/routing 3 iers pier ri Zoekertjes... Audacia-nieuws Metallica-avond in ’t Tref Einduitslagen biljartcompetitie Wij zoeken nieuwe gastouders e e in sn >t n el. w nt St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg AUDACIA JUNIOREN Hoe Zoekertjes insturen? AUDACIA PUPILLEN S.V. Roef! Handbal Kinderopvang Stichting Humanitas Bevemieuws Zéér onverdiende nederlaag S.V. Roef! Korfbal Carnaval voor alle pupillen ■MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 17 FEBRUARI 1993 <A1O it iing i 1. en kampioen: De Klaore 2. De Schouw 3. De Korenmaaier 4. ’t Stokske 5. 't Centrum 6. Draaiboompje 615,3 609,0 587,4 586,5 585,8 576,9. Uitslagen: Heusden 1 - Audacia 1 GSBW 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Berkdijk 3 Audacia 4 - SC ’t Zand 5 Audacia 5 - RKTW 8 Nevelo 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Vessem 4 RKDSV 5 - Audacia 8... VCB 4 - Audacia 9 Audacia 10 - RKWO 7 4-1 3-5 2-9 13-1 1-6 0-0 1- 7 2- 1 1- 0 0-3 1-1 5- 2 2- 0 1-0 6- 0 0-3 3- 1 4- 0 2-1 10-1 7-1 4- 2 0-3 3-4 5- 3 1-8 Uitslagen: Nevelo BI - Audacia BI Audacia C2 - Sarto C2 Audacia C2 - Beerse Boys C2 Programma: Zaterdag 20 februari zijn er geen wedstrijden vanwege carnaval. Woensdag 24 februari: Audacia Bl - SVSSS B-top Aanwezig: 18.15 I- Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Uitslagen: Audacia Dl - Viola D2 Audacia El - SET El Audacia D/E-comb. - Longa E2 SVSSS E4 - Audacia E3 Willem II F1 - Audacia F1 Audacia F2 - SVG F1 Nevelo F 3 - Audacia F3 Audacia F4 - RKDSV F3 Uitslagen: MAB: Elshout - Roef! 3-2 Welpen: Roef! 2 - DESK 37-5 Welpen: Roef! - Avanti25-4 MAA: Mount. Stars 2 - Roef!6-3 HES: Blauw Wit - Roef!10-8 DAS: Taxandria - Roef. 10-9 Welpen: DESK 2 - Roef. 24-10 Denken jullie a.s. vrijdag 19 februari aan onze Carnavalsdisco? 17.00 uur: Welpen voor het pannekoeken eten; 19.00 uur: is het dan disco waar natuurlijk de welpen nog ’n poosje mogen blijven. De aspiran ten zijn dan allemaal uitgenodigd voor weer zo’n heerlijke disco o.l.v. Sjefke. Tot 23.00 uur. Veel plezier met Carnaval! Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Op vrijdag 19 februari staat onze maandelijkse metal-avond, elke derde vrijdag van de maand, helemaal in het teken van, waarschijnlijk de meest bekende en de hoogst gewaardeerde speed- metal formatie, ’Metallica’. Natuurlijk zal er voornamelijk muziek worden gedraaid van Metallica. Maar het hoogtepunt van de avond zal ongetwijfeld het optreden zijn van ’Blackened’. Deze band, afkomstig uit alle wind streken van Noord- Brabant, speelt covers van Metallica aangevuld met eigen werk. Hoewel Blackened nog maar een jaar bestaat, hebben ze al een behoorlijke live-reputatie opge bouwd, ze zijn in staat om er een groot feest van te maken, wat ze vrijdag ook ongetwijfeld zullen doen. De Metallica-avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt slechts 5,-, dus kom vrijdag 19 februari allemaal naar O.J.C. ’t Tref, Holstraat 4 te Hilvarenbeek!! Gedurende de maand februari besteedt het Pa- tiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Zieken huis extra aandacht aan epilepsie. Dit wordt ge daan door middel van folders en brochures. Wat is epilepsie? Epilepsie is een hersenaandoening waarbij ver schijnselen optreden die men toevallen, insulten of aanvallen noemt. Afhankelijk van de aard of de plaats van de storing ziet zo’n toeval er anders uit. Een toeval treedt meestal onverwacht op en is tijdelijk. Hoe ontstaat epilepsie? Epilepsie kan ontstaan door zuurstofgebrek bij de geboorte, een hersenbeschadiging als gevolg van een ongeval of na een ziekte zoals hersenvlie sontsteking. In veel gevallen is de oorzaak on bekend. In 50% van de gevallen treedt de eerste toeval op voor het 20ste levensjaar. Hoe vaak komt epilepsie voor? In Nederland komt epilepsie voor bij 1 op de 150 mensen. Dit betekent dat erg veel mensen, zelf of in hun omgeving, met epilepsie worden gecon fronteerd. De meeste mensen met epilepsie lei den een normaal leven. Vaak zijn zij, dankzij me dicijnen, toevalsvrij. Epilepsie kan niet genezen worden. Wel kunnen toevallen worden onderdrukt. Op het Patiëntenserviceburo van het St. Elisa beth Ziekenhuis is geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. Het buro is ook telefonisch bereik baar op telefoonnummer 013-392721. Zondag 21 februari is er geen programma i.v.m. Carnaval. Programma zondag 28 februari: Audacia 1 - Gudok 1 Rossum 2 - Audacia 2 (vr.s.) Audacia 3 - NOAD 3 Audacia 4 - Nemelaer 4 (vr.s.) Jong Brabant 8 - Audacia 5 Audacia 6 - Jong Brabant 9 Audacia 7 - Taxandria 8 (vr.s.) Sc ’t Zand 4 - Audacia 8 (vr.s.).... SC ’t Zand 6 - Audacia 9 (vr.s.) Audacia 10 - Oirschot Vooruit 14 14.30 11.30 12.00 12.30 12.00 12.30 10.00 12.30 12.30 10.00 GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN/GEBREKEN: Aan riolering, wegen e.d. kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 PAGINA 11 der. De eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien met kansen over en weer. Met de smade lijke thuisnederlaag nog in gedachte opereerde Audacia nog voorzichtig en vermeed vooral om achter de deur open te zetten. Steeds verder in de wedstrijd groeide de overtuiging dat dit Heusden te pakken was. Vanaf het begin van de tweede helft was het dan ook Audacia dat het spel dic teerde. De ene na de andere aanval golfde op het doel van Heusden. Vooral Eric Denissen en Cor- né Zoontjens waren onverzettelijk en waren be langrijk in de toevoer naar de voorhoede. Na lang blessureleed maakte Peter van Kerkoerle weer eens zijn zoveelste rentree en deed dat met over tuiging. Het leek een kwestie van tijd om de buit binnen te halen. Maar de bal wilde er gewoon niet in en daarbij hoeft niemand zich iets te ver wijten. Het lukte gewoon niet. Domme pech... De inzet was ruim voldoende. Turbulent En dan toch... bij een van die schaarse uitvallen kwamen de gastheren aan een doelpunt. Tien mi nuten voor het einde gebeurde dat. Maar al een tijdje daarvoor was langs en binnen de lijnen al irritatie ontstaan en werden de frustraties over een dreigende nederlaag afgereageerd op de scheidsrechter en daar maakte het doelpunt geen einde aan. Het verbale geweld nam alleen nog maar toe en resulteerde in twee rode kaarten voor Heusden. Als dit zich in een thuiswedstrijd van Audacia zou voordoen dan laat ik het maken van een verslag graag aan een ander over. Ik zou mij diep schamen. Overigens, de spelers en aanhang van Audacia heten zich op geen enkele wijze provoceren en ge droegen zich voorbeeldig. Gastouderopvang is een voor Nederland nog jon ge vorm van kinderopvang. Dit is een voorzie ning op maat. De gastouderopvang van Stichting kinderopvang Humanitas bemiddelt tussen gast- en vraagou- ders. Door middel van een zorgvuldige selectie proberen wij een passend gastgezin te zoeken voor de aangemelde kinderen. Uiteraard houden wij zoveel mogelijk rekening met de wensen en verwachtingen van de ouders en gastouders. Deze vorm van opvang is puur maatwerk en daardoor zeer flexibel. Vraag- en gastouders spre ken met elkaar af wanneer het kind gebracht en gehaald wordt. Dit kan op zeer verschillende tijden en dagen plaats vinden maar alles gebeurt in overleg. Het betreft kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. De gastouder ontvangt voor de geboden opvang een vergoeding en kan op begeleiding van de gastouderconsulente rekenen. Ouders en ook gastouders kunnen met vragen of wat dan ook altijd een beroep blijven doen op de gastouderconsulente Momenteel zijn wij hard op zoek naar nieuwe gastouders. Wie belangstelling heeft kan voor verdere infor matie bellen naar: Kindercentrum Okido, Hoog straat 24, Oisterwijk. Tel. spreekuur maandag en donderdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Tel. 04242-86452. Vorige week was het een beetje feest voor de be vers, want onze leidster Monique was jarig. Om dit te vieren gingen we eerst Monique versieren met slingers van crêpepapier. Na enkele minuten hadden de bevers haar van top tot teen versierd. Hierna gingen we dropveter eten. 2 Bevers moesten proberen zo snel mogelijk een dropve ter op te eten, daarbij mochten de bevers probe ren zo snel mogelijk naar de overkant te lopen zonder gevangen te worden door 3 leeuwen. De ze leeuwen hadden hun leeuwenhol midden in de zaal gemaakt. De bevers die gevangen werden moesten in het leeuwenhol gaan zitten. Het volgende spel was erwten zuigen. De bevers moesten proberen met een rietje zoveel mogelijk erwtjes naar de overkant te brengen. Hierna was het tijd om wat te drinken en de traktatie van Monique op te eten. Het laatste spelletje wat we deden heet groot pinkelen. Alle kinderen moesten in een kring gaan staan, waarna ze alle opdrachten van Monique moesten uitvoeren. Als ze zei ’pinkelen’ gingen de bevers trappelen, als ze zei ’bol’ gingen de bevers op handen en voeten staan, enzovoorts. De bevers die de op dracht niet goed uitvoerden waren af. Om 12.00 uur was het feest afgelopen en gingen we ons sluitingslied zingen. Voor kinderen van 5, 6 en 7 jaar die bij de bevers willen is er momenteel een kleine wachtlijst. Mocht uw kind bij de bevers willen bel dan eerst naar Suzanne 2339 of Petra 4066. Zoals verwacht was de tegenstand dit maal zeer groot, ofschoon de uitslag dat niet doet vermoe den. Van de tien partijen werden er zes pas in de derde game beslist. De openingspartij door Piet Habraken werd in 3 games gewonnen. Ook Ron van Hees en Herman Reinders hadden er 3 ga mes voor nodig om te winnen. Het dubbelspel door Piet en Ron werd ook een overwinning in drieën. Piet en Herma wonnen vervolgens hun partij nogal makkelijk. De partij van Ron ging helaas, in drieën, verloren, het was nipt, maar de daarop volgende partij werd weer in drieën nipt, gewonnen door Herman. De laatste twee partij en werden weer een overwinning voor Moer gestel. Piet en Herman wonnen 3 maal en Ron 2 maal. Het tweede team moest aantreden met een inval ler, daar Martin Coolen in het ziekenhuis was op genomen. Martin beterschap! De invaller René Oerlemans mocht de spits afbij ten, maar hij kon geen punt binnenhalen. Hoe wel in 3 games, maar de partij ging verloren. Ook Bart de Cort stond nog niet op scherp. Zij partij ging in twee games naar de tegenstander. Wil Steenbakker wist zijn partij te winnen en 1 punt te scoren. Bart en René behaalden in het dub belspel ook een overwinning, zodat de stand 2-2 werd. De winst van de twee volgende partijen werd weer verdeeld, stand 3-3. Doch dan slaat Moergestel toe, door 2 partijen te winnen, 3-5. De winst van de laatste twee partijen werd we derom verdeeld. Hier blijkt wel hoe belangrijk de winst van het dubbelspel is. Wil won 3 maal en Bart 2 maal. René moest zon der winstpunt huiswaarts, ofschoon hij toch mee gewerkt had aan de overwinning door het dubbelspel te winnen. Uitslag: Interpolis 4 - Moergestel 1 1-9 Slagzin 9 - Moergestel 2 4-6 Programma: 25 maart Moergestel 1 - S.B.M. 2 25 maart Moergestel 2 - Tios’67 10. Restaurant overvallen Zaterdagavond omstreeks tien uur is het restau rant ’De Jonge Hertog’ aan de Moergestelseweg overvallen door twee mannen. Op het moment van de overval zaten 18 gasten te genieten van het diner. Er waren zes personeelsleden aanwezig. De daders bedreigden de bezoekers met vuurwa pens en eisten geld. De ingezamelde buit bedroeg ongeveer 5.000,-. De daders gingen er vervol gens lopend vandoor. Uit het onderzoek bleek dat zij vermoedelijk een vluchtauto hadden staan in de zandweg tegenover het restaurant. De po litie hoopt dat eventuele getuigen die de auto of de daders hebben gezien zich melden op het te lefoonnummer 04242 - 19111. Slaags Bij 't Draaiboompje raakten zaterdagavond en kele groepen jongeren, afkomstig uit Moergestel, Oirschot en Udenhout met elkaar slaags na het optreden van Henk Wijngaard. Een jongen uit Biezenmortel kreeg daarbij een bierglas in zijn gezicht en moest zich laten behandelen in het zie kenhuis. Inbraak In de Scheerman werd afgelopen vrijdag om streeks kwart over een op klaarlichte dag inge broken in een woning. De bewoner was bezig op de bovenverdieping en hoorde dat er enkele ma len gebeld werd. Even later ontdekte hij dat er een vreemde man in huis rond liep. Het betrof een man van rond de 25, normaal postuur, don kerblond kort haar, met een bruin leren jack aan. Aan de zijkant van de woning bleek een raam opengebroken te zijn. Bij een andere woning aan de Scheerman werd door een ca. 20-jarige man in gebrekkig Neder lands om hulp gevraagd bij het openen van de koffer van zijn auto omdat hij met pech stond. Heusden - Audacia1-0 Vechtend voor de laatste kans om nog een rol van betekenis te hebben in het verdere verloop van Uitslagen: Mono’s: DDW 1 - Roef! Mono’s: EDN - Roef! Junioren: Roef! - Rosoio 4 Senioren 1: WO - Roef! Recreanten: Roef! - Hilko. Alle teams zijn het komende weekend vrij om ge zellig carnaval te vieren. Vrijdag 19 februari a.s. is het weer Pannekoe- kenmiddag in het clubgebouw. De jeugd t/m groep 7 van de basisschool wordt hiervoor uitge nodigd om 17.00 uur. Aansluitend de carnavals disco vanaf 19.00 uurr tot 23.00 uur. De avond is voor alle jeugdleden (zonder introducee). Veel plezier! Wedstrijdverslag junioren Roef! - Rosoio ’Deze wedstrijd gaan wij vandaag winnen’, zo klonk het voor aan vang in de kleedkamer. De da mes gingen dan ook goed van start. Het was al snel 1-0 (doelpunt van Gea van der Loo). Helaas was het bijna even snel 1-1. Wat je noemt een foutje in de verdediging. Roef! ging echter goed door: 2-1 en 3-1 werd het (doelpunten van Ka rin Theuns). Je zag de dames denken: ’deze wed strijd hebben we gewonnen’. Rosoio gaf het echter nog niet zo snel op. Het werd dan ook 3-2 en zelfs 3-3. Dat was tevens de ruststand. Na de rust was er weinig meer over van het goede spel uit de eerste helft. Het aan- valsvak kon geen doelpunt meer maken. Het sa menspel was weg. Ieder voor zich wilde graag een doelpunt maken, waardoor men geen oog meer had voor de kansen van ’n ander. Jammer, want in deze fase van de wedstrijd had er beslist meer ingezeten. Je weet het bij korfbal: kan een aan val niet scoren dat komt de verdediging onder druk te staan. En zo kon het gebeuren dat Roso io, met nog minder dan ’n minuut te spelen, als nog het winnende doelpunt scoorde: 3-4. De da mes van Roef, verlieten dan ook enigszins teleur gesteld het veld. Kop op dames, volgende week weer een nieuwe kans om te laten zien hoe het dan wel moet! Zoals we de laatste jaren gewend zijn is er ook dit jaar weer de camavalsmiddag voor alle pupillen in de kantine. Vanaf 14.30 uur zijn jullie met je ouders, kleinere broertjes of zusjes van harte wel kom. Er zijn ook dit jaar weer mooie prijzen te winnen voor degenen die zich het best hebben verkleed. Dus jongens en ouders, doe je best. Verder is er natuurlijk het bezoek van C.V. ’De Dorstvlegels’ met Prins Cornelus aan het hoofd met ook muziek van ’De Vlegels’. Voor elke pupil is er de verrassing met daarbij ook enkele play-backers en natuurlijk John Steij- ger met zijn disco. Ongetwijfeld een mooie middag. Hopelijk tot zaterdag 20 februari. Wij rekenen op een grote opkomst. De aktiviteitenkommissie P.S. Zaterdag 20 februari zijn er geen pupillen wedstrijden vanwege carnaval.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11