Familie de Laat wint derde bingo Sponsors voor MVT en Poekeltjes /V JSBl Audacia-meuws Thema-avond over ’Hoe om te gaan met dementie?’ AUDACIA JUNIOREN S.V. Roef! Handbal AUDACIA PUPILLEN Bevernieuws Van het College van Burgemeester en Wethouders Jeugdig elan geeft Audacia vleugels Dementie... wat is dat? S.V. Roef! Korfbal Korfbal: vakwerk! Aspiraties even de doos in PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS - WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 aag ug- Audacia Bl - RKDSV B-Top (vr.s.)1-1 oor ien >or- :igd len aan 1 in die 0-2 0-2 0-5 1-1 4-4 1-0 1-4 3-1 1-3 0-3 0-3 6-0 7-4 1-0 ing :aat 2-5 8-1 Aanwezig 13.00 12.00 12.15 Uitslagen: oor ïs’. Uitslagen: Welpen: Roef! 2 - Taxandria6-4 JAA: Roef! - Taxandria4-14 MAB: Roef! - Elshout 210-2 MAA: Roef! - Blauw Wit 24-8 HES: Blauw Wit 2 - Roef! 225-18 DAS: Roef! - Blauw Wit3-6 HES: Roef! 1 - HVT 214-12 De Welpen 2 waren deze week goed op dreef al was het nog heel vroeg. En ria een feest de vori ge avond voor veel speelstertjes, speelden ze een heerlijke wedstrijd. Door goed samenspel en goed verdedigen haalden ze een mooie overwin ning op Taxandria. Het publiek moedigde goed aan en apetrots gingen ze de kleedkamer in. Een mooie eindstand van 6-4 voor Roef! Programma zaterdag 13 februari; MAB 10.50: Elshout - Roef! in Drunen Welpen 13.00: Roef! 2 - DESK 3 in Moergestel Welpen 14.00: Roef! 1 - Avanti in Moergestel MAA 10.30: Mount. Stars 2 - Roef! in Raams- donksveer Programma zondag 14 februari: HES 15.50: Blauw Wit - Roef! 1 in Den Bosch Welpen 18.10: DESK 2 - Roef! 2 in Kaatsheuvel DAS 16.10: Taxandria - Roef! in Oisterwijk Programma dinsdag 16 februari; Recr. 21.00: Elshout 2 - Roef!. Vertrek 20.00 uur bij De Vonder.’ Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Uitslagen: Audacia 1 - Oirschot Vooruit 1 Audacia 2 - Rood Wit W. 2.... Gudok 2 - Audacia 3 Heusden 6 - Audacia 4 SET 4 - Audacia 5 Audacia 6 - Oisterwijk 4 HMW 3 - Audacia 7 Audacia 8 - EFC 9 Audacia 9 - SVSSS 7 Beerse Boys 6 - Audacia 10 Uitslagen: Taxandria E3 - Audacia El Audacia E3 - RKTW E3 Programma zaterdag 13 febr. Audacia Dl - Viola D2 Audacia El - SET El Audacia E2 - Longa E2 SVSSS E4 - Audacia E3 Willem II F1 - Audacia F1 Audacia F2 - SVG F1 Nevelo F3 - Audacia F3 Audacia F4 - RKDSV F3 14.30 12.00 12.00 12.30 10.00 10.00 10.00 12.00 10.00 10.00 4-5 0-16 Aanwezig 9.30 9.30 9.30 8.45 8.45 11.00 11.15 11.00 De afgelopen weken hebben de bevers weer leu ke dingen gedaan in Hotsjitonia. Vorige week hebben de bevers een speurtocht gehad. Onder weg hebben ze allerlei opdrachten uitgevoerd. Deze week stond in het thema van cowboys. On ze leider Frank kwam nl. in cowboy-kostuum binnen. Hij had nl. op de televisie een cowboy film gezien en had besloten dat hij later zelf ook cowboy wilde worden. Een cowboy moet om goed te kunnen schieten leren goed te richten. Dit hebben we geoefdend d.m.v. een spelletje. De bevers werden in 2 groepen verdeeld. De be vers van de ene groep kregen allemaal een pla teau met daarop een bekertje. Deze bekertjes moesten naar de overkant van de zaal gedragen worden. Ondertussen probeerden de bevers van de andere groep de bekers er met sponzen af te gooien. Een cowboy moet ook goed kunnen sluipen. Dit hebben we geoefend met het spel ’Een, twee, drie, tik’. Een bever telt tot drie en bij de tik draait hij zich zo snel mogelijk om en kijkt of er nog bevers zijn die nog te horen zijn of die bewegen. Een aantal bevers slaagde erin om ge ruisloos de overkant te halen. Verder hebben we o.a. nog geoefend in het men nen van paarden. De bevers moesten met behulp van ’teugels’ een geblinddoekt paard naar de overkant leiden. Daar kon het ’paard’ water drin ken en snoephappen. Als slot hebben we met zijn allen nog ’een pint je’ gedronken. Bevers zijn een groep kinderen van 5, 6 en 7 jaar oud die allerlei avonturen beleven op de zater dagochtend van 10.30-12.00 uur in Den Donk. Wü je in de toekomst bij de bevers, bel dan eerst naar 2339 of 4066. In de vergadering van het college van 26 januari 1993 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Verleende bouwvergunningen Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet Administatieve Rechtspraak Overheids beschikkingen (Wet AROB) binnen 30 dagen na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Op 26 januari 1993 is bouwvergunning verleend voor: - de herbouw van een berging/garage/kantoor aan de Zandstraat 14a. Algemeen Plaatselijke Verordening - Toegekend wordt een standplaats op het St. Jansplein voor de verkoop van vis op 20 tot en met 23 februari 1993. De familie de Laat uit de Prinses Christinastraat was afgelopen donderdag het meest gelukkig tij dens de derde MTV-bingo van Scouting St. Jan. Willeke kwam de prijs van 300,- in de studio in ontvangst nemen en kreeg die uitgereikt door wethouder Léon Loosveld die ditmaal de trekking had verricht. Op donderdag 4 maart vindt de vierde en laatste trekking van de bingo plaats. Over die uit zending en de speciale gast die dan de balletjes komt trekken leest u een van de komende weken meer. Essche Boys - Audacia0-3 Door blessureperikelen (Frans Tekath, Jan Wal- hout) waren in deze wedstrijd basisplaatsen weg gelegd voor Jan Willem Beerens en Frans Geerts. In het overigens toch al jeugdig team brachten zij net dat beetje enthousiasme in de ploeg om door wilskracht de overwinning af te dwingen. Dat was een prestatie van belang tegen de win naar van de eerste periode. In een tot nog toe beste wedstrijd, die levendig was van het begin tot het einde, liet Audacia zien wat inzet en ka rakter kan betekenen. Het begon al in de negen tiende minuut van de wedstrijd. Jan Willem Bee rens werd op linkse vrij gespeeld en ging niet overhaast te werk. Eerst kwam de keeper op het verkeerde been en vervolgens werd nog een ver dediger uitgekapt om volkomen zeker te zijn van een fraai doelpunt: 0-1. Een aardige opsteker te gen een ploeg die zich nog lang niet gewonnen gaf. Hans Fey en zijn verdediging waren echter op hun hoede en wisten de kansen van de gast heren te pareren. Paal en lat kwamen er aan te pas om Audacia in de achtendertigste definitief afstand te laten nemen van haar tegenstander. Miraculeus werd deze kans niet benut. Ondanks deze tegenslag bleef Audacia positief denken. Meer vernuft en voetbalkunde gaven in de twee de helft toch de doorslag. Door een fraaie bewe ging zette Arjan van Kempen drie verdedigers in de tiende minuut op het verkeerde been en werkte zijn aktie onberispelijk af: 0-2. Nog gaf Essche Boys zich niet gewonnen, doch moest zich in de achtentwintigste minuut gewonnen ge ven toen Frans Geerts in een moeilijke positie toch op het juiste moment een schot losliet, waar op de keeper kansloos was: 0-3. Het was niet de bekende nachtkaars waarmee de strijd ten ein de liep. Integendeel, beide ploegen bleven door gaan voor een beter resultaat en konden daar door applaus oogsten van de tot het einde toe ge boeide toeschouwers. SET Cl - Audacia Cl (beker) SVSSS C2 - Audacia C2 (vr.s.) Programma zaterdag 13 febr. Nevelo BI - Audacia BI Audacia Cl - Sarto C2 Audacia C2 - Beerse Boys C2 Het bestuur van het Wit-Gele Kruis Moer gestel organiseert op 15 maart aanstaande om 19.30 uur in het kruisgebouw een thema-avond over het onderwerp Dementie. Tijdens deze avond zullen de heren P. Terwindt, huisarts, en T. van Hastenberg, sociaal psychia trisch verpleegkundige van het RIAGG Tilburg, de aanwezigen vertellen over onder andere wat dementie is, maar speciaal over de manier waar op familieleden en kennissen van dementerenden hiermee om kunnen gaan. Dementie is een onderwerp dat de laatste tijd veel in de belangstelling staat. Het woord dementie is voor veel mensen een verwarrend en beangsti gend begrip. Vragen zoals; is er bij vergeetach tigheid op latere leeftijd meteen sprake van de mentie, hoe kan men een partner of ander fami lielid of iemand uit de naaste omgeving verzor- gen/ondersteunen in de thuissituatie? Vragen, die tijdens deze avond zeker aan de or de zullen komen. Maar ook kunt U zelf vragen stellen of suggesties doen over dit onderwerp. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis Moergestel vindt dat voorlichting kan helpen om op een goe de manier met dementie om te kunnen gaan. Vandaar dat wij U van harte uitnodigen voor de ze thema-avond. Indien U belangstelling hebt om deze avond bij te wonen, verzoeken wij U zich op te geven bij mevrouw Petra van Nuenen, tel. 3676 of de heer Walter Smetsers, tel. 3669. boven: Jan Benens (leverancier), Frank van Esch, Hans Persoons, Jan Smits, Marco op 't Hoog, Jeroen Outmayer, Joost Wayers en Erik Denissen. Onder: Jan Walhout (sponsor), Guido van Gis bergen, Mark Janssen, Bertrand van Ganzewinkel, Teng Huat Ng, Niki op ’t Hoog, Mark Derk- sen, Ronald Klijsen en Jan Horsten (sponsor). Uitslagen: Pupillen: Hilko - Roef! Aspiranten: Roef! - D.D.W. 3.. Senioren 1: E.D.N. - Roef! Recreanten: Roef! - D.S.V Programma 13 februari: Junioren: Roef! - Rosoio 4 10.30; vertrek 9.45 Mono’s: DDW 1 - Roef! 11.00; vertrek 10.15 Mono’s: EDN - Roef!12.00 Programma 14 februari: Senioren 1: WO - Roef! 11.00; vertrek 10.00 Recreanten: Roef! - Hilko 12.00; vertrek 11.15 Alle andere teams zijn vrij. Hilko - Roef! 0-3 Het gaat goed met de pupillen. Alweer gewon nen! Nu hebben we ’n paar weken rust en hopen dat we dan 6 maart a.s. in ’n prima conditie zijn. Dan spelen we de beslissingsewedstrijd tegen ’Vessem’. Worden we kampioen? Ouders en an dere supporters: houd deze datum vrij! We spe len dan in de sporthal van Eersel om 11.45 uur. ein rp- :ey- P- Ni- Audacia - Oirschot Vooruit0-2 Niet meer dan twee punten was de achterstand op de koploper en bij bespiegeling van komende wedstrijden werden Audacia warempel titelkan- sen toegedicht. Na de euforie van de overwinning bij Essche Boys vorige week was er volop opti misme voor de wedstrijden tegen Oirschot en Heusden, direkte concurrenten in deze strijd. Oirschot werd thuis ontvangen en moest de eer ste prooi worden. De wil en inzet was wel aanwe zig, doch in voetbal-technisch opzicht werd Oir schot de terechte winnaar. In een levendige wed strijd met kansen over en weer, was de opbouw bij Oirschot veel beter verzorgd dan bij Audacia. Audacia speculeerde te veel op de kwaliteiten van de spitsen Frans Tekath en Arjan van kempen. Weliswaar kwamen zij wel aan kansen toe, doch het toeval was van meer betekenis dan van wer kelijk uitgespeelde kansen. Op cruciale momen ten kwam Oirschot wel aan doelpunten toe. In de tweeënveertigste minuut paste de scheidsrechter de voordeelregel toe, door na een geheide straf- schop-overtreding Anton Louwers in de rebound 0-1 te laten aantekenen. De score kon in de twee de helft nog alle kanten op. De hoop op een be ter resultaat bleef tot de laatste minuut aanwezig, hetgeen de spanning alleen maar ten goede kwam. De gelijkmaker kwam niet, integendeel, in de laatste minuut caramboleerde een corner via Jeroen Broeders nog in het Audacia-doel: 0-2. Programma zondag 14 februari: Heusden 1 - Audacia 1 GSBW 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Berkdijk 3 Audacia 4 - SC ’t Zand 5 Audacia 5 - RKTW 8 Nevelo 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Vessem 4 RKDSV 5 - Audacia 8 VCB 4 - Audacia 9 Audacia 10 - RKWO 7 MVT en ’De Poekeltjes werden afgelopen week door n tweetal sponsors (Eet- en Ijssalon Pico- bello’ en Jan Horsten Timmerwerken’ in ’n nieuw voetbaltenue gestoken. Op de foto staand v.l.n.r. A8 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 9