Carnavalsoptocht J" 3 III KETELAARS B R I N I Grote klasse op Carnavalsconcert Belangrijke mededeling voor alle F.N.V.-leden Bericht aan alle Moergestelse 55 ers Kinder en J ongerentelefoon Tilburg (KJT) gaat langer open Voor meer uit de optocht zie de pagina ’s 4 en 5... 1944-1994: Tilburg en omgeving 50 jaar geleden bevrijd Donderdag 25 februari 19.00 uur: Camaval 1993: 11 Huidverzorgingsinstituut I [l Huidverzorgingsinstituut it Aphrodite WOENSDAG 24 FEBRUAR11993 - 17e Jaargang - Nr. 752 «12 7 jr F.N.V. Moergestel. IO TELEFOON 013-434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 a 7 b ir e e n d t. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 h Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) [j! Alle leden die, van welke bond dan ook, lid zijn van het F.N.V.kunnen via de ledenservice ge bruik maken van de mogelijkheid gratis hun be lastingformulieren in te laten vullen. Als er vol doende gegadigden zijn kan dit zelfs in Moer gestel. Voor het krijgen van inlichtingen of om zich op te geven kan men de gehele maand maart tot en met 2 april iedere werkdag bellen van 19.00 tot en met 22.00 uur met: F.N.V., Noord- straat 80, Tilburg, tel. 013-321436. Maak gebruik van deze mogelijkheid. U hebt er recht op. In een non-stop programma presenteerde de har monie met enkele gasten zich aan het talrijke pu bliek aan de vooravond (donderdag) van de car navalsdagen. De opkomst was al meteen een schot in de roos. Voor dit lustrumconcert waren alle leden in een clownspak gestoken en gegri meerd, hetgeen bij voorbaat reeds een feestelij ke stemming teweeg bracht. Alle hulde voor de mensen die dit voor elkaar hebben gekregen. Wat daarna geboden werd was een lust voor het oog en oor. Onder leiding van haar dirigent Jan Hermans werd door de harmonie enthousiast en bekwaam gemusiceerd en geacteerd. De gasten sloten zich daar naadloos bij aan. De beide ton- praoters Frans Brugmans en Harrie Sijbers kre gen de zaal in volledige aandacht en bewezen te rechte kampioenen te zijn. ’Dinges’ verraste het publiek met een bijzonder fraai ’Klassiek Carnaval’ en ’Zuuket mar öt’ uit De Biest kregen de gelegenheid om hun hit ’Ons vrouw heej ’n groate batterij’ weer eens te laten zien en horen. Ricky en Corry deden ’Moergestelse toestanden’ uit de doeken. Zij moeten een volgende keer wel wat meer tempo in hun voordracht aanbrengen. Ook de drumband van de harmonie kon zich weer eens onderscheiden in een erg leuke ’Rom- melpotterij’. Alles bij elkaar was het een succes volle avond, die het publiek weer reikhalzend doet uitzien naar de zesde editie. Albert van der Werf. De afgelopen tijd heeft het bestuur van de Ka tholieke Bond van Ouderen, afdeling Moergestel, zich eens meer speciaal verdiept in de sociale/cul- turele wensen en verlangens van deze groep in onze gemeente tussen de 50 en 65 jaar (indien zij niet meer aan het arbeidsproces deelnemen). Uit gesprekken en een bijeenkomst die wij beleg den speciaal voor deze groep (die zeer goed be zocht werd) is duidelijk gebleken dat er bij velen in deze leeftijdsgroep behoefte is aan meer sociaal contact met elkaar, aangepast sport en spel en het beoefenen van diverse handvaardigheden. Ook de belangenbehartiging voor deze doelgroep door de K.B.O. op het terrein van inkomensbehoud - huisvesting - gezondheidszorg - emancipatie - leeftijdsdiscriminatie en dergelijke werd als erg belangrijk ervaren. Staande deze bijeenkomst werd een contactcom missie geformeerd van 8 mannen en vrouwen, die samen met het bestuur van de K.B.O. de moge lijkheden eens nader op een rij zullen zetten. Deze gezamenlijke groep heeft een activiteiten plan opgesteld om hiermee doelgericht verder te werken. Om dit plan echter verantwoord in de goede richting te kunnen sturen, moet de com missie eerst wel weten, wie er interesse in heeft en in welke richting de interesse gaat. Daarom vragen wij U om te beginnen, dat U zich als lid aanmeldt bij de K.B.O. afdeling Moer gestel. Voor de kosten behoeft U dit niet te laten, die zijn 20,- per jaar. Als alle geïnteresseerden van deze doelgroep en zij die ons een warm hart toedragen ons dit eens laten weten. Dhr. Sjef Meeuwis tel. 1641; Mevr. P. Heijkants tel. 1513; C. van Gisbergen tel. 1721; Dhr. M. Bertens tel. 1820; Mevr. J. van Daelen tel. 1951; Dhr. Jan Jansen tel. 2340; Dhr. A. Jonkers tel. 1770; Mevr. A. van de Wouw tel. 1277; Mevr. C. Jansen tel. 1985, Dhr. C. Jansen tel 1983, Mevr. J» van Dijk tel. 2151; Dhr. W. van de Kerkhof tel. 2519; Dhr. D. Mulders tel. 1402; Mevr. Cor van de Ven tel. 1462; Dhr. J. van Oort tel. 1389. Jr H Schoolstraa aan degenen die deze periode daadwerkelijk hebben meegemaakt. Het herdenken van hen die na 1940 het leven lieten bij diverse oorlogs handelingen staat natuurlijk hierbij centraal. Deze groep mensen noemt zich de Federatie Oud Militairen (afgekort F.O.M.) Het is beslist géén nieuwe vereniging, laat dat goed duidelijk zijn. Om met elkaar kennis te maken en om te bezien hoe we een en ander vorm kunnen geven genie ten we op 19 maart aanstaande gastvrijheid in de Willem II-kazeme. Voor deze bijeenkomst nodi gen we gaarne allen uit die eens militair waren. Waar dan ook. De toegang is gratis en we kunnen gebruik ma ken van diverse faciliteiten van de kazerne. Na tuurlijk is uw echtgenote/partner ook van harte welkom. De aanvang is gesteld op 14.00 uur en we willen de bijeenkomst afsluiten om 18.00 uur. Plaats: de korporaal/manschappen kantine. Bij de kazerne wordt de weg aangegeven met borden waarop F.O.M. staat. Voor hen die moeilijk ter been zijn is hulp aanwezig. Vooraf dienen we een lijst af te geven van deelnemers/sters voor de con trole bij de poort. U wordt daarom verzocht vóór 10 maart op te geven: Naam - voorletters - adres - eventueel telefoonnummer - en of U alleen of met 2 per sonen komt. Deze gegevens kunt U telefonisch doorgeven aan tel. 674302 of 682425 of 550773; of middels een briefkaart) met de gegevens te verzenden aan M.H. de Gouw, R. Holsthof 7, 5044 PP in Tilburg. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Als gevolg van een explosieve toename van tele fonische hulpvragen maar vooral het verzoek van veel kinderen om eerder open te gaan verschuift de openingstijd van de Kinder en Jongeren Te lefoon met ingang van 1 maart 1993 van 4 uur naar 2 uur. We zijn dan iedere dag open van 2 uur tot 8 uur! Respectievelijk ontvingen we in 1990, 1991 en 1992, 1100, 1600 en 1900 serieuze telefonische hulpvragen. Ten opzichte van 1992 is dit een stij ging van maar liefst 70%. Volgend jaar zal het 50 jaar geleden zijn dat Til burg en omgeving bevrijd werd van de Duitse overheersing. Deze bevrijding werd -zoals be kend zal zijn- elke 5 jaar meer nadrukkelijk her dacht. 50 jaar Bevrijding vraagt duidelijk méér aandacht. Niet in de laatste plaats voor hen die de ver schrikking van de oorlog hebben meegemaakt. Dat geldt natuurlijk in het bijzonder voor hen die daadwerkelijk aan oorlogshandelingen hebben moeten deelnemen. De oud-militairen dus. We gaan daarbij uit van alle die sinds 1940 -waar ook ter wereld- hun plicht deden toen het vaderland daarom vroeg. Een deel van deze oud-militairen is aangesloten bij een van de veteranenorga nisaties. Anderen zijn dat, om uiteenlopende re den, niet. Maar allen hebben zij in hun eigen pe riode een band gesmeed die nooit mag, zal of stuk gaan. Om al deze mensen te betrekken bij de herden king in 1994 9en mogelijk bij andere gezamelijke herdenkingen) hebben een aantal oud militai ren -al dan niet aangeloten bij een van de veteranenorganisaties- de handen ineen gesla gen om in Tilburg een herdenking te organise ren die recht doet aan allen en in het bijzonder oer - Danstest ’93 - Bezoekerscentrum Oisterwijk - Recreatie-ruiters - Natuur met Gerard Kuijpers Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw. De TV-uitzending wordt a.s. zondag om 13.00 uur herhaald! Aan het eind van deze uitzending: ’n Ruime terugblik op diverse onderdelen van het afgelopen carnaval, zoals: het Carnavalsconcert, de kindermiddag en natuurlijk veel aandacht voor de optocht van afgelopen zondag.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1