG: Martinus van den Boogaart; Mgd Huberdina van Rijzingen-van Krieken; Mgd Elisabeth de Laat-Erven; Jgt Christiaan An tonis en Cornelia Denissen. VRIJDAG: 10.00 uur: H. Mis speciaal voor ouderen. Zr. Catharina van Kampen; Ans van Gils-Vermelis; Lamberdina van Korven-van Dijk; Wilhelmina Roozen; Gerardus Moorman e.v. Maria Hoeven; Michiel van Kempen e.v. Anna van Huykelom. Maandagavond: Voorbereiding voor ouders, die hun kind deze maand willen laten dopen en Voorbereidingsavond op het huwelijk. 4 en 11 Maart: ziekenverzorging thuis, aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. 18 maart: Bezinningsmiddag, verzorgd door pastor van de Broek in het Parochiecentrum, aanvang 14.00 uur. 25 maart: Rik- en Jokerconcours, voor alle oude ren, aanvang 13.30 uur, in Den Boogaard. Combineren is een kwestie van gevoel. Van smaak. En van ervaring. Victor Boeren bundelt die kwaliteiten. Zo'n kwaliteit laat zich moeilijk vertalen naar een advertentie. Dat moet u MEEMAKEN Wat let ii om onze ideeën in textiel eens van dichtbij te zien. Dan weet u wat we bedoelen. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 27 februari: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tct maandag 7.30 uur. zaterdag 27 februari: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 zondag 28 februari: H. Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie alarm: 06-11 Politie Oisterwijk 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Dagelijks geopend van 8.00 tot 18.00 uur; vrijdag tot 21.00 u.; zondag van 13.00-18.00 u. Bureau Slachtofferhulp, Spreekuur elke maandag-, woensdag- en vrijdagochtend van 9-12 uur. Burg. Verwielstraat 67, Oisterwijk, telefonisch 24 uur bereikbaar: 04242 -19035 Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel 1594 Spreekuur patiëntenzorg: maandag t/m vrijdag 13.30-14.00 uur Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg: maandag en donderdag 12.30-13.00 uur Indien u niet kunt wachten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met tele foonnummer 013-635530 (24 uur bereikbaar) Aanmelding voor kraamzorg bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; dl. en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdag ochtend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruis gebouw: Mevr B. Jabroer, Beukendreef 31, Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Sect.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel. Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: mat/m vr 19.00-19.30en natel, afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar Oud papier 3 maart: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. De Alphense vogelvereniging Alfauna organi seert een lezing over vogels op vrijdag 5 maart aanstaande. Het betreft een lezing, verzorgd door Dhr. Cees Scholz, over het houden en kweken van vogels zoals: Lories, Australische parkieten, Agaporni- den alsook Tropische duiven, Prachtvinken en Europese Cultuur- vogels. Hierbij zal een serie boeiende dia’s worden vertoond. De lezing zal worden gehouden in zaal Welkom te Alphen en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Met het steken van de eerste spade in de grond heeft de heer J. Rammeloo, kinderarts St. Elisa beth Ziekenhuis, op vrijdag 19 februari 1993 de bouw van het ouderhuis gestart. Het ouderhuis dat achter het St. Elisabeth Ziekenhuis komt te liggen, is een gastverblijf voor ouders van in dat ziekenhuis opgenomen langdurig zieke kinderen. De bouw van dit huis wordt geheel gefmancieerd uit schenkingen en zal drie maanden duren. Wijkouderling voor Moergestel: J. Krijger, Wil- demanstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. In ’De Voorhof wordt op dezelfde tijd als de dienst kinderdiensten en jeugdkerk gehouden (dus om 10.15 uur). Tijdens de dienst is er daar ook de crèche. Kerkdienst: In de dienst van 28 februari gaat Ds. W. Roobol voor. De Cantorij verleent haar medewerking aan deze dienst. De dienst begint om 10.15 uur. Agenda: 25 februari 14.00 uur: Avondmaal in de Torent- jeshoef in Berkel-Enschot. De wintercursus ’Racisme is zonde’ vindt plaats op 2, 16 en 30 maart om 20.00 uur in De Voor hof. Op maandag 1 maart aanstaande zal de tweede bijeenkomst zijn voor alle ouders die dit jaar be trokken zijn bij de Eerste Communie. We begin nen om 20.30 uur in het Parochiecentrum. De ouders worden verzocht om de doopkaars én een duidelijke foto van hun communicant mee te brengen. Zet de volledige naam op de kaarsdoos en foto. Gelukkig zijn er ook dit jaar voldoende ouders die willen meehelpen bij de voorbereidingen. Dat werkt bemoedigend. Wij verwachten dan ook dat het een fijne voorbereiding wordt. Werkgroep Eerste Communie In Tanzania wordt sinds de invoering van een li berale politiek druk geïnvesteerd, gehandeld en gebouwd. Het land ontvangt buitenlandse lenin gen om de economie uit het slop te halen. Tege lijkertijd daalt de koopkracht van boeren- en ar- beidersfamilies en wordt het verschil tussen de stedelijke centra en het platteland weer groter. Het project van de Vastenaktie 1993 is de aanleg van de 10 kilometer zogenaamde Malamba-weg in Zuid-Tanzania. Voor bekostiging van materiaal en technische as sistentie is een beroep gedaan op de Vastenaktie. M.O.V.-groep Moergestel (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) De Stichting voor Volwasseneneducatie te Til burg en de Stichting voor Volwasseneducatie Sonnevanck, die als haar werkgebied heeft de ge meenten Berkel-Enschot, Diessen, Goirle, Haa- ren, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout, hebben in oktober 1992 de intentie uitgesproken om de mogelijkheden te onderzoe ken van een duurzame samenwerking binnen één bestuurlijk verband. Een bestuurscommissie bestaande uit vertegen woordigers van de beide besturen en een uitvoe- ringscommissie bestaande uit de directieleden van de beide Stichtingen hebben gedurende de afgelopen maanden het onderzoek uitgevoerd. De resultaten van dat onderzoek zijn verwerkt in een onderzoeksrapport dat op de beide bestuurs vergaderingen van 16 februari jongstleden is besproken. Belangrijkste uitgangspunt bij dat onderzoek was dat een schaalvergrotingsoperatie voor de deelnemers een duidelijke meerwaarde moest opleveren en dat ook voor de toekomst een breed en diep aanbod Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk gegarandeerd wordt, waarbij de cursussen zoveel mogelijk op dislocatie, dat wil zeggen zo dicht mogelijk bij deelnemers, uitgevoerd blijven worden. Nadat is kennis genomen van de bevindingen en conclusies van het rapport hebben beide bestu ren een voornemen tot besluit genomen om uiter lijk 1 juni 1993 over te gaan tot een besturenfu- sie. De belangrijkste overwegingen om tot dat besluit te komen liggen in het feit dat de wetge ving voor de Volwasseneneducatie afloopt in 1996 in het kader van schaalvergrotingsoperatie tot Regionale Opleidingen Centra. Vóór dat tijdstip dienen de werksoorten Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk zich gedegen op regionale schaal te hebben georganiseerd. Een andere overweging is de redelijke stabiele finan ciële situatie voor de komende drie jaren waar door tevens een redelijk stabiel werkgelegen- heidsperspectief kan worden geboden aan het personeel. Voor de gemeenten waar ’Sonnevanck’ voor werkt betekent een mogelijke schaalvergroting soperatie dat de beleidruimte op het gebied van de Volwasseneneducatie vergroot wordt, dat wil zeggen dat een grotere instelling daadwerkelijk in staat is het aanbod gedifferentieerd en gedetail leerd aan te laten sluiten bij het beleid van de ge meenten waarvoor zij een scholings- en vor mingsprogramma uitvoert. De besturen hebben besloten om uiterlijk per 1 augustus 1994, of zoveel eerder als mogelijk is, te komen tot een instellingenfusie. Het onderzoeksrapport met de voornemens tot besluit is nu aangeboden aan de Medezeggen schapsraden terwijl ook het voltallige personeel van beide Stichtingen zal worden geïnformeerd en betrokken bij de interne discussies. Half maart nemen de besturen beide Stichtingen een definitief besluit. STULMEU8ELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL TILBURG - TELEFOON 013421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O SHOWROOM PAGINA 2 'M samen werken aan een gezond bestaan prik van de week

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 2